Saat kaç serimizde yer alan bir başka ülkeye geldik. Bu kez rotamızı bize biraz daha yakın olan bir ülkeye, İngiltere’ye çeviriyoruz. İngiltere’de saat kaç sorusunu sizler için yanıtlıyoruz.

Amerika ve Amsterdam’dan sonra dünyanın en bilinen ve sevilen ülkelerinden biri olan İngiltere’yi ele alıyoruz. Çünkü her yıl milyonlarda turisti ağırlayan bu ülkeye Türkiye’den de oldukça yüksek sayıda turist gidiyor. Türkiye’den yola çıkan turistler için Londra’da saat kaç sorusunun cevabı da önemli bir hal alıyor.

Gelin birlikte yoğun magazin ve politik gündemi ile kolay kolay konuşmaktan vazgeçmediğimiz, kültür olarak oldukça farklı olan bu ülkeyi birlikte ziyaret edelim.

ingiltere'de saat kaç

Türkiye İngiltere Saat Farkı Kaç Saat?

Öncelikle Türkiye ile İngiltere arasında saat farkının ne kadar olduğunu iletelim. Aslında İngiltere’de Greenwich bulunması ve boylamların başlangıç noktası olarak kabul edilmesi sebebiyle tüm dünya saat farkını İngiltere’ye göre ayarlar. Yani İngiltere 0 noktasındadır.

Eğer İngiltere’nin doğusunda bir yerin saatini hesaplamak istiyorsanız “+”, batısında bir yerin saatini hesaplamak istiyorsanız “-“ yaparsınız. Eğer saat İngiltere’de 12:00 ise Türkiye’de bu saat (yaz / kış saati uygulaması nedeniyle de) 15:00 olacaktır. İngiltere de Türkiye gibi yalnızca bir zaman dilimi içinde kalır. Bildiğiniz gibi Amerika’da bu sayı çok daha fazladır. Daha geniş bir anakara daha fazla zaman dilimi demektir.

londra'da saat kaç

Londra’da Saat Kaç?

Az önce bahsettiğimiz gibi İngiltere tek bir zaman diliminin içine girdiği için İngiltere’nin her yerinde Londra dahil zaman farkı aynı olacaktır. Yani Londra’da saat kaç sorusunun cevabı aslında İngiltere’de saat kaç sorusunun cevabı ile aynıdır. Türkiye’ye göre Londra -3 saat olarak bulunur.

Peki siz bu hesaplamaları yapmak istemeseniz ve işi bilen birisine rahatça bırakmak isteseniz ne yapardınız? Bu aşamada bizim tavsiyemiz Dünya saatlerini gösteren, sizi yarı yolda bırakmayacak bir saat kullanmak olacaktır. Casio Edifice serisinde yer alan ECB model saatler tam da bu ihtiyacı karşılamak üzere hazırlandı. Alarm, aydınlatma, Bluetooth, Güneş enerjisi, kronometre, pil göstergesi, sessizlik fonskiyonu, takvim gibi pek çok özelliğin yanı sıra Dünya saatleri özelliği ile sizin her zaman yanınızda olacak. Aynı zamanda iddialı renkleri ve adeta bir yarış aracının kadranına bakıyormuşsunuz hissi yaratacak kadranı ile de bayılacağınız bir detay. Sizin için önerimiz mavi rengin de öne çıktığı Casio ECB-900DB-1BDR erkek kol saati olacak.  

Edifice serisi yerine daha renkli bir dünya isteyenler içinse çözüm tabii ki Casio G-Shock GA-2100 serisinde. Özel silikon kayışları, üstün dayanıklılık gücü, hafifliği ve fonksiyonelliği ile vazgeçilmez bir detay olan Casio G-Shock serisinin GA-2100 modelleri Dünya saatleri özelliği ile de donatılmış durumda. 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliği ile de macera tutkunlarının ayrılmaz parçası olmayı hedefliyor. Casio G-Shock GA-2100 serisinden önerimiz ise pembe ve mor renklerin beyaz ve antrasit ile mükemmel bir uyum yakaladığı Casio GA-2100THB-7ADR olacaktır. 

Her zaman dediğimiz gibi zaman sizden yana olsun.

Dünyanın farklı ülkelerinde saatin Türkiye’ye göre kaç olduğunu anlattığımız serimize devam ediyoruz. Bu kez de rotamızı sizler için Fransa’ya çeviriyoruz. Bildiğiniz gibi Amerika’da, Hollanda’da ve hatta İngiltere’de saatin kaç olduğu sizler için yine Ersa Saat Blog’da anlatmıştık. Şimdi sıra Fransa’ya geliyor.

Gelin hep birlikte pek çok kişinin sorduğu Fransa’da saat kaç sorusunun yanıtını bulalım.

fransa saat kac

Türkiye Fransa Saat Farkı Kaç Saat?

Öncelikle Türkiye Fransa saat farkı ne kadar onu hesaplayalım. Fransa Türkiye’ye göre daha batıda kaldığı için saatlerinin bizden daha geride olacağını tahmin ediyorsunuzdur. Tıpkı biz yılbaşına girdikten sonra onların girmesinde olduğu gibi. Bu yüzden Fransa bizim saat olarak gerimizde yer alıyor. Türkiye Fransa saat farkı ise şu anda Türkiye’nin saat ayarlarına göre 2 saat geride. Yani siz öğlen saat 12:00’da saatinize baktığınızda Fransa’da saatine bakan kişi 10:00’ı görüyor.

Tıpkı İngiltere’de olduğu gibi Fransa da tek bir zaman dilimini kullandığı için farklı bölgelerinde de saat farkı Türkiye ile aynı olarak devam ediyor. Bu da bizi bir sonraki sorunun yanıtına doğru yavaşça götürmüş oluyor.

Paris’te Saat Kaç?

Bahsettiğimiz gibi Fransa da tek bir zaman dilimi içinde yer aldığı için başkenti ya da diğer tüm şehirleri de bizden 2 saat geride olacak şekilde. Yani Paris’te saat kaç sorusunun yanıtı Fransa’da saat kaç sorusunun yanıtı ile aynı oluyor.

İşte bu kadar hızlıca saati hesaplayabildiğinize göre artık kolunuzdaki saate rahatlıkla bakıp, tatilinizi Fransa’da geçirirken keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Peki kolunuzdaki saat hangisi? Bu kez bu hesaplaması kolay saat dilimi nedeniyle size önereceğimiz saat Bulova oluyor. Fransa’nın ruhuna yakışan, mükemmel bir işçilikle hazırlanan, her bir parçasında apayrı bir özenin bulunduğu, dünyanın en bilinen ve ünlü saat markalarından birisi olan Bulova saatin yanınızda mükemmel olacağına inanıyoruz.

paris de saat kaç

Bulova’nın sizin için önereceğimiz modeli ise Bulova 98A227 kol saati olacak. Rose renklerin hüküm sürdüğü, lacivert ile mükemmel bir uyumun ortaya çıktığı, kırmızı renklerin detaylarda inanılmaz bir bütün yarattığı bu saat mineral cama sahip. 200 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliği ile bir saatten beklentilerinizi de yukarı çıkaracak kadar özel. 44 mm kasa çapı, 44 mm kasa yüksekliği, 13,4 mm kasa kalınlığı ile iddialı saat sevenlerin ayrılmaz bir parçası olacak Bulova’nın oval yapadaki kasası her kıyafetiniz için de en harika tamamlayıcılardan biri olacak.

Hem smart-casual hem de klasik görünümü bir arada barındıran ve hatta silikon kayışları ile birlikte sportif bir hava da kazanan bu saati hemen sipariş etmek ve en uygun fiyatla sahip olmak için beklemenize gerek yok. Paris yalnızca 2 saat gerimizde, saatiniz ise bir tık uzağınızda.

Tatile çıkmaya hazırlanıyorsunuz ve bu kez yolculuk Amerika Birleşik Devletleri’ne olacak ya da en sevdiğiniz ödül törenlerini izlemek istiyorsunuz ama saat farkından tam emin değilsiniz. Aklınızdaki “Amerika’da saat kaç?” sorusunun cevabını bu yazımızda vereceğiz.

Daha önce sizinle daha yakın bir konumda yer alan Hollanda’ya dair bilgi paylaşmış ve Amsterdam’da saat kaç sorusunu cevaplamıştık. Bu kez rotamızı Amerika’ya doğru yönlendiriyor ve birbirinden farklı zaman dilimleri ile bizi karşılayan bu kocaman ülkeye bir merhaba diyoruz.

Amerika’da saat kaç dediğinizde tek bir cevap alamıyor olacaksınız. Çünkü dünya üzerinde çok geniş bir alana yayılan, kocaman bir kıtadan bahsettiğimiz için kendi içinde saat farklılıkları da mevcut. Eğer Washington’a göre hesaplarsanız saat farkının 8 saat olduğunu görürsünüz. Eyaletlerden oluşan Amerika Birleşik Devletleri’nde bu sebeple çok farklı zaman dilimlerine tanıklık edebilirsiniz.

amerikada saat kaç

New York’ta Saat Kaç?

Amerika kendi içinde 6 farklı zaman dilimine ayırır kendi dilimlerini. Bunlar sırası ile Hawaii, Alaska, Pasifik, Mountain, Merkez ve Doğu zamanlarıdır. Her birinin UTC’si ise Türkiye’ye sırasıyla şöyledir: UTC-10, UTC-9, UTC-8, UTC-7, UTC-6, UTC-5. New York’ta saat kaç sorusunun cevabını vermek için Doğu zaman dilimine bakmamız gerekir çünkü Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu bölgesinde yer alır ve Türkiye ile birbirine daha yakındır. New York'ta saat 16.00 iken Türkiye'de 24:00 olacaktır.

Washingon ile İstanbul arasında da 8 saat farkı vardır örneğin.

Türkiye ile Amerika arasındaki saat farkını hesaplamak bu bahsettiğimiz sebeplerden zor olabiliyor. Çünkü farklı zaman dilimlerine girip çıkabildiği için New York’ta saat kaç ya da Los Angeles’ta saat kaç sorularının cevapları maalesef ki havada kalabiliyor. Çünkü yaz ve kış saati uygulamalarının Türkiye’de değişmesi ile de birlikte zamanı anlayabilmek gittikçe zorlaşmış durumda.

Fakat hiç üzülmeyin. Dünya saatlerini gösteren saatler size dünyanın neresinde olursanız olun en doğru saati gösterecek ve sorunsuz bir şekilde zamanı hesaplamanıza yardımcı olacak. 

new york da saat kaç

Saat farkı denildiğinde akla ilk gelen saat markalarından biri olan Casio’nun en bilinen serilerinden G-Shock’ta dünya saatlerini gösteren, sizi kolaylıkla yeni zaman dilimlerini alıştıracak seriler mevcut. Bu serilerden bir tanesi tasarımı ile de öne çıkıyor. Casio GA-140 serisi bir saatte ihtiyacınız olan her şeyin çok daha ötesinde, mükemmelliğin sınırlarında dolaşan bir seri aynı zamanda.

Farklı renk seçenekleri ile her tarzdan pek çok kişiyi etkileyen Casio GA-140 serisinin yanı sıra Casio’nun en prestijli saatlerinden biri olan Edifice serisinde de sizi zamansız bırakmayacak tasarımlar mevcut.

Casio ERA-120DB-1AVDF modeline göz attıktan sonra kendinizi adeta bir yarış aracının içinde hissedeceksiniz. Yarış aracı göstergelerini andıran tasarımı ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak, kendinize harika bir zaman makinesi hediye etmiş olacaksınız.

Diğer ülke ve şehirler arasındaki saat farkını öğrenmek isterseniz bu isteğinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Zaman sizden yana olsun.

Yılın herhangi bir zaman diliminde kendimize biraz vakit verip tatil yapıp zihnimizi de temizlemek ve rahatlamak isteriz. Bu sıralarda kendimizi yurt dışına atmak da en iyi yöntemlerden bir tanesi olur. Peki varış destinasyonunuz Amsterdam olduğunda aradaki saat farkı ne oluyor? Aklınızdaki Amsterdam’da şu an saat kaç sorusunu yanıtlamak istiyoruz.

Yurt dışı tatillerinde en büyük problemlerden bir tanesi genellikle saat farkıdır. Çünkü kendinizi yeni bir zaman dilimine uydurmanız gerekir. Örneğin batıya doğru hareket ettiğinizde saatin orada daha erken olduğunu görürsünüz. Doğuya doğru hareket ettiğinizde ise daha geç.

Bu nedenle gittiğiniz yerlerdeki zaman dilimine ayak uydurmak için oradaki saatin kaç olduğunu bilmeniz de oldukça işe yarar.

hollanda da saat kaç

Hollanda’da Saat Kaç?

Türkiye ile Hollanda arasındaki saat farkını bilirseniz Amsterdam’da şu an saat kaç diye sormanıza da gerek kalmaz. Türkiye saati Hollanda saatindne 2 saat ileridedir. Yani Hollanda’ya gittiğinizde 2 saat geriden gelmiş olursunuz. Örneğin Türkiye’de saat 12:45 ise Hollanda da bu saat 10:45 olacaktır.

Peki siz bu hesapları yapmakla hiç uğraşmasanız ve sizin yerinize bir saat bunları yapıyor olsa? Buna ne dersiniz? İşte tam olarak bu konuda size yardımcı olabiliriz. Çünkü Casio’nun dünya saatlerini içinde bulunduran modellerinde Hollanda’da saat kaç ya da Amsterdam’da şu an saat kaç gibi soruları sormanıza gerek bile olmamasını sağlayacak.

Dünya saatlerini gösteren saatler dünyanın neresine giderseniz gidin kendini ayarlayarak size çok daha iyi bir zamanlama deneyimi sunmak için hazırlanmış saatlerdir. 

Bu saatler Casio’nun G-Shock ve Edifice serisinde mevcut. Sizin için biraz daha özele inelim ve iddiasını korumaktan vazgeçmeyen G-Shock GA-2000 modellerine bakalım.

Bu modellerde G-Shock’ın mükemmel dayanıklılığının yanı sıra alternatif renk seçenekleri, sessizlik fonksiyonu, kronometre, alarm ve aydınlatma gibi özellikler de yer almaktadır.

amsterdam da saat kaç

Dünya saatleri konusunda sizi yüz üstü bırakmayacak bir diğer model ise Casio Edifice ECB-900 modelleri. Casio’nu en karizmatik saatleri arasında yer alan, kadranları ile adeta bir yarış aracı kullanıyormuşunuz hissini uyandıran bu serisinde dünya saatlerinin yanı sıra, güneş enerjisi, uygulama, kronometre, takvim, aydınlatma, Bluetooth, pil seviyesi göstergesi gibi hayat kolaylaştıran pek çok özellik de mevcut.

Artık yurt dışına tatile çıktığınızda yanınızda size her zaman saati doğru gösterecek bir kol saati olduğunu biliyorsunuz. O halde bu modellerle tanışmak için sipariş vermeye ne dersiniz? Tüm bu modeller ve daha fazlası için ersasaat.com.tr’yi ziyaret etmeyi unutmayın.