ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 18.12.2018 Saat Özellikleri

Adımsayar Kol Saati

Adımsayar kol saati denildiğinde artık aklımıza sporseverlerin ayrılmaz bir parçası olan saatler geliyor. Gün içinde ne kadar adım attığımızı sayan bu saatler özellikle sporcular tarafından yoğunlukla tercih ediliyor.

Bildiğiniz gibi sağlıklı her bireyin gün içinde 10.000 adım atması tavsiye ediliyor. Bunun temel nedenlerinden bir tanesi özellikle hareketsiz bir yaşantıya sahipsek sağlığımızı koruyabilmek ve yaşam kalitemizi yükseltebilmek adına hayatımıza daha pasif olarak bir spor katmak. Aynı zamanda vücudumuzu daima çalıştırmak ve kendimizi daha iyi hissetmemizi sağlamak. Buraya kadar her şey harika. Peki adımlarımızı nasıl sayacağız? 

Eğer adım sayar kol saati kullanıyorsanız bu adımları sizin saymanıza gerek yok, bırakın saatiniz sizin yerinize saysın. 

gbd-800

Adım Sayar Kol Saati Nasıl Çalışır?

Adım sayar kol saati ya da pedometreli kol saati saat kullanıcısının attığ her adımı el ve kalça hareketlerini algılayarak sayar. Harekete duyarlı bir sensöre sahip olan adımsayar kol saatleri teknolojik olarak yeni olsa da adım sayar fikri aslında çok eskilere dayanır. İddialara göre ilk adım sayar fikri Leonardo Da Vinci’nindir. Askerlerin kullanması için böyle bir fikir ortaya çıkaran Da Vinci’den sonra Abraham-Louis Perreler adım sayarın ilk “adım”larını atmıştır. 

1980’lerden sonra özellikle yaygınlaşan adım sayarlar tabii ki teknolojinin gelişmesi ile birlikte de saatlerin içine kadar girmiştir. 

gba-800 saat

Adımsayar Kol Saati Modelleri Hangileridir?

Adım sayar kol saatleri farklı tarzlarda pek çok kişinin kullanabileceği saatlerdir. Casio’nun G-Shock serisinde yer alan Casio GBD-800 ve Casio GBA-800 modelleri adım sayma konusunda en iddialı saat modellerindendir. 

Adımsayar kol saati modelleri yalnızca adım saymakla da yetinmiyor tabii ki. Casio’nun bu eşsiz tasarımla birleştiği saatlerde aynı zamanda alarm, aydınlatma, Bluetooth, çift saat, darbelere dayanıklılık, kronometre, sessizlik fonksiyonu, takvim ve uygulama özellikleri de yerini alıyor. Yani siz Casio’nun adımsayar saatlerinden bir tanesine sahip olduğunuzda aslında çok daha fazlasını elde etmiş oluyorsunuz. 

Genel olarak Casio kol saatlerini seviyorsanız GBD ya da GBA serisinden bir saat edinmek yapabileceğiniz en doğru hareketlerden bir tanesi.

Tüm bunların yanı sıra adım sayar kol saatlerinin fiyatlarından da bahsedelim. Adımsayar kol saatleri genel olarak yalnızca adım sayma özelliğine sahip olmadığı için fiyatları az özelliğe sahip olan saatlere göre tabii ki daha yüksek oluyor. Ancak satın aldığınız bir Casio G-Shock saatin sizinle yıllar boyunca birlikte olacağını, darbeye dayanıklılık özelliği ile birlikte neredeyse çizilmeden ve yıpranmadan rahatlıkla kullanacağınızı eklersek vermiş olduğunuz ücret aslında bir tür yatırım sayılabilir.

Saate yaptığınız yatırım, özellikle saatiniz Casio ise her zaman en doğru yatırımlardan bir tanesi olacak. Çünkü saatinizi yalnızca siz değil çocuklarınız dahi kullanabilecek. 

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim