ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 19.05.2019 Saat Bilgileri

Saat Camı Parlatma Nasıl Yapılır

Saat camları üretildiği maddeye göre dayanıklılık seviyesi değişen ve çiziklere karşı koruması farklılaşabilen camlardır. Bu nedenle saat tercihinizi yaparken mineral cam gibi dayanıklı camlı saatleri tercih etmeniz önerimizdir. Ancak organik cam gibi hassas bir cama sahip saatiniz varsa saat camı parlatma gerekli hale gelebilir.

Organik saat camları çizilmeye karşı hassas camlardır. Küçük darbeler dahi saatinizin camının çizilmesine neden olabilir. İlk olarak yapmanız gereken şey saatinizi korumak ve ona gözünüz gibi bakmak olacaktır. Örneğin organik cama sahip bir saatiniz varsa daha özel günlerde tercih etmek, daha korunaklı bir kap ya da kılıfta bekletmek onun çizilmesine engel olacak en temel yöntemlerden birkaçı olabilir.

Ancak maalesef ki kötü şeyler de yaşanabilir. Yani saatinizin camı silinebilir. İşte o noktada saatinizi güvenebileceğiniz bir yetkili servise bırakmanız gerekir. Çünkü saatler bildiğiniz gibi hassas ve bir o kadar da değerli aksesuarlardır. Eğer bu konuda bilgisi olmayan birisine teslim ederseniz saatinizin zarar görmesine neden olabilir, camlarındaki çiziklerden kurtulmadan geri alabilirsiniz. Her zaman dikkatli olmanız gereken en önemli konu yetkili servislerde bu işlemi gerçekleştirmenizdir.

saat camı parlatma

Peki saat camı parlatma işlemini kim yapmalıdır?

Belirttiğimiz gibi yetkili servislerde bu işlemi yapmak garanti kapsamı içinde kalacağı için önemlidir. Ersa Saat, bünyesinde barınan markaların resmi Türkiye distribütörü olduğu ve geniş yetkili servis ağına sahip olduğu için ersasaat.com.tr’de yer alan Yetkili Teknik Servisler sayfasını ziyaret etmeli, size en yakın teknik servisi tercih ederek bu işlemi yaptırmalısınız. 

İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’da bulunan yetkili teknik servisler saatiniz ile ilgili tüm sorulara yanıt verecek ve en doğru şekilde işlemleri gerçekleştirecektir.

saat bakımı nasıl

Metal saat nasıl parlatılır?

Metal saat parlatma teknik servislerde sıklıkla yapılan bir diğer işlemdir. Metal saatler düzenli bir şekilde bakılmadığı, uygun koşullarda takılmadığı ve saklanmadığı durumlarda kararma ve renk değiştirme gibi problemlerle karşımıza çıkabilir. Bunları engellemek için öncelikle saatinize iyi baktığınızı bilmeniz gerekir.

Saate iyi bakmak demek ise su ve diğer sıvılarla temasından kaçınmak, bu sıvılarla temasından sonra iyi bir şekilde temizlemek, akşamları saatinizi çıkararak kendi kutusunda saklamak, sıklıkla kayış ve gövdesi arasındaki bağlantıları temizlemek demektir. Bu işlemleri düzenli yaparak saatinize çok daha uzun bir yaşama ömrü sunabilirsiniz. Ancak ben bunlarla uğraşmak istemiyorum, benim saatim her zaman aldığım ilk günkü gibi olmalı diyorsanız saat tercihinizi dayanıklılık konusunda çığır açmış Casio Edifice saatlerden yana kullanabilirsiniz.

Casio Edifice ECB-900DB-1ADR modeli çelik kasa ve kayışı ile birlikte uzun yıllar boyunca en iyi performansla birlikte yanınızda olacaktır. Casio Edifice serisinin bir diğer özelliği ise mineral camları ile ekstra güçlü olmasıdır. Bahsettiğimiz organik camların aksine mineral camlar çok daha dayanıklı, çizilmelere karşı da oldukça sağlamdır. 

Bir diğer Casio Edifice önerimiz ise Casio Edifice EQS-900DB-1AVUDF’tir. Tıpkı bir önceki saatte olduğu gibi bu modelde de çelik kayış ve gövde öne çıkmakta. Yine mineral cam tipi çizilmelere ve darbelere dayanıklı bir yapı sunuyor.

Hızlı bir şekilde toparlarsak saat camı parlatma ya da metal saat parlatma konusunda destek almak istiyorsanız öncelikle yetkili servislerle iletişime geçmelisiniz. Böyle bir probleme asla sahip olmak istemiyorsanız da Casio Edifice serisini tercih edebilirsiniz.

Zaman sizden yana olsun.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim