ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 10.03.2020 Dünya Saatleri

Fransa'da Saat Kaç?

Dünyanın farklı ülkelerinde saatin Türkiye’ye göre kaç olduğunu anlattığımız serimize devam ediyoruz. Bu kez de rotamızı sizler için Fransa’ya çeviriyoruz. Bildiğiniz gibi Amerika’da, Hollanda’da ve hatta İngiltere’de saatin kaç olduğu sizler için yine Ersa Saat Blog’da anlatmıştık. Şimdi sıra Fransa’ya geliyor.

Gelin hep birlikte pek çok kişinin sorduğu Fransa’da saat kaç sorusunun yanıtını bulalım.

fransa saat kac

Türkiye Fransa Saat Farkı Kaç Saat?

Öncelikle Türkiye Fransa saat farkı ne kadar onu hesaplayalım. Fransa Türkiye’ye göre daha batıda kaldığı için saatlerinin bizden daha geride olacağını tahmin ediyorsunuzdur. Tıpkı biz yılbaşına girdikten sonra onların girmesinde olduğu gibi. Bu yüzden Fransa bizim saat olarak gerimizde yer alıyor. Türkiye Fransa saat farkı ise şu anda Türkiye’nin saat ayarlarına göre 2 saat geride. Yani siz öğlen saat 12:00’da saatinize baktığınızda Fransa’da saatine bakan kişi 10:00’ı görüyor.

Tıpkı İngiltere’de olduğu gibi Fransa da tek bir zaman dilimini kullandığı için farklı bölgelerinde de saat farkı Türkiye ile aynı olarak devam ediyor. Bu da bizi bir sonraki sorunun yanıtına doğru yavaşça götürmüş oluyor.

Paris’te Saat Kaç?

Bahsettiğimiz gibi Fransa da tek bir zaman dilimi içinde yer aldığı için başkenti ya da diğer tüm şehirleri de bizden 2 saat geride olacak şekilde. Yani Paris’te saat kaç sorusunun yanıtı Fransa’da saat kaç sorusunun yanıtı ile aynı oluyor.

İşte bu kadar hızlıca saati hesaplayabildiğinize göre artık kolunuzdaki saate rahatlıkla bakıp, tatilinizi Fransa’da geçirirken keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

Peki kolunuzdaki saat hangisi? Bu kez bu hesaplaması kolay saat dilimi nedeniyle size önereceğimiz saat Bulova oluyor. Fransa’nın ruhuna yakışan, mükemmel bir işçilikle hazırlanan, her bir parçasında apayrı bir özenin bulunduğu, dünyanın en bilinen ve ünlü saat markalarından birisi olan Bulova saatin yanınızda mükemmel olacağına inanıyoruz.

paris de saat kaç

Bulova’nın sizin için önereceğimiz modeli ise Bulova 98A227 kol saati olacak. Rose renklerin hüküm sürdüğü, lacivert ile mükemmel bir uyumun ortaya çıktığı, kırmızı renklerin detaylarda inanılmaz bir bütün yarattığı bu saat mineral cama sahip. 200 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliği ile bir saatten beklentilerinizi de yukarı çıkaracak kadar özel. 44 mm kasa çapı, 44 mm kasa yüksekliği, 13,4 mm kasa kalınlığı ile iddialı saat sevenlerin ayrılmaz bir parçası olacak Bulova’nın oval yapadaki kasası her kıyafetiniz için de en harika tamamlayıcılardan biri olacak.

Hem smart-casual hem de klasik görünümü bir arada barındıran ve hatta silikon kayışları ile birlikte sportif bir hava da kazanan bu saati hemen sipariş etmek ve en uygun fiyatla sahip olmak için beklemenize gerek yok. Paris yalnızca 2 saat gerimizde, saatiniz ise bir tık uzağınızda.

zaman dediğimiz gibi zaman sizden yana olsun.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim