ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

  • Anasayfa
  • Blog
  • Bir Damadın En Değerli Aksesuarı: Damat Saati
Yayınlanma Tarihi 26.04.2019 Moda saatler

Bir Damadın En Değerli Aksesuarı: Damat Saati

Yaz yaklaşıyor, düğünler kapıda. Düğünlerde gelinlerin en önemli aksesuarı kolyeleri ve duvağı olurken erkekler için en önemli detay ise damat saati olur. Damat saatlerine dair sizin için oldukça geniş bir yazı hazırladık. Eminiz ki bu yazıyı okuduktan sonra damat saatlerine dair aklınızdaki tüm sorulara yanıt verilmiş olacak.

Damat saatleri denildiğinde akla her zaman gümüş renklerinin yoğunlukta olduğu saatler gelir ancak bu her zaman böyle olmak zorunda değildir. Şimdi gelin ilk sorudan başlayarak bu saatlere detaylı bir şekilde bakalım.

Damat Saati Ne Zaman Takılır?

Damat Saati Ne Zaman Takılır

Tabii ki akıldaki ilk soru damat saati ne zaman takılır? Sorunun cevabı her ne kadar çok açık olsa ada yani düğünde takılıyor olsa da yalnızca düğün için kullanılacak bir aksesuar değildir. Bu nedenle satın aldığınız ya da eşinizin size alacağı saati yalnızca düğünde değil daha sonrasında da uzun yıllar takacaksınız. Belki de bu konudaki farklı bir tercihte bulunarak özel günlerde kullanacak şekilde plan da yapabilirsiniz ve hatta kendi oğlunuzun düğününe dahi saklayabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihiniz olacaktır ancak damat saati ne zaman takılır sorusunun ilk cevabı düğün olacaktır.

Düğünde damatların aksesuarları kravat, düğme ya da mendil ve son olarak da saattir. Bu nedenle damatların öne çıkan parçaları da bunlar olur. Nasıl bir takım ya da smokin giydiğine bağlı olarak değişen saat modellerini hemen sonraki soruda cevaplayalım.

Damat Saati Nasıl Olmalı?

 Damat Saati Nasıl Olmalı

Peki, saati düğünde takacağımızı biliyoruz ya da öylesine bir saate sahip olmak istiyoruz ki bu saate hiçbir şekilde dokunmadan çocuğumuza dahi bırakmak istiyoruz ancak damat saati nasıl olmalı? Bu tamamen düğünde nasıl bir takım tercih ettiğinize göre değişmektedir.

Şimdi sizinle farklı takım renklerine göre nasıl bir saat kullanabileceğinizi paylaşacağız. İlk olarak akıllara gelen siyah smokin ile başlayalım. Siyah smokinlerde oldukça sade bir çizgi mevcuttur. Bu nedenle bu klasik duruşu ve sadeliği bütünleyecek, siyah renklerde bir saat tercih edebilirsiniz. Ya da dilerseniz smokininiz ile tamamen bir zıtlık oluşturacak şekilde mat gri renklerdeki bir saat tercihiniz olabilir.

Siyah takım elbiselerde ise saat tercihinizi biraz daha farklı yapabilirsiniz. Takım elbisenin kesimine göre daha sportif bir saat seçebileceğiniz gibi daha iddialı ve klasik duruşa hizmet eden bir saati de seçebilirsiniz. Burada kayış deri ya da kumaş olabilir ve saat gövdesi ise koyu renkli bir çelik olabilir. Hatta siyah takım elbisenize uyum sağlayacak şekilde kırmızı, yeşil ve mavi tonlarına da yer verebilirsiniz. Böylece kıyafetinizin dışında, göze hitap eden ve dikkat çeken bir unsuru da tarzınıza eklemiş olursunuz.

Lacivert tonlarındaki takım elbiseniz için saat tercihinizi yine lacivert ve mavi tonlarından yana kullanmanızı öneririz. Lacivert takıma genellikle siyah saatin uygun olduğu düşünülür ancak lacivert saat özellikle kahverengi ve mavi renkleri ile bütünleştiğinde öne çıkar hale gelir. Siyah kullandığınızda iki koyu renk doğrudan etkiyi ortadan kaldıracak ve saatinizin öne çıkmasını engelleyecektir.

Krem ya da bej tonlarında bir takım elbiseniz varsa ve kır düğünü yapıyorsanız artık klasik çizgiden de çıkabilirsiniz demektir. Yani daha sportif, güçlü ve iddialı görünen saatleri tercih edebilir, çerçeve genişliğinin büyümesine izin verebilirsiniz. Krem tonlarındaki takım elbisenizde neredeyse tüm renklerdeki saatleri kullanabilirsiniz çünkü krem renk neredeyse tüm renkleri kaldırabilen bir renktir.

Tüm bunların yanı sıra saat, kemer ve ayakkabı uyumuna da mutlaka dikkat etmelisiniz. Hiçbirisi birbirinden ayrı konuşmamalı, bir bütün haline gelmeli ve birbirlerini bastırmayacak şekilde bütünlemelidir. Aksi halde tamamen birbirinden alakasız ve uyumsuz bir görünüm elde etmeniz mümkün hale gelir. Oysaki özellikle düğün gibi büyük bir etkinlikte hata yapmaya yer yoktur :) Böylece damat saati nasıl olmalı sorusunun cevabını da vermiş olduk.

Damat Saati Altın Tercih Edilir mi?

 Damat Saati Altın Tercih Edilir mi?

Yukarıda damat saatlerindeki renk tercihlerinden bahsetmiştik. Ancak şu soruyu cevaplamamıştık, damat saati altın tercih edilir mi? Tabii ki edilebilir. Altın tonlarında bir saat tercih ediyorken dikkat etmeniz gereken konu yine kravatınız ve ayakkabınız ile uyumu olacaktır. Altın renklerin öne çıktığı bir saat iddiası oldukça yüksek olan bir saattir. Genellikle günlük hayatta da sıklıkla tercih edilmeyen, daha çok özel gün ve etkinliklere saklanan altın tonlu saatleri düğününüzde tercih ederken ve bir damat olarak bu saati takarken takım elbiseniz ile uyumlu olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Tüm bunların yanı sıra altın renk yerine doğrudan altından yapılmış saatler de mevcuttur. Bu noktada tercihinizin ne olacağına karar vermeniz gerekmektedir. Altın detayların olduğu saatlerde kombin konusunda klasik saat çizgisinin dışına çıktığınızı bilerek davranmanız gerekecektir. Daha dikkatli, daha derli toplu ve naif bir kombinle birleştirmenizi öneririz.

Damat Saati Hangi Marka Olmalı?

Damat Saati Hangi Marka Olmalı?

Damat saati hangi marka olmalı, tercihinizi hangi markadan yana kullanmalısınız? İşte bu gerçekten önemli bir soru çünkü düğünde takacağınız ve sonrasında uzunca bir süre kullanabileceğiniz bir saat tercih etmeniz hem kendiniz için iyi bir alternatif olacaktır hem de o mükemmel günde hiçbir şey sizi gölgede bırakmayacaktır. Yani seçtiğiniz saat gerçekten önemli bir hal almaktadır. Peki hangi markaları tercih etmelisiniz?

Size önereceğimiz ilk marka Bulova olacaktır. Bulova her zaman bir adım sonrasını düşünen erkekler için en iyi tercihler arasındadır. Hem klasik hem de spor tarzdaki saatleri ile dilediğiniz tarzda damat takım elbisesi ile eşleyebileceğiniz modellere sahiptir. Örneğin klasik saat tercih edenler için Bulova 96C131 erkek kol saati özellikle siyah takım elbiseniz ya da smokininizle mükemmel bir uyum içinde olacaktır.

Kır ya da yaz düğünü düşünüyorsanız ve klasik çizgiden uzaklaşmak istiyorsanız da saat aksamlarını da görebileceğiniz Bulova 96A204 erkek kol saatini tercih edebilirsiniz. Gri rengi, 42 mm kasa çapı ile mükemmel bir detay olacağına eminiz.

Damat Saatleri Casio Olur mu?

Damat Saatleri Casio Olur mu?

Damat saatleri her ne kadar klasik tarzda olması gerektiği hissi uyandırsa da tabii ki spor tarzını öne çıkarmak isteyen erkekler için de farklı alternatiflerle bir araya gelebilir. Damat saatleri Casio olur mu diye düşünüyorsanız cevabımız tabii ki de evet olur. Casio’nun yalnızca G-Shock serisi değil aynı zamanda Retro serisi de ihtiyacınızı karşılayacak mükemmelliktedir.

Retro ya da spor benim tarzımı yansıtmıyor diyorsanız da Casio’nun diğer klasik saatlerinden herhangi bir tanesini tercih edebilirsiniz. Bu noktada Casio’ya güvenebilirsiniz çünkü binlerce seçenek arasından kendinize uygun gördüğünüz bir saati mutlaka bulacaksınızdır.

Özellikle Casio Edifice serisi güçllü saat sevenler ancak klas duruşundan da ödün vermeyen erkekler için en iyi alternatiflerden bir tanesi olacaktır. Alarm, aydınlatma, Bluettoh, çift saat, dünya saatleri, güneş enerjisi, kronometre, pil seviye göstergesi, pusula, sessizlik fonksiyonu, takvim, termometre ve uygulama gibi farklı özelliklere sahip olan Edifice serisinden alacağınız bir saat oldukça uzun yıllar sizinle birlikte olacaktır. Hatta hayallerinizde oğlunuza bırakmak isteyeceğiniz saat kesinlikle Casio Edifice serisinden bir model olmalıdır. Dayanıklılığı kendine şiar belirlemiş Casio’dan asla vazgeçmemeniz için harika bir sebep bu!

Damat Saati Önerileri

Damat Saati Önerileri

Damat saati önerileri yaparken birden fazla markaya göz atabiliriz. Daha önce bahsetmediğimiz ancak kalitesinden emin olduğumuz Pierre Cardin erkek saatlerin yanı sıra gerçekten tasarım konusunda her zaman önde olan Timberland saatleri de tercih edebilirsiniz. Timberland erkek saatlerin deri kayışları, geniş kasaları ve dayanıklılığı ile hayallerinizin saatine kavuşabilirsiniz.

Tabii ki Swiss Military saatleri de unutmamak gerekiyor. Klasik saat konusunda köklü bir geçmişe sahip olan Swiss Military erkek kol saatleri de tercihlerden biri olabilir.

Damat Saati Nereden Alınır?

Damat Saati Nereden Alınır

Bu kadar bahsettikten sonra artık damat saati nereden alınır öğrenmek istiyorsunuzdur. Saat alırken çok dikkat etmeniz gerektiğini ve replika saati nasıl anlayabileceğinizi daha önce anlatmıştık.

Bu nedenle saat alırken resmi distribütör olan noktalardan almanız oldukça önemli. Hayatınız boyunca sizinle olmasını isteyeceğiniz saatler için yüksek fiyatlar verip orijinal olmayan bir saat satın almış olmak istemezsiniz. Bu nedenle Türkiye’nin tek Casio distribütörü olan Ersa Saat’ten yana kullanabilirsiniz tercihinizi. Aynı zamanda Swiss Military, Bulova, Pierre Cardin ve Timberland gibi saatlerin de %100 orijinallerini bulacağınız ersasaat.com.tr adresinde her zaman indirim imkanı da mevcut. Beğendiğiniz saatleri indirimli, hızlı ve güvenilir kargo ile almak istiyorsanız hemen şimdi harekete geçebilirsiniz.

Tabii ki son sözlerimizi de iyi dileklerimizle bitirelim ve eşinizle birlikte mutlu bir hayat dileyelim. Zaman hep aşkınızdan yana olsun.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim