ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 12.03.2019 Saat Özellikleri

Saat Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kimisi için vazgeçilmez bir aksesuar kimisi için sadece zamanla bağı sağlamlaştıran saatleri satın alırken bazen dikkat etmemiz gereken noktaları unuturuz. Ancak doğru saati almak için dikkat kesilmemiz gerekir. Saat alırken nelere dikkat etmeliyiz, kaliteli saat nasıl anlaşılır? Sizin için anlatıyoruz. Saat satın almaya karar verdiğinizde öncelikle model ve marka seçimini yapmak istersiniz. Bu nedenle birden fazla saati bir arada görebileceğiniz, kendi tarzınıza en yakın olduğunu düşündüğünüz saatleri listeler, sırasıyla incelersiniz. Bunu aşamada saati nereden aldığınız önemli değildir çünkü öncelikle saatin markası ve modeline karar vermeli, hatta sizde nasıl duracağını düşünmelisiniz.

Bu seçim süreci bazen çok kısa bazen de çok uzun sürebilir ancak gün sonunda doğru saati almak üzere olduğunuzu bilmek istersiniz. İşte tam o noktada aklınıza yeni bir soru gelir:

saat alırken neye dikkat etmeliyiz

Kaliteli Saat Nasıl Anlaşılır?

Bu soru iyi bir saat alıp almadığınızın en temel sorusudur. Çünkü bildiğiniz ya da tahmin edebileceğiniz üzere saat, replikası sık sık üretilen, sahte olmasına rağmen orijinal olarak pazarlanabilen aksesuardan bir tanesi. Sevdiğiniz saat için ödeyeceğiniz ücretin aslında orijinal ve kaliteli bir saate değil de replika bir ürüne gideceğini düşündüğünüzde ise bu konuda biraz ümitsizliğe kapılabilirsiniz.

Ancak merak etmeyin. Sizinle saat alırken nelere dikkat edilmeli ve kaliteli saat nasıl anlaşılır sorularının cevabını paylaşmak için buradayız.

Adım 1: Saatin kaplama kalitesi her şeyi anlatır

Saatinizde kullanılan malzeme oldukça önemli. Kaliteli bir saatte herhangi bir pürüz olmaz, kusursuz bir şekilde bitişi hissedersiniz. Parmağınızı saatin üzerinde gezdirdiğinizde tasarımı dışında hissedeceğiniz tek şey malzeme kalitesi (bazen ağırlığı, bazen hafifliği ancak genel olarak kusursuzluğu) olacaktır.

Adım 2: Camı kusursuz bir şekildedir

Sahte ya da kalitesiz saatlerde cam kalitesinin düşük olduğunu, bazen camda dalgalanma yaşandığını, bazen ise camın üzerinde çizikler olduğunu görürsünüz. Bunların hepsini incelemeli, saatinizin camının da dokunduğunuzda ve baktığınızda herhangi bir hataya sahip olmadığını görmelisiniz.

Adım 3: Mükemmel bir işleyişe sahiptir

Bir saati tasarım özelliklerinin dışında kusursuz hale getirecek tek nokta kusursuz bir şekilde çalışmasıdır. Kaliteli bir saat alırken duymanız ya da duymamanız gereken sesi bilirsiniz. Buna bağlı olarak kulağınıza yaklaştırdığınızda bazen mükemmel bir sessizlik bazen de ince bir tik-tak sesi duyarsınız.

saat alırken

Adım 4: Doğru üretici / distribütörden alınmıştır

Kaliteli saat nasıl anlaşılır ya da saat alırken nelere dikkat etmeli sorularını aklınızdan tamamen silecek bir seçenek de doğru üreticiden saat almak olacaktır. Casio’nun Türkiye’deki tek distribütörü olan Ersa Saat’ten aldığınız saatler %100 orijinal oldukları için daima kaliteli saate ulaşıyor olacaksınız.

Aynı zamanda binlerce saat, farklı renkler ve modeller de hızlıca listeleyebileceğiniz şekilde. Örneğin erkekler için Casio Edifice EFV-570P-1AVUDF modeline baktığınızda silikon kayışındaki işçilik, çelik kasasındaki mükemmel bitişi görebilirsiniz. 

Yine aynı şekilde Casio Edifice EFV-570L-2AVUDF modelinde de gerçek deri ve çeliğin uyumuna tanık olursunuz. 

Kadın saatlerinde de harika alternatifler mevcut. Örneğin Casio BabyG BLX-560 serisi farklı renk seçenekleri ile de gönlünüzü kazanmaya hazır. Mavi, su yeşili, ve beyaz renk seçeneklerinin olduğu, plastik kasa ve silikon kayışın bir araya geldiği; alarm, aydınlatma, darbelere dayanıklılık, Dünya saatleri, gel git göstergesi, kronometre, sessizlik fonksiyonu ve ve takvim özellikleri de ihtiyacınız olan her şeyi karşılamaya hazır. 

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim