ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

  • Anasayfa
  • Blog
  • Saat Buğulanması ve Çözümleri Nelerdir?
Yayınlanma Tarihi 22.05.2019 Saat Bilgileri

Saat Buğulanması ve Çözümleri Nelerdir?

Çok sevdiğimiz, asla yanımızdan ayırmak istemediğimiz saatlerimizde bazen minik problemler yaşayabiliriz. Bunlardan bir tanesi de saat buğulanmasıdır. Saat buğulanması özellikle yaz aylarında sıklıkla görülebilir. Çünkü en temelde ani sıcaklık değişiminden ortaya çıkar.

Gelin şimdi birlikte saat buğulanması ve çözümleri konusuna biraz daha detaylı yaklaşalım. Böylece yaz aylarını çok daha rahat, saatimizi de koruyarak geçirelim.

saat buğulanması

Saat buhar yaptı ama nasıl yaptı?

Saatinizin buhar ya da bir başka deyişle buğu yapmasının birden fazla sebebi olabilir. Bunlardan ilki az önce bahsettiğimiz gibi ani sıcaklık değişimleri olacaktır. Bu değişimler zorlu hava koşullarında ortaya çıkabilir ya da yazın olabilir. Örneğin uzunca bir süre güneşlendikten sonra hızlı bir şekilde soğuk suların içine kendinizi bırakırsanız saatinizin su geçirmezlik özelliği olmasına rağmen bu buharı görmeniz mümkün olabilir.

Saatte buğu probleminin bir diğer nedeni ise saatinizin su ile temasa uygun olmaması olabilir. Denize girip çıktığınızda ve hatta elinizi yıkadığınızda bazen saatinizde buğu görebilirsiniz. Elinizi yıkarken saatinizde buğu görüyorsanız saatinizin suya dayanıklı olmadığını görmüş olursunuz. Tabii ki bir de artık o saati teknik servise götürmeniz gerektiğini.

Bahsettiğimiz denize girip çıkma durumu ise daha çok dalma, basınç değişiminin ortaya çıktığı zamanlarda gerçekleşir. Bu da saatinizin kaç atmosfere kadar suya dayanıklı olup olmadığına bağlı olarak değişkenlik gösterecektir.

Saat buğulanması çözümleri nelerdir?

Problemi bildiğimize göre artık çözüme geçebiliriz. Her ne kadar çok zor görünse de saat buğulanmasında ilk müdahaleyi biz gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bir çözüm alamıyorsak ve saatimizle bu problemi tekrar tekrar yaşıyorsak işte o zaman yetkili servise götürmemiz gerektiğini anlarız.

İlk kuralımız saatinizi asla ıslak bir şekilde bırakmamanız. Eğer saatinizin içinde buğu varsa o saatin kuru olduğundan emin olmalı, yumuşak bir bez yardımıyla her kısmını silin. Saatinizi açmakta herhangi bir beis görmüyorsanız minik tornavida yardımı ile saatinizin arka kapağını açabilir, fön makinesinin ılık ayarında saatinizin içine doğru tutabilirsiniz.

Ancak burada çok önemli bir noktayı asla unutmamalısınız: saatinizi açmak garanti kapsamından çıkmasına neden olacaktır. Bu yüzden yaşadığınız tekrarlı problemlerde profesyonel birisinden destek almak en doğru tercih olacaktır.

saat buğulanması için çözümler

Timberland ile kim korkar buğudan!

Timberland erkek saati bu konuda en büyük destekçilerinizden birisi olacak. Çünkü zor şartlara uygun hazırlanmış mekanizması ve su geçirmezlik konusunda iddialı modelleri ile saat buhar yaptı, şimdi ne yapacağım diye düşünmenize gerek kalmayacak.  

Su geçirmezlikte iddialı model denildiğinde Timberland TBL.15423JS/03 modeli aklınıza gelmeli. Çünkü 100 ATM’ye kadar su geçirmezlik, mineral cam tipi, çelik kasası ile birlikte adeta yenilmez liginin kurucusu diyebiliriz. Mavinin ve turuncunun en güzel tonlarının bir araya geldiği bu saat aynı zamanda kendi segmentinde oldukça uygun bir fiyata sahip olması ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Bu noktadan sonra size de bir Timberland almak kalıyor.

Ersasaat.com.tr Timberland’ın resmi Türkiye distribütörü olarak sizlere %100 orijinal, 2 yıl garantili saatleri sunuyor. Her zaman dediğimiz gibi, zaman sizden yana olsun! 

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim