ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 1.03.2019 Saat Özellikleri

Silikon Kayışlı Saatler

Saat almadan önce karar vermeniz gereken pek çok unsur var. Silikon kayışlı saatler mi size daha uygun, klasik deri bir saat mi yoksa metal kayışlı parlak bir saat mi karar vermek için belli sorulara cevap vererek işe başlayabilirsiniz. Alacağınız saate, saatinizi ne sıklıkla kullanacağınıza, ne tarz kıyafetler giydiğinize göre karar verebilirsiniz. Sürekli takım elbise giymeniz gereken bir ofiste çalışıyorsanız muhtemelen aklınıza gelecek ilk seçenekler deri veya metal kayışlı saatler olacaktır. Ancak son yıllarda üretilen silikon kayışlı saatler günlük bir kıyafetle olduğu kadar şık bir kıyafetle de oldukça iyi ve zengin görünen sofistike tasarımlara sahip.

silikon kayışlı saatler

Casio GBD-800-1BDR modeli spor olduğu kadar şık ve çok özellikli bir saat. 200 atm su geçirmezlik özelliğine sahip bu saatin kronometresi, takvimi ve sessizlik fonksiyonu da bulunuyor. Silikon kayışlar darbelere karşı dayanıklılığıyla da oldukça avantajlı. Kırılması veya çizilmesi için çaba göstermeniz gerekiyor :)

Silikon kayışlı saatleri erkekler takar gibi bir algı olsa da kadın modelleri de oldukça şık ve eğlenceli. Casio BGD-560CF-7DR modeli klasik altın sarısı Casio saat modelinin yeni nesil versiyonu gibi :) Dünya saatlerini gösterme, kronometre, sessizlik fonksiyonu ve 200 atm su geçirmezlik gibi özelliklere sahip bu modelin beyaz, pembe, lacivert gibi farklı renk seçenekleri ve farklı desenleri de bulunuyor.

Silikon Kayışlı Saatler Neden Daha Geç Eskiyor?

Açık hava sporları veya dalış gibi aktiviteler yapanların en çok tercih ettiği modeller silikon kayışlı modeller oluyor. Bakımının kolay olması, kolayca temizlenmesi, ısı ve su gibi dış etkenlerden çok fazla etkilenmemesi sebebiyle daha uzun ömürlü olduğunu söyleyebiliriz.

Çelik kayışlı bir saat iyi bakılmadığı durumda hem sıcak havadan hem de vücudun neminden ve terden çok fazla etkilendiği için uzun vadede paslanma görülebilir. Deri kayışlı saatler de sürekli vücudunuza temas ediyor olduğu için zaman içinde yıpranabilir veya rengi değişebilir. Ancak silikon kayışlarda bu tip yıpranmalar görülmez.

silikon kayışlı saat fiyatları

Silikon Kayışlı Saat Nasıl Temizlenir?

Silikon kayışlı saatler kolay temizlenişi ve hipoalerjenik oluşu sebebiyle çok tercih ediliyor. Peki silikon kayışlı saat nasıl temizlenir? Silikon kayışlı saatler temizlenirken ne kadar kirlenmiş olduğuna bağlı olarak üç farklı yöntem kullanılabilir. İhtiyacınız olan malzemeler; karbonat, beyaz diş macunu, alkol, pamuk, yumuşak kıllı diş fırçası ve su.

Birinci yöntem diş macunuyla temizleme. Saatinizin kayışına macunu sürüp parmaklarınızla hafifçe yayın. İsterseniz yumuşak bir fırçayla da yapabilirsiniz. Fırça kullanırken fazla bastırmamaya dikkat edin. Suyla durulayıp nazikçe kurulayın.

İz ve kirler hala çıkmadıysa bir pamuk parçasına alkol dökerek kayışı temizleyebilirsiniz. Temizledikten sonra yine durulamayı unutmayın.

Silikon kayışlı saat nasıl temizlenir sorusunun son ve en güçlü cevabı karbonat yöntemi diyebiliriz. Bir kasenin içinde az miktarda su ve karbonatı macun kıvamına gelene kadar karıştırın. Yine parmaklarınız veya bir fırça yardımıyla macunu kayışın her yerine sürün. Burada da çok bastırmamaya dikkat etmeniz önemli. Ardından suyla durulayıp kurulayabilirsiniz.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim