ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

  • Anasayfa
  • Blog
  • Aklınızdan Hesaplayın: Bir Saat Kaç Saniye?
Yayınlanma Tarihi 24.11.2019 Genel Kültür

Aklınızdan Hesaplayın: Bir Saat Kaç Saniye?

Günü 2 eşit parçaya bölüp gündüz ve gece diyoruz. Bunu 12 saatlik dilimlerle gerçekleştiriyor, bir de saatleri dakikalara bölüyoruz. Dakikaları ise saniyelere. Gün içinde büyük bir koşturmacada aslında ne kadar zaman harcadığımızı bilmiyoruz ancak bazı hesaplamaları aklımızdan yapabiliyoruz. Bir saat kaç saniye, bir dakika kaç saniye gibi soruları temel matematik ile hızlıca çözebiliyoruz.

Bir Saat Kaç Saniye

Bir Saat Kaç Saniye?

Aslında bunu neredeyse ilkokulda öğreniyoruz. Bir dakika 60 saniye ise içinde 60 dakika bulunduran bir saat kaç saniye eder? İşte cevabı: 60 x 60 ile 3.600 cevabına ulaşıyoruz. Bu da bir saatin kaç saniye olduğunu bize hızlıca söylüyor.

Tabii ki bu sırada bir dakikanın da kaç saniye olduğunu söylemiş olduk. Yani bir dakika kaç saniye diye sorarsanız cevabı tabii ki 60 saniye olacaktır. 1 saniye ise 60 saliseden oluşur. Bu minik birimler bütünü günümüzü oluşturur ve bize yaşanacak pek çok yeni an, saniye, dakika, saat ve gün verir. Saliseler bir araya gelerek daha büyük zamanlara doğru adım adım koşarken biz de zamanda kendimize bir yer açmaya, bu zamanı doğru değerlendirmeye çalışırız.

Casio GW-B5600GZ-1ADR

Size Zamanı Unutturacak Bir Önerimiz Var

Saat tutkunları için bir dakika kaç saniye, bir saat kaç saniye gibi sorular oldukça hafif kalıyor. Onların akıllarında çok daha keyifli bir soru var: Kendime yeni bir saat alsam mı? İşte bu noktada Caiso’nun yeni saatlerinden, yepyeni tasarımları ile saat dünyasında yeni kapılar açacak o tasarımlardan bahsetmek istiyoruz.

Bahsedeceğimiz ilk saat Casio’nun Gorillaz iş birliği ile hazırladığı ve çok uzunca bir süre tutkunlarının hayranlıkla kullanabileceği Casio GA-2000GZ-3ADR Limited Edition modeli. G-Shock serisinin en yenisinden olan bu modelde tıpkı diğer modellerde olduğu gibi mineral cam mevcut. 200 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliği ve klasik G-Shock oval kasası ile birlikte bu saati diğerlerinden ayıran mükemmel bir özelliği var: değiştirilebilir kordon ve yeni karbon çekirdek koruma özellikli olması.

Gorillaz’ın ilk albümündeki kamuflaj rengiyle donatılmış bu model canlı, enerjik ve tıpkı Gorillaz gibi durduğu yerde durmayacak yenilikçi bir ruha sahip. Unisex olarak kullanılabilecek bu saaten kendinize almak ve koleksiyonunuza yeni bir parça eklemek mükemmel olacak. 

Bir yenilik daha var! Casio G-Shock serisinde farklı bir tasarımla yeniden karşımıza çıkıyor. Casio GW-B5600GZ-1ADR modeli de yine Gorillaz imzasıyla saat tutkunlarına merhaba diyor. Bu kez G-Shock serisinde daha az gördüğümüz ancak çok yakından bildiğimiz köşeli kasa şekli bizi karşılıyor. Pembe ve mavi renklerinin canlı etkisiyle birlikte kendinize bir hediye vermek istiyorsanız ve Gorillaz’a bayılıyorsanız çok doğru yerdesiniz. 

Ancak diğer renklerini de es geçmeyelim. Kırmızı, sarı, yeşil ve bordo tonlarının da bulunduğu bu seriden kendinize uygun mutlaka bir seçenek çıkacaktır.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim