Ersa Saat Blog


Saat Kordon Çeşitleri

Saat kordonları saate karakteristik özelliğini katan, onlara yeni bir anlam yükleyen, kullanan kişi içinse yeni bir tarz tamamlayıcı olarak görev alan parçalardır. Saat kordon çeşitleri en temelde üçe ayrılır. Saat kordonları aslında bir saatin en büyük tamamlayıcısıdır. Çünkü büyük bir işçiliğin tamamlandığı gövdesine bağlı olarak saati saat yapan bu elementler aynı zamanda kullanıcının da tarzını yansıtmasına yardımcı olur.

Detay

Replika Saat Nedir?

Replika saat nedir, sahte saat nasıl anlaşılır? Bu soruları özellikle saat almadan önce sıklıkla sorulduğunu duyarsınız. Çünkü saat, pek çok diğer aksesuar gibi sahtesi yapılabilen ve orijinal fiyatına satılmaya çalışan aksesuarlardan bir tanesidir. Öncelikle replika saat nedir, size bunu anlatalım. Replika saat, herhangi bir markanın neredeyse tıpa tıp aynı şekilde üretilmiş sahte saatlerdir.

Detay

En Dayanıklı Saat: Casio Saat

Bildiğiniz gibi saat dünyasının öne çıkan markalarından bir tanesi Casio’dur. Casio saatin alametifarikası ise en dayanıklı saat olmasıdır. Yani en dayanıklı saat Casio saat olarak bilinir. Çünkü Casio’nun her zaman ön plana çıkardığı asıl konu dayanıklı, uzun yıllar boyunca kullanılabilen, sizden sonra çocuklarınıza bırakabileceğiniz bir saat olmasıdır.

Detay

Saat Hediye Ederken Yazılacak Not ve Güzel Sözler

Saat hediye ederken yazılacak not bazılarımızın kafasını karıştırsa da aslında oldukça güzel, zamanı birlikte geçirmek istediğiniz o kişiye uyacak harika sözler mevcut. Özellikle sevgilinize hediye edeceğiniz saatte ne yazdığı, nasıl bir notla o hediyeyi sunduğunuz oldukça önemli. Saat, bir hediye olarak her zaman en güzel alternatiflerden bir tanesidir.

Detay

Zamanı Saatlere Bırakın

Geçtiğimiz yıllarda televizyonlarda iki kez gördüğümüz bir haber vardı. Saatleri ne zaman ileri alıyoruz ve saatleri ne zaman geri alıyoruz? Bu iki haber mutlaka ana haber bültenlerinde yerini alır, biz de buna bağlı olarak ertesi gün daha az mı yoksa daha çok mu uyuyacağımızı planlar, ona göre yatmaya çalışırdık.

Detay

Saat Bakımı Nasıl Yapılır?

İyi bir saate sahip olduğunuzda ve saat bakımı doğru bir şekilde yapıldığında saatinizi nesilden nesile aktarabilirsiniz. Ancak saat bakımı bazen sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Hangi tür saate nasıl bakacağınız değişkenlik göstermekle birlikte mutlaka dikkat etmeniz gereken bazı konuları da sizlerle paylaşacağız.
Detay

Saatiniz ile Şıklığınızı Tamamlayın

Saati her kıyafetle kombinlemek oldukça kolay görünür. Ancak gerçek bir saat kullanıcısı saat ile şıklığın nasıl tamamlandığını iyi bilir. Her kıyafet türünde farklı bir saat kullanılabileceği gibi tüm kıyafetlere yakışacak tarzda saatler de mevcut. Siz yeter ki doğru kombini yapın ve doğru saati seçin.

Detay

Yazlık Saat Modelleri

Nisan ayı itibariyle baharı hissetmeye başlıyoruz. Hemen ardından ise bizi yaz selamlayacak. Büyük bir enerji yayacak, herkes denize koşacak. Tabii ki yazlık saat modelleri de bol bol göz önünde olacak. Bir önceki yazımızda sizlerle 2019’un saat trendlerini paylaşmıştık. Bu kez de yazlık saat modelleri hangileridir, özellikle çok çeşitliliği ile gözümüzü de gönlümüzü de rahatlatan Pierre Cardin hangi modellerle karşımızda olacaktır bu konuları işleyeceğiz.

Detay

2019’un Saat Trendleri

Saatler hayatımıza girdiğinden bu yana çok fazla şey değişti ancak saatlerin vazgeçilmez bir aksesuar olduğu gerçeği değişmedi. Peki 2019’un saat trendleri nelerdir? Hangi renkleri sıklıkla görecek, hangi tarza daha da yakın hissedeceğiz? Şimdi sizinle hepsini paylaşacağız. 2018’de saatlerde bildiğiniz gibi bir geriye dönüş hakimdi.

Detay

Erkek Aksesuarlarının Öncüsü Erkek Kol Saatleri

Sizce bir erkeğin en vazgeçilmez ve en güzel aksesuarı hangisidir? Bazıları buna çanta diye cevap verir bazıları ise bunun bir kravat iğnesi olduğunu düşünebilir. Ancak büyük çoğunlukta alacağınız cevap erkek aksesuarlarının öncüsü erkek kol saatleri olur. Erkek kol saatleri hangi tarzı sahiplenirseniz sahiplenin her zaman uyum içinde varlığını sürdürecek aksesuarlardır.

Detay

Saat Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Kimisi için vazgeçilmez bir aksesuar kimisi için sadece zamanla bağı sağlamlaştıran saatleri satın alırken bazen dikkat etmemiz gereken noktaları unuturuz. Ancak doğru saati almak için dikkat kesilmemiz gerekir. Saat alırken nelere dikkat etmeliyiz, kaliteli saat nasıl anlaşılır? Sizin için anlatıyoruz.

Detay

Outdoor Saatlerin Vazgeçilmezi: Casio G-Shock

Outdoor denildiği zaman akla zorlayıcı, iddialı ve gözü pek faaliyetler gelir. Outdoor saatlerin vazgeçilmezi Casio G-Shock tam da bu faaliyetler için kusursuz bir şekilde tasarlanmıştır. Casio G-Shock konusunda sizlerle daha önce G-Shock Saat Nedir? ve Casio Saat Seçenekleri içeriklerinde pek çok bilgi paylaşmıştık.

Detay

Akıllı Saat Nedir?

Akıllı saat, kısa bir süredir hayatımızda olan bir saat türü. Özellikle gelişen teknoloji, taşınabilir teknolojik ürünler ve nesnelerin interneti gelişmeleri ile birlikte teknolojik saatler de hayatımızda daha fazla yer edinmeye başladı. Özellikle büyük teknoloji üreticilerinin bizlere sunduğu akıllı saatler zaman algımıza yepyeni bir boyut getirmeye devam ediyor.

Detay

Analog Saat Nedir

Aslında analog saat bizim için çok tanıdık bir saat. Küçüklüğümüze güzel bir dönüş yapalım ve hemen hatırlayalım: İlkokuldayken hatta daha öncesinde annemiz babamızın bize öğrettiği saat analog saat okumadır. Yani analog saatleri aslında çok yakından ve çok eskiden beri tanıyoruz. Özellikle ilk bakışta okunması zor olduğu söylenen, “geçe”, “kala” gibi saat okuma terimlerinde kısa süreliğine duraksama yaratan bir saattir.

Detay

Spor Erkek Saatleri

Spor erkek saatleri kendi kategorisi içinde tarzını en çok ortaya koyan ve göz önünde olan saatlerdir. Bunun temel sebebi tasarım ve fonksiyonun mükemmel bir şekilde bir araya gelmesidir. “Kendi tarzınızı nasıl değerlendirirsiniz?” sorusunun cevabını “spor” olarak cevaplandırıyorsanız, giydiğiniz her kıyafet spor saatinizle mutlaka uyacak bir ya da birden dazla öğeye sahipse rahat bir tarza sahipsiniz diyebiliriz.

Detay

Saat Camı Çeşitleri

Saat camı nedir, çeşitleri nelerdir, bu çeşitlere dair özellikler nasıl ayrışır? Bu soruların cevaplarını öğrendiğinizde seçeceğiniz saati çok daha yakından tanıyor olacaksınız. Saate dair öğrenilmesi gereken en temel konuları öğrendikten sonra - ki bunlar mekanik saat nedir, quartz saat nedir ve mekanik ve quartz saat arasındaki farklar nedir gibi konulardır – artık saatin en önemli parçalarından bir tanesini öğrenmenin tam zamanı.

Detay

Quartz Saat Nedir

Sizlerle daha önceki yazımızda "Mekanik saat nedir?" sorusunun cevabını paylaşmıştık. Şimdi sıra “Quartz saat nedir, quartz saat ne demektir?” gibi soruları cevaplamakta. Quartz saat aslında bir diğer deyişle pilli saat, sanayi devriminden sonra hayatımıza giren bir saat türüdür. Mekanik saatin aksine enerjisini pilden alır. Okunuşunu “kuvars” olarak söyleyebileceğimiz bu saatleri biraz daha yakından tanıyalım.

Detay

Barometreli Saat

Atmosfer basıncını ölçmek için kullanılan, 1644 yılında İtalyan fizikçi Evagelista Torricelli tarafından icat edilen bir aletin şu an barometreli saat olarak bileğimizde olması size de inanılmaz gelmiyor mu? Barometre, hava basıncını ölçerek hava tahmini yapmamızı sağlayan bir alet aslında. Genel bir kural olarak ne kadar yükseğe çıkarsanız barometrik basınç da o kadar düşer. Hava basıncındaki bir yükseliş, genellikle havanın iyileşeceğine işaret eder.

Detay

Silikon Kayışlı Saatler

Saat almadan önce karar vermeniz gereken pek çok unsur var. Silikon kayışlı saatler mi size daha uygun, klasik deri bir saat mi yoksa metal kayışlı parlak bir saat mi karar vermek için belli sorulara cevap vererek işe başlayabilirsiniz. Alacağınız saate, saatinizi ne sıklıkla kullanacağınıza, ne tarz kıyafetler giydiğinize göre karar verebilirsiniz. Sürekli takım elbise giymeniz gereken bir ofiste çalışıyorsanız muhtemelen aklınıza gelecek ilk seçenekler deri veya metal kayışlı saatler olacaktır.

Detay

En İyi Saat Pili Markası

Çok sevdiğiniz saatinize bir gün bir bakarsınız durmuş olur ve içinizden ne olur bozulmuş olmasın, sadece pili bitmiş olsun diye dua edersiniz. Saatiniz bir darbe almadıysa muhtemelen pili bitmiştir. Peki saatinize hangi pili taktırmalısınız? En iyi saat pili markası nedir? Saat pili nerede satılır?

Detay

Timberland Deri Kol Saati

Timberland, son yıllarda yeniden yıldızı parlayan markalardan. Timberland deri kol saati de abartısız şıklığı ve fonksiyonaliteyi sevenlerin en çok tercih ettiği deri kayışlı saat modeli diyebiliriz. Özellikle her gün saat takanlar için kolay yıpranmayan, dayanıklı bir deri saat bulmak gerçekten zor bir şey. Ancak Timberland deri kol saati modelleri sıradan bir deri saate göre çok daha uzun ömürlü ve dayanıklı olma iddiası taşıyor, hakkını da veriyor.

Detay

Metal Saat Kordonu Parlatma

Sofistike şıklığı, parlaklığı ve sert dış yüzeyi ile metal saat kordonu en çok tercih edilen kordon modellerinden. Peki ya bakımı? Metal sert bir materyal olsa da bakım gerektirir. Bunun için saatinizi ayda bir servise götürmenize gerek yok, metal saat kordonu parlatma işlemi düzenli olarak evde yapabileceğiniz bir işlem!

Detay

Kronometreli Saat Nedir

Kronometreli saat nedir? Saat meraklısı değilseniz saat dünyasının jargonunu anlamayabilir, bu sorunun cevabını bilmiyor olabilirsiniz. Kronometre veya diğer adıyla süreölçer deyince çoğumuzun aklına yarışlarda kullanılan kronometreler geliyor olsa da cevap tam olarak bu değil. Kronometre demek tıkır tıkır işleyen, geri kalmayan, sapma seviyesi minimum olan bir saat demek.

Detay

Pierre Cardin Hasır Saat

60’lı-70’li yıllarda büyüklerimizin kollarında parıldayan hasır kayışlı saatleri hatırlar mısınız? Pierre Cardin hasır saat modelleri, işte o saatlerin modern bir yorumu aslında. Küçükken gözlerimizi alamadığımız hasır saatler şimdilerde yeniden yükselişe geçti ve geçmişten bu güne zarifliğinden hiçbir bir şey kaybetmedi.

Detay

Safir Camlı Saatler

Dünyanın en iyi ve en pahalı saatlerinin safir camlı saatler olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle lüks saat markaları mineral veya kristal cam yerine safir cam kullanır çünkü safir, sertliği ve dayanıklılığıyla bilinen değerli bir malzeme.

Detay

Sevgililer Günü İçin Hediyelik Saat Önerileri

“Sevgililer Günü yaklaşıyor, ne hediye alacağım?” sorusu hediyeyi bir gelenek haline getirmiş tüm çiftlerin aklını kurcalıyor. Aklıma bir şeyler geliyor ama anlamlı da bir hediye olsun istiyorum diyorsanız sevgililer günü saat hediyesi için harika bir fırsat.

Detay

Saat Kayışı Nasıl Temizlenir?

İster saatinizle uyuyun ister sadece özel günlerde takın, saatiniz kirleniyor. Bu da demek oluyor ki düzenli aralıklarla temizlemeniz gerekiyor. Peki saat kayışı nasıl temizlenir?

Detay

Doğru Saat Seçimi İçin Tavsiyeler

Saat almak kıyafet almaya benzemiyor. Doğru saat seçimi için tavsiyeler almadan dünyadaki binlerce farklı saat tipinden birini seçmek çok zor. Saatinizi her an kolunuzda görecek, yıllar boyu birlikte olacak ve zamanınızı onunla ölçeceksiniz. Bunun için kendinize doğru soruları sormanız ve iyi araştırma yapmanız gerekiyor. Merak etmeyin, şimdi bunu birlikte yapacağız!

Detay

Aydınlatmalı Saat

Saatinizi yalnızca gündüz gözüyle değil bir de karanlıkta kolayca görmek istiyorsanız aydınlatmalı bir saat kullanmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Aydınlatmalı saatler özellikle dijital göstergeli saatlerde ışığın kırılmasına, saatin daha doğru gösterilmesine yardımcıdır.

Detay

Pierre Cardin Saat Kaliteli mi?

Pierre Cardin deyince aklınıza ne geliyor? Muhtemelen ilk düşündüğünüz şey kaliteli bir tekstil markası olacaktır, doğru ama Pierre Cardin saat kaliteli mi diye sorarsanız onun da cevabı evet!

Detay

Casio Saat Seçenekleri

Casio’nun saat konusunda iddialı olduğunu çok iyi biliyoruz. Casio G-Shock da, bu iddiayı bir üst seviyeye çıkaran en önemli seri! Genel olarak G-Shock saatlerde, onu diğer tüm benzerlerinden ayıran en temel özelliklerinin başında, darbelere karşı dayanıklılık geliyor!
Detay

Termometreli Saat

Termometreli kol saati denildiğinde aklınıza ilk olarak ne geliyor? Peki bu saatin aslında nasıl çalıştığını biliyor musunuz? Sizin için termometreli saatler nasıl çalışır, ısı ölçme işlemini nasıl yapar anlatmak istiyoruz.

Detay

Bluetooth Bağlantılı Saatler

Saatlerimiz gün geçtikçe daha akıllı hale geliyor. Bize ayak uyduruyor, teknolojiyi takip ediyor ve en güncel teknolojileri alıp, kendilerine adapte ediyor. Bunların en öne çıkan türlerinden bir tanesi ise, bluetooth bağlantılı saatler. Telefonumuza bağlanarak bize daha iyi bir saat deneyimi yaşatan bu özel ürünleri kullanırken, kendinizi teknolojik hissetmemek için hiçbir nedeniniz yok.
Detay

Güneş Enerjili Saatler

Ona zarar vermeden doğadan faydalanmak insanlığın en büyük nimetlerinden bir tanesi. Nefes aldığımız her anda sahip olduklarımız tekrar tekrar aklımıza gelirken doğanın en güzel yanlarından faydalanmak da bizim için vazgeçilemez bir nokta. Ancak ona zarar vermeden… Peki bunu nasıl gerçekleştirebiliriz?

Detay

G Shock Saat Nedir?

1983 yılından beri var olsa da son yıllarda sıkça G-Shock saat nedir, ne zaman bu kadar patladı, nedir bunun olayı diye sorar olduk. Karizma ve dayanıklılığın bir arada olduğu bir kol saati arıyorsanız kolunuzdan çıkarmayacağınız bir saatle tanıştırıyoruz sizi!

Detay

Kol Saati Hangi Kola Takılır

“Saat sağa mı takılır yoksa sola mı?” pek çok kişinin aklına gelen sorulardan bir tanesidir. Özellikle kişinin sağlak ya da solak oluşuna göre değişebilecek bir cevap gibi görünür gözümüze. Peki gerçekten saat hangi kola takılmalıdır? Saatin hangi kola takılması gerektiğini öğrenmeden önce bildiğimiz haliyle saatin neden sola takıldığını öğrenelim.

Detay

Soğuk Havalara Dayanıklı Saat Modelleri

Bir saat tutkunuysanız veya doğa sporlarına düşkünseniz soğuk havalara dayanıklı saat modelleri muhtemelen ilgi alanınızdadır. Elbette saatinizin her koşulda tıkır tıkır çalışması da sizin için çok önemlidir.

Detay

2019 Erkek Saat Modelleri

Artık neredeyse aldığımız her elektronik ürün üzerinde saat olmasına rağmen kol saati takmaktan vazgeçemiyoruz. 2019 erkek saat modelleri yepyeni, fütüristik diyebileceğimiz karşımıza çıkarken bir yandan cep telefonları, ipad’ler, bilgisayarlar hatta fırınlar bile saati gösteriyor artık. Buna rağmen kol saati hala bir erkeğin en iyi, en önemli, en işlevsel aksesuarı. Durum böyleyken bir kol saatinin hiçbir teknolojik ürünle yer değiştirmesi mümkün değil.

Detay

2019 Bayan Saat Modelleri

2018’den 2019’a geçerken pek çok yeni karar verdik, etrafımızdaki her şeyle birlikte biz de değiştik. Zaman ilerlerken saatler de değişti elbette; 2019 bayan saat modelleri bir önceki yılı aratmayacak nitelikte.

Detay

Geçmişten Günümüze Saat Çeşitleri

Geçmişten günümüze saat çeşitleri değişmiş olsa da insanlık için saatin önemi hiç değişmedi. Sadece büyüdükçe saatin ve zamanın anlamını daha iyi kavramaya başladık.

Detay

Su Geçirmez Saat Modelleri

Saat severlerin saatlerini daha uzun süre ve geniş kapsamlı şekilde kullanabilmeleri için gelişen teknolojilerle birlikte farklı özellikler geliştirildi. Doğal koşullara ve farklı yaşam şekillerine karşı darbeye ve çizilmeye dayanıklılık vb gibi farklı fonksiyonda saatler üretilmeye başlandı. Su geçirmeyen saat de bunlardan bir tanesi.

Detay

Modern Kol Saati

Kimileri 2018 yılında kim neden saat taksın, neden saate ihtiyacımız olsun zaten telefon var derken kimileri saatsiz kendini eksik hisseder, bileğinde bir boşluk kalır. Oysa saat takmak bir kültürdür. Modern kol saati de bu kültürün geldiği son nokta! 

Detay

Timberland Saat Kaliteli mi?

Botlarıyla bildiğiniz bir markanın saatlerini görünce “Timberland saat kaliteli mi?” sorusu aklınıza gelebilir ancak cevabı da sizi sandığınızdan çok şaşırtabilir!
 

Detay

Adımsayar Kol Saati

Adımsayar kol saati denildiğinde artık aklımıza sporseverlerin ayrılmaz bir parçası olan saatler geliyor. Gün içinde ne kadar adım attığımızı sayan bu saatler özellikle sporcular tarafından yoğunlukla tercih ediliyor.

Detay

Casio Altın Sarısı Saatler

Casio altın sarısı saatler; modayı yakından takip eden, her zaman stilini önemseyen ve saati tarzlarının vazgeçilmez bir parçası yapanlar için vazgeçilmez saatlerdir. 2010’un başından bu yana moda sahnelerinde sıklıkla görmekte olduğumuz altın sarısı daha uzunca bir süre hayatımızdan çıkmayacak gibi duruyor. 

Detay

En Sevilen Casio Saat Modelleri

En sevilen Casio saat modelleri denildiğinde akla gelen ilk modeller G-Shock ve Edifice serisinden olacaktır. Casio’nun fonksiyonelliğin yanı sıra tarzı da öne çıkardığı bu iki önemli seri hem ünlülerin hem de yenilikten korkmayan, tarzını saati ile birleştirmek isteyen herkese uygun bir skala sunar.

Detay

Sahte Bir Saat Nasıl Anlaşılır

Çok beğenerek bir saat aldınız ve takmak için sabırsızlanıyorsunuz. Ancak saatinizde size garip gelen bir şeyler var. Bir şeyin ters gittiğini hissediyorsunuz. Maalesef bazen bu hisler doğru çıkar. Saatinizde doğru olmayan bir şeyler vardır. Mesela saatiniz sahtedir. Böyle bir durumla karşılaşmak saatinize ne kadar para vermiş olursanız olun sizi mutsuz hissettirecektir. Çünkü bir saat tutkunuysanız saati almak için ne kadar ödeme yaptığınız değil gerçekten o saati çok istemiş olmanız önemlidir.

Detay

Dünyaca Ünlü Saat Markaları

Dünyaca ünlü saat markaları hangileridir denildiğinde aklınıza oldukça geniş bir yelpaze ve yüzlerce marka gelir. Çünkü her markanın kendi kullanıcıları ve hatta takipçileri vardır. Bu nedenle birisi size dünyaca ünlü saat markalarını sorduğunda aklınıza doğal olarak kullandığınız markalar gelmeye başlar.

Detay

İsviçre Saat Markaları

İsviçre saat markaları denildiğinde akla pek çok saat gelir. Bunun nedenlerinden ilki İsviçre’nin gerçekten saate teknolojisine değer vermesi ve geliştirebilmek adına sürekli çalışmasıdır. İkinci neden olarak ise özel tasarımlarının olmasıdır. İsviçre saat markalarında ince işçilik, derin bir estetik anlayışı, öne çıkan mükemmel detaylar görürsünüz.

Detay

Casio Hesap Makineli Saat

Casio hesap makineli saat çocuğumuzdan bize kalan en güzel hatıralardan bir tanesidir. Ancak onu yalnızca bir hatıra olarak düşünmek olmaz. Geçmişin en iyi saat teknolojilerinden bir tanesine sahip olan Casio hesap makineli saati günümüzde de kullanmak ve takmak mümkün.

Detay

Ersa Saat Bilgi

Ersa Saat blog içerik sayfasıdır. Bu sayfada erkek saat modelleri, bayan saat modelleri, saat bilgileri, saat moda, saat hediye, G-Shock saat elçileri konularında içerik bulabilirsiniz. Saatler hakkında bilmek istediğiniz her şey, en güzel kol saati modelleri ve tarzınızı yansıtacak öneriler bu sayfada olacaktır.