ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

 • Anasayfa
 • Blog
 • Casio Akıllı Saatler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey
Yayınlanma Tarihi 07.07.2023 Saat Modelleri

Casio Akıllı Saatler Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Yaşam kalitesini artırma hedefi ile yola çıkan Casio markası, dayanıklı ve işlevsel saatleri ile öne çıkar. Teknolojilerin gelişmesi ile birlikte akıllı saat piyasasında önemli bir yer edinir ve G-Shock, Edifice, Baby-G gibi modellerle tüm kadın ve erkeklere hitap etmeyi başarır. Casio akıllı saatler markanın uzun yıllara dayanan kalitesini sürdürürken şık tasarımını korur ve yenilikçi işlevlere yer verir. Bu sayede bir akıllı saatten bekleyebileceğiniz özelliklerden daha fazlasına Casio akıllı saatlerle sahip olabilirsiniz. Kadınlar için Casio akıllı saatler şık tasarımları, modaya uygun vurguları ve geleneksel işçiliği ile karakterize edilirken erkekler için Casio akıllı saatler ise esas olarak teknik incelik, işlevsellik ve yenilikçi tasarım ile tanınır. Bu sayede Casio akıllı saat koleksiyonları arasında ihtiyaçlarınıza ve kişisel zevklerinize uygun bir modeli hemen bulabilirsiniz.

Cocuk-icin-Akilli-Saat-banner

Casio'nun Akıllı Saat Piyasasındaki Yeri

Casio marka olarak günümüzün ötesinde tasarımları ile bilinir ve teknolojik gelişmelerle birlikte her zaman daha iyisini sunmayı hedefler. Bu nedenle Casio akıllı saatler söz konusu olduğunda da her zaman farkını ortaya koyan işlevler sunar. Çünkü Casio saatleri günümüzde olduğu gibi 1980'li yıllarda da oldukça popülerdi. Günümüzde ise Smart Outdoor Watch'ın piyasaya sürülmesiyle esas olarak geleceği hedefleyen Casio dahili GPS ve uygulamalara sahip akıllı saatlerle benzerlerinden ayrılan işlevler ve dayanıklılık vadeder.

Casio'nun akıllı saatler dünyasına yolculuğu birkaç yıl önce başladı. Pil ömrünü uzatmak ve aynı zamanda her an doğru saati göstermek için çift katmanlı ekrana sahip modellerle en başından beri farklı bir yaklaşım benimsedi. Casio'nun akıllı saatleri ilk önce G Shock markası altında piyasaya sürmesi beklense de bunun yerine yürüyüşçüleri hedefleyen Pro-Trek serisini seçti. Ancak çok geçmeden G-Shock serisinde bir Wear OS saati piyasaya sürdü. Bununla birlikte S-Shock, Baby-G ve Edifice serisi ile piyasaya hızlı bir giriş yaptığı söylenebilir. Ayrıca halihazırda Casio hayranlarını heyecanlandıran bu modeller, Casio dayanıklılığına güvenen teknoloji meraklılarını da cezbetti. Bu nedenle Casio, dijital ve analog saatlerde olduğu gibi akıllı saat piyasasında da lider konumda.

Casio Akıllı Saatlerinin Özellikleri ve Fonksiyonları

Casio G-Shock akıllı saat başta olmak üzere pek çok seride giyilebilir teknolojiler sunmaya devam eder. Bu sayede Casio stilinden vazgeçmeyenler de akıllı saatlerin teknolojilerinden yararlanarak yaşam kalitelerini artırabilir. Çünkü G-Shock akıllı saatler ve diğer Casio modelleri benzer saatlerden daha fazlasını sunabilir. Örneğin dijital Casio akıllı saatler pek çok uygulama yüklemenize izin verir ve telefonunuzla senkronize çalışarak hem saatinizden hem de telefonunuzdan daha fazla yararlanmanızı sağlar. Casio akıllı saatlerin diğer özellikleri ve fonksiyonları ise şöyle sıralanabilir:

 • Smart Outdoor Watch serisi ile öne çıkan Casio saatler ayrıca mesajları ve e-postaları hızlı bir şekilde okumanıza ve hatta yanıtlamanıza olanak tanır.
 • GPS takibi ise hemen her Casio akıllı saatin ortak özelliğidir. Bu sayede akıllı telefonunuz cebinizde olduğu sürece nerede olduğunuzu her zaman bilirsiniz.
 • Casio akıllı saatlerin en önemli özelliği ise karmaşık arayüzler yerine kullanıcı dostu kontrol paneli sunmasıdır. Bu nedenle akıllı saatinizi kullanmak için bir kılavuza ihtiyacınız yoktur. Ancak S-Shock ya da Edifice gibi saatlerinizin tüm özelliklerinden yararlanmanız için kılavuzda yer alan işlevlere göz atmanız tavsiye edilir.
 • G-Shock Move serisi fitness takibi işlevine sahip olduğundan spor koçu gibi kullanım sağlar. Antrenman esnasında vücut değerlerinizi ve spora ait verilerinizi kaydeder. Uygulama üzerinden gelişiminizi takip edebilirsiniz.
 • Casio akıllı saatlerde menü de kişiselleştirilebilir özelliktedir. Bu sayede daha kolay kullanım için menüyü kişisel tercihinize göre kolayca ayarlayabilirsiniz.
 • Casio akıllı saatlerde yer alan ve markanın benzerlerinden ayrılmasını sağlayan en önemli özellik ise su geçirmezlik seviyeleridir. Örneğin, G-Squad Pro 200 metreye kadar su geçirmezlik sağlar.
 • Casio Pro-Trek gibi modeller ise GPS, altimetre, pusula ve jiroskop gibi sensörlerle doludur. Bataryası bir aydan fazla dayanır ama çok spor yapıyorsanız ve GPS fonksiyonunu düzenli kullanıyorsanız bu süre daha kısa olabilir.
 • G-Shock ve S Shock saat serilerinde yer alan bir özellik ise ikincil ekrandır. Bu ekran sayesinde tıpkı gerçek bir dijital G-Shock kullanıyormuşsunuz gibi hissettirir, ancak diğer yandan da akıllı telefon bildirimlerini almanızı, mesajlara yanıt vermenizi ve günlük işlemlerinizi takip etmenizi sağlar. Pek çok kişi tarafından tercih edilen bu saat ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi için "G-Shock akıllı saat nedir?" içeriğimize göz atabilirsiniz.

Casio Akıllı Saatlerinin Kullanımı ve Bakımı

Casio akıllı saatler sadece outdoor görünümlerine sahip değil, aynı zamanda Edifice serisi gibi ince ve zarif tasarımlara da sahiptir. Ancak her birinin ortak noktası akıllı işlevlerine ek olarak kullanıcı dostu arayüz sunmasıdır. Örneğin Edifice EQB-1000 serisi kısmen yeni geliştirilen kompakt mekanizma sayesinde çok ince bir kasaya sahiptir. Casio, önceki Edifice Slim Line modellerinde olduğu gibi tüm bileşenleri devre kartının her iki tarafı yerine bir tarafına monte ederek her bir bileşenin boyutunu milimetrenin 1/100'ü oranında küçülterek çok daha zarif model sunar. Ancak diğer G-Shock modelleri gibi Bluetooth aracılığıyla akıllı telefonunuzdaki uygulamaya bağlanarak akıllı işlevleri aktif eder. Fakat Edifice serisindeki saatlerin kullanım açısından büyük bir avantajı daha vardır. Casio Edifice Slim Line saatler ışık enerjisiyle çalıştığı için pili çok uzun süre dayanır.

Casio akıllı saatlerinde kullanım söz konusu olduğunda diğer bir avantaj ise uygulama arayüzüdür. G-Shock Move uygulaması etkinlik geçmişi, analiz ve ilerleme raporları sağlar. Bu uygulamada yeni olan, sensör yerleşimi özelliğidir. Bu özellik, etkinliklerinizin videolarını ve fotoğraflarını saatten alınan verilerle birleştirir ve sosyal medyada paylaşmak için katmanlı görseller elde etmenizi sağlar.

Her saat modelinde olduğu gibi Casio akıllı saatlerin de bakıma ihtiyacı vardır ve iyi bir bakımla çok daha uzun süre dayanabilirler. Ancak Casio akıllı saatlerin kuvars, AMOLED gibi çeşitli ekranlarının yanı sıra kauçuk, silikon, deri, çelik, metal ve titanyum gibi kayışları ve paslanmaz çelik kasası farklı bakım talimatları içerebilir. Bu nedenle saatinizin en iyi şekilde kalması için bakım talimatlarına uymanız tavsiye edilir.

Casio Akıllı Saatlerinin Fiyatları ve Farklı Modelleri

Casio akıllı saatler, kullanılan malzeme, model, değişen işlevler sayesinde geniş bir fiyat yelpazesine sahiptir. Bu nedenle bazı saatler oldukça maliyetliyken bazıları ise en ucuz akıllı saat listelerinde yer alabilir. Ancak Casio saatler her ihtiyaca yanıt veren modelleriyle birlikte her bütçeye uyum sağlayan fiyatlara da sahiptir. Bu sayede ihtiyaçlarınızı karşılayan, son derece dayanıklı ve bir yaşam koçu gibi yararlanabileceğiniz akıllı saate Casio sayesinde sahip olabilirsiniz. Akıllı saatler söz konusu olduğunda Casio başta olmak üzere pek çok modeli bir arada bulabileceğiniz Ersa Saat, avantajlı fiyat seçenekleri ile hayalinizdeki akıllı saate sahip olmanıza yardımcı olur. Siz de akıllı saatlerle hayatınızı kolaylaştırmak isterseniz Ersa Saat akıllı saat koleksiyonlarına göz atabilirsiniz.

SSS

Casio Akıllı Saat Var mı?

Casio ilk akıllı saatini 2016 yılında piyasaya sürmüştür ve halihazırda yer alan G-Shock, S-Shock, Baby-G, Edifice gibi modellerin de akıllı versiyonlarını üretmeye devam etmektedir.

Casio Saatin Orijinal Olduğunu Nasıl Anlarım?

Casio saatler de diğer saatlerde olduğu gibi belirli özelliklere sahip olduğundan orijinal olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz. Bunun için öncelikle bandrol kontrolü yapabilir, logo tasarımına, kasa arkasındaki baskıya, kordon kalitesine ve saatin okunabilirliğine bakabilirsiniz. Saatinizin orijinalliğinden şüphe duymamak için güvendiğiniz ve %100 orijinallik garantisi veren yerlerden alım yapmanız tavsiye edilir.

Casio Saatler Hangi Ülkenin?

Casio (Casio Computer Company), Japon markası olduğundan saatleri de Japonya'ya aittir ve her bir saat, Japonya'da üretilir.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim