ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 15.01.2019 Saat Özellikleri

Güneş Enerjili Saatler

Ona zarar vermeden doğadan faydalanmak insanlığın en büyük nimetlerinden bir tanesi. Nefes aldığımız her anda sahip olduklarımız tekrar tekrar aklımıza gelirken doğanın en güzel yanlarından faydalanmak da bizim için vazgeçilemez bir nokta. Ancak ona zarar vermeden… Peki bunu nasıl gerçekleştirebiliriz? Saat teknolojisinde dahi doğadan faydalanabilmek mümkün müdür? Bu sorunun cevabı kesinlikle evet. Bu faydalanma doğrudan güneş enerjisini kullanarak gerçekleşiyor hem de. Yani bu saatler güneş enerjili saatler, doğanın gücünü bu küçük teknoloji harikalarında bulmanız mümkün!

güneş enerjili saatler

Güneş Enerjili Saatler Nasıl Çalışıyor?

Güneş enerjili saatlerin çalışma prensibi genellikle aynı oluyor. Temel olarak evimizdeki ya da büyük arazilerde gördüğümüz gibi güneş ışığını alarak doğru bir noktaya kanalize edecek bir panel mevcut. Bu panel saatin kadranlarının üzerinde bulunan arka panel. Arka panel güneş ışığını pile aktararak pilin aktif hale gelmesini ve dolmasını sağlıyor. Dolan pil ise tüm mekanizmaları çalıştırıyor. Bu döngü ışık olduğu sürece tekrarlamaya devam ediyor. Gün ışığının enerjiye dönüştüğü, enerjininse güç hücrelerinde tutulduğu bu sistemde saatiniz kendini daima yeniden şarj eder. Yani pili sürekli olarak dolmaya devam eder.

Güneş Enerjili Saatler İlla Güneşle mi Çalışıyor?

Bu en çok sorulan sorulardan biri. Güneş enerjili saatinizin çalışması için gün ışığı olması yeterli olacaktır. Yani saatinizi şarj edebilmek, pilini yeniden doldurabilmek için güneşin doğrudan panele düşmesine gerek yok. Bunun yerine kapalı havada bile gün ışığı saatinizin pilini doldurabilir. Peki ya hiç gün ışığı da görmüyorsa? O zaman yapay ışık devreye giriyor. Saatiniz gün ışığının yanı sıra yapay ışıkla da kendini şarj edebiliyor. Yani evinizde otururken odanızda açtığınız ışık saatinizin de pilini yeniliyor diyebiliriz. Güneş enerjili saatler özellikle doğaya destek olması noktasında çok sevilen ve tercih edilen saatler arasında yerini alıyor. Çünkü yıllar boyunca yenilenme ve tamir ihtiyacı duymuyor. Tabii ki saatinize iyi bir şekilde bakarsanız.

Tüm saatlerde olduğu gibi güneş enerjili saatinizin de bakımlarını yapmalı, temizliğine özen göstermeli, ışık alabildiğinden emin olmalısınız. Saatinizi ışık almayan karanlık bir yere koyduğunuzda pil performansının değişebileceğini mutlaka aklınızda tutmalısınız.

güneş enerjili saat

Casio Edifice Saat İsteklerinizi Karşılıyor!

Casio’nun en gelişmiş ve teknolojik saatleri arasında yerini alan Casio Edifice saatler güneş enerjili çalışma sistemleri ile teknolojiyi yakından takip eden, doğaya değer veren ve sürdürülebilirliği önemseyenler için de mükemmel bir çözüm oluyor. Farklı renk, gösterge ve kordonlara sahip Casio Edifice saatleri tüm kıyafetlerinizle kombinleyebilirsiniz. Mineral cam ve su geçirmezlik özelliklerine de sahip bu saatler günün her anında yanınızda olacak ve sizi asla bırakmayacak. Doğanın enerjisini kolunuzda hissedin, doğa ile iç içe olmanın tadını çıkarın!

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim