ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 26.12.2019 Saat Markaları

Fonksiyonellik Yarışında Masa Saatleri

Saatler çok uzun zamandır kollarımızda ve ceplerimizde yer alıyor. Ancak modası geçmeyen, ihtiyacı karşılayan ve fonksiyonellik konusunda her zaman yanımızda olan bir saat türü de masa saati. Sizinle bu yazıda masa saatleri hakkında konuşmak istiyoruz.

Çok uzun zamandır hayatımızda olan, filmlerde ve dizilerde de sıklıkla gördüğümüz, adeta bir uyandırma servisi gibi hareket eden masa saatleri günümüzde farklı formlarda ve özelliklerle varlığını sürdürmeye devam ediyor. Ancak retro ruhu yaşamak isteyenler, geçmişten bir parçayı evinde mutlaka bulundurmayı hedefleyenler için Casio masa saatleri vazgeçilmez bir haline geliyor.

Masa Saatleri Dijital mi Analog mu?

Masa saatleri daha öncesinde kurmalı olarak hayatımızdaydı. Bu nedenle analog kategorisinin altında yer alıyordu. Akrep ve yelkovanı kendimiz ayarlıyor, hangi saatte alarmının çalacağını da yine kendimiz belirliyorduk. Yine analog masa saatleri olmasına rağmen pek çok kullanıcının tercihi dijitalden yana. Masa saatleri dijital hale geldikçe anlaşılması çok daha kolay bir hal alıyor ve kullanıcılar da bu durumu çok daha fazla seviyor.

Dijital masa saatleri arasında en çok tercih edilen markalardan bir tanesi tabii ki Casio. Saat teknolojisi konusunda dünyaya kendini kanıtlamış olan bu markanın saatlerinde ihtiyacınız olan tüm bilgiler de mevcut. Oda sıcaklığını kolaylıkla ölçebilmeniz için termometre, saati dilediğiniz zaman görebilmeniz için aydınlatıcı, hangi tarihte olduğunuzu hızlıca anlayabilmeniz için ise takvim mevcut. Aynı zamanda hangi günde olduğunuzu gösteren “gün” bölümü de bu saatlerde yer alıyor.

Yine bir masa saatinin olmazsa olmaz özelliği olan alarm da tabii ki bu saatlerde mevcut. Örneğin Casio DQ-750F-2DF masa saatinde alarmınızı kurmakla kalmıyor aynı zamanda erteleyebiliyorsunuz. Yataktan hızlıca çıkmayı sevmeyenler “5 dakika daha” diyenler için mükemmel bir ayrıntı olduğunu söylemeliyiz. Mavi tonlarındaki bu saat özellikle yatak odasında mavi renkleri kullananlar için çok uyumlu bir parça haline geliyor. Beyaz tonlarındaki yatak odalarında da yatağın başında oldukça elit bir detay olacağını da eklemeliyiz. 

Benim bir masa saatinden beklentim çok daha az, bana yalnızca saati göstersin ve alarmı çalsın diyorsanız da bu kez tercihinizi Casio DQ-582D-2RDF masa saatinden yana kullanabilirsiniz. Alarmı erteleyebileceğiniz ve ışığı açabileceğiniz butona sahip, oldukça küçük ancak kullanışlı bu saat, sabah işe giderken uyanmanın çok daha keyifli olmasına yardımcı olacak. Tasarımı sebebiyle adeta bir süs objesine de benzeyen, LED ışıklara sahip bu saati dilerseniz şifonyerinizin dilerseniz de komodininizin üzerine yerleştirebilirsiniz. 

Eğer masa saati alma konusunda hala karar veremediyseniz diğer alternatifler, özellikler ve renk seçenekleri için Casio Masa Saati sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Karşılaşacağınız analog masa saatlerinin de sizleri mutlu etme ihtimali oldukça yüksek. 

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim