ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 22.09.2021 Moda Saatler

Vazgeçilmez Bir Parça: Asker Saati

Saat denildiğinde çoğumuzun aklına her an her saniye yanımızda olan bir aksesuar gelir. Ancak erkekler için hayatlarının bir döneminde bu değişir ve yerini asker saati denilen o nadide saate bırakır.

Aslında asker saati ile hepimiz mutlaka karşılaşmışızdır. Tamamen fonksiyonelliğin öne çıktığı, askerlerin neredeyse bir parçası haline gelen saattir. Tabii ki onu yalnızca askere gidenler ya da oradan dönenler değil aynı zamanda tarzı için de kullanmak isteyen pek çok kişi mevcut.

Gelin birlikte bir efsane olan asker saatini yakından inceleyelim.

asker saati casio

Asker Saati Denilince Akla Gelen Casio

Daha önce de belirttiğimiz gibi asker saati denildiğinde akla neredeyse tamamen fonksiyonellik yani işlevsellik gelir. Çünkü askerde daha kısıtlı imkanlarla teknoloji ile yakın yakına olursunuz. Bu nedenle daha gelişmiş saatler kullanabilmek yerine en optimum olarak kullanabileceğiniz ve aynı zamanda tüm ihtiyaçlarınızı da karşılayacak bir saate ihtiyacınız vardır.

Casio’nun F-91 serisi asker saati klasmanında en çok bilinen serilerdendir. Bu seride plastik kasa ve silikon kayış en zorlu şartlar altında bile dayanıklılığın en üst seviyede olmasına yardımcı olur. Askerde karşılaşabileceğiniz herhangi bir soğuk ya da sıcak hava durumunda, uzun süreli nöbetlerde Casio’nun sizinle birlikte en doğru şekilde yer aldığını bilirsiniz. Aynı zamanda topraklı, taşlı ya da farklı zeminlerde gerçekleştirilen tüm eylemlerde de yine plastik ve silikon birleşimi ile birlikte en ideal şekilde yanınızda olmaya devam edecektir.

Bu seriye biraz daha yakından baktığımızda kullanışlılık ve optimum ihtiyaçları karşılama konusunda nasıl doğru bir seri olduğunu görebiliriz.

Kasa çapı 33,2 mm, kasa yüksekliği 38,2 mm ve kasa kalınlığı ise 8,5 mm’dir. Bu sayede hissetmeyeceğiniz, neredeyse yok gibi düşünebileceğiniz bir saate sahip olduğunuzu bilirsiniz. Bu yok gibi olma durumuna destekçi olarak F-91 serisinde ağırlık ise oldukça iddialıdır. 21 gramlık bir ağırlıktan bahsettiğimiz bu seride kolunuzda bir saatin olup olmadığını dahi unutacaksınız da diyebiliriz.

Siyah olması asker kıyafetleri ile birlikte herhangi bir uyumsuzluk yaratmazken askerlik dışında kullanmak isteyenler için kadran rengindeki farklılıklar onu bir moda ikonu olma yolunda da ilerletir.

Asker Saatinin Temel Özellikleri

Gerçekten de temel ve ideal özellikler asker saati Casio F-91W serisinde bulunmaktadır. Alarm özelliği ile hiçbir zaman hiçbir yere geç kalmamak böylece mümkün hale gelir. Aydınlatma özelliği sayesinde özellikle geceleri saati görme konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Yine aynı şekilde kronometre özelliği sayesinde dakik olmanızı gerektiren koşullarda yardımcınız olacaktır. Son olarak takvim özelliği ile birlikte tarihe dair detaylı bilgiye de sahip olmuş olacaksınız.

Dayanıklılık konusunda öne çıkan bir diğer özelliğinin cam tipi olduğundan da bahsedelim. Mineral ya da organik camlar sayesinde darbelere dayanıklılık konusunda da iddiasını koruyacak şekilde hazırlanmıştır.

Asker Saati Ayarlama Nasıl Yapılır?

Asker saati ayarlama nasıl yapılır sorusunun cevabının oldukça kolay olduğunu iletmek isteriz. Casio’nun asker saati modeli olan F-91 modellerinde tek yapmanız gereken kadranın yanında yer alan tuşlarla saat ayarını kolayca yapmaktır. Saatinizle birlikte gelen kullanım kılavuzu da bu ayarları nasıl yapabileceğiniz konusunda detaylı bilgiyi içerecektir.

Böylece saatinizi aldığınız andan itibaren hızlıca kullanabilir hale geleceksiniz.

Asker Saati Renkleri

Casio’nun F-91W farklı renklerle üretilmiş olmasının sebebi yalnızca askerde kullanılmak üzere üretilmemiş olması. Diğer tüm Casio saatlerde olduğu gibi fonksiyonelliğin yanı sırada tarzından da ödün vermeyen bu seride kayış rengi siyah olarak sabitlenmişken plastik kadranlarında farklı renkleri bulmak mümkün.

Casio F-91W-1DG siyah kayış ve siyah kasaya sahipken Casio F-91W-7ADF modelinde ise kasa rengi gri olarak tasarlanmıştır.

Koyu gri, lacivert, kamuflaj yeşili ve son olarak dore renk tonlarının da kullanıldığı bu seride her kıyafetinize uygun bir Casio olduğunu görmüş olursunuz.

Retro tarzı sahiplenen, geçmişten parçaları günümüzde çok daha keyifli bir şekilde harmanlayanlar için bu farklı renk seçenekleri modayı yeniden tercüme etmek için de oldukça idealdir.

asker saati su geçirmez

Alternatif Asker Saati Modelleri

Casio F-91W serisinin yanı sıra asker saati olarak kullanılabilecek, daha gelişmiş saatler de mevcut tabii ki. Üst rütbeliyseniz ve saatte çok daha fazla özelliğe ihtiyaç duyuyorsanız Casio G-Shock serisini tercih edebilirsiniz.

Örneğin Casio G-Shock GA-140-1A-1DR modeli 200 ATM’ye kadar su geçirmezlik, darbelere dayanıklılık, kronometre, takvim ve dünya saati özellikleri ile daha üst model bir asker saati arayanlar için en ideal seçimlerden biri olacaktır.

Lacivert, kırmızı gibi farklı renk seçenekleri ile birlikte de farklı bir model tercih edenler için alternatif sunan Casio, şoklara karşı dayanıklı bu modeli ile birlikte saat konusunda beklentisini bir üst seviyeye çıkaranların ihtiyaçlarını da karşılıyor olacak.  

Asker Saati Fiyatları

Asker saati fiyatları fonksiyonelliğin ve optimum ihtiyaçların karşılanmasının öne çıkması nedeniyle oldukça hesaplıdır. Çünkü sahip olduğu özellikler daha zorlu koşullara dayanabilmek, daha uzun süre çalışabilmek ve minimum ihtiyaca karşılık gelmesi üzerinedir.

Bu nedenle asker saati fiyatları 70 TL ile 150 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Özellikle asker saati satın almak istediğinizde size orijinal ürünleri en uygun fiyatlarla sunabilecek olan Ersa Saat gibi markaları tercih etmeniz oldukça önemli. Casio’nun Türkiye resmi distribütörü olan Ersa Saat, Casio modellerinde sağladığında yüksek indirim oranları, orijinallik garantisi, takvim imkanları ile birlikte saat alma deneyimini kolaylaştırıyor ve çok daha fırsat dolu bir hale getiriyor.

Yine Ersa Saat’in sunduğu güvenli alışveriş, iade ve değişim özelliği, vade farksız taksit imkanı ile birlikte kullanıcılarına çok değerli imkanlar sunuyor.

 

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim