ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 12.01.2019 Saat Markaları

G Shock Saat Nedir?

Kullanıcılarından sıkça 5. kattan düştü, duvara çarptı, 10 yıldır kullanıyorum hiçbir şey olmadı gibi cümleler duyabileceğiniz efsanevi bir marka bu. Biraz araştırırsanız gökdelenden atarak, çekiçle darbe vurarak yapılan dayanıklılık testlerine rastlayabileceğiniz G-Shock’lar, bir elektronik ürünün nasıl bu kadar sağlam olduğuna anlam veremeyeceğiniz bir dayanıklılığa sahip. Bu yüzden G-Shock saat nedir sorusunun en doğru cevabı da dayanıklılık ve şıklık aslında.

gshock saat nedir

Casio G-Shock Tarihi

G-Shock’un hikayesi 1981’de, Casio’nun baş saat tasarımcısı Kikuo Ibe’nin düşse bile kırılmayacak bir saat üretmek istemesiyle başlıyor. Ibe ve üç mühendisten oluşan ekibinin “triple ten” (on üçlü) olarak isimlendirdiği üç tasarım kriteri var: 10 metreden düşüşe bile dayanıklı olması, 10 bar su basıncına kadar su geçirmemesi ve 10 yıl batarya ömrü olması. İyi de G-Shock saat nedir, G-Shock ismi nereden geliyor diyorsanız konunun bu noktadan sonra bir anlam ifade ediyor olması gerekiyor: G kuvveti!

200 prototip üzerinde yapılan çalışmaların finalize olması iki yıl sürüyor ve 1983’te ilk G-Shock saat ortaya çıkıyor: DW-5000C. İlk modelin çıkışından sonra 1984’te bir hokey oyuncusunu G-Shock DW-5200C takarken gördüğümüz bir reklam yayınlanıyor. Bu tarihten sonra polis memurları, itfaiyeciler ve açık hava sporları yapan, sert ve zorlayıcı aktivite seven insanlar arasında popüler oluyor G-Shock saatler.

O günden bugüne Casio G-Shock saatler bir kültür ürününe dönüşüyor ve her koleksiyonerin koleksiyonunda en az bir tane bulunan önemli bir saat markası haline geliyor.

Casio G-Shock Saat Ücreti

Dayanıklı ve şık bir saat arıyorsanız saate biraz para ayırmaya hazırsınızdır muhtemelen. Yine de yılda yaklaşık 150 yeni model çıkaran bir marka olduğu için Casio G-Shock saat ücreti nedir sorusunun net bir yanıtı yok çünkü geniş bir fiyat aralığı olduğunu söyleyebiliriz.

Darbelere ve düşük sıcaklıklara dayanıklılık, manyetik direnç, kronometre, alarm, tam otomatik takvim ve 200 metreye kadar su geçirmezlik gibi özellikleri bulunan G-Shock’ların fiyatları 500 TL'den 8.200 TL’ye kadar değişiyor. Ancak 850 TL - 2000 TL aralığında, daha alçak gönüllü ama iyi bir saat arıyorsanız size önerebileceğimiz model Casio GW-B5600. 200 atm’ye kadar su geçirmez olan bu model; alarm, aydınlatma, bluetooth, darbelere dayanıklılık, dünya saatlerini gösterme, güneş enerjisi, kronometre, sessizlik fonksiyonu, takvim ve uygulama gibi özelliklere sahip. Çocukluğumuzdan beri bildiğimiz klasik Casio saatlerinin 2019 modeli diyebileceğimiz Casio GW-B5600 serisi size geliştirilmiş bir nostalji yaşatacak.

Önereceğimiz ikinci model ise Casio GST-S330. Yukarıdaki özellikler arasından sadece bluetooth ve uygulama özellikleri yok ancak pil seviye göstergesi bulunuyor. Tasarımları o kadar şık ki takım elbiseyle bile kullananlar var!

gshock saat satın al

G-Shock Baby G serisi

Markanın en ünlü serilerinden biri de Casio G-Shock Baby G serisi. Feminen bir tasarımı olan G-Shock Baby G serisi G-Shock saat nedir sorusunun bahsedilmeden geçilmeyecek bir cevabı gibi. Stil sahibi bir saat arayanlar kadınlar için biçilmiş kaftan. O kadar çok farklı modeli, farklı kadran boyutu, malzeme ve renk seçeneği var ki G-Shock Baby G serisi içindeki her ürün kendi başına bir marka ve farklı bir kadına hitap ediyor aslında.

Dünyanın en dayanıklı saatini üretme çabası işte böyle başlayıp böyle devam ediyor. Her yıl yeni modelleri dünyanın dört bir yanında, dört gözle bekleniyor. Gerçek bir başarı hikayesi değil mi?

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim