ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

  • Anasayfa
  • Blog
  • Dilinize Dolanacaklar: Saatle İlgili Şarkılar
Yayınlanma Tarihi 19.03.2020 Genel Kültür

Dilinize Dolanacaklar: Saatle İlgili Şarkılar

Saat ile hayatımızın her anından karşılaşırken saatle ilgili masallardan sonra bu kez de saatle ilgili şarkılar konusunu ele alıyoruz ve dilinize dolanacak, hatırladığınızda “Evet, gerçekten böyle bir şarkı vardı” dedirtecek bir içerik hazırladık. Listenize bu şarkıları eklemeyi şimdiden unutmayın diyerek başlayalım.

saatle ilgili şarkılar

Tabii ki ilk olarak müzik dünyasının en önemli ve en vazgeçilmezi olan Bee Gees ile başlıyoruz ve Bee Gees’in “All Around My Clock” adlı şarkısını sizlere hatırlatıyoruz. Hemen ardından The Everly Brothers’dan Grandfather’s Clock, Steve Hackett’den Clocks, Dean Martin’den That Old Clock on the Wall, The Isley Brothers’dan Rock Around the Clock, Thom Yorke’dan The Clock aklımıza geliyor. Eskilerden asla vazgeçmeyenler, onlardan her zaman ilham alanlar için bu şarkılar geçmişe bir yolculuğa yardımcı olacak.

Biraz da yabancı pop ve dans dünyasına doğru hareket edelim. Bob Sinclar’dan Beat the Clock, Salt-N-Pepa’dan The Clock is Tickin’. Genel olarak saat ve zaman birbirine yakın olarak kullanıldığı için size önereceğimiz daha pek çok şarkı mevcut. Pink Floyd’dan Time, The Doors’dan Love Me Two Times, Bob Dylan’dan The Times They Are A-Changin’, Cher’den If I Could Turn Back Time diye liste uzayarak gidiyor ve tabii ki daha yakın zamanlardan hepimizin aklına kazınan bir şarkı olarak da Britney Spears’ın Baby One More Time’ı unutmamak gerekiyor.

saat şarkı

İçinde Saat Geçen Şarkılar

Türkçe şarkılarda da saat, dakika, zaman gibi kavramları oldukça sıklıkla duyuyoruz çünkü daha önce neredeyse tüm yazılarda bahsettiğimiz gibi saat bizim için sadece bir aksesuar değil, içinde bulunduğumuz anı değerlendirebilmek için çok önemli bir yardımcı. “Belki gelmem gelemem, 5 dakika bekle git”… mısraların yanı sıra “Hani çocuklar gibi zaman nedir bilmezken” diyen Sezen Aksu’yu da eklemeden olmaz.

Peki içinde saat, zaman, dakika geçen bu şarkılar bize neyi anlatıyor? Aslında en temelde içinde bulunduğunuz anın ne kadar kıymetli olduğunu, zaman algınızın hayatınızın farklı noktalarında bambaşka anlamlar kazanabileceğini anlatıyor. Bu yüzden siz de her anınızı en iyi şekilde geçirmeli, kendinize ve çevrenizdekilere vakit ayırarak keyifli bir hayat sürmelisiniz.

Tabii ki yanınızda size her zaman eşlik edecek bir kol saati de olursa işte o zaman anları kaçırmak imkansız olacaktır. Ersa Saat Fırsat Ürünleri sayfasında hem kendinize hem de sevdiklerinize uygun saatlerden bir tanesini seçerek hemen satın alabilirsiniz. Hızlı kargo, iyi fiyatlar ve doğru paketleme ile en beğendiğiniz saatler mümkün olan en kısa sürede sizinle buluşacak. Casio’nun Edifice serisinde dahi var olan fırsat indirimlerini kaçırmamak için hemen ersasaat.com.tr’yi ziyaret edin.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim