Ersa Saat Blog


Timberland Deri Kol Saati

Timberland, son yıllarda yeniden yıldızı parlayan markalardan. Timberland deri kol saati de abartısız şıklığı ve fonksiyonaliteyi sevenlerin en çok tercih ettiği deri kayışlı saat modeli diyebiliriz. Özellikle her gün saat takanlar için kolay yıpranmayan, dayanıklı bir deri saat bulmak gerçekten zor bir şey. Ancak Timberland deri kol saati modelleri sıradan bir deri saate göre çok daha uzun ömürlü ve dayanıklı olma iddiası taşıyor, hakkını da veriyor.

Detay

Metal Saat Kordonu Parlatma

Sofistike şıklığı, parlaklığı ve sert dış yüzeyi ile metal saat kordonu en çok tercih edilen kordon modellerinden. Peki ya bakımı? Metal sert bir materyal olsa da bakım gerektirir. Bunun için saatinizi ayda bir servise götürmenize gerek yok, metal saat kordonu parlatma işlemi düzenli olarak evde yapabileceğiniz bir işlem!

Detay

Kronometreli Saat Nedir

Kronometreli saat nedir? Saat meraklısı değilseniz saat dünyasının jargonunu anlamayabilir, bu sorunun cevabını bilmiyor olabilirsiniz. Kronometre veya diğer adıyla süreölçer deyince çoğumuzun aklına yarışlarda kullanılan kronometreler geliyor olsa da cevap tam olarak bu değil. Kronometre demek tıkır tıkır işleyen, geri kalmayan, sapma seviyesi minimum olan bir saat demek.

Detay

Pierre Cardin Hasır Saat

60’lı-70’li yıllarda büyüklerimizin kollarında parıldayan hasır kayışlı saatleri hatırlar mısınız? Pierre Cardin hasır saat modelleri, işte o saatlerin modern bir yorumu aslında. Küçükken gözlerimizi alamadığımız hasır saatler şimdilerde yeniden yükselişe geçti ve geçmişten bu güne zarifliğinden hiçbir bir şey kaybetmedi.

Detay

Safir Camlı Saatler

Dünyanın en iyi ve en pahalı saatlerinin safir camlı saatler olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle lüks saat markaları mineral veya kristal cam yerine safir cam kullanır çünkü safir, sertliği ve dayanıklılığıyla bilinen değerli bir malzeme.

Detay

Sevgililer Günü İçin Hediyelik Saat Önerileri

“Sevgililer Günü yaklaşıyor, ne hediye alacağım?” sorusu hediyeyi bir gelenek haline getirmiş tüm çiftlerin aklını kurcalıyor. Aklıma bir şeyler geliyor ama anlamlı da bir hediye olsun istiyorum diyorsanız sevgililer günü saat hediyesi için harika bir fırsat.

Detay

Saat Kayışı Nasıl Temizlenir?

İster saatinizle uyuyun ister sadece özel günlerde takın, saatiniz kirleniyor. Bu da demek oluyor ki düzenli aralıklarla temizlemeniz gerekiyor. Peki saat kayışı nasıl temizlenir?

Detay

Doğru Saat Seçimi İçin Tavsiyeler

Saat almak kıyafet almaya benzemiyor. Doğru saat seçimi için tavsiyeler almadan dünyadaki binlerce farklı saat tipinden birini seçmek çok zor. Saatinizi her an kolunuzda görecek, yıllar boyu birlikte olacak ve zamanınızı onunla ölçeceksiniz. Bunun için kendinize doğru soruları sormanız ve iyi araştırma yapmanız gerekiyor. Merak etmeyin, şimdi bunu birlikte yapacağız!

Detay

Aydınlatmalı Saat

Saatinizi yalnızca gündüz gözüyle değil bir de karanlıkta kolayca görmek istiyorsanız aydınlatmalı bir saat kullanmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Aydınlatmalı saatler özellikle dijital göstergeli saatlerde ışığın kırılmasına, saatin daha doğru gösterilmesine yardımcıdır.

Detay

Pierre Cardin Saat Kaliteli mi?

Pierre Cardin deyince aklınıza ne geliyor? Muhtemelen ilk düşündüğünüz şey kaliteli bir tekstil markası olacaktır, doğru ama Pierre Cardin saat kaliteli mi diye sorarsanız onun da cevabı evet!

Detay

Casio Saat Seçenekleri

Casio’nun saat konusunda iddialı olduğunu çok iyi biliyoruz. Casio G-Shock da, bu iddiayı bir üst seviyeye çıkaran en önemli seri! Genel olarak G-Shock saatlerde, onu diğer tüm benzerlerinden ayıran en temel özelliklerinin başında, darbelere karşı dayanıklılık geliyor!
Detay

Termometreli Saat

Termometreli kol saati denildiğinde aklınıza ilk olarak ne geliyor? Peki bu saatin aslında nasıl çalıştığını biliyor musunuz? Sizin için termometreli saatler nasıl çalışır, ısı ölçme işlemini nasıl yapar anlatmak istiyoruz.

Detay

Bluetooth Bağlantılı Saatler

Saatlerimiz gün geçtikçe daha akıllı hale geliyor. Bize ayak uyduruyor, teknolojiyi takip ediyor ve en güncel teknolojileri alıp, kendilerine adapte ediyor. Bunların en öne çıkan türlerinden bir tanesi ise, bluetooth bağlantılı saatler. Telefonumuza bağlanarak bize daha iyi bir saat deneyimi yaşatan bu özel ürünleri kullanırken, kendinizi teknolojik hissetmemek için hiçbir nedeniniz yok.
Detay

Güneş Enerjili Saatler

Ona zarar vermeden doğadan faydalanmak insanlığın en büyük nimetlerinden bir tanesi. Nefes aldığımız her anda sahip olduklarımız tekrar tekrar aklımıza gelirken doğanın en güzel yanlarından faydalanmak da bizim için vazgeçilemez bir nokta. Ancak ona zarar vermeden… Peki bunu nasıl gerçekleştirebiliriz?

Detay

G Shock Saat Nedir?

1983 yılından beri var olsa da son yıllarda sıkça G-Shock saat nedir, ne zaman bu kadar patladı, nedir bunun olayı diye sorar olduk. Karizma ve dayanıklılığın bir arada olduğu bir kol saati arıyorsanız kolunuzdan çıkarmayacağınız bir saatle tanıştırıyoruz sizi!

Detay

Kol Saati Hangi Kola Takılır

“Saat sağa mı takılır yoksa sola mı?” pek çok kişinin aklına gelen sorulardan bir tanesidir. Özellikle kişinin sağlak ya da solak oluşuna göre değişebilecek bir cevap gibi görünür gözümüze. Peki gerçekten saat hangi kola takılmalıdır? Saatin hangi kola takılması gerektiğini öğrenmeden önce bildiğimiz haliyle saatin neden sola takıldığını öğrenelim.

Detay

Soğuk Havalara Dayanıklı Saat Modelleri

Bir saat tutkunuysanız veya doğa sporlarına düşkünseniz soğuk havalara dayanıklı saat modelleri muhtemelen ilgi alanınızdadır. Elbette saatinizin her koşulda tıkır tıkır çalışması da sizin için çok önemlidir.

Detay

2019 Erkek Saat Modelleri

Artık neredeyse aldığımız her elektronik ürün üzerinde saat olmasına rağmen kol saati takmaktan vazgeçemiyoruz. 2019 erkek saat modelleri yepyeni, fütüristik diyebileceğimiz karşımıza çıkarken bir yandan cep telefonları, ipad’ler, bilgisayarlar hatta fırınlar bile saati gösteriyor artık. Buna rağmen kol saati hala bir erkeğin en iyi, en önemli, en işlevsel aksesuarı. Durum böyleyken bir kol saatinin hiçbir teknolojik ürünle yer değiştirmesi mümkün değil.

Detay

2019 Bayan Saat Modelleri

2018’den 2019’a geçerken pek çok yeni karar verdik, etrafımızdaki her şeyle birlikte biz de değiştik. Zaman ilerlerken saatler de değişti elbette; 2019 bayan saat modelleri bir önceki yılı aratmayacak nitelikte.

Detay

Geçmişten Günümüze Saat Çeşitleri

Geçmişten günümüze saat çeşitleri değişmiş olsa da insanlık için saatin önemi hiç değişmedi. Sadece büyüdükçe saatin ve zamanın anlamını daha iyi kavramaya başladık.

Detay

Su Geçirmez Saat Modelleri

Saat severlerin saatlerini daha uzun süre ve geniş kapsamlı şekilde kullanabilmeleri için gelişen teknolojilerle birlikte farklı özellikler geliştirildi. Doğal koşullara ve farklı yaşam şekillerine karşı darbeye ve çizilmeye dayanıklılık vb gibi farklı fonksiyonda saatler üretilmeye başlandı. Su geçirmeyen saat de bunlardan bir tanesi.

Detay

Modern Kol Saati

Kimileri 2018 yılında kim neden saat taksın, neden saate ihtiyacımız olsun zaten telefon var derken kimileri saatsiz kendini eksik hisseder, bileğinde bir boşluk kalır. Oysa saat takmak bir kültürdür. Modern kol saati de bu kültürün geldiği son nokta! 

Detay

Timberland Saat Kaliteli mi?

Botlarıyla bildiğiniz bir markanın saatlerini görünce “Timberland saat kaliteli mi?” sorusu aklınıza gelebilir ancak cevabı da sizi sandığınızdan çok şaşırtabilir!
 

Detay

Adımsayar Kol Saati

Adımsayar kol saati denildiğinde artık aklımıza sporseverlerin ayrılmaz bir parçası olan saatler geliyor. Gün içinde ne kadar adım attığımızı sayan bu saatler özellikle sporcular tarafından yoğunlukla tercih ediliyor.

Detay

Casio Altın Sarısı Saatler

Casio altın sarısı saatler; modayı yakından takip eden, her zaman stilini önemseyen ve saati tarzlarının vazgeçilmez bir parçası yapanlar için vazgeçilmez saatlerdir. 2010’un başından bu yana moda sahnelerinde sıklıkla görmekte olduğumuz altın sarısı daha uzunca bir süre hayatımızdan çıkmayacak gibi duruyor. 

Detay

En Sevilen Casio Saat Modelleri

En sevilen Casio saat modelleri denildiğinde akla gelen ilk modeller G-Shock ve Edifice serisinden olacaktır. Casio’nun fonksiyonelliğin yanı sıra tarzı da öne çıkardığı bu iki önemli seri hem ünlülerin hem de yenilikten korkmayan, tarzını saati ile birleştirmek isteyen herkese uygun bir skala sunar.

Detay

Sahte Bir Saat Nasıl Anlaşılır

Çok beğenerek bir saat aldınız ve takmak için sabırsızlanıyorsunuz. Ancak saatinizde size garip gelen bir şeyler var. Bir şeyin ters gittiğini hissediyorsunuz. Maalesef bazen bu hisler doğru çıkar. Saatinizde doğru olmayan bir şeyler vardır. Mesela saatiniz sahtedir. Böyle bir durumla karşılaşmak saatinize ne kadar para vermiş olursanız olun sizi mutsuz hissettirecektir. Çünkü bir saat tutkunuysanız saati almak için ne kadar ödeme yaptığınız değil gerçekten o saati çok istemiş olmanız önemlidir.

Detay

Dünyaca Ünlü Saat Markaları

Dünyaca ünlü saat markaları hangileridir denildiğinde aklınıza oldukça geniş bir yelpaze ve yüzlerce marka gelir. Çünkü her markanın kendi kullanıcıları ve hatta takipçileri vardır. Bu nedenle birisi size dünyaca ünlü saat markalarını sorduğunda aklınıza doğal olarak kullandığınız markalar gelmeye başlar.

Detay

İsviçre Saat Markaları

İsviçre saat markaları denildiğinde akla pek çok saat gelir. Bunun nedenlerinden ilki İsviçre’nin gerçekten saate teknolojisine değer vermesi ve geliştirebilmek adına sürekli çalışmasıdır. İkinci neden olarak ise özel tasarımlarının olmasıdır. İsviçre saat markalarında ince işçilik, derin bir estetik anlayışı, öne çıkan mükemmel detaylar görürsünüz.

Detay

Casio Hesap Makineli Saat

Casio hesap makineli saat çocuğumuzdan bize kalan en güzel hatıralardan bir tanesidir. Ancak onu yalnızca bir hatıra olarak düşünmek olmaz. Geçmişin en iyi saat teknolojilerinden bir tanesine sahip olan Casio hesap makineli saati günümüzde de kullanmak ve takmak mümkün.

Detay

En İyi Erkek Saat Markaları

"En iyi erkek saat markaları hangileridir?" diye sorulduğunda akıllara pek çok marka gelir. Ancak bu markalar arasından kendinize en uygun olanı seçmek, uzun yıllar boyunca arkadaşlığını yapacağınız saatinizi bulmak bazen tahmin ettiğiniz kadar kolay olmayabilir. Bunun temel nedenlerinden bir tanesi hangi saat modelini kullanmak istediğinize emin olmamanız olabilir, bütçenizin dilediğiniz saate uygun olmaması da olabilir.

Detay

En Güzel Bayan Saatleri

“En güzel bayan saatleri hangileridir?” diye sorulduğunda bu soruyu çok kolay bir şekilde cevaplayabiliriz. En güzel saatler kendinize en çok yakıştırdığınız saatlerdir. Ancak yine de size en çok yakışan ve güzel duran saati bulabilmek için tarzınızı çok iyi ve yakından tanımanız gerekmektedir. Çünkü kendi tarzınızı bilirseniz hangi marka ya da hangi modellerle haşır neşir olmanız gerektiğini çok daha iyi bir şekilde anlarsınız.

Detay

Mekanik Saat Nasıl Çalışır

Mekanik saat, dijital saatlerin aksine analog olarak zamanı hesaplamaya yarayan saatlerdir. Geçmişten günümüze saat geleneğinin en değişmeyen türlerinden bir tanesidir de diyebiliriz. Tarihte bilinen ilk taşınabilir saatler 16. yüzyıla dayanır. Quartz, saat dünyasının kapıları aralanana kadar bilinen tüm saatler mekaniktir. Çalışma prensibine hayran bıraktıracak kadar güzel bir sisteme sahiptir. Sadece sahip olduğu sistemden dolayı değil tasarımlarından dolayı da oldukça tercih edilen modeller arasındadır.

Detay

Erkek Saat Modelleri

Erkek saat modelleri denildiğinde oldukça geniş ve kapsamlı bir konuya girilmiş olur. Çünkü analogdan dijitale, akıllısından mekaniğine kadar büyük bir yelpazeden bahsedilir. Erkekler için en doğru saati seçmek oldukça önemli bir konudur. Çünkü bir erkek taktığı saat ile birlikte yalnızca giymiş olduğu kıyafeti tamamlamış olmaz. Aynı zamanda tarzını da öne çıkarır.

 

Detay

Bayan Saat Modelleri

Bayan saat modelleri ve doğru saat seçimi ilk bakışta zor bir konu ile baş başa olduğu düşünebilir. Tabii ki bu konu tıpkı erkek saat modellerinde olduğu gibi geniş bir konudur ancak kendi tarzınızı bildiğinizde ve nasıl bir saate sahip olmak istediğinizi kafanızda netleştirdiğinizde oldukça kolay bir konuya hızlıca dönüşebilir.

Detay

Ersa Saat Bilgi

Ersa Saat blog içerik sayfasıdır. Bu sayfada erkek saat modelleri, bayan saat modelleri, saat bilgileri, saat moda, saat hediye, G-Shock saat elçileri konularında içerik bulabilirsiniz. Saatler hakkında bilmek istediğiniz her şey, en güzel kol saati modelleri ve tarzınızı yansıtacak öneriler bu sayfada olacaktır.