ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 22.07.2019 Saat Markaları

Casio Klasik Saat ve Öne Çıkan Modelleri

Casio denildiğinde her ne kadar akla oldukça kaslı saatler gelse de aslında Casio klasik saat kategorisinde de oldukça iddialı tasarımlara sahiptir. Şöyle geçmişe dönün ve hatırlamaya çalışın. Çevrenizde en çok hangi saatleri görüyordunuz?

Babalarımızın ve annelerimizin kollarında Casio klasik saatler vardı ve hatta bir gün bizler de o saatlere sahip olacağımızı hayal ederdik. Evet, büyüdük ve artık kendi saatimizi kendimize alabiliyor, dilediğimiz şekilde kombinleyebiliyoruz. Geçmişte Casio’un en klasik saatlerine hayran olanlar şu an hala bu saatleri alabiliyor.

casio klasik saat

Casio Klasik Saat Orijinal Tasarımlarla

Casio saatler genellikle suya ve darbeye dayanıklılığı ile bilinir. Ancak öne çıkan bir diğer özelliği ise özellikle kendine has tarzı oluşu ve geçmişle geleceği bir araya getirmesidir. Casio klasik saat orijinal tasarımlarla öne çıkmak için her yıl yepyeni adımlar atarken daha önceki yani retro serisi saatlerinden de asla vazgeçmez. Bu saatler için öne çıkan modeller ilk olarak Casio F-91 serisidir. 

Farklı renk seçeneklerinin olduğu; alarm, aydınlatma, kronometre ve takvim özelliklerine sahip bu seride kasa çapı 35,2 mm’dir. Plastik kasa ve silikon kayışlarla birleşen bu seride hafiflik en iddialı noktalarından birisidir. Lacivert, yeşil, gri, altın sarısı renklerinin olduğu kasalar arasından dilediğinizi seçebilir, kendinize en uygun saati bulabilirsiniz. Erkek saat modelleri arasında F-91’in ayrı bir yeri olduğunu söyleyebiliriz.

casio klasik saat satış

Yine retro çizgisinden uzaklaşmayan ve F-19 serisi gibi iddiasını koruyan bir diğer seri de Casio A168 serisidir. Bu kez plastik kasa ve silikon kayıştan uzaklaşmış, şıklığın ve klasik duruşun daha öne çıkmış halini görürüz. Kamuflaj desenli modellerin yanı sıra rose, altın gibi parlak alternatifler de bulunur.  

Casio’nun kadın kol saatleri arasında duruşu ve tarzı ile bambaşka bir konumu olan A168 serisinde kasa çapı 36,3 mm’dir. Alüminyum kasa ve çelik kayış Casio klasik saat çizgisinin hangi şıklığa kadar yükselebileceğini kolaylıkla gösterir. Daha iddialı görünmek, renklerden de vazgeçmemek isteyenler için özellikle Casio A168WEM-2DF modeli harika bir alternatif olacaktır. 

Bu iki seride de var olan ortak bir özellik ise mineral cam tipidir. Casio tasarımda şıklığı bir dinamo olarak kabul etse de mineral cam ise dayanıklılığı da öne çıkarmış olur. Kendinize ya da en sevdiklerinize bir saat hediye etmek istiyorsanız ve özellikle de bu saatin onlara çok büyük anlamlar ifade etmesini diliyorsanız Casio klasik saat orijinal serilerine mutlaka bakmalısınız. Casio’nun en otantik ve orijinal serisi olarak adlandırabileceğimiz F-91 ve A168 serisinde kendinize uygun saati uygun fiyatla seçebileceksiniz.

Türkiye’nin Casio resmi distribütörü olan Ersa Saat’ten aldığınız saatleriniz hem orijinal ürün garantili hem de özel indirimlerle sizlere sunuluyor. Saatlerinizi vade farksız taksitle almak için sitemizi mutlaka ziyaret edin.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim