ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Prada Güneş Gözlüğü Modelleri Ve Fiyatları

Koleksiyon
Fiyat Aralığı
Cinsiyet
Cam Rengi
Filtreler

Prada Güneş Gözlüğü

İtalya’da 1913 yılında Mario Prada tarafından kurulan ve lüks çanta, cüzdan, ayakkabı gibi üretimleri ile modaya yön veren Prada markası 1970’li yıllardan beri önemli gözlük üreticilerinden biridir. Uzun yıllardır aksesuar sektöründe adından sıkça söz ettiren lüks marka, birçok ünlü ve varlıklı insanın da ilk tercihleri arasındadır. Geniş fiyat skalası ile lüksü üzerinde taşımak isteyen herkese hitap eden Prada güneş gözlüğü modelleri trend belirleyicisidir. Bu nedenle trendlere uyumlu olduğunu söylemenin yanı sıra modayı yarattığından bahsedilebilir.

Moda sektöründe yeni teknolojilerle ürettiği minimal tasarımları ikonik birer parçaya dönüşen Prada; bugün gözlükleri ile dikkat çekmeye devam eder. Prada gözlük modelleri kadın ve erkekler için farklı çizgilerde üretilirken unisex modelleri ile de cinsiyet kalıplarını ortadan kaldırır. Damla, oval, kelebek, papyon, cat eye, yuvarlak, çokgen gibi birçok köşeli ve köşesiz gözlük tasarımı ile beğeni toplar.

Prada gözlük modelleri dönemin en kaliteli ve iyi malzemelerini kullanarak kendi tasarım ekibiyle oluşturduğu stillerde gözlük üretimi yapar. Gözlük çerçevelerinde asetat, metal, değerli taşlar, kemik, değerli madenler ve yarı değerli taşlar gibi birçok farklı unsura yer verir. Gözlük üreticisinin modern ürünlerinde en çok tercih ettiği cam türü ise dayanıklılığı ve hafifliği ile organik cam olur. Güneşin zararlı ışınları olan ve göz sağlığına uzun vadede olumsuz etkisi olduğu bilinen UV, UVA ve UVB ışınlarına karşı %100 koruma sunan üst kalite camları renk ve tarzları ile stilinizin ayrılmaz bir parçası olur.

Klasikleşen Prada amblemi ile dekore edilen çerçeveler ve Prada tasarım ekibinin titizlikle hazırladığı gözlük tasarımları ile stilinizin yıldızı olur. Gözlük modelleri sadece gözü güneşten koruyan birer aksesuar değil, kıyafet kombinlerini üst seviyeye taşıyan özel parçalardır. Ersa güvencesi ile orijinal Prada gözlük satın alabilir, dilerseniz orijinallik sorgusunu kolaylıkla yapabilirsiniz. Prada gözlük orjinallik sorgulama işlemi için ürünle gelen barkod kodlarını kullanarak kontrolünü yapmak da mümkündür.

Prada Gözlüklerin Genel Tasarım Estetiği

Prada markası ilk kurulduğu andan beri pratik ve teknik olanla şiirsel ve estetik olanı bir araya getirmek için tasarımlarına yön verir. Ürünlerin doğru teknik detaylara sahip olması için uzmanlarla birlikte araştırmalar yapar. Pratik kullanım için kullanıcı yorumlarını ve kullanıcı çeşitliliğini göz önüne alarak tasarımlarını hazırlar. Prada markasının en büyük farkı kullanışlı ve işlevsel olanı akışkan bir estetikle sunmasıdır. Prada gözlük üretimlerinde de tam olarak bu anlayış takip edilir ve marka kullanıcılarına işlevsellik ve estetiği bir araya getirdiği modelleri ile hitap eder.

Prada güneş gözlük kadın kullanıcılar için feminen, narin ve iddialı çizgilerde tasarlanır. Prada kadın güneş gözlükleri hafif tasarımına eşlik eden kadınsı çizgileri ile zarafet ve inceliğe vurgu yaparken iddialı detayları ile stili vurgular. Prada güneş gözlüğü koleksiyon tasarımlarında kadın modasının yıl içerisinde öne çıkan unsurlarına yer verilir. Aynı zamanda modaya yön vermek için yenilikçi tasarımları ile de gözlük koleksiyonlarında fark yaratır.

Prada güneş gözlük erkek kullanıcılar için maskülen, sert ve sportif görüntüleri önemser. Erkeklerin beğenisine hitap ederken aynı zamanda farklı stillere uyumlu olabilecek ikonik parçalar üretir. Takım elbise ile ya da spor kombinle uyumlu olabilecek gözlük tasarımları sayesinde farklı zevklere ve kullanım alanlarına hitap eder. Erkek maskülenliğin vurgusu köşeli ve kenarlı tasarımlar klasik renklerle birlikte kullanılır.

Prada unisex gözlük modelleri ise cinsiyetlerden bağımsız olarak tasarlanır. Bu nedenle kadın ve erkekler tarafından aynı gözlük modeli tercih edilebilir ve hiçbir cinsiyetin vurgusu baskın değildir. Unisex ürünler tek başına ele alındığında feminen ve maskülen değil, ikonik olur.

Prada Gözlüklerde Çerçeve ve Lens Malzemesi

Prada gözlük modelleri farklı malzeme ve cam stillerine sahip olması nedeniyle kullanıcıların zevkine ve ihtiyaçlarına hitap eder. Yaz aylarında ve kış aylarında kullanıma uygun olan gözlük camı renkleri birbirinden farklıdır. Marka gözlük camlarında genellikle organik malzeme kullanmasına rağmen mineral cama da yer verir.

UV ışınlarını filtreleme özelliğine sahip olan organik camlar kalın fakat hafif bir tür plastik malzemeden üretilir. Kırılma ihtimali düşük olan organik cam üzerine kaplama yapıldığında çizilme oranı da düşer. Renklendirmesi kolay bir malzeme olduğu için sarı, yeşil ve mavi tonlarında renkli cam üretilirken sıklıkla tercih edilir. Ayrıca degrade camlarda da organik malzeme kullanılır. Mineral cam ince yapılı olduğu için zarif bir görünüme sahiptir. Çizilmeye karşı yüksek direnç göstermesi, malzemenin uzun ömürlü olmasını sağlar.

Prada kemik gözlük, metal gözlük ve asetat gözlük en çok kullanılan çerçeve malzemeleri arasında yer alır. Metal gözlük çerçevelerinde ağırlığından dolayı tel şeklinde ya da belli bölgelerde kullanılır. Gözlüğü takan kişinin yüzünde ağırlık hissetmemesi için metal kullanım miktarı belirli bir sınırda tutulur. Kemik gözlük de dayanıklı ve sağlam bir malzeme olmasına rağmen çoğunlukla yerini hafif olan asetat malzemeye bırakmıştır. Asetat gözlük çerçevesi hafif, esnek, kırılmaya ve çizilmeye dirençli olduğu için sıklıkla tercih edilir. Kemik gözlük görünümü veren özel asetat karışımları ile tarza işlevsellik katar.

Prada Gözlük Camlarının Özellikleri

Prada gözlük fiyatları kullanılan malzeme türüne, miktarına ve özelliğine göre belirlenir. Tüm gözlük camlarında UV koruması olsa da farklı malzeme ve kaplamalar ürünlerin özelliklerinde değişim yaratır. Organik cam çabuk tozlanan, kırılmaya ve çizilmeye dirençli, hafif bir malzemedir. Mineral cam geç toz tutan, kolay temizlenen, ince yapılı bir materyaldir.

Polarize kaplama ya da polarize cam organik ve mineral cama uygulanabilen bir özelliktir. Polarize film kaplamaları gözlük camının dış yüzeyine ya da ara katmanlara uygulanabilir. Polarize camlar yansıyan ışığın gözü rahatsız etmemesi için kullanılan bir özelliktir.

Denizi seyrederken ya da kumsalda dolaşırken gözünüze bolca ışık yansır ve kamaşmaya neden olabilir. Gözlük camı UV koruması ile zararlı ışınları gözünüzden uzak tutsa da ışının yansıması için polarize özellik gerekir. Açık havada dolaşırken, kar yağdığı dönemlerde ya da araç kullanırken yansıyan ışığın görüş kaybı yaratmaması için polarize özellikli modellerin tercih edilmesi gerekir.

Gözlük camlarının rengi de farklı mevsim ve ihtiyaçlara hitap eder. Açık renkli gözlük camları güneş ışığının az olduğu kış ve bahar mevsimlerinde görüş kaybı yaşamadan güneşten korunmak için kullanılabilir. Koyu renkli gözlük camları ise genellikle güneş ışığının yoğun olduğu yaz aylarında tercih edilmelidir. Beğendiğiniz gözlük çerçevesinin cam rengini mevsime göre seçerek yılın her günü güneşin zararlı etkisinden korunmak mümkündür. Gözlük camı renkleri ile ilgili genellikle şunlar söylenebilir:

  • Yeşil, gri ve kahverengi camlar görüş becerisini koruyarak ışığı engellediği için göz yorgunluğunu azaltabilir.
  • Sarı tonlarındaki camlar özellikle kış aylarında başarılı sonuç verir.
  • Kırmızı ve pembe tonları yeşil ile kontrast oluşturduğu için doğada görüşün netleşmesini sağlar.
  • Polarize camlı modeller ışığı yansıtarak tekne sporları, su sporları ve kış sporlarında görüşün kalitesini artırır.

Prada Gözlük Modelleri

Prada gözlük beyaz, siyah, kahverengi gibi birçok farklı renge sahip çerçevesi ile stilinizin tamamlayıcısı olur. Leopar deseni ve geometrik desenler de çerçeve tasarımını hareketlendirmek için kullanılır. Prada gözlük erkek ve kadın modelleri çerçeve kesimlerinde farklı çizgileri takip eder. Yüz tipinize göre seçebileceğiniz yuvarlak ve keskin hatlı şekillere sahiptir. Prada gözlük modelleri hakkında genel olarak şunlar söylenebilir:

  • Prada gözlük kadın, erkek ve unisex tasarımlarının ölçüsü cinsiyet ve hitap edilen kitleye göre değişir.
  • Prada sport gözlük spor tarzınıza uyum sağlarken doğada ve şehirde stilinden ödün vermek istemeyenler içindir.
  • Çekik, amorf, sekizgen, dikdörtgen, kare gibi birçok farklı stilde gözlükler kalın ve ince çerçeveli olarak üretilir.
  • Spor yaparken, işe giderken ya da arkadaşlarınızla otururken kullanıma uygun modeller bulabilirsiniz.

Şimdi Ersa Saat ile orijinal Prada gözlük modelini seçebilir, siparişinizi vererek tarzınızı tamamlayan lüks ve dikkat çekici aksesuara kavuşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular:

Prada Gözlüğü Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Prada gözlük seçimi yaparken yüz yapınıza uygun tasarımda olmasına, gözlük camı ve çerçeve malzemesine, rengine ve stilinize uyumuna dikkat edebilirsiniz.

Prada Gözlüklerin Fiyat Aralığı Nedir?

Prada gözlük fiyat aralığı malzemesi, modeli ve sezona göre farklılık gösterir. Bu nedenle ürünleri inceleyerek fiyata göre sıralama yaparak indirimli ve yeni gelmiş ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Prada Gözlüklerin Bakımı Nasıl Yapılır?

Prada gözlük kutusunda saklanan ve belirli aralıklarla temizlenmesi gereken gözlükler için su kullanabilirsiniz. Suyun altında gözlüğünüzü hafif ovalayarak yıkayabilir, gözlük bezi ile kurutarak saklayabilirsiniz.

Prada Gözlüklerin İade veya Değişim Politikaları Nasıldır?

Ersa Saat ile satın aldığınız orijinal Prada gözlük modelini teslimatın yapıldığı tarih itibari ile 14 gün içerisinde iade edebilirsiniz. Siparişlerim sayfasından iade etmek istediğiniz gözlüğü seçerek talep oluşturabilir, ücretsiz kargo ile işlemi tamamlayabilirsiniz.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim