ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

  • Anasayfa
  • Blog
  • Gelin Saati Seçimi: En Çok Tercih Edilen Gelin Saatleri
Yayınlanma Tarihi 06.03.2023 Moda Saatler

Gelin Saati Seçimi: En Çok Tercih Edilen Gelin Saatleri

Geleneksel düğün takıları söz konusu olduğunda gelin saati ilk akla gelen hediyeler arasında olmayabilir. Ancak çok yönlü ve zarif bir hediye seçeneği olan saatler bir ömür boyu hatırlanabilecek ve aynı zamanda nesilden nesile aktarılabilecek alternatifler arasında yer alır. Nitekim lüks saatlerin çoğu zamanla değerini korur veya artırır, bu nedenle gelinler için değerli bir hediye vermek isteyenler saatleri mutlaka listelerine eklemelidir. İster başkasının düğünü için ister kendi düğününüz için bir hediye olarak alın, gelin saatleri özel günleri gerçekten zamansız hale getirebilir. Siz de gelinlerin sadece kişiliğini tamamlamakla kalmayan, aynı zamanda tarzını ve bireyselliğini de ortaya çıkaran en popüler saatleri hemen keşfedebilirsiniz.

gelin-saati-banner-1

Geline Nasıl Bir Saat Takılır?

Saat, genel olarak damatlar için takı olarak tercih edilse de günümüzde geleneksel kalıpların yerini çağdaş seçimlere bırakmasıyla bu algı kırılmıştır. Klasik bilezik, kolye veya küpe gibi mücevherler yerini saatlere bırakmaya başladığından beri seçenekler de artmıştır. Lüks, değerli ve mükemmel bir yadigâr olan düğün saatleri hediyenizin bir ömür hatırlanmasını sağlayabilir. Ancak bir kadına nişan veya düğün için saat hediye etmeye karar verdiyseniz bazı önemli ayrıntılara dikkat etmeniz gerekir. Aşağıda gelin saati seçiminde yararlı olabilecek tüyoları bulabilirsiniz:

  • Gelinin Stilini Yansıtın: Bir kadına hediye seçerken amaç ne olursa olsun, her koşulda kişiliğini yansıtmasına önem vermeniz gerekir. Bu nedenle düğün hediyesi olarak seçeceğiniz saat, mutlaka gelinin benzersiz tarzını yansıtmalıdır. Elbette, stile karar verirken profesyonel mesleği ve yaşam tarzı yol gösterici olacaktır. Resmî bir unvanı olan gelinlerle sportif ve macerasever kişilere verilecek hediye aynı değildir.
  • Detaylara Önem Verin: Şıklık ve zarafet her zaman detaylarda saklıdır. Bu nedenle seçtiğiniz tasarımın düğün öncesinde nasıl bir kutuda sunulacağından bilek ölçüsüne kadar her detayın incelikle düşünülmesi gerekir. Özellikle düğünde takacağınız saatlerin ölçüsünü mümkünde önceden almanız hediyenizin anlamını artırabilir.
  • Hikayesi Olan Modeller Seçin: Her saatin genel olarak bir serisi ve bunun altında bir koleksiyon adı vardır. Bazı markalar sonsuz aşkı, bağlılığı ve romantizmi yansıtan koleksiyonlar çıkarırlar. Bu tarz hikayesi olan koleksiyonlara ait tasarımlar kadına nişan saati veya düğün hediyesi olarak son derece anlamlı bir hediye alternatifidir.
  • Bütçenizi Değerlendirin: Düğün için saat alışverişine çıkmadan önce bütçenizi değerlendirmeniz önemlidir. Nitekim, bütçenizin sınırlarını önceden belirleyerek aralarından en iyi modelleri kolayca seçebilirsiniz. Elbette, gelinin hayatınızdaki yeri ve yakınlık durumu da ne kadar değerli bir takı tercih etmeniz gerektiği konusunda yol göstericidir.

En Çok Tercih Edilen Gelin Saatleri

Düğünde geline bir saat hediye etmek, sevdiği ile zamanı ve hayatı paylaşmasının ardındaki derin bir sembolizmi ifade eder. Özellikle modern düğün trendleri ile birlikte saatlerin takı olarak değeri ve zamansız zarafeti artmıştır. Ancak birbirinden şık ve kaliteli alternatiflerin yer aldığı kadın saatleri koleksiyonunda gelinlere özgü tasarımları seçmek pek kolay olmayabilir. Aşağıdaki listede günümüzde en çok tercih edilen gelin saat modellerine göz atabilir ve bu tasarımlardan ilham alabilirsiniz.

Bulova 96L305 Kol Saati ile Sofistike Şıklık

Günümüzün sofistike ve zarif gelinler için kristal koleksiyonundaki Bulova 96L305 mükemmel bir takı alternatifi olabilir. Paslanmaz çelik malzemenin üzerine işlenen zarif kristal detayları hem kordonda hem de kadranda göz alıcı bir zarafet sunar. Bulova’nın zamana meydan okuyan lüks ve eşsiz tasarım hissiyatı ise bu zarif modelin nesilden nesile aktarılabilecek değerli bir hediye olmasını sağlar. Aksesuarın öne çıkan özelliği, her gelinin ihtiyaç duyduğu parlaklığı sağlayan şık gümüşi kadranı ile kristal işlemelerinde saklıdır. Orta büyüklükteki bu tasarımı yıllar boyu unutulmayacak bir hediye olarak gelinlere verebilirsiniz.

Zamansız Zarafet: Casio Sheen She-4541G-9AUDF Kol Saati

Zamansız şıklığı yansıtmak için ideal olan Casio Sheen She-4541G-9AUDF, gelinlerin şıklığını zirveye taşıyan altın rengi detaylarla süslüdür. Minimalist gövdenin gösterişli gold detaylar ile zenginleştirildiği Casio tasarım, üzerinden yıllar geçse de şıklığını koruyabilir. Safir kristal cam detaylarının güçlü bir kasa ile güçlendirilmesi, tasarımın her koşulda sağlamlığını ve lüks tavrını yansıtır. Kolay okunan kadranı ve fonksiyonel detayları ile Casio bayan altın renk gelin saati mükemmel bir düğün hediyesidir.

Çağdaş Vurgular için Swiss Military SMWLB2200211 Kol Saati

Modern gelinler için çizginin dışında bir seçim yapmak istiyorsanız kusursuz çizgileri ve zeytin yeşili detayları ile öne çıkan Swiss Military SMWLB2200211 harika bir seçimdir. Safir kristal camdan oluşan kusursuz tasarım, markanın “en klasiği” olarak gelinlerin koleksiyonlarında yer bulabilir. Swiss Military’nin çağdaş estetiğinin vücut bulmuş halini yansıtan SMWLB2200211 modern zevki olan kadınlar için zamansız zarafeti ifade eder. Minimalist bir hediye için güçlü bir seçim olan bu tasarım, özel günlerin imza parçası olabilir.

Klasik Tarzın Yansıması Pierre Cardin CBV.1149 Kol Saati

Söz konusu klasikler olunca Pierre Cardin gibi köklü bir markanın gelin saat modelleri mutlaka değerlendirilmelidir. Sadeliğin ve klasik tarzın vücut bulmuş halini temsil eden Pierre Cardin CBV.1149, düğün için tercih edildiğinde nesilden nesile aktarılabilir. Markanın geleneksel ilkelerini yansıtan bu tasarım her stile uyum sağlayabilecek güçlü bir siluete sahiptir. Deri kordon gibi sofistike ve zamansız detaylar markanın isminden oluşan benzersiz bir analojiyle güçlendirilir. Düğün takısı olarak pahalı bir tasarımdan çok daha fazlasını ihtiyacınız varsa Pierre Cardin CBV.1149 modelini değerlendirebilirsiniz.

Modern Gelinler için Bulova 98M124 Kol Saati

Modern gelinler için şık ve aynı zamanda sofistike bir hediye arıyorsanız Bulova 98M124 kol saati mutlaka listenizde yer almalıdır. Daha çağdaş bir görünüm için paslanmaz çelik ve sarı altının karışımına sahip kordon, hem spor hem de kasik zarafete uyum sağlar. Mavi sedef kadran ise tasarımı kendi içerisinde eşsiz kılan önemli bir detaydır. Bulova zarafetini geleceğe taşıyabilecek Bulova 98M124 modern tasarım çizgilerinin klasik bir estetikle buluştuğu en iyi tasarımlardan biri olabilir.

Sportif Zarafeti Yansıtan Casio BABY-G BA-120WLP-7ADR Kol Saati

Macerasever, duyarlı ve sportif ruha sahip gelinler için benzersiz bir hediye vermek istiyorsanız Casio BABY-G BA-120WLP-7ADR harika bir seçimdir. Afrika’daki nesli tükenen Grevy's zebrasından ilham alan bu tasarım, çevreye duyarlı ve hassas gelinler için son derece ince düşünülmüş bir hediyedir. G-Shock sağlamlığının avangart Baby-G silüeti ile buluştuğu bu model beyaz rengi ile düğünlere özel bir tercih olabilir. Casio şıklığını ve zamansız stili taşıyan BABY-G BA-120WLP-7ADR ile gelinlere hayatları boyunca hatırlayabilecekleri bir takı verebilirsiniz.

Vintage ve Modern Estetiği Taşıyan Swiss Military SMWLH2200210 Kol Saati

En görkemli düğünlerde dahi tercih edilebilecek ve zamanın ötesinden geleceğe taşınan düğün saatleri için Swiss Military SMWLH2200210 mükemmel bir alternatif olabilir. Altın rengi kordonun kristal safir kadran ile sıklaştırıldığı tasarım Swiss Military mirasını nesilden nesile taşıyabilir. Markanın en ikonik modellerinden biri olan SMWLH2200210 klasikten spora ve minimaliste kadar her kadının tarzına uyum sağlayabilir. 35 mm çapındaki ideal ölçülere sahip Swiss Military SMWLH2200210 modeli ile modern gelinleri en özel günlerinde şımartabilirsiniz.

Saatler, özel günlerin klasik sembolüdür. Ersa Saat, düğünlerde nesilden nesile aktarılabilecek en şık kadın saat seçenekleri ile bu özel günleri daha anlamlı kılar. Siz de en yakınlarınızın mutlu günlerini unutulmaz kılmak için birbirinden şık düğün saatlerini Ersa Saat ayrıcalıkları ile hemen satın alabilirsiniz!

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim