ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 16.01.2019 Saat Özellikleri

Termometreli Saat

Termometreli kol saati denildiğinde aklınıza ilk olarak ne geliyor? Peki bu saatin aslında nasıl çalıştığını biliyor musunuz? Sizin için termometreli saatler nasıl çalışır, ısı ölçme işlemini nasıl yapar anlatmak istiyoruz.

Daha önce de bloğumuza hep bahsettiğimiz gibi saat teknoloji de tıpkı diğer teknolojiler gibi hiç durmadan gelişmeye ve ilerlemeye devam ediyor. Bir anda kendimizi akıllı saatlerle baş başa bulabiliyoruz, saatimiz aynı anda dünyanın farklı şehirlerindeki saat aralığına adapte olabiliyor, adımlarımızı sayabiliyor ve hatta çok daha fazlasını yapabiliyor.

Çünkü saatler gerçekten yanımızdan ayırmak istemediğimiz parçalar ve saat markaları da bunu bilerek saatlerimize farklı entegrasyonlar ve eklemeler yaparak daha çok kullanmamızı, onlarla daha çok vakit geçirmemizi istiyorlar.

termometreli saat

Kim iyi bir saati olsun istemez ki? Adeta sizin için üretilmiş gibi hissettiren, bileğinizi kavrayarak “her zaman yanındayım” hissi veren bu nadide parçaları sadece görünüş ya da tarz için değil aynı zamanda teknoloji ve sağladığı fayda nedeniyle de çok seviyor ve kullanmaya devam ediyoruz. O halde gelin saatlerde sıklıkla göremediğiniz ancak oldukça önemli olduğunu düşündüğümüz bir saat özelliğine ve bu özelliğe sahip saatlere bakalım.

Termometreli Kol Saati Nasıl Çalışır?

Kol saatlerinde yer alan termometreler kişinin kendi vücut sıcaklığını değil havanın, yani dış dünyanın sıcaklığının ölçülmesine yardımcı olur. Saatte bulunan sıcaklık sensörü çevre sıcaklığı hisseder, saatin içindeki dijital yazılıma bunu iletir ve saat de ekranında sıcaklığı farklı birimlerde gösterebilir.

Bu konuda neredeyse %100 doğruluk payı ile çalışan Casio saatler öne çıkar. Bunun nedenlerinden bir tanesi Casio’nun saat teknolojinde her zaman bir adım önde olmasının yanı sıra iç donanımda da iddialı olmasıdır.

Hem tasarımı hem de işlevselliği ile birlikte rahatlıkla kullanabileceğiniz termometreli kol saati seçeneklerinde Casio’nun PRG, SWG ve PRW serileri iddiasını korurken her zaman olduğu gibi Casio’nun dinamo serilerinden bir tanesi olan G-Shock serisinde de farklı renk seçenekleri ile buluşur. Yalnızca termemotre değil aynı zamanda takvim, sessizlik fonksiyonu, pusula, kronometre, dünya saatleri, darbelere dayanıklılık, aydınlatma ve alarm gibi özelliklere de sahip olan G-Shock saatlerin silikon kayışları, mineral dayanıklı camları ve 200 ATM’ye kadar su geçirmezliği ile birlikte harika bir tercih olmaya devam eder.

termometreli kol saati

Termometreli Kol Saatini Nereden Sipariş Edebilirim?

Saatinizi alırken herhangi bir kötü deneyim yaşamamak adına varlığını saat sektöründe kanıtlamış kurum ve kuruluşlardan saatinizi almanızı öneririz. Casio’nun Türkiye’deki tek resmi distribütörü olan Ersa Saat’in online satış platformu olan ersasaat.com.tr adresi üzerinden Casio’nun PRG, SWG, PRW ya da G-Shock gibi serileri içinden kendinize en uygun termometreli kol saatini seçebilir, siparişinizi hızlıca oluşturabilirsiniz.

Saatiniz en kısa sürede size ulaştıktan sonra bir daha telefonunuzdan havanın kaç derece olduğuna bakmanız gerekmeyecek :)

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim