ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 10.12.2019 Moda Saatler

Yılbaşı Hediye Önerileri

Her yılın sonu yaklaşıyorken pek çoğumuz için hummalı bir arayış başlar. Tabii ki yılbaşı hediyesi almak için düşünmeye başlarız. Çünkü sevdiğimiz insanlarla birlikte güzel bir yıl geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşar ve yeni yılın da güzel geçmesi dileklerimizi sunmak isteriz. Dolayısıyla yılbaşı hediye önerileri konusunda detaylıca araştırma yapmamız da gerekir.

Hediye verdiğimiz kişinin bir sonraki yılda bizi en güzel şekilde hatırlamasını, 365 gün boyunca yanında olmayı ve böylece ona olan sevgimizi de rahatlıkla göstermenin peşine düşeriz.

yılbaşı hediye önerileri

Yılbaşı Hediyesi Denildiğinde Akla İlk Gelenlerden: Saat

Yılbaşı hediyeleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi tabii ki saattir. Bazıları için çok klasik bir tercihmiş gibi görünüyor olsa da aslında saatin çok büyük bir anlamı vardır.

Çünkü sevdiğiniz bir kişiye saat hediye ettiğinizde ne zaman ona bakarsa hemen sizi hatırlayacak, yıllar boyunca kullandığında ve hatta kendisinden sonra çocuklarına da miras kaldığında mükemmel bir anı olarak yaşayacaktır.

Bu nedenle yılbaşı hediyesi olarak saat tercih etmek oldukça ideal ve nazik bir davranıştır.

Saat seçerken de kime alacağınızı, tarzını ve hangi saatlerden hoşlandığını iyi bilmeniz hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Yılbaşı Hediyesi Erkek Saat Önerileri

Size bu konuda yardımcı olmak isteriz. İsterseniz hızlıca başlayalım. Eğer bir erkek için yılbaşı hediyesi saat almayı düşünüyorsanız hangi tarzda giyindiğini hızlıca bir düşünün.

Daha smart-casual bir giyimden mi hoşlanıyor, klasik tarzda mı giyiniyor yoksa spor tarzı mı tercih ediyor. Klasik tarzda bir giyim tarzı varsa ona hediye edebileceğiniz saat modelleri arasında kesinlikle Bulova ve Swiss Military mevcut.

Eğer daha smart-casual giyinmeyi seviyorsa muhakkak Pierre Cardin ve Timberland saat modellerine bakmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak giyim tarzı daha spor, iddialı ve çekisi ise aynı zamanda kendi sınırlarını da zorlamayı seven, maceracı bir ruha sahip ise işte o zaman en doğru tercihlerden bir tanesi tabii ki Casio olacaktır.

Casio saatler arasında ise ona sunabileceğiniz neredeyse binlerce farklı model mevcut. Retro serisinden G-Shock serisine kadar kocaman bir yelpazede sizi karşılayan Casio’nun en yılbaşı ruhunu taşıyan saatlerini ise size sunmak istiyoruz.

Karşınızda Casio DW-5600SB-4DR erkek kol saati. Yılbaşının rengi olan kırmızının en güzel tonlarından bir tanesi olan bu saatte kullanacak kişinin mutlulukla karşılayacağı çok fazla özellik de mevcut.

Örneğin alarm, aydınlatma, darbelere dayanıklılık, kronometre ve takvim özelliklerinin olmasının yanı sıra teknik detaylara girdiğimizde 200 ATM’ye kadar su geçirmezlik, 53 gram gibi mükemmel bir hafiflik, dayanıklılık konusunda ihtisas yapmış mineral cam ve yapısı itibariyle yine çok dayanıklı olan silikon kayış karşımıza çıkıyor.

G-Shock serisinde yer alan bu modelde yalnızca kırmızı değil aynı zamanda yeşil ve mavi seçenekleri de bulunuyor. Daha iddialı renklerle bir araya gelmeyi sevenler için çivit mavisi de oldukça iyi bir tercih olacaktır.

yışbaşı saat önerileri

Yılbaşı Hediyesi Bayan Saat Önerileri

Belki annenize, belki en yakın arkadaşınıza belki de sevgilinize bir saat almak istiyorsunuz ancak hem tarzını tamamlasın hem de gün içinde bir saatten beklediği her şeyi karşılaşın diye düşünüyorsunuz. İşte tam olarak doğru yerdesiniz. Yine erkek modellerinde olduğu gibi öncelikle hediye alacağınız kişinin tarzını çok iyi bilmelisiniz. Daha nazik ve taşlı modellerden hoşlanıyorsa Pierre Cardin bayan saatlere, yine erkeklerde olduğu gibi smart-casual bir tarza sahipse Timberland bayan saatlere, ancak spor bir tarza sahipse mutlaka Casio bayan saat modellerine bakmanız gerekiyor.

2020 yılbaşı hediyesi olarak kadın kol saati almak istiyorsanız ve alacağınız kişinin tarzının spor olduğuna eminseniz bu kez de önerimiz yine G-Shock serisinde olan ve kadınların tüm dünyada büyük bir keyifle kullandığı Casio BGA-260 kol saati olacak. Baby-G serisinde olan bu saat modeli özellikle pastel ton renkleri ile hem son yılların pastel modasına uyum sağlayacak hem de hediye edeceğiniz kişinin tarzını inanılmaz bir cool’lukla tamamlayacak.

Biraz daha detaylarına bakarak Baby-G serisinin bu modellerine indiğimizde karşımıza harika sonuçlar çıkıyor. Alarm, aydınlatma, darbelere dayanıklılık, dünya saatleri, kronometre ve takvim özelliklerinin yanı sıra bu kez Casio DW-5600SB modellerinin aksine çok daha hafif. Yalnızca 37 gram olan bu seride kullanan kişinin saatini neredeyse hissetmeyeceğini dahi söyleyebiliriz.

100 metreye kadar su geçirmezlik, dayanıklılığı kanıtlanmış mineral cam ve silikon kayış ile adeta dayanıklılığın bir diğer adı olan Baby-G’nin bu modellerine pastelin en güzel tonlarını bulmanız mümkün.

Yavru ağzı, gri, mint yeşili ve kırık beyaz tonlarına sahip modellerde detaylar ise sportif şıklığı tamamlayan en önemli unsurlar. Akrep ve yelkovanın ucundaki minik detaylar saate ihtiyacı olan tüm şıklığı tek seferde sunabiliyor. Yine kadrandaki pastel doku da gözleri üzerine çekecek nitelikte.

yılbaşı hediye ne alınır

Peki Yılbaşı Hediye Kutusu Nasıl Hazırlanmalı?

Hediyenizi seçtiniz ve aldınız, tebrikler. Oldukça büyük bir zorluğu başarmış durumdasınız. Şimdi sıra bu hediyeyi nasıl paketleyeceğinize ve yılbaşı hediyesi kutusunu nasıl yapacağınıza geldi. Yılbaşı hediye kutusu yapmak çok kolay görünüyor olsa da aldığınız hediyeye uygun bir kutu seçmek sizi zorlayabilir. Bu nedenle detaylı bir araştırma yapmanız yine gerekebilir. Burada işinizi en çok kolaylaştıracak nokta ise hediye kutularını kendiniz yapmanız sevdiğiniz kişiye inanılmaz ve hediye deneyimi yaşatmanız.

Hediye kutusu yapabilmek için mukavva gibi sert bir malzeme kullanmanızı öneriyoruz. Ardından bu kutuyu hediyenizin boyutuna göre kolaylıkla oluşturabilir, üzerine kaplayabilir, farklı süslemelerle donatabilir ve içine de bir not bırakarak yılbaşı hediyesi olarak iletebilirsiniz.

Ancak bu kadar çok uğraşmak yerine hızlıca satın almak istiyorsanız kitap satan dükkanlardan da temin edebilirsiniz. Tabii hediye notunuzu unutmamanız gerektiğini tekrar hatırlatalım. Çünkü bu notta en iyi dileklerinizi yazacak ve “söz uçar yazı kalır”da olduğu gibi yazının kalıcılığından bir kez daha faydalanacaksınız.

yılbaşı hediye

Diğer Yılbaşı Hediye Önerileri

Yılbaşı saat hediyesi dışında sizin için önerebileceğimiz başka hediyeler de mevcut tabii ki. Bu noktada hediye almak istediğiniz kişilerin zevklerine odaklanabilirsiniz. Örneğin yemek yapmayı seven birisine bir yemek kursu için hediye alabilir, el sanatları ile ilgilenen birisine birkaç günlük workshoplar hediye edebilirsiniz.

Aynı şekilde birlikte geçirebileceğiniz bir deneyimi hediye etmek de mükemmel bir yol. Örneğin çok sevdiğiniz bir grup için yakın tarih tarihli bir konser bileti, uzun zamandır gitmek istediğiniz bir tiyatro ya da müzikal için bilet ya da yalnızca onun için hazırladığınız ve içine pek çok anınızı koymak için kullanacağınız bir sepet dahi çok anlamlı olabilir.

Hediyeleri anlamlı kılan şeylerin kişiler olduğunu, onlara yüklediğimiz anlamların ise tamamen bize ait olduğunu unutmamak gerekiyor. Hangi hediyeyi ne kadarlık bir bütçe nasıl aldığınızdansa yaratacağınız deneyimler için çalışabilir, belki kendi yeteneklerinizle yepyeni bir şey yaratabilirsiniz. Örneğin bir müzik aleti çalabiliyorsanız güzel bir şarkı ya da enstrümantal bir parça hazırlamak bile karşınızdaki kişiye ne kadar sevindirecektir. Bunları da mutlaka düşünün.

Ancak zamanın ve sizin her zaman onun yanında olduğunu anlatabilmek için biz Ersa Saat olarak yılbaşı hediyenizi saat seçmenizi öneririz.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim