ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 27.11.2019 Saat Markaları

Casio Oceanus Saat Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Casio Oceanus, Casio’nun en prestijli saatlerinden birisi olarak bilinir. İnce kasanın yepyeni bir form kazandığı, elegan ve teknolojik bir saat olarak bilinen Casio Oceanus saat, yüksek titanyum kaplama teknolojisinin mavi renklerle bir araya geldiği yenilikçi bir saattir. Ancak Casio Oceanus Türkiye'de satılmamaktadır ve bu efsanevi saat yerine tarzından ödün vermeyen, teknolojisi ile göz dolduran Casio Edifice saatler mevcuttur.

15 yıldır hayatımızda olan Casio Oceanus saat, Casio’nun en değerli ve teknolojik saatleri arasında yerini alır ve 9.5 mm kalınlığındaki kasası ile birlikte yüksek yoğunluklu teknoloji ile birden fazla bileşenin bir araya gelmesiyle oluşur. Zamanın ileriye doğru aktığı, yüksek işçilikle hazırlanmış bu saat hem Türkiye’de hem de yurt dışında belirli sayıda üretilmekte ve yüksek segmente hizmet etmektedir.

casio oceanus saat

Casio Oceanus Saat Özellikleri

Bir önceki modele göre 1.41 mm daha inceltilmiş, şu an da 9.5 mm kalınlıkta teknolojinin yeniden bir araya geldiği, Bluetooth ile iletişimin olduğu, sofistike bir stili sahip olan bu saat artizan bir ruhla üretilir ve yalnızca elle parlatılır.

Güneş enerjisi, akıllı erişim, iki şehrin saatini aynı anda gösterdiği yapısı ve 10 bar suya dayanıklılığı ile birlikte saatin en teknolojik halini gösteren Oceanus OCW S5000 serisi saate verilmiş yeni bir unvan gibidir.

Casio’nun Premium saat kategorisinde yer alan bu marka diğer seri ve markalara göre çok daha az adette üretilir ve ince bir işçilikle harmanlanır. Tıpkı Casio MRG ve MTG serisinde olduğu gibi özel siparişle hazırlanır ve sayılı bir şekilde sunulur.

Casio Oceanus Yerine Edifice Serisi

Casio’nun Türkiye’de orijinal ve resmi olarak satılan, Oceanus seviyesinde bir diğer saatinin Edifice olduğunu hatırlatmak isteriz. Casio Edifice serisi, Oceanus’ta beklediğiniz pek çok özelliğe sahip, tarzı ve tasarım anlayışı olarak birbirine çok yakın ve yine bir teknoloji harikası olarak üretilmiş bir seridir.

Casio’nun en prestijli serileri arasında yerini alan Edifice saat Ersa Saat güvencesiyle satılmaktadır. Biraz da Casio Edifice saatlerin özelliklerinden bahsedelim ve doğru bir saatin neden ucuz olmayacağını bir kez daha açıklamış olalım.

Casio Edifice saatin en üstün modellerinden bir tanesi olan Casio EQB-800TR-1ADR modelini yakından inceleyelim. Analog tipi makine, safir cam yapısı, 100 ATM’ye kadar su geçirmezlik ve oval kasa özelliklerinin yanı sıra 49,2 mm kasa çapı, 53,5 mm kasa yüksekliği, 13,1 mm kasa kalınlığı ile birlikte aynı şekilde alarm, aydınlatma, bluetooth, çift saat, güneş enerjisi, kronometre, pil gösterge seviyesi, takvim ve uygulama özellikleri ile bir saatten aradığınızın çok daha üstüne çıkabilen bir modeldir. 

casio oceanus saatler

Casio Oceanus Saat Fiyatları

Casio Oceanus saat fiyatları yukarıda saydığımız nedenlerle ucuz değildir. Bir saat markasının Premium ürün kategorisi altına giren ve Casio’nun yıllar boyunca biriktirdiği tecrübenin gerçek hayata geçmiş hali olarak görülmesinden dolayı binlerce TL’nin fiyat olarak belirtildiği bir fiyat skalası vardır. Bu nedenle Casio Oceanus saat düşük fiyatlara satın alınmayacak, koleksiyonerlerin sahip olabileceği ve az üretilmesi nedeniyle kısa bir sürede tükenen bir saattir.

Bu nedenle Casio Oceanus saat fiyatları hiçbir zaman 89 TL gibi düşük bir fiyatla karşılaştırılamaz. İnternet üzerinde, sosyal mecralarda ve diğer farklı platformlarda bu saatin düşük fiyatlı olarak satıldığını görebilirsiniz. Ancak bu saatlerin hiçbirisi gerçek Casio Oceanus saat değildir. Sahte Casio Oceanus saatler yalnızca bu fiyatlardan satılabilmektedir ve hatta çoğunlukla bu fiyattan satılan saatler orijinal Casio bir ürün dahi değildir.

Sahte bir saate sahip olmak istemiyorsanız mutlaka ve mutlaka “Sahte Saat Nasıl Anlaşılır?” yazımızı okumalı ve buradaki detaylara dikkat etmelisiniz.

Casio’nun Türkiye resmi distribütörü olarak Ersa Saat üzerinden pazarlamasını yapmadığımız bir seriyi hiçbir şekilde Türkiye’de özellikle de 89 TL gibi düşük bir fiyatla ulaşamayacağınızı tekrar ve tekrar iletmek isteriz. Aksi halde maalesef ki Casio’nun ismini kullanarak satış yapanların tuzağına düşmüş olur hem paranızdan kaybederseniz hem de Casio markasına olan güveniniz sarsılır. Oysaki Casio’nun dahi kendi içinde bu kadar düşük fiyatta çok az modeli olduğunu hatırlayarak doğru bir karar verebilirsiniz.

Casio Oceanus Saat Siyah ve Mavi Renklerde Karşınıza Çıkabilir

Casio Oceanus saat siyah ya da mavi renklerde karşınıza çıkabilir. İnternette bu saatleri gördüğünüzde yukarıda da belirttiğimiz gibi orijinal olmadığını çok iyi bir şekilde bilmeniz gerekmektedir.

Orijinal bir Casio Oceanus saati mükemmel düşük bir fiyattan alamazsınız. Aynı şekilde kendi renginde olmayan tasarımlar, farklı tarzlar ve özellikle de siyah tonlarının kullanıldığı yani Casio Oceanus saat siyah versiyonu gibi satılan saatlere de hiçbir şekilde dikkat etmemeli, tamamen bu konuda yetkili satış noktası olarak Ersa Saat’in açıklamalarına inanmalı ve güvenmelisiniz.

oceanus sahte saat

Casio Oceanus Saat Yorumları

Casio Oceanus 89 TL yorumları diye arattığınıza karşınıza pek çok mağduriyet çıkacaktır. Bunun temel sebebi bahsettiğimiz dolandırıcıların mağdur ettiği kişilerin şikayetlerini görürsünüz. Yine aynı şekilde şikayetvar üzerinden de bu konuda pek çok şikayetin iletildiğine tanık olursununuz. 89 TL verildiğini ancak ürünün hiçbir şekilde ulaşmadığını, kargo ücreti ile birlikte 130 TL’ye varan ücretlerin ödenmesine rağmen 10 TL’lik saatlerin ve hatta boş kutuların gönderildiğine de şahit olursunuz. Bu gibi yorumlardan bazılarını sizinle paylaşmak istiyoruz.

“Casio Oceanus saat siparişi verdim, gelen bilinmedik bir marka muhatabımız kim ücret iadesi istiyorum veya mahkeme yoluna gideceğim.”

Casio Türkiye resmi distribütörü olarak ise bu konuda bizim verdiğimiz yanıt ise aşağıdaki gibi açık ve nettir:

“Değerli Casio Kullanıcısı,

ERSA Saat, Casio markasının Yetkili Türkiye Distribütörüdür. Çeşitli bayiler, internet ve zincir mağazalar ile çalışmaktayız. Öncelikle internet üzerinden satın alma yaparken giriş yaptığınız sitenin güvenilir olduğundan emin olunuz.

Ayrıca Casio saatlerin alımını yaparken firmanın ERSA Yetkili Satıcı Belgesi olup olmadığını kontrol etmenizi rica ederiz. İnternet'ten satın alma yaparken tüketiciyi aldatıcı kampanyalara aldırış etmemenizi ve fiyat kontrolü yapmanızı tavsiye ederiz.

Saygılarımızla,

ERSA İTH.VE TİC. A.Ş.”

Bilmediğiniz, daha önce adını dahi duymadığınız yerlerden Casio ürün satın aldığınızda karşınıza ne çıkacağını bilemeyeceğiniz gibi bir muhatap bulamamanız da söz konusu olacaktır.

“Birkaç gün önce bu site üzerinden Casio Oceanus markalı saati sipariş verdim, tek adet 89 TL'idi, çakma olacağını biliyordum ama şeklinden dolayı almak istedim. İki adet alana ikisi 170 TL'ye geliyordu. 1 adet sipariş ettim, kargo geldi açtım için de 1 adet 5 lira etmeyecek saat vardı. Paramı nasıl geri alabilirim ya da geri alabilir miyim?”

Tıpkı bu şikayette olduğu gibi paranızı geri alıp alamayacağınızı dahi bilmediğiniz bir alışveriş yapmış olabilirsiniz. Bu nedenle yapmanız gereken en önemli şey Casio saat almak istediğinizde bunu yalnızca ve yalnızca ersasaat.com.tr adresinden gerçekleştirmek.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim