ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

  • Anasayfa
  • Blog
  • Saatlerin Anlamı: Çift ve Ters Saatler Ne Anlam İfade Ediyor?
Yayınlanma Tarihi 03.03.2020 Genel Kültür

Saatlerin Anlamı: Çift ve Ters Saatler Ne Anlam İfade Ediyor?

Günün her anında yanımızda taşıdığımız pek çok araç bize zamanı gösterir. Bu bazen telefonumuz olur ancak genellikle bize hep eşlik eden, yanımızdan ayırmadığımız hep saatimiz olur.

Saate baktığımızda ise bazen bizim için anlamlı olacak şeyleri görebiliriz. Örneğin bu bazen takvim özelliği nedeniyle günü görmektir ve sevdiklerimizle birlikte daha önce o tarihlerde ya da o anlarda neler yaşadığımızı hatırlamamıza yardımcı olur bazen de çift ve ters saatlerdir.

Hem keyifle paylaşmalık hem de sevdiklerinize onları nasıl sevdiğinizi ya da düşündüğünüzü aktarmalık çift ve ters saatlerin de aslında anlamı oldukça fazla. Saatlerin anlamı konusuna hazır olun.

Bilindiği üzere bunlar genel, küçük ve tatlı inanışlar. Aslında saatler bize anımızı keyifle geçirmemiz gerektiğini söylüyor ve her anı unutulmaz kılmamız gerektiğini anlatıyor. Ancak gelin birlikte bu popüler konuyu birlikte inceleyelim.

Çift Saatlerin Anlamı Nedir?

Çift saatlerin anlamı aslında daha çok sevdiğiniz kişiye karşı nasıl hissettiğinizin gösterilmesidir. Gün içinde toplamda 24 kez çift saate, 13 kez ise ters saate denk geliriz. Gelir karşımızda 1 günde 24 kez çıkan bu çift saatlerin anlamını detaylı bir şekilde inceleyelim.

00:00 saat anlamı: Seni hayal ediyor ya da rüyasında görüyor

Eğer saatinizi tam olarak 00:00’da görürsen sevdiğiniz ya da hoşlandığınız kişinin o anda sizi hayal ettiğini ya da rüyasında gördüğünü düşünebilirsiniz.

01:01 saat anlamı: Seni seviyor

Bu saatin anlamı aslında biraz daha biricik olmak üzerinden geliyor. 01:01 olarak gördüğünüz saat onu sevdiğinizi ve onun bir tanecik olduğunu düşündüğünüzü ortaya çıkarıyor.

02:02 saat anlamı: Senden hoşlanıyor, sana aşık olmaz üzere

Saat 02:02’de denk geldiğinizde ise karşınızdaki kişinin sizden hoşlandığını ve yakın zamanda da aşık olacağını düşünebilirsiniz.

03:03 saat anlamı: Bir şeyler hissetmeye başlıyor

Söz konusu aşk olduğunda herkesin söyleyecek bir şeyi mevcut ancak saatlerin gerçekten anlatacağı çok şey var. Saat 03:03 artık hislerinin çok daha yoğun olduğunu gösteriyor.

04:04 saat anlamı: Seni hayran olarak seviyor

Artık gecenin ilerleyen saatlerinde bu sayıları gördüğünüzde karşınızdaki kişinin sizi gerçekten hayranlık seviyesinde sevdiğini düşünebilirsiniz.

05:05 saat anlamı: Sana çok kızgın

Sabahın erken saatlerinde eğer bu sayılarla karşılaşırsanız biliniz ki sevdiğiniz kişi size çok kızgın ve bu yavaş yavaş nefret etme aşamasına doğru gidiyor. Müdahale etmenizin tam zamanı.

06:06 saat anlamı: Teklif etmeyi düşünüyor

Eğer bu saate denk geliyorsanız herhangi bir teklifte bulunabileceğini düşünebilirsiniz. Çünkü sabahın ilk ışıkları yenilikleri de beraberinde getirir.

07:07 saat anlamı: Geleceğe dair planları var

Bu yalnızca evlilik teklifi değil aynı zamanda bunun da ötesinde çok daha fazla şeyi sizinle birlikte yapmak istediğini gösteriyor. Ona sarılın ve hiç bırakmayın.

08:08 saat anlamı: Güne seninle başlamak istiyor

Planları arasında her sabah güne sizinle uyanmak var. Sizinle kahvaltı etmek, sizinle keyifli vakit geçirme planları olabilir. Kalbinizin sesini dinlemeyi unutmayın.

09:09 saat anlamı: Hep yanında olmak istiyor

Gün hızlı bir şekilde akmaya hazırlanıyorken bu saati gördüğünüzde bilin ki o da sizin yanınızda olmak istiyor ve bunların hiç bitmemesini diliyor.

10:10 saat anlamı: Kötü bir haber verebilir

Bazen kötü anlamlar da çıkabilir bu zamanlardan.

Örneğin 10:10’da olduğu gibi. Maalesef ki size kötü bir haber verebilir. Bu ilişkinizin seviyesinde de olabilir başka bir konu ile ilgili de olabilir. Dikkatli olun.

11:11 saat anlamı: Onun için her şey demeksin

Tüm birler bir araya gelmiş ve günün en keyifli saatini oluşturmuş. İşte tam bu anda düşünebilirsiniz ki siz gerçekten o kişinin hayatındaki en önemli şeysiniz.

12:12 saat anlamı: Ciddi düşünüyor

İlişkinizin özellikle ortalarındaysanız bu saate denk geldiğinizde bilin ki sizinle ilgili artık daha ciddi kararlar almak ve adımlar atmak istiyor. Bu yüzden sizin de bu konuda hazırlıklı olmanızda fayda var.

13:13 saat anlamı: Senden çekiniyor

Aşkını ilan edip etmemek arasında giden birisi var karşınızda. Sizden de biraz çekiniyor ve konuşmak için ilk adımı atmayı bekliyor. Eğer siz de böyle hissediyorsanız ona bir şans tanımanızın vakti gelmiş olabilir.

14:14 saat anlamı: Evlenmeyi düşünüyor

14 Şubat’ın romantizmini üzerinde taşıyan bu saat yani 14:14 karşınızda duruyorken bilin ki sevdiğiniz kişi evlenme teklifi etmenin arifesinde. 

15:15 saat anlamı: Seninle tatil yapmak istiyor

Keyifli vakit geçirmek, sabahtan akşama kadar tatilin tadını çıkarmak istiyor. Eğer bu saate denk geldiyseniz belki de siz de bir adım atabilir ve tatil destinasyonlarınızı çıkarabilirsiniz.

16:16 saat anlamı: Sürekli senden bahsediyor

Sabah akşam düşünmeden duramıyor bir de üzerine sizi arkadaşlarına anlatıyor, sizi onlara övüyor. İşte hoşlandığınız ya da ilişkide olduğunuz kişiden bekleyebileceğiniz en güzel şeylerden bir tanesi.

17:17 saat anlamı: Hayatına ortak etmek istiyor

Kurduğu her hayalde siz varsınız. Ne olursa olsun sizinle bir hayat geçirmek istiyor ve sizin isteklerinize karşılık verebiliyor. Hayatına ortak etmek demek işte böyle keyifli bir şey demek.

18:18 saat anlamı: Sizi herkesten önde tutuyor

El üstünde tutmak, el bebek gül bebek bakmak, her şeyde ilk olarak sizi düşünmek ve herkesten daha çok sevmek onun için adeta bir mutluluk kaynağı. Bu sebeple hep sizi ilkleriyle anmak ve hatırlamak istiyor.

19:19 saat anlamı: Daha da yakınlaşmak istiyor

Bir şeyler başlamış ve büyük bir keyifle devam ediyor. İşte tam olarak bu noktada daha da yakınlaşmak istiyor diyebiliriz. Siz de bu hislere karşılık hissediyorsanız romantizmin doruklarına çıkabileceğiniz bu fırsatı kaçırmamanızı öneriyoruz.

20:20 saat anlamı: Sensiz yapamıyor

Akşam saatlerinde aklına iyice düşmüş durumdasınız. Tıpkı sizin onu düşündüğünüz gibi o da sizi düşünüyor. Aslında tam anlamıyla hisleriniz karşılıklı desek yeri. Bunu bir fırsata çevirip iletişime geçebilirsiniz.

21:21 saat anlamı: Hayaller gerçekleşecek

Onunla birlikte kurduğunuz hayallerin gerçekleşeceğini düşünebilirsiniz bu saati gördüğünüzde. Küçük ya da büyük planlar, kurulan hayallerin bir bir gerçekleştiğini gördüğünüzde şaşıracaksınız.

22:22 saat anlamı: Zaman sensiz geçmiyor

Bu saate denk geldiğinizde karşı tarafın da sizin için aynı şeyleri düşündüğünü, zamanın en değerli bir şekilde sizinle geçtiğini anlayabilirsiniz. Bu sayede onunla birlikte olmanın keyfini de her zaman çıkarmak isteyeceksiniz.

23:23 saat anlamı: Başka birisini düşünemiyor bile

Sizi hayatınızın merkezine koymuş birisi ile karşı karşıyasınız. Doğal olarak sizi düşünmekten başka bir şey yapamıyor, daha da yakınlaşmak istiyor ve sürekli aklınızda sizinle geçirdiği anlar canlanıyor.

Saatleri bu şekilde çift olarak gördüğümüzde en bilinen anlamları böyleydi. Peki saatlerin ters anlamları nasıl oluyor?

Saatlerin Ters Anlamları

Güzel hayallerden sonra bu kez de saatlerin ters anlamlarını geliyoruz.

01:10 saat anlamı: Hiç sevmiyor

Siz onu seviyorsunuz ancak o size karşı hiçbir şey hissetmiyor. Bu nedenle ufukta da herhangi bir ilişki görünmüyor.

02:20 saat anlamı: Hoşlanmıyor, seni istemiyor

Herkes kendi yanında birisi olsun ister. Ancak maalesef karşınızdaki kişinin yanında olmasını istediği kişi siz değilsiniz.

03:30 saat anlamı: Aşık olamayacak

İçten içe karşınızdaki kişinin size aşık olmasını istiyor olabilirsiniz. Ancak bu maalesef gerçekleşemeyecek çünkü o kişi aynı duygulara sahip değil.

04:40 saat anlamı: Sevdiğini söylemeyecek

Eğer bir ilişkideyseniz duymak istediğiniz şeylerden bir tanesi sevildiğiniz olacaktır. Ancak bu noktada karşınızdan bu sözün gelmeyeceğini düşünebilirsiniz.

05:50 saat anlamı: Uzak durmak istiyor

Siz onun etrafında pervane oluyorken o sizden uzaklaşmak, uzak durmak istiyor. Kendine daha çok vakit ayırmak ve sizden uzaklaşmayı hedefliyor.

10:01 saat anlamı: Aramak istemiyor

Mesajlaşmalar, konuşmalar ve pek çok iletişime rağmen hala adımı atmak istemiyor ve sizi aramak istemiyor. Artık sizin de bir mesafe ile yaklaşmanızın zamanı geldi bile.

12:21 saat anlamı: Evlilik düşünmüyor

Maalesef ilişkinin önünde bir evlilik görünmüyor. Bu saati gördüğünüzde ondan yana hissettiğiniz bazı soğuklukların neden olduğunu anlayacaksınız.

13:31 saat anlamı: Hızlıca bitirmek istiyor

İçinde bulunduğunuz ilişkiyi hızlı bir şekilde bitirmek istiyor olabilir. Siz de böyle bir haberi duymak ya da duymamak için hazırlıklı olmanız gerekiyor.

14:41 saat anlamı: Başka birisi olabilir

Hayatında ya da yanında başka birisi olabilir. Bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Bir ilişkiye başlama fikri onun için oldukça yorucu geliyor.

15:51 saat anlamı: İlişkiye hazır hissetmiyor

Arkadaşlık ve diğer bağlar güçlü olsa da bir ilişkiye hazır hissetmiyor. Sizin sahip olduğunuz duyguların karşılığı yok görünüyor.

20:02 saat anlamı: Yalnızlığı tercih ediyor

Kendine vakit ayırmak, etrafında kimsenin olmaması, kendi huzurunu bulmak istiyor. Sizin onun hayatına müdahale ettiğinizi düşünmemesi için biraz uzaklaşmalısınız.

21:12 saat anlamı: Kaçıp gitmek üzere

Tıpkı kaçıp giden zaman gibi karşınızdaki kişi de kaçıp gitmek üzere. Ya onu elde etmek için bir şeyler yapmalısınız ya da bırakmalısınız.

23:32 saat anlamı: Sizi üzebilir

Pek çok şeyi üst üste birlikte geçirmiş olabilirsiniz ancak bu artık sorun olmayacağı anlamına gelmiyor. Karşınızdaki kişi size vereceği bir haberle sizi üzebilir.

saatlerin anlamı

Evet, saatlerin ters anlamlarına da baktıktan sonra yeniden hatırlatalım, bunlar genel olarak ağızdan ağıza yayınlan, direkt olarak doğruluk payı olmayan ancak anı ve hatıralar yaratmak için hazırlanmış söylemler.

Eğer siz saatinize baktığınızda mutlu olmak istiyorsanız bir Timberland saat 'e bakarak da mutlu olabilirsiniz. Tasarımı, duruşu, şıklığı ve tarzı ile tam size uygun bir saat.

Her zaman dediğimiz gibi zaman sizden yana olsun. 

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim