ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 23.12.2019 Saat Bilgileri

Saatlik Hava Durumu Nasıl Öğrenilir?

Gün içinde bazen beklemediğimiz bir hava durumu ile karşı karşıya kalabilir bazen de daha önceden baktığımız için şemsiyelerimizi hazırlayabilir ya da buna bağlı olarak ince ya da kalın giyinebiliriz. Ancak saatlik hava durumu nasıl öğrenilir, hangi kaynaklar kullanılabilir? Sizinle bu soruların cevaplarını paylaşmak isteriz.

Saatlik hava durumu öğrenmek aslında oldukça kolay. Eğer hava durumunu gösteren bir saatiniz varsa dilediğiniz an hava durumunu öğrenme fırsatınız olabilir. Eğer hızlıca bakabileceğiniz bir bilgisayar varsa da internet üzerinden ya da bilgisayarınızın hava durumu alanından saatlik olarak öğrenebilirsiniz.

saatlik hava durumu

Hava Durumunu Gösteren Saatler

Hava durumunu hızlıca öğrenmek istiyorsanız, o anda hava durumunun ne olduğunu bilmek istiyorsanız Casio’nun Pro-Trek serisinde yer alan pek çok saati rahatlıkla kullanabilirsiniz. Temel özelliklerinden biri olan termometre sayesinde saate baktığınız anda hava sıcaklığını öğrenebilir ve direkt olarak hava durumunu göremeseniz de bir tahmin yapabilirsiniz. Örneğin hava sıcaklığı eksileri gösteriyorsa dışarıda keskin bir soğuk ya da kar olduğunu hızlıca fark edebilirsiniz.

Yine aynı şekilde yaz aylarında yüksek sıcaklıkları gördüğünüzde de terlememek için daha ince ve hafif kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Peki yalnızca termometre ile sıcaklığı mı öğreniyoruz Pro-Trek serisinden? Tabii ki hayır.

Casio PRT-B50-4ADR kol saati gibi güçlü bir duruşa, mükemmel bir tasarıma sahip saatlerden bir tanesini tercih ederseniz karşılaşacağınız daha pek çok özellik mevcut. Alarm, altimetre, dünya saatleri, Bluetooth, rakım ölçüm, pusula, uygulama, aydınlatma, gün doğum batım, sessizlik fonksiyonu, barometrik basınç, kronometre ve takvim özellikleri ile birlikte bir saatten beklediğinizin çok daha üstünde özellikleri kolayca fark edebilirsiniz.

saatlik hava durumu öğrenme

Saatlik Hava Durumu İstanbul’da Nasıl?

Şehirlerin hava durumunu öğrenmek içinse faydalanabileceğiniz kaynaklar telefonlarınızdaki hava durumu uygulaması ya da internet olacaktır. Meteorolojinin web sitesinden yalnızca saatlik değil aynı zamanda günlük ve haftalık olarak hava durumunu da öğrenebilirsiniz.

Yine telefonunuzda yaklaşık 10 günlük bir hava durumu tahmini de sizi bekliyor durumda. Yeter ki hava durumunu merak ettiğiniz şehri hava durumu uygulamasına ekleyin. Böylece İstanbul hava durumuna bakarken bir taraftan da Ankara hava durumu ya da İzmir hava durumuna da bakabilirsiniz.

Hayatımızı kolaylaştıran bu uygulamalar sayesinde günün hiçbir saatinde hazırlıksız olmamak bizim elimizde. Yeter ki biz doğru kaynaklara bakalım ve öğrenmek istediğimizi doğru şekilde aratabilelim. İnternet dilinde de kullanılan “aramaya inanmak” bu aşamada çok önemli. Arayarak doğru bilgiye ulaşmanın her zaman sizin elinizde olduğunu unutmayın.

Her zaman söylediğimiz gibi zaman sizden yana olsun. Ancak bu kez hava durumunun da sizden yana olmasını dileriz.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim