ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 8.04.2019 Saat Markaları

En Dayanıklı Saat: Casio Saat

Bildiğiniz gibi saat dünyasının öne çıkan markalarından bir tanesi Casio’dur. Casio saatin alametifarikası ise en dayanıklı saat olmasıdır. Yani en dayanıklı saat Casio saat olarak bilinir. Çünkü Casio’nun her zaman ön plana çıkardığı asıl konu dayanıklı, uzun yıllar boyunca kullanılabilen, sizden sonra çocuklarınıza bırakabileceğiniz bir saat olmasıdır.

Casio saatleri bu kadar dayanıklı yapan en temel özelliklerden bir tanesi neredeyse tüm saatlerinde çizilme, kırılma vb. durumlara karşı özel olarak hazırlanmış camıdır. Casio saatlerde kullanılan mineral cam özellikle çizilmelere ve darbelere dayanıklı hale getirilmiştir. Bu özelliğin yanı sıra sahip olduğu malzeme kalitesi deri kayışlarda dahi yıllar boyunca kusursuz bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur.

en dayanıklı saat casio

Casio Klasik Saat Serisinde de Dayanıklılık Ön Planda

Casio’nun en dayanıklı modelleri olarak ilk akla gelen G-Shock serisi olmasına rağmen belirttiğimiz gibi Casio klasik saat serisinde de dayanıklılık ön plandadır. Klasik serisinde sıklıkla tercih edilen, zamandan ve modadan bağımsız olarak yıllar boyunca kullanabileceğiniz modeller MTP-1370 serisi ve MTP-EX300 serisidir. Bu seriye gelin birlikte detaylı bakalım.

MTP-1370 serisinde Casio’nun zarif işçiliğini görmek mümkündür. Farklı tarzlara uygun, her kıyafetle uyum içinde kullanılabilecek bu saatlerden iki modeli sizlere tanıtmak isteriz. Bu serinin ilk modeli Casio MTP-1370L-2AVDF olacaktır. Bu modelde yine mineral cam karşımıza çıkar. 50 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip saat 39,8 mm kasa çapı, 8,8 mm kasa kalınlığına sahiptir. Oval tasarıma sahip kasa şekli iyon kaplama ile tamamlanır. İyon kaplama teknolojisi Casio klasik saat serisinde sıklıkla karşılaşacağınız, dayanıklılık konusunda yeni bir dokunuştur.

Yine aynı seride inceleyeceğimiz, şıklık konusunda pek çok saatle yarışabilecek Casio MTP-1370D-1A2VDF saattir. Bu modelde de yine mineral cam ile karşılaşırız. Toplamda 95 gram olan, hafifliğinin yeni bir rahatlık yarattığı bu saatte su geçirmezlik yine 50 ATM olarak görülür. Kasa çapı bir önceki modelle aynı olan modelde iyon kaplama yine dayanıklılık konusunda Casio’nun yıllara meydan okuyacağının kanıtıdır. Gri ve çelik kayışı siyah kadran ile bir araya gelerek mükemmel bir uyumu yakalar.

Daha da Hafifi Var

Casio’nun bir diğer öne çıkan klasik saati Casio MTP-EX300L-2AVDF modelidir. MTP serisinde gördüğümüz 90 gram seviyesindeki ağırlığı 70 grama kadar indirerek taktığınızda fark edemeyeceğiniz rahatlık ve kullanışlılığa getirir. 50 ATM su geçirmezlik ve mineral cam bu seride de gördüğümüz özelliklerdir. MTP-1370 serisine nazaran daha büyük kasa çapı iddialı erkekler için vazgeçilmez bir saat olmasına sebep olur. 43,8 mm kasa çapı ve 10,8 mm kasa kalınlığı ile bu model saatte iddiayı sevenler için birebirdir.

Lacivert kadran dikkatleri üzerine çekerken siyah deri kayış rengi mükemmel bir uyuma sebep olur. Tüm bunların yanı sıra saatte yer alan takvim özelliği zamandan asla şaşmayacağınızın kanıtıdır.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim