ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 29.06.2019 Saat Özellikleri

Dayanıklılık Abidesi: Karbon Saatler

Dayanıklı saat denildiğinde her zaman akla gelen Casio’nun en sevilen ve öne çıkan serisinden bir tanesi olan G-Shock serisinde yer alan ve karbon saatler olarak adlandırılan GA-2000 modellerine hep birlikte bakalım.  

Bir saatten beklentiniz ne olur? Yalnızca saati göstermesi mi yoksa çok daha fazlasını sunabilmesi mi? Bildiğiniz gibi Casio G-Shock yalnızca zamanı bilmekle yetinmeyenler, daha fazlasını isteyenler, saatte fonksiyonellik ve dayanıklılığı arayanlar için en ideal tercih. Ancak G-Shock serisi içinde dayanıklılık ve hafiflik konusunda bir adım ileri giden bir model mevcut. Bu da karbon saatler olarak da bilinen GA-2000 modelleri.

Dayanıklılığın yeni bir seviyeye çıkartıldığı, karbon çekirdek koruma yapısına sahip bu seride amaç saatin yalnızca fonksiyonelliğini ve gücünü artırmak değil aynı zamanda hafif olmasını da sağlamak. İnce silikon ile kullanışlılık ve hafiflik öne çıkarılırken karbon fiberden yapılan bir gövdeye sahipler. Darbelere dayanıklı ve deformasyona karşı üretilen bu modellerde çift arka kapak ve arka yüzey de dayanıklılık konusunda yeni bir seviye.

karbon saat satın al

Casio’nun Medar-ı İftiharı Karbon Saat Modelleri

GA-2000 modellerine biraz daha yakından baktığımızda şunları görüyoruz: düğme yapısındaki darbelere dayanıklılık geliştirilmiş durumda. Bu da dış düğmeye olan gereksinimi ortadan kaldırıyor. Saatin kadranı disk işaretçisinden ve yükseltilmiş saat işaretlerinden oluşuyor. Bu sayede görünüm olarak G-Shock’ın yalnızca sporculara hitap ettiği algısını da yerle bir etmiş oluyor. Şehirli ve outdoor tarz bu modellerde bir araya geliyor.

G-Shock GA-2000 modellerinin en güzel özelliklerinden bir tanesi ise kayışının değişiyor olabilmesi. Daha önce sizler için yazdığımız Saat Kordonu Değiştirme Nasıl Yapılır? yazımızda yine bu modellerden bahsetmiş ve renk seçenekleri ile birlikte Casio G-Shock GA-2000’in her zaman kullanabileceğiniz bir modele dönüştüğünü anlatmıştık.

casio karbon saat

GA-2000 Karbon Saatlerin Teknik Özellikleri Nelerdir?

Saatin tarzı ve dış özelliklerinin yanı sıra bu modellerde öne çıkan pek çok iddialı teknik özellikler de mevcut. Örneğin darbelere dayanıklı mineral camın yanı sıra 200 ATM’ye kadar su geçirmez olması, çift LED ışık teknolojisi kullanması. Kadran için ayrı bir LED sisteminin olması, Dünya saati, geri sayım sayacı, 5 günlük alarm özelliği, saat sinyali, kol kaydırma özelliği, tam otomatik takvim, düğme sesini açıp kapatma özelliği ve 2 ila 3 yıl arasındaki pil ömrü ile iddiasını her zaman koruyacağa benziyor.

Kırmızı rengi sevenler için Casio G-Shock GA-2000E-4 ya da daha toprak tonlarını sevenler için G-Shock GA-2000-5A modellerine mutlaka göz atmamalılar.

Eminiz ki tarzınıza uyum sağlayacak, dayanıklılık konusunda sizi yüz üstü bırakmayacak bir karbon saat modelini mutlaka beğeneceksiniz. İşte o noktadan sonra şehir ile outdoor bir araya gelecek ve dilediğiniz an kendinizi etkinliklere vururken saatinizin zarar görüp görmeyeceğini hiç düşünmeyeceksiniz. 

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim