ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 04.07.2023 Saat Modelleri

En İyi Akıllı Çocuk Saatleri

Zamanı öğrenmek için icat edilen saatler zaman içerisinde şık birer aksesuara daha sonra da yüksek işlev sunan birer cihaza dönüşür. Kıyafetlerin tamamlayıcısı olan saatler akıllı teknolojiler ile bir araya gelerek mesaj okuma, arama cevaplama, veri saklama gibi farklı özellikler de sunmaya başlar. Akıllı saatlere olan talebin artması ve özellikle büyük şehirlerde çocuklarının emniyetini sağlamak isteyen ebeveynlerin yeni yollar araması ile akıllı çocuk saatleri piyasaya sürülür.

Akıllı çocuk saatleri sadece zamanı gösteren birer cihaz olarak ele alınmamalıdır. Çocuğun GPS üzerinden konumunu tespit etmek, ulaşmak ve daha birçok farklı işlev için kullanılabilir. Çocuğunuzu okulda ya da arkadaşları ile zaman geçirirken takip edebilmek istiyorsanız ama henüz telefon kullanacak yaşta değilse akıllı saat iyi bir alternatif olur.

Birbirinden farklı özellikler sunan akıllı saat modelleri özelliklerine göre çocuklar için farklı avantajlara sahiptir. Çocukların hareketli yapısı ve yaşı göz önüne alınarak tasarlanan modeller ailelerin de beğenisini kazanır. Çocuğunuzun zevkine, yaş grubuna ve kendi bütçenize göre seçebileceğiniz bir akıllı saat onunla iletişim kurmak için telefonun yerine geçebilir.

Cocuk-icin-Akilli-Saat-banner

Çocuklar için Özel Olarak Tasarlanan Akıllı Saatlerin Özellikleri

Çocuklar için klasik kadranlı saatlerin kullanımı oldukça zordur. Henüz rakamları ve sayıları yeni öğrenen bir çocuğun akrep ve yelkovanı inceleyerek saati anlaması biraz uzun sürebilir. Bu nedenle dijital kadranlı çocuk saatleri kolay kullanımıyla farklı yaş gruplarına hitap eder. Akıllı saatler de çocukların kolay kullanması ve algılaması için basit bir arayüz ile geliştirilir. Bu nedenle çocuk için erkek akıllı saat ve kız akıllı saat modellerinde öncelikle kolay kullanımı ile öne çıkar. Yaş gruplarına göre farklı düğmeler ile yönetilebilen saatler anlaşılır ve basit komutlarla çalışır.

Çocuk akıllı saat GPS özelliği ailelerin en çok dikkat ettiği konular arasında yer alır. GPS olarak kısaltılan Global Positioning System dünya üzerinde bir konumu belirlemek için kullanılır. Uydu sistemi üzerinden GPS özelliği sayesinde GPS özelliği olan cihazın doğal olarak kullanan kişinin yeri tespit edilebilir. Aileler çocuklarının ne zaman nerede olduğunu kontrol etmek için akıllı saatlerle eşleştirilen mobil cihazları kullanarak konum verisi elde edebilir. Çocuğun güvenliği için akıllı saatlerde önemsenmesi gereken özelliklerden biridir.

Akıllı saat modellerinde kullanılan ayak izi özelliği ise geçmişe dönük veri elde etmenizi sağlar. Genellikle geçmiş 30 gün içerisinde saatin yani çocuğun bulunduğu konumlar tarih ve saat olarak liste şeklinde görülebilir. Bu nedenle sizi şüphelendiren bir durum olduğunda ayak izi özelliğinden listeleri kontrol ederek geçmişe dönük tarama yapabilirsiniz.

Çocuk için sim kartlı akıllı saat kullanımı cep telefonu yerine tercih edilebilir. Cep telefonu edinmek için çocuğunuzun küçük olduğunu düşünüyor ama teknolojinin nimetlerinden faydalanmak istiyorsanız akıllı saat seçebilirsiniz. Sim kart sayesinde akıllı saat üzerinden arama yapabilir ve çocuğunuzla sesli görüşebilirsiniz. Çocuklar tıpkı bir cep telefonunda olduğu gibi mesaj okuma ve sesli konuşma özelliklerine akıllı saatleri ile erişirler. Akıllı saat modeline göre sesli mesaj ya da arama yapma özelliği olabilir. Seçim aşamasında hangi özelliğe daha çok ihtiyacınız olacağına ve bütçenize göre karar verebilirsiniz.

Çocuk için erkek akıllı saat ve kız akıllı saat modelleri farklı tasarımlara sahiptir. Kız çocukları için pembe, kırmızı ve bebe mavisi gibi renkler, erkek çocukları için yeşil, siyah ve mavi gibi farklı tonlar tercih edilebilir. Bu aşamada çocuğun istekleri ve zevki göz önüne alınmalıdır. Çocuğunuzun bu ürünü sürekli kullanmak istemesi için zevkine göre bir model tercih etmeniz ve fikrini almanız önemlidir.

SOS tuşu olarak da bilinen acil yardım butonu akıllı çocuk saatlerinde yer alabilen bir özelliktir. Çocuklar kendini tehlikede hissettiği anda saat üzerinde bulunan SOS butonuna basarak yardım isteyebilir. 3 saniye boyunca SOS butonuna basılı tutulduğu zaman bağlı cihaza arama ya da acil yardım mesajı ulaşır. Çocuklar meraklı olduğundan heyecan aramak için bu tuşu denemek için de kullanmaya meyillidir. Bu nedenle ailelerin çocuğuna bu tuşun önemini anlatması ve sadece gerekli hallerde kullanılması gerektiğini öğretmesi önemlidir.

Akıllı çocuk saatlerinde dikkat çeken bir diğer özellik de pil kapasitesidir. Çocuklar saatlerini eğlenmek için kullanmak istediğinde şarjı çabuk bitebilir. Bu nedenle mAH kapasitesi yüksek olan ya da güneş enerjisi ile şarj edilen çocuk saatleri sağlıklı olabilir. Genellikle çocuk akıllı saatleri 400-500 mAH aralığında üretilir.

En İyi Akıllı Çocuk Saatleri Markaları ve Modelleri

Akıllı çocuk saatleri modellerine göre birçok farklı özellik sunduğu için seçim yapmadan önce ebeveynler detaylı bir araştırma yapmaya meyilli olur. Frocx ve Reebok marka saatler gibi tasarımıyla dikkat çeken çocuk saati modelleri zamanı kontrol etmek için yeterlidir. Ebeveynlerin aradığı ekstra özellikler varsa CASIO gibi işlevsel ve bütçe dostu seçenekleri tercih edebilirler. Akıllı çocuk saatleri tavsiyeleri arasında yetişkinler tarafından da kullanıma uygun modellere yer verilmiştir. Ortaokuldan itibaren bu modeller de çocuklar tarafından tercih edilebilir.

Farklı Bütçelere Uygun Seçenekler

Uygun fiyatlı akıllı çocuk saatleri ve lüks saatler arasından seçim yapmanız için geniş bir ürün skalası bulunan Ersa Saat modelleri farklı bütçelere hitap eder. Casio, Suunto, French Connection, Reebok gibi lüks ürünleri de içerisinde bulunduran markalarda bütçe dostu seçeneklerle de karşılaşmanız mümkündür. Akıllı saat özelliklerine göre fiyat skalası değişken olan markalar arasından ayırdığınız bütçeye uygun farklı alternatifleri değerlendirmek için karşılaştırma yaparak karar verebilirsiniz. Örneğin, Casio GBD-H1000BAR-4DR kol saati modeli ve Casio GBX-100-1DR kol saati aynı markaya ait olmasına rağmen özellikleri nedeniyle farklı fiyatlara sahiptir. Genel olarak French Connection ve Reebok markası uygun fiyatlı markalar olarak değerlendirilirken, CASIO geniş bir fiyat skalasına sahiptir.

Kullanıcı Yorumlarına Dayalı Tavsiyeler

Akıllı çocuk saatleri kullanıcı yorumları seçim aşamasında size yol gösterici olur. Daha önce ürünü satın alan ve kullanan kişilerin yorumlarını ve şikayetlerini inceleyerek marka ve model hakkında satın almadan önce detaylı fikir sahibi olmanız mümkündür. Kullanıcıların markalar hakkında yaptığı yorumlara göz gezdirmek ve ürün özelliklerini detaylı olarak incelemek seçiminize yardımcı olur. Su geçirmezlik özelliği, darbelere karşı direnç, alerjen içermeyen materyal, arama ve mesaj özelliği, sağlık verisi ve GPS özellikleri gibi farklı noktalarda karşılaştırma yaparak çocuğunuz için en iyi olanı bulabilirsiniz.

SSS

En iyi akıllı çocuk saatleri hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Çocuk akıllı saat modellerinde GPS ile konum tespiti, SOS düğmesi, arama ya da mesaj alma özellikleri ilk dikkat edilenler olur.

Akıllı çocuk saati hangi yaş için uygundur?

Ortalama olarak 4 ile 16 yaş arasındaki tüm çocuklar için uygun olan bir akıllı saat modeli bulmak mümkündür. Saat seçimi sırasında özellikler ve boyut yaş grubuna uygun seçilmelidir.

En iyi akıllı çocuk saatleri hangi markalardan çıkmaktadır?

CASIO, Reebok, Suunto ve French Connection markalarını akıllı saat seçerken güvenle tercih edebilir, kalite ve özelliklerine güvenebilirsiniz.

En iyi akıllı çocuk saatleri bütçe dostu seçenekler nelerdir?

Bütçenize uygun olan akıllı saatleri French Connection, Reebok ve CASIO markalarında bulabilir, yaş grubuna göre farklı özelliklere sahip saatleri tercih edebilirsiniz.

Ersa çocuk saat modellerine şimdi göz atarak dijital modelleri inceleyebilir, akıllı saat kategorisinden kendiniz ve çocuğunuz için yüksek işlevli bir model bulabilirsiniz.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim