ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 07.07.2023 Saat Markaları

Fiyat Performans Akıllı Saat Markaları

Genellikle akıllı telefonlarla birlikte kullanılabilen ve “giyilebilir teknoloji” olarak da adlandırılan akıllı saatler harici olarak da oldukça işlevseldir. Akıllı saatler özellikle bir akıllı telefonun yapabileceği; bildirimleri senkronize etmek, QR kodlarını göstermek, hava durumu bilgilerini görüntülemek gibi bazı özelliklere sahiptir. Bu modeller oldukça kullanışlı olsa da genellikle bu tür özellikleri ile ön planda değillerdir. Bunun sebebi ise egzersiz ve sağlık fonksiyonlarının daha gelişmiş olmasıdır. Hareketlerinizi doğru bir şekilde takip etme ve kalp atış hızınız gibi her türlü vücut fonksiyonunu sensörler ile ölçme imkanı sunan fiyat performans akıllı saat modelleri antrenman koçu gibi her egzersizde size yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra akıllı saatiniz sayesinde telefonunuz çok yakında olmasa da müzik dinleyebilir, navigasyon özelliklerinden yararlanabilir ve selfie çekebilirsiniz.

En Ünlü İtalyan Gözlük Markaları

Akıllı Saat Nedir?

Akıllı saat, 'smartwatch' teriminin tam olarak Türkçe karşılığıdır ve standart bir saatten çok daha fazlasını sunabildiği için "akıllı" olarak adlandırılır. Akıllı saat, hafızası, (çoğunlukla) dokunmatik ekranı ve işletim sistemi olan bir saattir. Tüm fiyat performans akıllı saat modelleri bu teknolojilerle donatıldığı için size zamandan çok daha fazlasını söyleyebilir. Akıllı saatinizi akıllı telefonunuza Bluetooth teknolojisi ile bağlayabilirsiniz. Her iki cihaz da birbirine bağlandığında akıllı saatiniz temel olarak telefonunuzun bir uzantısı olarak çalışır. Örneğin, saatiniz size gündemde neler olduğunu veya havanın nasıl olacağını gösterebilir. Akıllı saatler ayrıca gelen mesajları da görüntüler ve bir arama geldiğinde bildirim ekranda belirir. En iyi fiyat performans akıllı saat modelleri telefonunuzu kullanmanıza gerek kalmadan aramaları bile cevaplayabilir. Bir akıllı saat aynı zamanda daha sağlıklı bir yaşam sürmeye yardımcı olur.

Fiyat performans akıllı saat modelleri genellikle Bluetooth aracılığıyla telefonlara bağlanır. Bu nedenle her iki cihazın da birbirine yakın olması önemlidir, aksi takdirde bağlantı kesilebilir ve pek çok özellik deaktif olur. Ancak Bluetooth bağlantısı sayesinde tekrar bağlantı kurmak için cihazları yaklaştırmanız yeterlidir. Bununla birlikte akıllı telefonunuzun akıllı saatin gereksinimlerini karşıladığından emin olmanız oldukça önemlidir. Çünkü akıllı saatlerin işletim sistemi ve sistem gereksinimleri vardır ve telefonunuzla uyumlu olması gerekir. Eski işletim sistemine sahip telefonlar fiyat performans akıllı saat 2023 modellerini karşılayamayabilir. Bu aynı zamanda bazı akıllı saatlerin cep telefonunuzu hiç kullanamayacağı anlamına gelir. Örneğin Casio G-Shock modelleri genellikle Android ve iOS işletim sistemi ile uyumludur. Bu nedenle akıllı saat önerisi fiyat performans dendiğinde akla Casio modelleri gelir. Akıllı saatlerin tüm işlevleri ve kullanım detayları hakkında detaylı bilgi için "Akıllı saat nedir?" içeriğimize göz atabilirsiniz.

Fiyat Performansı Açısından İyi Akıllı Saat Markaları Tercih Edilmeli mi?

Tıpkı farklı akıllı telefonlarda olduğu gibi akıllı saatler arasında da büyük farklar vardır. Örneğin, kare ya da dikdörtgen ekranlı akıllı saatlerin yanı sıra analog görünümlü yuvarlak modeller de bulunur. Bileğinizin şekline tam oturması için kavisli ekrana sahip saatler de mevcuttur. Metal ya da plastik kasa, AMOLED ekran, kuvars cam gibi tasarım özellikleri dayanıklılığını belirler. Ancak akıllı saat seçiminde genellikle fiyat performans ön plandadır. Çünkü sadece görünümde farklılıklar yoktur, akıllı saatlerin teknolojileri ve ek işlevleri birbirinden farklılık gösterir. Örneğin bazı akıllı saatlerde kamera bulunurken diğerlerinde bu özellik olmayabilir, ancak her birinin kalp atış hızı sensörü vardır. Bazı akıllı saatlerde, saatin işlevlerine kolayca entegre edilen dönen bir çerçeve bulunurken diğerlerinde fiziksel düğmeler ve dokunmatik ekran daha işlevseldir. Bu da kullanım açısından farklılıklar meydana getirir. Bu nedenle fiyat performans açısından çok daha iyi akıllı saatlere sahip olmak isterseniz önceliklerinizi belirleyebilir ve dayanıklılığı ile öne çıkan dünyaca ünlü markaların modellerini Ersa Saat sayesinde inceleyebilirsiniz.

Akıllı Saatlerin Özellikleri

Akıllı saatler genellikle markaya göre değişen özelliklere sahip olsa da en iyi fiyat performans akıllı saat çeşitleri genellikle benzer özelliklerle donatılır. Akıllı saatlerde bulabileceğiniz popüler özellikler ise şöyledir:

  • Navigasyon: GPS'li bir akıllı saat, telefonunuz bir süre yanınızda olmadığında belirlediğiniz rotayı bulabilmeniz için sizi yönlendirmeye devam edebilir. Akıllı saatlerin bazıları sesli komut ile çalıştığı için telefonunuzda yer alan çoğu özelliği kullanmaya devam edebilirsiniz.
  • Telefonumu bul: Telefonunuzu bıraktığınız yeri unuttuysanız akıllı saatiniz hemen konumunu size iletebilir.
  • Günlük aktivite takibi: Her akıllı saat günlük ne kadar hareket ettiğinizi takip edebilir. Adım sayar, kalp atış hızı, yaklaşık olarak enerji harcamalarınız izlenir. Az hareket ettiğinizde size bildirim gönderebilir.
  • Sağlık kaydı: Akıllı saatler, etkinlik izleyicileriyle sizin için tüm sağlık kaydını tutabilir. Etkinlik izleyicileri uyku davranışınızı, yaktığınız kaloriyi ve kalp atış hızınızı kaydeder. Ek olarak, aktivite takipçisinde bir nabız oksi sensörü bulunur, böylece kanınızdaki oksijen doygunluğunu bilirsiniz. Ve son olarak, akıllı saatiniz stres ölçümü de yapar.
  • Telefon bildirimleri: Akıllı saati telefonunuza yalnızca uygulamaları yüklemek için değil, aynı zamanda telefon bildirimleri için kullanabilirsiniz. Örneğin, haber veya sohbet mesajları ile ilgili bildirimleri alabilirsiniz. Ayrıca mesajlara ve çağrılara yanıt verebilirsiniz.
  • Müzik dinleme: Kolayca müzik dinlemek ve sonraki şarkıya geçmek için akıllı saatinizdeki müzik deposunu kullanabilirsiniz. Bir akıllı saat genellikle GB cinsinden fazladan depolama alanına sahiptir, bu sayede en sevdiğiniz şarkıları saklayabilirsiniz.
  • Güvenlik ve izleme: Acil yardıma ihtiyacınız varsa belirlenen yetkiliye hızlı bir şekilde acil durum mesajı göndermek için akıllı saatinizi kullanabilirsiniz. Etkinlik izleyicileriyle, konumunuzu anında gönderen GPS aracılığıyla kolayca yardım alabilirsiniz.

Siz de akıllı saatlerin bu tür özelliklerinden faydalanmak ve cihazınızı hem spor koçu hem de günlük planlayıcı gibi kullanmak isterseniz Ersa Saat sayesinde en iyi fiyat performans akıllı saatlere sahip olabilirsiniz.

Akıllı Saat Bakımı

Akıllı saat bakımı, diğer elektronik cihaz ve saat bakımının bir birleşimi gibi olmalıdır. Çünkü akıllı saatlerin silikon, metal ya da deri kayışı, farklı özelliklerde camları ve su geçirmezlik seviyeleri mevcuttur. Bu nedenle fiyat performans akıllı saat modellerini temizlemeden önce kullanım kılavuzunda yer alan bakım talimatlarına göz atmanız tavsiye edilir. Malzemeler oldukça farklı olduğundan bakımda da farklı gereçlere ihtiyaç duyulabilir. Ancak genel olarak bakım söz konusu olduğunda nemli bir ile silmeniz yeterlidir.

SSS

Fiyat / performans açısından en iyi akıllı saat markaları hangileridir?

Dünyaca ünlü saat markaları uzun yıllara dayanan tecrübeleri ile tasarım yaptığı ve gelişmelerden yararlanarak sürekli yeni modeller ürettiği için fiyat performans söz konusu olduğunda oldukça iyilerdir. Örneğin Casio, Suunto, Reebok saat markaları her ihtiyaca ve her bütçeye uygun akıllı saatleri ile ünlü markalardır.

Akıllı saatlerin özellikleri nelerdir?

Akıllı saatler hem saat hem de akıllı telefonun tüm özelliklerine sahip olmanızı sağlar. Bluetooth aracılığı ile telefonunuzun özelliklerini kullanmaya devam edebilir, uygulamalar aracılığı ile spor saati özelliklerinden yararlanabilirsiniz.

Akıllı saatler nasıl temizlenir?

Akıllı saatler nemli bir bez ile temizlenebilir. Ancak ekranı cam olduğundan çizilmemesi için seçilen beze dikkat edilmelidir. Tercihen mikrofiber ya da pürüzsüz bir bez ile temizleyebilirsiniz.

En iyi kaliteli akıllı saat hangisi?

En iyi ve kaliteli akıllı saatler hem tasarım olarak dayanıklı hem de işlevsel olarak ihtiyaçlarınıza tam olarak yanıt verebilen akıllı saatlerdir. Bu nedenle hemen her markada sizin için en kaliteli akıllı saat mevcuttur.

Akıllı saat ömrü ne kadar?

Akıllı saatler, yeniden şarj olabilen pillerle çalışır. Bu piller belirli ömre sahiptir. Bu nedenle genellikle akıllı saatler için ortalama ömür 5 yıl olarak belirlenir. Ancak akıllı saatlerin ömrü hem markaya hem de kullanıma bağlı olduğundan net bir yanıtı yoktur. Çok daha uzun süre kullanılabilen akıllı saatler mevcuttur.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim