Ersa Saat Blog


Saatlerin Anlamı: Çift ve Ters Saatler Ne Anlam İfade Ediyor

Hem keyifle paylaşmalık hem de sevdiklerinize onları nasıl sevdiğinizi ya da düşündüğünüzü aktarmalık çift ve ters saatlerin de aslında anlamı oldukça fazla. Saatlerin anlamı konusuna hazır olun.

Detay

Kağıttan Yapıldığına Asla İnanamayacağınız Saat Tasarımları

Sanatın sınırlarını aşmak ve yepyeni bir anlatım aracı olarak kullanmak sanatçıların en büyük işi. Tıpkı Japon sanatçı Manabu Kosaka gibi.

Detay

Amerika'da Saat Kaç?

Tatile çıkmaya hazırlanıyorsunuz ve bu kez yolculuk Amerika Birleşik Devletleri’ne olacak ya da en sevdiğiniz ödül törenlerini izlemek istiyorsunuz ama saat farkından tam emin değilsiniz. Aklınızdaki “Amerika’da saat kaç?” sorusunun cevabını bu yazımızda vereceğiz.

Detay

Sevgiliye Saat Hediye Önerileri

Sevgilinizle güzel bir yıla merhaba dediniz ve önünüzde tanışma yıldönümü, Sevgililer Günü, evlenme yıldönümü gibi özel tarihler mevcut. O halde sevgiliye hediye alma konusunda bir seçim yapmanız gerekiyor. Peki bu seçimi saatten yana kullanmaya ne dersiniz? Sevgiliye saat hediye önerilerini sizin için bir araya getirdik.

Detay

Eski Cep Saatleri Sanat Eserine Dönüşüyor

İşte kutunun dışında düşünmeyi başaran ve kendine yepyeni bir hobi edinen Yunanistanlı sanatçı Gregory Grozos eski cep saatlerini hayata yeniden katmanın çok daha artistik bir yolunu bulmuş durumda.

Detay

Fonksiyonellik Yarışında Masa Saatleri

Saatler çok uzun zamandır kollarımızda ve ceplerimizde yer alıyor. Ancak modası geçmeyen, ihtiyacı karşılayan ve fonksiyonellik konusunda her zaman yanımızda olan bir saat türü de masa saati. Sizinle bu yazıda masa saatleri hakkında konuşmak istiyoruz.

Detay

Saatlik Hava Durumu Nasıl Öğrenilir?

Gün içinde bazen beklemediğimiz bir hava durumu ile karşı karşıya kalabilir bazen de daha önceden baktığımız için şemsiyelerimizi hazırlayabilir ya da buna bağlı olarak ince ya da kalın giyinebiliriz. Ancak saatlik hava durumu nasıl öğrenilir, hangi kaynaklar kullanılabilir? Sizinle bu soruların cevaplarını paylaşmak isteriz.

Detay

Amsterdam’da Şu An Saat Kaç?

Yılın herhangi bir zaman diliminde kendimize biraz vakit verip tatil yapıp zihnimizi de temizlemek ve rahatlamak isteriz. Bu sıralarda kendimizi yurt dışına atmak da en iyi yöntemlerden bir tanesi olur. Peki varış destinasyonunuz Amsterdam olduğunda aradaki saat farkı ne oluyor? Aklınızdaki Amsterdam’da şu an saat kaç sorusunu yanıtlamak istiyoruz.

Detay

Yılbaşı Hediye Önerileri

Her yılın sonu yaklaşıyorken pek çoğumuz için hummalı bir arayış başlar. Tabii ki yılbaşı hediyesi almak için düşünmeye başlarız. Çünkü sevdiğimiz insanlarla birlikte güzel bir yıl geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşar ve yeni yılın da güzel geçmesi dileklerimizi sunmak isteriz. Dolayısıyla yılbaşı hediye önerileri konusunda detaylıca araştırma yapmamız da gerekir.

Detay

Casio Oceanus Saat Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Casio Oceanus, Casio’nun en prestijli saatlerinden birisi olarak bilinir. İnce kasanın yepyeni bir form kazandığı, elegan ve teknolojik bir saat olarak bilinen Casio Oceanus saat, yüksek titanyum kaplama teknolojisinin mavi renklerle bir araya geldiği yenilikçi bir saattir. Ancak Casio Oceanus Türkiye'de satılmamaktadır ve bu efsanevi saat yerine tarzından ödün vermeyen, teknolojisi ile göz dolduran Casio Edifice saatler mevcuttur.

Detay

Aklınızdan Hesaplayın: Bir Saat Kaç Saniye?

Günü 2 eşit parçaya bölüp gündüz ve gece diyoruz. Bunu 12 saatlik dilimlerle gerçekleştiriyor, bir de saatleri dakikalara bölüyoruz. Dakikaları ise saniyelere. Gün içinde büyük bir koşturmacada aslında ne kadar zaman harcadığımızı bilmiyoruz ancak bazı hesaplamaları aklımızdan yapabiliyoruz. Bir saat kaç saniye, bir dakika kaç saniye gibi soruları temel matematik ile hızlıca çözebiliyoruz.

Detay

Saatini Deneyerek Seçmek İsteyenleri G-Shock Mağazaları Bekliyor

Bu yazıda size saatini koluna takarak denemek isteyenler için G-Shock mağaza lokasyonlarından ve sizi bekleyen deneyimden bahsedeceğiz.

Detay

Bilin Bilebilirseniz: Saat ile İlgili Bilmeceler

Bugün sizlerle saat ile ilgili bilmeceler nelerdir, saat bilmeceleri hangileridir bunları paylaşmak istiyoruz.

Detay

En Sevilen ve En Güzel Saat ile İlgili Sözler

Saati bizler değil aynı zamanda şairler, yazarlar da özenle inceler ve ona ait betimlemeler yaparlar. Bu yazıda size saat ile ilgili sözler ve en sevilen saat cümlelerini paylaşacağız.

Detay

Bayan Altın Saat Modelleri Öne Çıkıyor

Saat modası her geçen yıl değişse de bazı renkler her zaman için modanın kalbinde yerini alıyor. Bu renkler tabii ki de gümüş, siyah ve altın renkleri. Yani altın saatin modası asla geçmiyor. Özellikle bayan altın saat modelleri her geçen gün artıyor ve güzelleşiyor.

Detay

Yıldız Haritalı Saat Modelleri

Hepimiz günlük hayatın koşturmacasında durup gökyüzüne bakmayı unutuyoruz oysaki bizi orada bekleyen kocaman bir mavi ve bir de yıldızlar var. Olsun, günün koşuşturmacasında göğe bakmaya vakti kalmayanlar için de yıldız haritalı saat modelleri var.

Detay

Pastel Renk Saat Modası Hiç Geçmiyor

Pastel renkler bildiğiniz üzere son 5 yıla damga vuran renklerden. Canlı renklerin daha soluk görünümde olduğu ancak sadeliği ile göz dolduran bu renklerdeki saatler yani pastel renk saat modası da çok uzunca bir süre hayatımızda yer alacak gibi duruyor.

Detay

Vazgeçilmez Bir Parça: Asker Saati

Saat denildiğinde çoğumuzun aklına her an her saniye yanımızda olan bir aksesuar gelir. Ancak erkekler için hayatlarının bir döneminde bu değişir ve yerini asker saati denilen o nadide saate bırakır.

Detay

Yeni Sezon Saatler ve En İyi Modeller

Her yıl yepyeni saatler saat markaları tarafından bizlere sunuluyor. Bazen renkler bazense teknoloji tamamen değişiyor. Bu yazımızda sizinle yeni sezon saatler ve en iyi modellerden bahsedeceğiz.

Detay

Vintage Saat Rehberi: En Güzel Vintage Saatler

Vintage denildiğinde akla bir yaşam biçimi gelir. Çünkü vintage tarz kişinin her an vintage ruhu hissetmesi demektir. Bu yüzden sizin için bir vintage saat rehberi hazırladık. Bu rehberde en güzel vintage saatleri size sunacak, vintage tarza dair önemli detaylar paylaşacağız.

Detay

Saat Ne Zaman İcat Edildi?

Hayatımız bir zaman akışı üzerinde devam ediyor ve biz de durup hangi anda olduğumuzu öğrenmek için saate bakıyoruz. Peki her gün gördüğümüz bu zamansız icat ne zaman yapıldı? Yani saat ne zaman icat edildi?

Detay

Google Street View Artık Casio Saatler Gibi Su Altında

Google’ın uzunca bir süre önce hayatımıza girmiş bir özelliği var: Street View yani sokak görümü. Tüm dünya haritasını hiç duraksamadan Google araçları tarafından çekilmiş olması kaydıyla gezebiliyor, kendi evinize bakabiliyor ya da gitmek istediğiniz o güzel yerlere uzaktan yani Google’dan bakabiliyorsunuz.

Detay

İndirimli Saat Nasıl Alınır?

Saat almak istediğinizde bütçenizi ayarlamanız ve buna göre hareket etmeniz gerekir ancak bu durum her zaman için böyle değildir. Eğer indirimli saat nasıl alınır, hangi sitelerden % kaç oranında indirim alınabilir bilirseniz bütçenizi sarsmadan hayalinizdeki saate kavuşabilirsiniz.

Detay

Teşhir Saat Ne Demek?

Saat sektörünün en önemli konularından bir tanesini ele almak istiyoruz bu yazımızda: teşhir saat. Teşhir saat aslında ilk duyulduğunda kulağa kötü gelebilen bir kavram. Bunun nedeni diğer sektörlerde teşhir ürünlerin çok fazla zarar görebilmesi ve kullanıcıda mutsuzluk yaratabilmesi. Ancak size güzel bir haberimiz var: saat dünyasında teşhir konusu sizi üzmeyecek seviyede hassasiyete sahip.

Detay

Casio Klasik Saat ve Öne Çıkan Modelleri

Casio denildiğinde her ne kadar akla oldukça kaslı saatler gelse de aslında Casio klasik saat kategorisinde de oldukça iddialı tasarımlara sahiptir. Şöyle geçmişe dönün ve hatırlamaya çalışın. Çevrenizde en çok hangi saatleri görüyordunuz?

Detay

Şeffaf Kayışlı Saatler Çok Moda!

Size asla geçmeyen bir modadan bahsedeceğiz: şeffaf kayışlı saatler. Bu saatler adeta kurşun geçirmez, mükemmel bir şekilde korunan süpersonik saatler. Çünkü her dönemde, her zamanda mutlaka kendine bu saatleri uyduracak birileri var ve o birileri de modaya neredeyse yön veriyor.

Detay

Bileğe Göre Saat Nasıl Seçilir?

Saat seçerken bir saatin bizimle bütün haline gelmesini ve parçamız olmasını isteriz. Bu nedenle bileğe göre saat nasıl seçilir, bizim için en uygun saat hangisi olur diye düşünmeye başlarız.

Detay

Saat Pili Nasıl Değiştirilir?

Saatlerimiz zamanı bize gösterip bazen de zamana meydan okusa da pilleri bittiğinde onlara hızlıca müdahale etmek isteriz. Bu nedenle saat pili nasıl değiştirilir sorusu aklımıza düşer.

Detay

Dayanıklılık Abidesi: Karbon Saatler

Dayanıklı saat denildiğinde her zaman akla gelen Casio’nun en sevilen ve öne çıkan serisinden bir tanesi olan G-Shock serisinde yer alan ve karbon saatler olarak adlandırılan GA-2000 modellerine hep birlikte bakalım.

Detay

Saat Camı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Saat camı değiştirme denildiğinde herkesin içini bir korku kaplar çünkü saat camı bir kez değiştirildiğinde saatiniz bir daha asla eskisi gibi olmayacak derler. Peki bu gerçekten böyle midir? Sizin için bu konuyu detaylı bir şekilde anlatmak isteriz.

Detay

Saat Kordonu Değiştirme Nasıl Yapılır?

Saatlerimizi her ne kadar çok uzun yıllar boyunca kullanmak üzere alsak da bazen değişiklik yapmak isteyebiliriz. Saatimizin gövdesini değil de kordonunu değiştirebiliyor olsaydık nasıl olurdu? O halde saat kordonu değiştirme nasıl yapılır gelin birlikte inceleyelim.

Detay

Burçlara Göre Erkek Saat Modelleri

Daha önce sizlerle Burçlara Göre Kadın Saat Modelleri başlıklı yazımızda 12 burca özel seçimlerle saat modellerini sunmuştuk. Şimdi sıra burçlara göre erkek saat modelleri konusuna geldi.

Detay

Babalar Günü Saat Hediyeleri

Babalar Günü her yıl haziran ayının 2. pazar günü kutlanan ve Anneler Günü ardından bu kez de babalarımızı hatırlamaya yardımcı olan bir gündür. Aslında tabii ki tek bir güne sığdırmak mümkün değil onlara karşı olan sevgimizi ancak bu özel günde Babalar Günü saat hediyeleri ve önerilerini sizlerle paylaşmak isteriz.

Detay

Burçlara Göre Kadın Saat Modelleri

Burçlar adeta bizlerin gizli kimlikleri gibidir. Özellikle burçlara inananlar için bazı şeçimler çok önemli hale gelir. Burçlara göre kadın saat modelleri de bu seçim konusunda oldukça önemli bir hal alıyor. Gelin 12 burca özel olarak önerdiğimiz saatlere birlikte bakalım ve hem burçları hem de saatleri yakından tanıyalım.

Detay

Saat Buğulanması ve Çözümleri Nelerdir?

Çok sevdiğimiz, asla yanımızdan ayırmak istemediğimiz saatlerimizde bazen minik problemler yaşayabiliriz. Bunlardan bir tanesi de saat buğulanmasıdır. Saat buğulanması özellikle yaz aylarında sıklıkla görülebilir. Çünkü en temelde ani sıcaklık değişiminden ortaya çıkar.

Detay

Saat Camı Parlatma Nasıl Yapılır?

Saat camları üretildiği maddeye göre dayanıklılık seviyesi değişen ve çiziklere karşı koruması farklılaşabilen camlardır. Bu nedenle saat tercihinizi yaparken mineral cam gibi dayanıklı camlı saatleri tercih etmeniz önerimizdir. Ancak organik cam gibi hassas bir cama sahip saatiniz varsa saat camı parlatma gerekli hale gelebilir.

Detay

Ersa Saat Blog

Ersa Saat Blog, saatler hakkında bilgilere kolayca ulaşabileceğiniz farklı konularda ve başlıklarda saatin derinlemesine incelendiği ve Ersa Saat tarafında hazırlanan bir blogtur.

Bu blogta yalnızca erkek saat modelleri ya da kadın saat modelleri konuları yer almaz. Analog saat ya da mekanik saat nedir, saat camı çeşitleri nelerdir, teşhir saat nedir gibi farklı konularda da pek çok yazı yer alır.

Hediye saat almak istiyorsanız, özel günlerde sevdiklerinizi şımartmak istiyorsanız yine ersa Saat Blog size onlarca farklı örnek sunacaktır. Ersa Saat’in distribütörü olduğu markalar olan Casio, Timberland, Bulova, Swiss Military ve Pierre Cardin saat modellerinin de farklı kombinlerle nasıl bir araya getirilebileceğini yine bloğumuzdan öğrenebilirsiniz.

Tarzınızı yansıtacak öneriler, saat modelleri, saat bilgileri ve diğer pek çok konuda a’dan z’ye geniş bir çerçevede en doğru bilgiyi sunmayı hedefleyen Ersa Saat Blog’ta kendinize uygun pek çok model ve bilgiye kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Dünyaca ünlü saat markaları, ünlülerin saat tercihleri, burçlara göre saat seçimi gibi pek çok konuda da farklı içeriklerin yer aldığı Ersa Saat Blog, saate dair merak ettiğiniz pek çok soruya tek bir alanda yanıt vermeyi hedefliyor.

İçerik Yazımı ve Stratejisi @Öznur Doğan
Dijital Pazarlama ve eTicaret Yönetim @Kutlu Karatay