ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 24.02.2019 Saat Modelleri

En İyi Saat Pili Markası

Çok sevdiğiniz saatinize bir gün bir bakarsınız durmuş olur ve içinizden ne olur bozulmuş olmasın, sadece pili bitmiş olsun diye dua edersiniz. Saatiniz bir darbe almadıysa muhtemelen pili bitmiştir. Peki saatinize hangi pili taktırmalısınız? En iyi saat pili markası nedir? Saat pili nerede satılır? Saat pili alırken dikkat etmeniz gereken şey saatinizin modeline uygun bir pil almak ve ucuza kaçmamak olmalı. Bütçeniz düşük de olsa ucuza aldığınız pil saatinizi bozarak sizi daha büyük bir maliyetin içine sokabilir.

saat pili satın al

Maxell

En iyi saat pili markası denince akla Maxell gelir. Maxell sadece saat pili değil pek çok küçük elektronik alet için de pil üreten bir marka. Diğer markalara göre daha pahalı olsa da en iyi kalitede pil ürettiğini söyleyebiliriz. Maxell’in küçük düğme pilleri gümüş oksitten yapılır, cıva içermez ve 1.5 volt’luk güç sağlar. Yüksek tahliyeli Apple Watch gibi elektronik saatlerde ve Samsung elektroniklerinde Maxell pil kullanılır. 

Renata

Renata piller de Swatch’un sahibi olduğu İsveçli bir şirket olan Swatch Group’tan geliyor. Bu şirket aynı zamanda Omega, Longines ve Breguet markalarının da üreticisi. Lüks saat markalarına pil ürettiğinden Reneta da en iyi saat pili markası olarak bilinen markalardan biri. Genellikle quartz saatlerde bulunan Renata uzun ömürlü, güvenilir bir markadır ve 40 farklı saat pili üretir.

Sony

Dünyanın en büyük gümüş oksitli düğme pil üreticisi Sony, farklı farklı saatlere uyacak 40 çeşit gümüş oksit saat pili üretir. Tüm piller, kapasitelerine bağlı olarak 1.5 volt gücündedir. Sony piller yüksek kaliteli kuvars saatlerde kullanılabildiği gibi hesap makineleri, oyuncaklar ve diğer taşınabilir elektronik aygıtlarda da kullanılır. Seiko, Citizen, Orient ve Casio saat modellerinde de Sony piller kullanılır.

saat pili nerede satılır

Saat Pili Nerede Satılır?

Saat pili sanıldığı gibi bulunması zor bir şey değildir. İnternette saat pili nerede satılır diye aratıp baktığınızda pek çok online alışveriş sitesinde saat pili satıldığını göreceksiniz. Bunun dışında pek çok saatçide de saat pili bulabilirsiniz. En iyi saat pili markası her saatçiye göre farklı olabilir, bu yüzden araştırmadan satın almayın.

Saatçiler genellikle pili değiştirirken saatinizin markasına göre bir pil takar. Saatiniz ne kadar kaliteli ise takılan pil de o kadar pahalı olabilir. Pek çok kişi bu yüzden kazıklandığını düşünse de bu normal bir şey. Pahalı bir Swiss Military erkek saat modeline veya bir Pierre Cardin saate ucuz pil taktırırsanız bu saatinizi bozabilir, mekanizmasının paslanmasına sebep olabilir.

Bir kol saatinin pil ömrü 2 ile 4 yıl arasındadır. Saatinizin pilini değiştirdikten sonra 2 yıldan daha kısa bir sürede yeniden pili biterse bir saat ustasına veya servise gitmenizde fayda var. Son olarak unutmayın ki uzun süre kullanılmayan piller kutusunda bekledikçe özelliğini yitirmeye başlar. Bu yüzden kıyıda köşede kalmış iyi pilleri elinde kalmış diye size ucuza taktığını söyleyenlere itibar etmeyin. Saatinizin pilini değiştirmek için mutlaka güvendiğiniz bir saatçiye gidin.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim