ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 17.01.2019 Saat Özellikleri

Aydınlatmalı saatler

Saatinizi yalnızca gündüz gözüyle değil bir de karanlıkta kolayca görmek istiyorsanız aydınlatmalı bir saat kullanmanız gerektiğini söyleyebiliriz. Aydınlatmalı saatler özellikle dijital göstergeli saatlerde ışığın kırılmasına, saatin daha doğru gösterilmesine yardımcıdır.

Tabii ki yalnızca gece göstermek için değil aynı zamanda gün içinde güneş ışıklarının ekrandaki sayıları okumasını zorlaştırdığı anlarda en iyi şekilde saati okumanıza yardımcı olur. Aydınlatmalı saatler özelliklerine göre şöyle ayrılır;

* Zemin Aydınlatma

* Otomatik Işık

* Led Işık

* Neon Işık

* Çift Led Işık
 

aydınlatmalı saat

Aydınlatmalı saatler nasıl çalışır?

Aydınlatmalı saatlerde yukarıda bahsettiğimiz başlıca beş tip aydınlatma mevcuttur. Bunları sırası ile anlatalım ve bu özelliklerine ne işe yaradığını açıklayalım.

Zemin Aydınlatma: Saat dünyasına Casio’nun tanıttığı en temel aydınlatma türlerinden bir tanesidir. W-5600E-1V modeli G-Shock “illuminator” olarak LCD teknolojisini kullanıyordu. Günümüzde ise LCD zemin aydınlatmalar, LED teknolojisine dönüştü . Zemin aydınlatma daha sonrasında pek çok saat markasından adapte edilse de bu konuda Casio ilk akla gelen marka olmaya devam ediyor.

Otomatik Işık: Casio’nun G-Shock ışıklı dijital saat serisinin en öne çıkan özelliklerinden bir tanesi de otomatik ışıktır. Bu saatte ışığı düğmeye basarak yakabileceğiniz gibi Reverse isimli butona 3-4 saniye boyunca basılı tuttuğunuzda saatin ışığı telefonlardan da alışık olduğumuz şekilde “uyandırmak için kaldır” gibidir. Saate bakacağınız şekilde kaldırdığınızda otomatik olarak ışığı yanar ve saati gösterir.

ışıklı saat

LED Işık: Eğer LED ışığın en iyi performans gösterdiği saatle tanışmak istiyorsanız bu kez gözlerimizi Casio Edifice saate çevirmemiz gerekir. Super Illuminator adıyla tanıtılan bu özellik, karanlık ve az ışık olan yerlerde en iyi aydınlatma performansını gösterir. Kadranı ve daha fazlasını çok net bir şekilde görebileceğiniz performansı, Led ışıklı saatlerde alırsınız.

Neon Aydınlatma: Aslında küçüklüğümüzden beri aşina olduğumuz bir aydınlatma tipi diyebiliriz. Saatin içinde özellikle sayıların altında ve göstergelerin etrafında bulunan, bazen bir butona basıldığında bazen de gece olup gün içindeki güneşi yansıttığında görürüz. Casio’nun G-Shock, BabyG ve Edifice serilerinde sıklıkla karşılaşırız. Bu saatleri özellikle gece kullanmak çok daha keyifli hale gelir.

Çift Led Işık: Analog ve dijital bir arada yer alan saatlerde hem analog hem de dijital saatin kusursuz görünürlülüğü için oluşturulan bu sistem, son teknoloji tüm G-SHOCK ışıklı dijital saatlerinin vazgeçilmez özellikleri arasında yer alıyor.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim