ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

  • Anasayfa
  • Blog
  • İsviçre Saat Markaları Neler? Neden Bu Kadar İyiler?
Yayınlanma Tarihi 06.03.2023 Saat Modelleri

İsviçre Saat Markaları Neler? Neden Bu Kadar İyiler?

Saat denince akla ilk gelen ülkelerden olan İsviçre, pek çok saat markasına ev sahipliği yapar. Bugün bir kalite damgası olarak İsviçre yapımı onayı çok önemli. Tasarımından özelliklerine kadar her detayıyla öne çıkan İsviçre saatleri, dünyanın diğer ülkelerine de ilham olmuştur. Zamanla gelişen teknoloji ile birlikte İsviçre saatlerinde de değişimler görülmüş ve yıllar boyunca herkesin güvenini kazanmayı başarmıştır. Saat üretimi alanında pek çok yeniliğin öncüsü olan İsviçre markası saatler, her zevke ve ihtiyaca hitap eder nitelikte. Lüks ve kaliteyi bir araya getiren bu saatleri, diğerlerinden ayıran en önemli şey ise İsviçre’de saatlere verilen önemdir.

isvicre-saat-banner-1

İsviçre Saat Markaları Nelerdir?

İsviçre saat markaları çok sayıdadır; ancak bunlardan bazıları öne çıkarak dünya çapında ismini duyurmayı başarmıştır. Özellikle bu markalar, hem İsviçre’de hem de diğer ülkelerde saat üretimi konusunda ilham kaynağı olmuştur. Üretimde kullanılan malzemeden işçiliğe, tasarımın özgünlüğünden saatin işlevselliğine kadar pek çok konuda öne çıkan Swiss Made saat markaları arasında en bilinenleri aşağıda detaylı şekilde anlatılmıştır.

Swiss Military Hanowa

İsviçre’nin en önemli ve meşhur saat markalarından olan Swiss Military Hanowa, saat teknolojisine verdiği önemle öne çıkar. Bu alanda hiç durmadan çalışarak teknolojiyi geliştirmeye çalışır. Ayrıca ince işçilik ve mükemmel estetik detayları bir araya getirdiği için kusursuz tasarımlar sunar. 1926 yılında kurulan marka, sportif ve karizmatik tarzlardaki saatleri ile dikkat çeker. Siyah, lacivert ve kahverengi çeşitlerin yanı sıra kırmızı, bordo ve sarı renkteki ikonik modeller ile farklı tarzlara hitap etmeyi başarıyor. Dayanıklılık ve fonksiyonellik bakımından oldukça tatmin edici olan Swiss Military saat modelleri, profesyonel tırmanışçıların, dalış sporcularının ve diğer ekstrem spor dallarında yer alanların ilk tercihleri arasında. Ayrıca Delta Force birliklerinin ve kraliyet hava kuvvetlerinin de tercihi Swiss Military Hanowa saatlerden yana.

Maurice Lacroix

İnce işçilik ve geleneksel üretimi bir araya getiren Maurice Lacroix, Jura genel merkezli bir İsviçre saat markasıdır. 1975 yılından beri lüks saat üretimi yapan bu marka, aynı zamanda saat sektörünün önemli temsilcilerinden. Markanın en önemli ilkesi İsviçre saatçilik geleneğini ve zanaatini korumaktır. Bu temelde yüksek standartlara hitap eden, kaliteli, modern ve kusursuz saat modelleri üretmektedir.

Edox

Lüks saatlerin temsilcisi olan Edox, 1984 yılında kurulmuş olup ilk modeli bir cep saatidir. 1900 yılında kum saati sembolü ile anılan markanın günümüzdeki logosu da aynen bir kum saatidir. Özellikle su geçirmez ve şık saatler konusunda öne çıkan Edox, araştırma ve geliştirme çalışmaları ile İsveç marka saatler arasında öne çıkmayı başarmıştır. Aynı zamanda sektöre yön veren bir marka olarak hem tasarımları hem de teknolojileri ile pek çok ödüle layık görülmüştür.

Zenith

İsviçre’nin en eski saat markalarından biri olan Zenit, nostaljik ve modern parçalardan oluşan koleksiyonları ile dikkat çeker. 1865 yılında kurulmuş olan marka, 1999 yılından itibaren LVMH grubunun bir üyesidir. Ayrıca saatlerdeki tüm mekanizmaları kendi ürettiği için yenilikçi ve özgün olması ile tanınır. Ayrıca tarih boyunca pek çok önemli gelişime de imza atan bir markadır. 1903 yılında hassaslık yarışmasında birinci olmuştur. 1911 yılında dünyanın pek çok ülkesinde şubeler açmıştır. 1915’te ise Zenith, ürettiği kol saatlerine alarm ve kronograf özelliklerini entegre ederek öne çıkmayı başarmıştır. Günümüzde lüks saatler grubunun bir parçası olarak tanınmaktadır.

Cartier

Lüks saat pazarında en çok bilinen ve tercih edilen markalardan biri Cartier’dir. Aynı zamanda mücevher tasarımı da yapan marka, saatlerinde de bu yeteneğinden faydalanmış ve göz alıcı tasarımlarıyla öne çıkmıştır. Yüksek teknolojili saat laboratuvarlarına sahip olan bir marka olarak kaliteye ve yüksek hassasiyete her zaman önem verir. 1847 yılında Fransa’da kurulan markanın saatlerinin bu kadar popüler olmasının en önemli nedenlerinden biri de saat mekanizmalarını açık olarak tasarlamasıdır. Ayrıca her zaman dayanıklı ve sağlam malzemeler kullanarak üretim yapan Cartier, klasik saat severlerin en çok tercih ettiği markalar arasında yer alır.

Roger Dubuis

İlk olarak kronografları ile öne çıkan Roger Dubuis, modern ve klasik parçalara sahip bir markadır. İsviçre saat markaları listesi içinde en gençlerden biri olarak bilinen Roger Dubuis, 1995 yılında kurulmuştur. Saat dünyasında en çok saat modelleri sunmayı ve tasarımları ile geniş bir kitleye hitap etmeyi başarmıştır. Kullanım açısından sunduğu konfor ise kullanıcı dostu bir ilke benimsediğinin kanıtıdır. İlk kurulduğu günden bu yana çizgisini korumayı başaran saat markalarından biri olarak lüks saat severlere hitap eder. Özgün tasarımlara sahip saatleri, gerek İsviçre’de gerek tüm dünyada oldukça popülerdir.

Longines

Kuruluşu ta 1832 yılına kadar uzanan Longines, 1880 yılında marka adı olarak tescil almıştır. Bu zaman aralığında saat konusunda pek çok yeniliğe imza atmıştır. Zamana uygun tasarımları ve kullandığı teknolojiler ile öne çıkan marka, hiçbir zaman kaliteden ödün vermeden üretim yapmayı ilke edinmiştir. Quartz modellerin hassasiyetini iyileştirmesiyle ünlü olan Longines, çok geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Dolayısıyla renk renk, model model saat sunarak geniş bir kitleye hitap etmeyi başarır. Tarih boyunca pek çok önemli olaya imza atan markanın en önemli özelliği bugün hala geçerli olan ilk kayıtlı ticari marka olmasıdır. Ayrıca tarih boyunca binicilik sporlarında, alp disiplininde, rallilerde, bisiklet yarışlarında ve Formula 1’de Longines saatlerinin hassasiyetine ve dayanıklılığına güvenilmiştir.

İsviçre Saat Markalarını Bu Kadar İyi Yapan Şey Ne?

İsviçre saat markaları, her dönemde teknolojinin sunduğu olanaklardan yararlanarak üretim yapmıştır. Bu da markaların kendilerini geliştirmelerini sağlamıştır. Hem geçmişte hem de günümüzde İsviçre markalı saatleri özel kılan şeylerden biri budur. Ayrıca İsviçre saatlerinde özel standartlar kullanılır. Mekanizmalarında metal dişli kullanılması, bu standartların yüksek olduğunun göstergesidir. Ayrıca İsviçre saat modelleri, genellikle el yapımı olarak üretilir. Bu da daha dayanıklı ve sağlam olmalarını, uzun ömürlü kullanılabilmelerini sağlar. İsviçre saat markalarını diğerlerinden ayıran en önemli faktörler şu şekilde açıklanabilir:

  • Materyal: İsviçre saat markaları, üretim yaparken en çok materyalin kalitesine dikkat eder. Yüksek standartlı malzemeler tercih edilir ve bu da dayanıklılığı artırır. Uzun yıllar kusursuz ve sorunsuz bir şekilde kullanılabilen İsviçre saatlerinde elmas, titanyum, 18K altın ve safir kristal gibi malzemeler kullanılır.
  • İşçilik: Genellikle el yapımı olan İsviçre markalı saatler, özenli işçilikleri ile öne çıkar. Her bir detay üzerinde titizce duran bu markalar, kaliteli materyaller ile ince işliği bir araya getirir. Bu da ortaya dikkat çeken saat tasarımları çıkarır. Gelenekselliği modern dokunuşlarla harmanlayan İsviçre yapımı saatler, kendine has teknikleri ile tanınır.
  • Mekanizma: İsviçre saatlerinde kullanılan tüm parçalar, asırlık uygulamalar baz alınarak elle yapılır. Bu da parçaların sağlamlığını artırır. Genellikle mekanik olan bu parçalar, kullanıcılar onları kurduğunda çalışmaya başlar. Ayrıca İsviçre markalı saatler arasında otomatik mekanizmalı modeller bulmak da mümkündür.
  • Lüks Tasarım: İsviçre saatleri genellikle mücevherler kullanılarak tasarlanır. Mekanik parçalarda kullanılan bu mücevherler, şık bir görünümün yanı sıra sistemi sürtünmelere karşı koruyarak daha dayanıklı hale getirir. Standart mücevher sayısı 17 olsa da bazı modellerde 30’dan fazla mücevher kullanıldığı görülebilir.

Birbirinden kaliteli özelliklere sahip Swiss Made saatleri incelemek için hemen Ersa Saat’e girebilir ve dünyaca ünlü saat modellerine tek tıkla sahip olabilirsiniz.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim