ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 14.04.2019 Saat Özellikleri

Saat Kordon Çeşitleri

Saat kordonları saate karakteristik özelliğini katan, onlara yeni bir anlam yükleyen, kullanan kişi içinse yeni bir tarz tamamlayıcı olarak görev alan parçalardır. Saat kordon çeşitleri en temelde üçe ayrılır.

Saat kordonları aslında bir saatin en büyük tamamlayıcısıdır. Çünkü büyük bir işçiliğin tamamlandığı gövdesine bağlı olarak saati saat yapan bu elementler aynı zamanda kullanıcının da tarzını yansıtmasına yardımcı olur. Saat kayış çeşitleri bahsettiğimiz gibi temelde üçe ayrılır, bu kordonlar sırasıyla şu şekildedir: silikon kordonlar, deri kordonlar ve çelik kordonlar.

Şimdi sırasıyla bu farklı kordonları sizlere açıklayalım ve en iyi örnekleri ile tamamlayalım.

saat kayış çeşitleri

Saat Kayış Çeşitleri Kategorisinde İlk Tercih: Silikon Kayışlar

Silikon kayışlar, daha çok spor bir tarzı bütünleyen parçalardır. Casio’nun özellikle sıklıkla kullandığı, neredeyse saatlerinin büyük bir çoğunluğunda görebildiğimiz, kullanışlılığı ve sportif duruşu ortaya çıkaran kayışlar dayanıklılığı ile de öne çıkar.

Silikon kordonların sıklıkla kullanıldığı saat serisi olarak G-Shock’ı söyleyebiliriz. G-Shock serisinde silikon kayışların neredeyse her rengini görebiliriz. Beyaz, neon renkler, kahverengi ya da bordo tonları sıklıkla karşımıza çıkar. Tabii ki siyah, gri ve koyu lacivert tonlarını da sıklıkla görmek muhtemel.

Peki neden silikon kayış tercih edilmeli? Eğer saat kullanırken bakım konusunda kendinize güvenmiyor, uzun soluklu bir saat peşinde koşuyorsanız, dayanıklılık sizin için ön plandaysa tercihinizi silikon kayışlardan yana kullanabilirsiniz. Örneğin Casio G-Shock GR-B100WLP-7ADR saat tam aradığınız saat olabilir!

Saat Kordon Çeşitlerinde İkinci Tercih: Çelik Kayışlar

Çelik kayışlar daha çok smart-casual olarak adlandırılabilecek giyim tarzına uygun kayışlardır. Spor giyim tarzı ile bütünlenebilen bu kayışlar klasik saat duruşunu mükemmel bir şekilde tamamlar. Casio’nun klasik serisinde de sıklıkla kullandığı çelik kayışlar yine dayanıklılığın ön plana çıktığı kayışlardır.

Özellikle çelik detaylar ile bütünleşmiş saat gövde ve kadranlarını mükemmel bir şekilde tamamlayan çelik kordonlar açık gri, koyu gri, altın sarısı detayları ve siyah olarak karşımıza çıkar. Çelik kayışlı saat almayı düşünüyorsanız işte bu sebeplerden dolayı doğru seçimi yapmışsınız demektir.

çelik kayışlı saat

Saat Kayış Çeşitleri Kategorisinde Üçüncü Tercih: Deri Kayışlar

Deri kayışlar ise şıklığın son noktası. Profesyonel hayatta kendine yer edinen, tarzını her girdiği toplantıda belli eden, klasik duruşundan ödün vermeyenler için deri kayışlar vazgeçilmez parçalar olarak karşımıza çıkıyor. Geniş renk seçeneğinin bulunduğu deri kayışlı saatlerde aynı zamanda kayışların da kendine has bir dokusu ve tasarımı var. Bazen timsah derisine yakın bir tasarımla karşımıza çıkan bu kordonlarda bazense oldukça yumuşak bir doku ile karşılaşmak mümkün.

Saat kadranı ile mükemmel bir bütünlük sağlayan deri kordonlu saat arıyorsanız yine Casio’nun farklı serilerine bakabilirsiniz. Casio MTP serisinde yer alan ve özellikle takım elbise ile harika bir uyum sağlayan bu kordon seçeneklere bakarken aklınız karışacak. Ancak eminiz ki sizi kalbinizden vuracak bir saat mutlaka olacak!

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim