ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 10.03.2019 Saat Bilgileri

Akıllı Saat Nedir?

Akıllı saat, tıpkı diğer saatler gibi kola takılabilen ancak içerisinde özel bir yazılım ve işletim sistemi bulunan saatlerdir. Üreticisinin belirlediği özelliklerle birlikte temelde saati gösterme ve daha fazlasını yapma yeteneğine sahiptirler. Saati dijital olarak gösteren saatlerin ekranlarında analog saat gösterme ekranları da bulunmaktadır. Bu da demek oluyor ki dijital bir ekranda analog deneyimi de yaşayabilirsiniz. Ancak temelde sahip olduğunuz saatin küçük bir bilgisayar olduğunu da unutmamanız gerekmektedir. 

akıllı saat nedir

Akıllı Saatler, kısa bir süredir hayatımızda olan bir saat türü. Özellikle gelişen teknoloji, taşınabilir teknolojik ürünler ve nesnelerin interneti gelişmeleri ile birlikte teknolojik saatler de hayatımızda daha fazla yer edinmeye başladı. Özellikle büyük teknoloji üreticilerinin bizlere sunduğu akıllı saatler zaman algımıza yepyeni bir boyut getirmeye devam ediyor. Peki akıllı saat nedir, nasıl kullanılır, ne işe yarar? Aklınızdan eğer bu sorular geçiyorsa bu yazımız tam size göre. Çünkü akıllı saat kavramını derinlemesine inceleyeceğiz.

Akıllı Saatin Özellikleri Nelerdir?

Akıllı saatlerin özellikleri kullanılan teknolojiye göre değişmekle birlikte temelde şu özelliklere sahiptir:

- Saat ve tarih gösterme

- Mesaj, uygulama ve arama bildirimleri

- Telefon konuşması

- Nabız ve uyku ölçümleri

- Uyumlu interaktif uygulamaları açmak ve takip etmek

- Adım ve kalori ölçer gibi takipleri yapabilmek

- Çalar saat

- GPS

- Kulaklık ve müzik kontrolü
 

akıllı saat nasıl çalışır

Akıllı Saatler Ne Zaman Ortaya Çıktı?

Tahmin edebileceğiniz üzere akıllı saatlerin tarihçesi çok da geçmişe gitmemekte. Bahsettiğimiz özelliklere sahip olan ilk akıllı saat 2012 yılında çıktı ve üretici firma Pebble’dı. Temel özelliklere sahip olan, siyah beyaz LCD ekran ile sunduğu, titreşim özelliğine sahip olan bu saat 1 milyon sattı. Bu noktadan sonra akıllı saat Samsung ve Apple’ın ilgi alanına da girmeye başladı. Art arda iki dev teknoloji üreticisi akıllı saat konusunda büyük adımlar attı. Dev reklam bütçeleri ve üretimlerle tüm dünyayı daha da yakından akıllı saatlerle tanıştırmış oldular.

En Akıllı Tercihlerden Bir Tanesi: Casio Pro Trek Akıllı Saat

Outdoor etkinlik ve spor tutkunları için özel olarak üretilmiş olan Casio Pro Trek WSD-F20 ile tanışın. Prp Trek serisi outdoor endüstrisine akıllı saati ile beklenen girişi yaptı. WSD-F20’nin rakiplerine kıyasla öne çıkan ürün özelliklerine geçmeden önce dış tasarımından biraz bahsedelim. Outdoor yaşamınız dışında normal hayatınızda da stilinize uygun olması için Indigo mavisi, siyah ve turuncu renk seçenekleri sunmakta. Bu renkler iş hayatının içinde ve dışında aktif yaşam stili olan insanlar için özel olarak seçildi. Çok donanımlı bir akıllı saate göre oldukça hafif ve daha uzun süre batarya ömrü özelliğinin yanı sıra erişilebilir fiyatı ile de teknolojiyi hayatınızın her anına taşıyor. İlk çıkan Pro Trek WSD-F20 modelinde olduğu gibi yine akıllı telefonunuzu elinize almanıza gerek kalmadan birçok aktiviteyi kolayca yapabilirsiniz.  Wear OS by Google desteği ile çalışan ürüne dilediğinizde etkinliğini arttırmak için uygulama yüklemeniz mümkün. En popüler outdoor ve spor aktivitelerine özel 9 farklı uygulamayı standart olarak barındırmakta. Fiziksel olarak güçlendirilmiş kasası, dahili GPS ve çevrimdışı kullanım için harita indirmeye izin veren bu saat ile akıllı saatinizi dilediğiniz yere götürebilirsiniz! Uzun süre dayanabilen pil teknolojisi sayesinde 2 gün boyunca üst düzey verimle çalışıyor, 50 metreye kadar da suya dayanıklı olma özelliği taşıyor.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim