ARA

Beğendiklerim

Sepetim

Satın Al

İndirim : 0 ₺

Toplam : 0 ₺

Yayınlanma Tarihi 29.07.2019 Saat Bilgileri

Teşhir Saat Ne Demek?

Saat sektörünün en önemli konularından bir tanesini ele almak istiyoruz bu yazımızda: teşhir saat. Teşhir saat aslında ilk duyulduğunda kulağa kötü gelebilen bir kavram. Bunun nedeni diğer sektörlerde teşhir ürünlerin çok fazla zarar görebilmesi ve kullanıcıda mutsuzluk yaratabilmesi. Ancak size güzel bir haberimiz var: saat dünyasında teşhir konusu sizi üzmeyecek seviyede hassasiyete sahip.

Teşhir bölümde satılmakta olan saatler, vitrinde sergilendiği esnada herhangi bir yerinde kılcal/derin çizikler, kasa ve kordon renginde solma ya da tahrip ve kutuda hasar gibi bazılarında gözle görülür bazılarında ise gözle görülemeyecek şekilde çeşitli deformasyonlara uğramış olan ürünlerdir.

teşhir saat nedir

Teşhir Saat Alınır mı?

Teşhir saat almak için birden fazla motivasyon vardır. Bunlardan ilki çok istediğiniz bir saatin fiyatı olabilir. Çünkü normalde yüksek pahadaki bir saati teşhir ürünü olduğu sürece çok daha indirimli bir şekilde alabilirsiniz. Bunun nedeni teşhir ürünlerdeki detaylarda gizlidir. Bu nedenle aslında satın aldığınız teşhir saatler derin çizikler, deformasyonlara sahip değildir. Ancak yine de fiyatlarındaki indirim oranları oldukça yüksektir.

Bir diğer motivasyon ise koleksiyoner olabilirsiniz. Bir saat markasının pek çok modeline sahip olmak isteyebilirsiniz ancak bu modellerden bir tanesi piyasada artık bulunmayacak noktada olabilir. Bu aşamada teşhir saat alarak o saate kolayca sahip olmuş olursunuz.

Hangi Saatlerin Teşhiri Satın Alınabilir?

Akıllardaki bir diğer soru da budur. Hangi saatin teşhiri satın alınabilir. Bu sorunun cevabı tabii ki hepsi olacaktır. Çünkü önemli olan saatin markası ya da modeli değil teşhirde aldığı hasardır. Hasarı görünmeyecek kadar küçük olan ya da yalnızca kutusunda problem olan saatlerde marka tamamen önemsiz hale gelir. Bu yüzden dilerseniz bir Timberland dilerseniz de bir Bruno Söhnle gibi yüksek pahaya sahip saati teşhir ürünler arasından alabilirsiniz.

teşhir saat satın almak

Teşhir Saatlerdeki İndirim Oranları Nelerdir?

Teşhir saatlerdeki indirim oranları ürünün deformasyonuna ve markasına göre değişkenlik göstermektedir. Ancak bu indirim oranları %50 ile %90 arasında değişkenlik göstermektedir. Ersasaat.com.tr’de teşhir saatlerde %90’a kadar olan indirimlerle rahatça alışveriş yapabilir, aklınızda herhangi bir soru işareti kalmadan saate sahip olabilirsiniz.

Teşhir Saatler Nerede Sergilenir?

Teşhir saatler, saat firmalarının mağazalarında sergilenir. Burada müşteriler tarafından denenir ve tekrar mağazadaki satış danışmanlarına teslim edilir. Bu aşamada bazen yaşanabilecek aksaklıklar ya da birden fazla takma, deneme işleminden sonra saatlerde minik problemler oluşabilir. Sergilenen saatler genellikle iyi bir şekilde korunsa, tozları sıklıkla alınsa ve koruma yöntemlerinde doğru bir şekilde korunsa da gün içinde onlarca kez aynı standa yerleştirilip çıkarıldığı için dahi bu hasarlar ortaya çıkabilir.

Casio Saat Dijital Modellerinde Teşhir Ürünler Var mıdır?

Teşhir Casio Saatler Hangileridir? Daha önce de bahsettiğimiz gibi her markanın teşhir ürününü bulmak mümkündür. Casio da bunlardan bir tanesi. Casio saat dijital modellerinde teşhir ürünü bulmak yine ersasaat.com.tr sitesinde mümkündür. Casio’nun pek çok serisinden, en sevdiğiniz modellerden birini teşhir ürünü olarak çok daha uygun fiyata alabilirsiniz.

Bunlardan birkaçını sizinle paylaşmak isteriz. Örneğin Casio’nun yıllardır en çok sevilen serilerinden bir tanesi olan Baby-G serisinden bir saat almak istiyorsunuz. O halde mutlaka Casio teşhir saat kategorisine göz atmalısınız. Bu kategoride %70’in üzerinde indirimle pek çok Baby-G modelini bulabilirsiniz. 

Tabii ki Casio yalnızca Baby-G ile bilinmiyor. G-Shock ve Edifice serisinden de harika saatlere çok uygun fiyat ve indirimlerle ulaşabilirsiniz. Bildiğiniz gibi Edifice saat Casio’nun en prestijli saatlerinden biri olarak bilinir. Ona ayıracak bütçeniz çok daha kısıtlı ve belirliyse Casio EFR-557TR-1ADR modelini %50 indirimle alabilirsiniz. 

teşhir saat alınır mı

Teşhir Bulova Saatler de Dikkat Çekiyor

Bulova saatler hem fiyatları hem de tarzları ile pek çok saat severin hayallerinde yer alır. Özellikle klasik tarzı benimseyen, saatin çok fazla anlam ifade ettiğini bilen ve hatta bir statü göstergesi olarak saatini gururla sunanlar için en iyi markalardan biridir. Ve tabii ki Bulova saatlerin de teşhirleri vardır. Bulova’nın en klasik modellerinden biri olan Bulova 98B104 erkek kol saatini %70’in üzerinde indirimle alabilmek mümkün. İşte teşhir saatler tam olarak bunu sağlıyor. Dilediğiniz saati cebinize en uygun hali ile satın alabilmenize yardımcı oluyor. 

Teşhir Ürünü Akıllı Saat Alınır mı?

Tıpkı diğer saat türlerinde olduğu gibi teşhir ürünü akıllı saat alınıp alınmayacağı da akıllardaki bir diğer soru işaretidir. Söz konusu teknoloji olduğunda normalden biraz daha dikkatli davranmak gerekebilir. Çünkü bildiğiniz üzere teknolojik teşhir ürünlerinin yıpranma ihtimalleri çok daha yüksektir. Daha hassasiyet ve incelik isteyen teknolojik ürünlerde teşhir söz konusu olduğunda beklediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Bu nedenle teşhir ürünü akıllı saat almak istiyorsanız nereden aldığınıza çok dikkat etmeli, kesinlikle garantisinin devam edip etmediğini öğrenmelisiniz. Aksi halde canınızın sıkılabileceği, tatsız sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Karşınızda her zaman sizi dinleyecek, sorununuzu çözmek için çabalayacak, distribütörlük konusunda da Türkiye’nin önde gelen markalarından bir tanesi olacak bir marka ile süreci yönetmeniz sizin faydanıza olacaktır.

Teşhir Ürünleri Ne Kadar Kullanılabilir?

Teşhir ürünleri daha önce de bahsettiğimiz gibi temelde küçük problemlere sahip olduğu için satın aldığınız teşhir saatinizi diğer saatler gibi uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz. Tabii ki burada önemli olan saatinize nasıl baktığınızdır. Saatini doğru bir şekilde kullanıyor, yapmanız gereken bakımları yapıyor, onu doğru koşullar altında saklıyorsanız teşhir saatiniz de tıpkı diğer saatler gibi size çok uzun yıllar boyunca eşlik edecektir.

Ancak zaten teşhir olduğunu düşünerek, düşük performans bekleyerek ve o saate hak ettiği değeri vermeyerek kullanırsanız tıpkı diğer teşhir ürünlerinde olduğu gibi o saatin sizi yüz üstü bırakma ihtimali artacaktır. Bu nedenle saatinize her zaman gözünüz gibi bakmalı, onu da satın aldığınız diğer saatler gibi nazikçe kullanmalısınız.

Ana Sayfa

Menü

Sepetim

Profilim