ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

  • Anasayfa
  • Blog
  • Japon Saat Markaları Neler? Japon Saat Markalarını Özel Kılan Şeyler
Yayınlanma Tarihi 06.03.2023 Saat Markaları

Japon Saat Markaları Neler? Japon Saat Markalarını Özel Kılan Şeyler

Japonya, kendi benzersiz kültürü ve değerleri gibi saatçilik sektöründe de en belirgin tasarımların ortaya çıktığı bir ülkedir. Her fiyat segmentinde dünyanın en iyi saatlerinin yer aldığı Japon pazarı kendine has mekanizmaları, stili ve malzemeleri ile dikkat çeker. Casio, Seiko, Orient, Citizen ve daha pek çok Japon saat markası uzun yıllardır popüler ve koleksiyonluk tasarımlar üretir. Casio’nun G-Shock modeli gibi popüler kültürün bir parçasına dönüşen tasarımlardan Seiko’nun lüks ve klasik tarzını yansıtan seçeneklere kadar Japon marka saatler herkese hitap edebilir. Siz de Japon saatleri hakkında çok daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız en iyi markaları ve öne çıkan özellikleri keşfedebilirsiniz.

japon-saat-markalari-banner-1

Japon Saat Markaları Neler?

İster sadece güzel bir saatin hayranı, ister koleksiyon toplayan bir uzman olun, Japon tasarımları mutlaka radarınıza girmiştir. Bu başarının ardında Japonların saatlerinin tüm dünyada efsaneleşmesini sağlayan bazı markalar vardır. Pratikliği, kalitesi, doğruluğu ve dayanıklılığı ile öne çıkan Japon saat markaları listesi için aşağıdaki rehbere göz atabilirsiniz.

Casio

Casio, muhtemelen Japon saat markalarına ilgi duyan kişilerin ilk tercih ettikleri seçeneklerin başında gelir. 1946 yılında Tadao Kashio tarafından hesap makineleri üretimi için kurulan Casio markası 70’lerden sonra saat tasarlamaya başlamıştır. Pratik, şık, fonksiyonel ve ulaşılabilir özellikleri ile tüm dünyada gerçek bir efsaneye dönüşen Casio saat modelleri, günümüzde hâlâ pazarın en güçlü isimlerinin başında yer alır. Markanın en ikonik serilerinden biri olan G-Shock koleksiyonu tüm dünyada en çok satın alınan Japon saatleri arasında yer alır. Günümüzde ise yüksek teknolojinin avantajlarını kullanmaya devam eden marka, paslanmaz çelik konstrüksiyona, karbon fiber kasalara, GPS gibi gelişmiş sensörlere ve akıllı cihaz bağlantılarına yer vererek yenilikçi tasarımlara imza atmaya devam eder. Casio’nun geniş yelpazeli kadın, erkek ve çocuk koleksiyonlarında klasik stilden sportif ve modern tarza kadar herkese uygun gündelik modeller bulabilirsiniz.

Seiko

Kintaro Hattori tarafından 1881 yılında Tokyo’da kurulan Seiko, yenilikçi ve güvenilir bir marka olarak saat endüstrisinde yer edinmiştir. Süper hassas hareketi sayesinde adeta saatçiliğin çehresini değiştiren Astron modeli ile Seiko koleksiyonerlerin kült markası olmuştur. Dünyanın ilk otomatik kronograf saatini üreten marka, lüks segmenti Grand Seiko ile sınıfının en iyilerine imza atarak Japon zanaatkarlığını en iyi şekilde temsil etmeye devam eder. 100 yılı aşkın bir süredir şık, zarif ve zamansız modeller üretmeye devam eden Seiko dünyanın dört bir yanındaki saat tutkunları için vazgeçilmezdir.

Citizen

100 yılı aşkın bir süredir Japon saat pazarındaki gücünü sürdüren bir diğer marka ise Citizen’dir. Kurulduğu 1918 yılından beri modern tasarıma ve kaliteye odaklanan Citizen, günümüzde koleksiyonerler ve saat tutkunları için kült markalar arasında yer alır. Dünyanın ilk güneş enerjisiyle çalışan kuvars saatinin mimarı olan marka, yüksek hassasiyeti ve kalitesi ile uzun yıllar kullanılabilir. Işığı güce dönüştüren Eco-Drive serisi markanın en popüler koleksiyonları arasında yer alır. Profesyonel görünümü gündelik tarz ile buluşturan Citizen koleksiyonunda her bütçeye ve stile hitap eden alternatifler bulmak mümkündür.

Credor

1974 yılında kurulan Credor markası Fransızcada “altının en iyisi” anlamına gelen isminin hakkını veren tasarımlara imza atar. Credor saatlerinin çoğu, kendine has abartılı ve süslü bir görünüme sahiptir. Bu nedenle saatte lüksü ve saf zarafeti arayan herkesin ilgisini çeken tasarımlara imza atar. Üst segment Japon saat modelleri tercih edenler için nesiller boyu sürecek bir zarafet sunan Credor markası geniş yelpazeli kataloga sahiptir. Düğün, doğum günü ve kutlama gibi özel günler için şık ve değerli bir hediye olarak Credor tasarımlar mükemmeldir.

Orient

1950 yılında kurulan Orient, hem erkekler hem de kadınlar için saatler üreten üst düzey bir markadır. Mekanizmalarını kendi bünyesinde üreten tek lüks saat markalarından biri olarak bilinen Orient, klasik ve modern estetiğin mükemmel dengesini sunar. BV3 serisi ile tanınan Orient, tüm üretimi kendi içerisinde gerçekleştirdiğinden bir lüks markaya göre çok daha uygun fiyatlıdır. Japon piyasasındaki en iyi mekanik saat üreticileri arasında yer alan Orient markasında her tarza uygun alternatifler bulabilirsiniz.

Knot

Japon marka saatler söz konusu olunca çeşitlilik ruhu bakımından Knot her zaman daha iyisini sunmayı amaçlar. Çünkü Knot; kadranlar, kordonlar ve diğer aksesuarlar arasından istediğiniz saati elde etmek için ihtiyacınız olan her varyasyonu sağlar. Başka bir deyişle ürünün görünümünü özelleştirebilmeniz için pek çok ayrı parça sunar. Otomatik kronograftan klasik takım elbise saatlerine kadar markanın kataloğunda herkese uygun modeller vardır. Böylece kendinize özgü benzersiz bir tasarıma sahip olma ayrıcalığını da yaşayabilirsiniz.

Minase

Kültleşmiş diğer markalara göre nispeten yeni kurulmuş bir isim olan Minase, çizginin dışındaki tasarımları ile kısa sürede popülerleşmiştir. 2005 yılından beri Five Windows ve Divido gibi tüm dünyada ses getiren serilere imza atan marka, kalitesi ile uzun yıllar koleksiyonlarda yer bulabilir. İşçiliği ve göze çarpan özellikleri bir sonraki seviyeye taşıyan Minase markası kaliteden taviz vermek istemeyen saat tutkunlarının yeni favorisidir. Ultra şık işleme seviyeleriyle öne çıkan benzersiz ve ayırt edici Minase saatler nesiller boyu sürecek bir şıklığı temsil edebilir.

Japon Saat Markalarının Öne Çıkan Özellikleri

Japonya'nın devasa saatçilik endüstrisi elbette ki tesadüf değildir. Nitekim Japon saat markaları yaşamı iyileştiren teknolojiye odaklanırken aynı zamanda gösterişli bir estetikten ziyade işleve odaklanır. Elbette Japon marka saatler kendine özgü şık ve benzersiz bir stil de sunar. Ancak Japon tasarımlarını diğerlerinden ayıran belli başlı özellikleri vardır. İşte Japon saat markalarının başarısının sırları:

  • Doğruluk: Japon kuvars mekanizması, kristal osilatör cihazlarının en doğru frekanslarından oluşur. Bu özellik saatin doğru ve kesin bir şekilde zamanı tutmasını sağlayarak işleyişi düzenler.
  • Uzun Ömürlülük: Japon marka saatler uzun ömürlülüğü ile diğer tüm tasarımlardan ayrılır. Nitekim kendine has mekanizması sürtünme ve aşınmayı minimuma indirgeyecek şekilde dizayn edilmiştir.
  • Ulaşılabilirlik: Japon markalarının bir çoğu kendilerine has kuvars mekaniği ve kalite sistemi ile dış kaynak kullanmadan uygun maliyetli tasarımlara imza atabilirler.
  • Stil: Japon markaları kendilerine has sağlamlık ve zarafet arasındaki stilleri ile pek çok koleksiyonerin ilgisini çekerler. Klasikten sportife kadar her kadın ve erkeğe uygun tasarımlar bulmak mümkündür.
  • Dayanıklılık: Sistem mekaniği kadar kullanılan yüksek kaliteli malzemeler ve yüksek kontrollü kalite sistemi de Japon markalarının her koşulda doğru ve dayanıklı olmasını sağlar.
  • Daha Az Bakım: Eksiksiz, kusursuz ve kaliteli dizaynı sayesinde çalışmaya devam etmesi için özel bir bakım gerektirmeden uzun yıllar güvenle kullanılabilir.

Japon saatlerini bu kadar benzersiz yapan özellikleri keşfettikten sonra koleksiyonunuza yeni bir tasarım eklemeye karar vermiş olabilirsiniz. Ersa Saat, en iyi Japon saat markalarının benzersiz koleksiyonlarını uygun fiyat ve kampanya ayrıcalıkları ile sunar. Siz de Japon markalarının benzersiz şıklığına, sağlamlığına ve kalitesine anında erişmek istiyorsanız Ersa Saat ayrıcalıkları ile alışverişe başlayabilirsiniz!

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim