ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 20.02.2020 Dünya Saatleri

İngiltere'de Saat Kaç?

Saat kaç serimizde yer alan bir başka ülkeye geldik. Bu kez rotamızı bize biraz daha yakın olan bir ülkeye, İngiltere’ye çeviriyoruz. İngiltere’de saat kaç sorusunu sizler için yanıtlıyoruz.

Amerika ve Amsterdam’dan sonra dünyanın en bilinen ve sevilen ülkelerinden biri olan İngiltere’yi ele alıyoruz. Çünkü her yıl milyonlarda turisti ağırlayan bu ülkeye Türkiye’den de oldukça yüksek sayıda turist gidiyor. Türkiye’den yola çıkan turistler için Londra’da saat kaç sorusunun cevabı da önemli bir hal alıyor.

Gelin birlikte yoğun magazin ve politik gündemi ile kolay kolay konuşmaktan vazgeçmediğimiz, kültür olarak oldukça farklı olan bu ülkeyi birlikte ziyaret edelim.

ingiltere'de saat kaç

Türkiye İngiltere Saat Farkı Kaç Saat?

Öncelikle Türkiye ile İngiltere arasında saat farkının ne kadar olduğunu iletelim. Aslında İngiltere’de Greenwich bulunması ve boylamların başlangıç noktası olarak kabul edilmesi sebebiyle tüm dünya saat farkını İngiltere’ye göre ayarlar. Yani İngiltere 0 noktasındadır.

Eğer İngiltere’nin doğusunda bir yerin saatini hesaplamak istiyorsanız “+”, batısında bir yerin saatini hesaplamak istiyorsanız “-“ yaparsınız. Eğer saat İngiltere’de 12:00 ise Türkiye’de bu saat (yaz / kış saati uygulaması nedeniyle de) 15:00 olacaktır. İngiltere de Türkiye gibi yalnızca bir zaman dilimi içinde kalır. Bildiğiniz gibi Amerika’da bu sayı çok daha fazladır. Daha geniş bir anakara daha fazla zaman dilimi demektir.

londra'da saat kaç

Londra’da Saat Kaç?

Az önce bahsettiğimiz gibi İngiltere tek bir zaman diliminin içine girdiği için İngiltere’nin her yerinde Londra dahil zaman farkı aynı olacaktır. Yani Londra’da saat kaç sorusunun cevabı aslında İngiltere’de saat kaç sorusunun cevabı ile aynıdır. Türkiye’ye göre Londra -3 saat olarak bulunur.

Peki siz bu hesaplamaları yapmak istemeseniz ve işi bilen birisine rahatça bırakmak isteseniz ne yapardınız? Bu aşamada bizim tavsiyemiz Dünya saatlerini gösteren, sizi yarı yolda bırakmayacak bir saat kullanmak olacaktır. Casio Edifice serisinde yer alan ECB model saatler tam da bu ihtiyacı karşılamak üzere hazırlandı. Alarm, aydınlatma, Bluetooth, Güneş enerjisi, kronometre, pil göstergesi, sessizlik fonskiyonu, takvim gibi pek çok özelliğin yanı sıra Dünya saatleri özelliği ile sizin her zaman yanınızda olacak. Aynı zamanda iddialı renkleri ve adeta bir yarış aracının kadranına bakıyormuşsunuz hissi yaratacak kadranı ile de bayılacağınız bir detay. Sizin için önerimiz mavi rengin de öne çıktığı Casio ECB-900DB-1BDR erkek kol saati olacak.  

Edifice serisi yerine daha renkli bir dünya isteyenler içinse çözüm tabii ki Casio G-Shock GA-2100 serisinde. Özel silikon kayışları, üstün dayanıklılık gücü, hafifliği ve fonksiyonelliği ile vazgeçilmez bir detay olan Casio G-Shock serisinin GA-2100 modelleri Dünya saatleri özelliği ile de donatılmış durumda. 200 metreye kadar su geçirmezlik özelliği ile de macera tutkunlarının ayrılmaz parçası olmayı hedefliyor. Casio G-Shock GA-2100 serisinden önerimiz ise pembe ve mor renklerin beyaz ve antrasit ile mükemmel bir uyum yakaladığı Casio GA-2100THB-7ADR olacaktır. 

Her zaman dediğimiz gibi zaman sizden yana olsun.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim