ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

4:41:04 Am
Yayınlanma Tarihi 15.01.2020 Dünya Saatleri

Amerika'da Saat Kaç?

Tatile çıkmaya hazırlanıyorsunuz ve bu kez yolculuk Amerika Birleşik Devletleri’ne olacak ya da en sevdiğiniz ödül törenlerini izlemek istiyorsunuz ama saat farkından tam emin değilsiniz. Aklınızdaki “Amerika’da saat kaç?” sorusunun cevabını bu yazımızda vereceğiz.

Daha önce sizinle daha yakın bir konumda yer alan Hollanda’ya dair bilgi paylaşmış ve Amsterdam’da saat kaç sorusunu cevaplamıştık. Bu kez rotamızı Amerika’ya doğru yönlendiriyor ve birbirinden farklı zaman dilimleri ile bizi karşılayan bu kocaman ülkeye bir merhaba diyoruz.

Amerika’da saat kaç dediğinizde tek bir cevap alamıyor olacaksınız. Çünkü dünya üzerinde çok geniş bir alana yayılan, kocaman bir kıtadan bahsettiğimiz için kendi içinde saat farklılıkları da mevcut. Eğer Washington’a göre hesaplarsanız saat farkının 8 saat olduğunu görürsünüz. Eyaletlerden oluşan Amerika Birleşik Devletleri’nde bu sebeple çok farklı zaman dilimlerine tanıklık edebilirsiniz.

amerikada saat kaç

New York’ta Saat Kaç?

Amerika kendi içinde 6 farklı zaman dilimine ayırır kendi dilimlerini. Bunlar sırası ile Hawaii, Alaska, Pasifik, Mountain, Merkez ve Doğu zamanlarıdır. Her birinin UTC’si ise Türkiye’ye sırasıyla şöyledir: UTC-10, UTC-9, UTC-8, UTC-7, UTC-6, UTC-5. New York’ta saat kaç sorusunun cevabını vermek için Doğu zaman dilimine bakmamız gerekir çünkü Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu bölgesinde yer alır ve Türkiye ile birbirine daha yakındır. New York'ta saat 16.00 iken Türkiye'de 24:00 olacaktır.

Washingon ile İstanbul arasında da 8 saat farkı vardır örneğin.

Türkiye ile Amerika arasındaki saat farkını hesaplamak bu bahsettiğimiz sebeplerden zor olabiliyor. Çünkü farklı zaman dilimlerine girip çıkabildiği için New York’ta saat kaç ya da Los Angeles’ta saat kaç sorularının cevapları maalesef ki havada kalabiliyor. Çünkü yaz ve kış saati uygulamalarının Türkiye’de değişmesi ile de birlikte zamanı anlayabilmek gittikçe zorlaşmış durumda.

Fakat hiç üzülmeyin. Dünya saatlerini gösteren saatler size dünyanın neresinde olursanız olun en doğru saati gösterecek ve sorunsuz bir şekilde zamanı hesaplamanıza yardımcı olacak. 

new york da saat kaç

Saat farkı denildiğinde akla ilk gelen saat markalarından biri olan Casio’nun en bilinen serilerinden G-Shock’ta dünya saatlerini gösteren, sizi kolaylıkla yeni zaman dilimlerini alıştıracak seriler mevcut. Bu serilerden bir tanesi tasarımı ile de öne çıkıyor. Casio GA-140 serisi bir saatte ihtiyacınız olan her şeyin çok daha ötesinde, mükemmelliğin sınırlarında dolaşan bir seri aynı zamanda.

Farklı renk seçenekleri ile her tarzdan pek çok kişiyi etkileyen Casio G-Shock Saat lerin yanı sıra Casio’nun en prestijli saatlerinden biri olan Edifice Saat serisinde de sizi zamansız bırakmayacak tasarımlar mevcut.

Casio ERA-120DB-1AVDF modeline göz attıktan sonra kendinizi adeta bir yarış aracının içinde hissedeceksiniz. Yarış aracı göstergelerini andıran tasarımı ile zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak, kendinize harika bir zaman makinesi hediye etmiş olacaksınız.

Diğer ülke ve şehirler arasındaki saat farkını öğrenmek isterseniz bu isteğinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Zaman sizden yana olsun.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim