ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 6.12.2018 Saat Modelleri

İsviçre Saat Markaları

İsviçre saat markaları denildiğinde akla pek çok saat gelir. Bunun nedenlerinden ilki İsviçre’nin gerçekten saate teknolojisine değer vermesi ve geliştirebilmek adına sürekli çalışmasıdır. İkinci neden olarak ise özel tasarımlarının olmasıdır. İsviçre saat markalarında ince işçilik, derin bir estetik anlayışı, öne çıkan mükemmel detaylar görürsünüz.

Genellikle İsviçre saatleri köklü bir tarihe ve saat geleneğine sahiptir. Tüm bunların yanı sıra sadece görünüş değil aynı zamanda dayanıklılık ve sürdürülebilirlik de bu markalar için değerli kriterlerdir. İsviçre’de doğan ve günümüze kadar gelen en iddialı saat markasından bir tanesi de Swiss Military markasıdır.

Swiss Military saat

İsviçre Saat Markaları Arasında Öncü: Swiss Military

Swiss Military saatler hem sportif bir görünüm sunarken tarzınızı bütünlemekle kalmaz aynı zamanda detaylı işçiliğiyle de kaliteyi sizlere direkt olarak taşır.

Gri, siyah, kırmızı ve mavi renklerin öne çıktığı tasarımlarında saatler çelik, deri ya da silikon kayışlarla bir araya gelir. Makine tipini analogtan yana yapan Swiss Military saatlerde aynı zamanda su geçirmezlik özelliği de dikkat çeker. Bu kadar özenilerek üretilmiş, yalnızca bir aksesuar olarak tasarlanmamış olduklarının en büyük kanıtlarından bir tanesidir su geçirmezlik özelliği. Çünkü Swiss Military için aynı zamanda fonksiyonellik de ön plandadır.

Swiss Military erkek saat kullanıcıları saatlerini neredeyse hiç çıkarmayacak kadar rahat bir şekilde kullanabilir. Oval kasaların kullanım kolaylığı ve görüntüsü safir ve mineral camlarla birleşir. Bu oldukça dayanıklı iki cam tipi de saatin fonksiyonelliğine yeni bir katman daha eklemiş olur. Swiss Military kadın saat modelleri de aynı şekilde iddialı duruşunu korur.

Donanım özelliklerine geldiğimizde takvim, kronometre ve alarm özellikleri devreye girer. Saatte sadelikten ve kullanışlılıktan yana olan bu markada ilginizi dağıtacak ekstra detaylara yer verilmez. Çünkü işlevsellik, kullanıcı dostu olmak ve bunları yaparken tasarımdan asla kaybetmemek en değerli kriterlerdir.

Swiss Military erkek saat

Diğer İsviçre Saat Markaları

1926 yılında kurulan Swiss Military’nin yanı sıra İsviçre’nin medar-ı iftiharı olarak sayabileceğimiz başka saat markaları da mevcuttur. Bu saat markalarına baktığımızda karşımıza özellikle lüks kategorisinde pek çok saat çıkar. Bu saatlerden ilki tahmin edebileceğiniz gibi Rolex olacaktır.

Rolex saatlerin yanı sıra tasarım ve göstergelerindeki iddiası ile Longines saatler, karizması ve vahşi duruşu ile Tag Heuer saatler dikkat çeker.

İsviçre saat markaları arasında en köklü olarak söyleyebileceğimiz bir marka ise IWC’dir. Çünkü 1884 yılında ilk cep saatlerini yapan marka olarak da bilinir. Saatin atası olması özelliğiyle birlikte IWC saatler iddialı ve farklı bir duruşa sahiptir.

Adını sıklıkla duymadığımız ancak yine lüks kategorisinde yer alan Jaeger-LeCoultre saatler, saati bambaşka bir boyutta elen alan Piaget markası, bir klasik harikası Baume & Mercier, özellikle kadınlara özellik mükemmel tasarımlarıyla Van Cleef gibi markalar da göz doldurur. İsviçre markaları arasında Omega saatlerin de ayrı bir yeri olduğunu söyleyebiliriz.

Gördüğünüz gibi İsviçre saat markaları özellikle lüks klasmanda saat üretmektedir. Ancak en erişilebilir, tasarım ve kalitesinden hiçbir zaman ödün vermeyen Swiss Military her zaman bir adım önde olacaktır. Swiss Military saat fiyatları için sitemizden bilgi alabilirsiniz.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim