Saatler çok uzun zamandır kollarımızda ve ceplerimizde yer alıyor. Ancak modası geçmeyen, ihtiyacı karşılayan ve fonksiyonellik konusunda her zaman yanımızda olan bir saat türü de masa saati. Sizinle bu yazıda masa saatleri hakkında konuşmak istiyoruz.

Çok uzun zamandır hayatımızda olan, filmlerde ve dizilerde de sıklıkla gördüğümüz, adeta bir uyandırma servisi gibi hareket eden masa saatleri günümüzde farklı formlarda ve özelliklerle varlığını sürdürmeye devam ediyor. Ancak retro ruhu yaşamak isteyenler, geçmişten bir parçayı evinde mutlaka bulundurmayı hedefleyenler için Casio masa saatleri vazgeçilmez bir haline geliyor.

Masa Saatleri Dijital mi Analog mu?

Masa saatleri daha öncesinde kurmalı olarak hayatımızdaydı. Bu nedenle analog kategorisinin altında yer alıyordu. Akrep ve yelkovanı kendimiz ayarlıyor, hangi saatte alarmının çalacağını da yine kendimiz belirliyorduk. Yine analog masa saatleri olmasına rağmen pek çok kullanıcının tercihi dijitalden yana. Masa saatleri dijital hale geldikçe anlaşılması çok daha kolay bir hal alıyor ve kullanıcılar da bu durumu çok daha fazla seviyor.

Dijital masa saatleri arasında en çok tercih edilen markalardan bir tanesi tabii ki Casio. Saat teknolojisi konusunda dünyaya kendini kanıtlamış olan bu markanın saatlerinde ihtiyacınız olan tüm bilgiler de mevcut. Oda sıcaklığını kolaylıkla ölçebilmeniz için termometre, saati dilediğiniz zaman görebilmeniz için aydınlatıcı, hangi tarihte olduğunuzu hızlıca anlayabilmeniz için ise takvim mevcut. Aynı zamanda hangi günde olduğunuzu gösteren “gün” bölümü de bu saatlerde yer alıyor.

Yine bir masa saatinin olmazsa olmaz özelliği olan alarm da tabii ki bu saatlerde mevcut. Örneğin Casio DQ-750F-2DF masa saatinde alarmınızı kurmakla kalmıyor aynı zamanda erteleyebiliyorsunuz. Yataktan hızlıca çıkmayı sevmeyenler “5 dakika daha” diyenler için mükemmel bir ayrıntı olduğunu söylemeliyiz. Mavi tonlarındaki bu saat özellikle yatak odasında mavi renkleri kullananlar için çok uyumlu bir parça haline geliyor. Beyaz tonlarındaki yatak odalarında da yatağın başında oldukça elit bir detay olacağını da eklemeliyiz. 

Benim bir masa saatinden beklentim çok daha az, bana yalnızca saati göstersin ve alarmı çalsın diyorsanız da bu kez tercihinizi Casio DQ-582D-2RDF masa saatinden yana kullanabilirsiniz. Alarmı erteleyebileceğiniz ve ışığı açabileceğiniz butona sahip, oldukça küçük ancak kullanışlı bu saat, sabah işe giderken uyanmanın çok daha keyifli olmasına yardımcı olacak. Tasarımı sebebiyle adeta bir süs objesine de benzeyen, LED ışıklara sahip bu saati dilerseniz şifonyerinizin dilerseniz de komodininizin üzerine yerleştirebilirsiniz. 

Eğer masa saati alma konusunda hala karar veremediyseniz diğer alternatifler, özellikler ve renk seçenekleri için Casio Masa Saati sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Karşılaşacağınız analog masa saatlerinin de sizleri mutlu etme ihtimali oldukça yüksek. 

Casio Oceanus, Casio’nun en prestijli saatlerinden birisi olarak bilinir. İnce kasanın yepyeni bir form kazandığı, elegan ve teknolojik bir saat olarak bilinen Casio Oceanus saat, yüksek titanyum kaplama teknolojisinin mavi renklerle bir araya geldiği yenilikçi bir saattir. Ancak Casio Oceanus Türkiye'de satılmamaktadır ve bu efsanevi saat yerine tarzından ödün vermeyen, teknolojisi ile göz dolduran Casio Edifice saatler mevcuttur.

15 yıldır hayatımızda olan Casio Oceanus saat, Casio’nun en değerli ve teknolojik saatleri arasında yerini alır ve 9.5 mm kalınlığındaki kasası ile birlikte yüksek yoğunluklu teknoloji ile birden fazla bileşenin bir araya gelmesiyle oluşur. Zamanın ileriye doğru aktığı, yüksek işçilikle hazırlanmış bu saat hem Türkiye’de hem de yurt dışında belirli sayıda üretilmekte ve yüksek segmente hizmet etmektedir.

casio oceanus saat

Casio Oceanus Saat Özellikleri

Bir önceki modele göre 1.41 mm daha inceltilmiş, şu an da 9.5 mm kalınlıkta teknolojinin yeniden bir araya geldiği, Bluetooth ile iletişimin olduğu, sofistike bir stili sahip olan bu saat artizan bir ruhla üretilir ve yalnızca elle parlatılır.

Güneş enerjisi, akıllı erişim, iki şehrin saatini aynı anda gösterdiği yapısı ve 10 bar suya dayanıklılığı ile birlikte saatin en teknolojik halini gösteren Oceanus OCW S5000 serisi saate verilmiş yeni bir unvan gibidir.

Casio’nun Premium saat kategorisinde yer alan bu marka diğer seri ve markalara göre çok daha az adette üretilir ve ince bir işçilikle harmanlanır. Tıpkı Casio MRG ve MTG serisinde olduğu gibi özel siparişle hazırlanır ve sayılı bir şekilde sunulur.

casio oceanus saat

Casio Oceanus Yerine Edifice Serisi

Casio’nun Türkiye’de orijinal ve resmi olarak satılan, Oceanus seviyesinde bir diğer saatinin Edifice olduğunu hatırlatmak isteriz. Casio Edifice serisi, Oceanus’ta beklediğiniz pek çok özelliğe sahip, tarzı ve tasarım anlayışı olarak birbirine çok yakın ve yine bir teknoloji harikası olarak üretilmiş bir seridir.

Casio’nun en prestijli serileri arasında yerini alan Edifice saat Ersa Saat güvencesiyle satılmaktadır. Biraz da Casio Edifice saatlerin özelliklerinden bahsedelim ve doğru bir saatin neden ucuz olmayacağını bir kez daha açıklamış olalım.

Casio Edifice saatin en üstün modellerinden bir tanesi olan Casio EQB-800TR-1ADR modelini yakından inceleyelim. Analog tipi makine, safir cam yapısı, 100 ATM’ye kadar su geçirmezlik ve oval kasa özelliklerinin yanı sıra 49,2 mm kasa çapı, 53,5 mm kasa yüksekliği, 13,1 mm kasa kalınlığı ile birlikte aynı şekilde alarm, aydınlatma, bluetooth, çift saat, güneş enerjisi, kronometre, pil gösterge seviyesi, takvim ve uygulama özellikleri ile bir saatten aradığınızın çok daha üstüne çıkabilen bir modeldir. 

casio oceanus saatler

Casio Oceanus Saat Fiyatları

Casio Oceanus saat fiyatları yukarıda saydığımız nedenlerle ucuz değildir. Bir saat markasının Premium ürün kategorisi altına giren ve Casio’nun yıllar boyunca biriktirdiği tecrübenin gerçek hayata geçmiş hali olarak görülmesinden dolayı binlerce TL’nin fiyat olarak belirtildiği bir fiyat skalası vardır. Bu nedenle Casio Oceanus saat düşük fiyatlara satın alınmayacak, koleksiyonerlerin sahip olabileceği ve az üretilmesi nedeniyle kısa bir sürede tükenen bir saattir.

Bu nedenle Casio Oceanus saat fiyatları hiçbir zaman 89 TL gibi düşük bir fiyatla karşılaştırılamaz. İnternet üzerinde, sosyal mecralarda ve diğer farklı platformlarda bu saatin düşük fiyatlı olarak satıldığını görebilirsiniz. Ancak bu saatlerin hiçbirisi gerçek Casio Oceanus saat değildir. Sahte Casio Oceanus saatler yalnızca bu fiyatlardan satılabilmektedir ve hatta çoğunlukla bu fiyattan satılan saatler orijinal Casio bir ürün dahi değildir.

Sahte bir saate sahip olmak istemiyorsanız mutlaka ve mutlaka “Sahte Saat Nasıl Anlaşılır?” yazımızı okumalı ve buradaki detaylara dikkat etmelisiniz.

Casio’nun Türkiye resmi distribütörü olarak Ersa Saat üzerinden pazarlamasını yapmadığımız bir seriyi hiçbir şekilde Türkiye’de özellikle de 89 TL gibi düşük bir fiyatla ulaşamayacağınızı tekrar ve tekrar iletmek isteriz. Aksi halde maalesef ki Casio’nun ismini kullanarak satış yapanların tuzağına düşmüş olur hem paranızdan kaybederseniz hem de Casio markasına olan güveniniz sarsılır. Oysaki Casio’nun dahi kendi içinde bu kadar düşük fiyatta çok az modeli olduğunu hatırlayarak doğru bir karar verebilirsiniz.

Casio Oceanus Saat Siyah ve Mavi Renklerde Karşınıza Çıkabilir

Casio Oceanus saat siyah ya da mavi renklerde karşınıza çıkabilir. İnternette bu saatleri gördüğünüzde yukarıda da belirttiğimiz gibi orijinal olmadığını çok iyi bir şekilde bilmeniz gerekmektedir.

Orijinal bir Casio Oceanus saati mükemmel düşük bir fiyattan alamazsınız. Aynı şekilde kendi renginde olmayan tasarımlar, farklı tarzlar ve özellikle de siyah tonlarının kullanıldığı yani Casio Oceanus saat siyah versiyonu gibi satılan saatlere de hiçbir şekilde dikkat etmemeli, tamamen bu konuda yetkili satış noktası olarak Ersa Saat’in açıklamalarına inanmalı ve güvenmelisiniz.

oceanus sahte saat

Casio Oceanus Saat Yorumları

Casio Oceanus 89 TL yorumları diye arattığınıza karşınıza pek çok mağduriyet çıkacaktır. Bunun temel sebebi bahsettiğimiz dolandırıcıların mağdur ettiği kişilerin şikayetlerini görürsünüz. Yine aynı şekilde şikayetvar üzerinden de bu konuda pek çok şikayetin iletildiğine tanık olursununuz. 89 TL verildiğini ancak ürünün hiçbir şekilde ulaşmadığını, kargo ücreti ile birlikte 130 TL’ye varan ücretlerin ödenmesine rağmen 10 TL’lik saatlerin ve hatta boş kutuların gönderildiğine de şahit olursunuz. Bu gibi yorumlardan bazılarını sizinle paylaşmak istiyoruz.

“Casio Oceanus saat siparişi verdim, gelen bilinmedik bir marka muhatabımız kim ücret iadesi istiyorum veya mahkeme yoluna gideceğim.”

Casio Türkiye resmi distribütörü olarak ise bu konuda bizim verdiğimiz yanıt ise aşağıdaki gibi açık ve nettir:

“Değerli Casio Kullanıcısı,

ERSA Saat, Casio markasının Yetkili Türkiye Distribütörüdür. Çeşitli bayiler, internet ve zincir mağazalar ile çalışmaktayız. Öncelikle internet üzerinden satın alma yaparken giriş yaptığınız sitenin güvenilir olduğundan emin olunuz.

Ayrıca Casio saatlerin alımını yaparken firmanın ERSA Yetkili Satıcı Belgesi olup olmadığını kontrol etmenizi rica ederiz. İnternet'ten satın alma yaparken tüketiciyi aldatıcı kampanyalara aldırış etmemenizi ve fiyat kontrolü yapmanızı tavsiye ederiz.

Saygılarımızla,

ERSA İTH.VE TİC. A.Ş.”

Bilmediğiniz, daha önce adını dahi duymadığınız yerlerden Casio ürün satın aldığınızda karşınıza ne çıkacağını bilemeyeceğiniz gibi bir muhatap bulamamanız da söz konusu olacaktır.

“Birkaç gün önce bu site üzerinden Casio Oceanus markalı saati sipariş verdim, tek adet 89 TL'idi, çakma olacağını biliyordum ama şeklinden dolayı almak istedim. İki adet alana ikisi 170 TL'ye geliyordu. 1 adet sipariş ettim, kargo geldi açtım için de 1 adet 5 lira etmeyecek saat vardı. Paramı nasıl geri alabilirim ya da geri alabilir miyim?”

Tıpkı bu şikayette olduğu gibi paranızı geri alıp alamayacağınızı dahi bilmediğiniz bir alışveriş yapmış olabilirsiniz. Bu nedenle yapmanız gereken en önemli şey Casio saat almak istediğinizde bunu yalnızca ve yalnızca ersasaat.com.tr adresinden gerçekleştirmek.

Casio denildiğinde her ne kadar akla oldukça kaslı saatler gelse de aslında Casio klasik saat kategorisinde de oldukça iddialı tasarımlara sahiptir. Şöyle geçmişe dönün ve hatırlamaya çalışın. Çevrenizde en çok hangi saatleri görüyordunuz?

Babalarımızın ve annelerimizin kollarında Casio klasik saatler vardı ve hatta bir gün bizler de o saatlere sahip olacağımızı hayal ederdik. Evet, büyüdük ve artık kendi saatimizi kendimize alabiliyor, dilediğimiz şekilde kombinleyebiliyoruz. Geçmişte Casio’un en klasik saatlerine hayran olanlar şu an hala bu saatleri alabiliyor.

casio klasik saat

Casio Klasik Saat Orijinal Tasarımlarla

Casio saatler genellikle suya ve darbeye dayanıklılığı ile bilinir. Ancak öne çıkan bir diğer özelliği ise özellikle kendine has tarzı oluşu ve geçmişle geleceği bir araya getirmesidir. Casio klasik saat orijinal tasarımlarla öne çıkmak için her yıl yepyeni adımlar atarken daha önceki yani retro serisi saatlerinden de asla vazgeçmez. Bu saatler için öne çıkan modeller ilk olarak Casio F-91 serisidir. 

Farklı renk seçeneklerinin olduğu; alarm, aydınlatma, kronometre ve takvim özelliklerine sahip bu seride kasa çapı 35,2 mm’dir. Plastik kasa ve silikon kayışlarla birleşen bu seride hafiflik en iddialı noktalarından birisidir. Lacivert, yeşil, gri, altın sarısı renklerinin olduğu kasalar arasından dilediğinizi seçebilir, kendinize en uygun saati bulabilirsiniz. Erkek saat modelleri arasında F-91’in ayrı bir yeri olduğunu söyleyebiliriz.

casio klasik saat satış

Yine retro çizgisinden uzaklaşmayan ve F-19 serisi gibi iddiasını koruyan bir diğer seri de Casio A168 serisidir. Bu kez plastik kasa ve silikon kayıştan uzaklaşmış, şıklığın ve klasik duruşun daha öne çıkmış halini görürüz. Kamuflaj desenli modellerin yanı sıra rose, altın gibi parlak alternatifler de bulunur.  

Casio’nun kadın kol saatleri arasında duruşu ve tarzı ile bambaşka bir konumu olan A168 serisinde kasa çapı 36,3 mm’dir. Alüminyum kasa ve çelik kayış Casio klasik saat çizgisinin hangi şıklığa kadar yükselebileceğini kolaylıkla gösterir. Daha iddialı görünmek, renklerden de vazgeçmemek isteyenler için özellikle Casio A168WEM-2DF modeli harika bir alternatif olacaktır. 

Bu iki seride de var olan ortak bir özellik ise mineral cam tipidir. Casio tasarımda şıklığı bir dinamo olarak kabul etse de mineral cam ise dayanıklılığı da öne çıkarmış olur. Kendinize ya da en sevdiklerinize bir saat hediye etmek istiyorsanız ve özellikle de bu saatin onlara çok büyük anlamlar ifade etmesini diliyorsanız Casio klasik saat orijinal serilerine mutlaka bakmalısınız. Casio’nun en otantik ve orijinal serisi olarak adlandırabileceğimiz F-91 ve A168 serisinde kendinize uygun saati uygun fiyatla seçebileceksiniz.

Türkiye’nin Casio resmi distribütörü olan Ersa Saat’ten aldığınız saatleriniz hem orijinal ürün garantili hem de özel indirimlerle sizlere sunuluyor. Saatlerinizi vade farksız taksitle almak için sitemizi mutlaka ziyaret edin.

Outdoor denildiği zaman akla zorlayıcı, iddialı ve gözü pek faaliyetler gelir. Outdoor saatlerin vazgeçilmezi Casio G-Shock tam da bu faaliyetler için kusursuz bir şekilde tasarlanmıştır. Casio G-Shock konusunda sizlerle daha önce G-Shock Saat Nedir? ve Casio Saat Seçenekleri içeriklerinde pek çok bilgi paylaşmıştık. Ancak bu kez Casio saatlere başka bir açıdan daha bakacağız. Özellikle Casio’nun G-Shock serisi bildiğiniz üzere en vazgeçilmez saatler arasındadır çünkü Casio’nun gücünü, dayanıklılığını ve kullanışlılığını en çok hissettiren seri G-Shock serisidir.

outdoor saatler

Mükemmel Outdor Saat Casio G-Shock

Casio G-Shock serisinin GPW modelleri bir outdoor tutkununun mutlaka sahip olması gereken model olarak adlandırılabilir. Her zamanki gibi G-Shock’un iddialı tarzını yanstıdan Casio GPW-2000-3ADR ve Casio GPW-2000-1A2DR modellerinde alarm, aydınlatma, bluetooth, dünya saatleri, GPS, güneş enerjisi, kronometre, takvim ve uygulama özellikleri mevcut.

Analog makine tipine sahip olan, safir camı ile dayanıklılığı bir üst seviyeye çıkaran ve 200 ATM’ye kadar su geçirmezliğe sahip olan bu modellerde tasarım da arka planda bırakılmıyor tabii ki. 57,1 mm kasa çapı ile bileğinizde iddialı bir şekilde dururken siyah lacivert, gri siyah kasa rengi ile modadan da geri kalmıyor. Kayışta da farklı renk seçenekleri bulabileceğiniz modellerin en temel özelliklerinden bir tanesi de silikon kayışa sahip olması. Böylece dayanıklılık konusunda bir kez daha kendini kanıtlamış oluyor.

Outdoor saatlerin vazgeçilmezi Casio G-Shock outdoor spor tutkunları için ihtiyaç olan her şeyi tek bir saatte toplamayı başarıyor.

gshock outdoor saat

Gücü Hissettiren Outdoor Saat Casio Pro Trek

Casio’nun Pro Trek serisi ile karşılaştığınızda gerçek bir saat ile karşılaştığınızı da bilirsiniz. Özellikle Casio WSD-F20 modeli bir outdoor saatte ihtiyacınız olan pek çok şeyi bir araya getirir. Çünkü harika görünümü yalnızca öne çıkan özelliği değildir. Bunların yanı WSD-F20 modelinde sırası ile şu özellikleri bulabilirsiniz:

Alarm, altimetre, ay durum göstergesi, aydınlatma, barometrik basınç, bluetooth, çift saat, darbelere dayanıklılık, dünya saatleri, gel git göstergesi, GPS, gün doğum batım, güneş enerjisi, kronometre, pil seviye göstergesi, pusula, takvim, titreşim ve uygulama.

Peki bu kadar çok özellik aslında ne demek?

Bu özellikleri outdoor sporlara uygun olarak tasarlanmış bir saatte olması gereken özellikler olarak adlandırabiliriz. Ay durum göstergesi ve gel git göstergesi özellikle denize açılan, dalış yapan sporcular için oldukça uygun. Dünya saatleri, GPS ve uygulama dünyanın farklı yerlerinde zamana daha hızlı uyum sağlamak isteyen sporculara hitap ediyor. Gün doğum ve batım göstergesi ise özellikle kamp ve çadır tutkunları için önemli bir hale geliyor. Barometrik basınç yine tahmin edebileceğiniz üzere dalış sporu için vazgeçilmez ve çok dikkat edilmesi gereken bir özellik.

Outdoor saat denildiğinde artık neden akıllara Casio geldiğini biliyorsunuz. Size şimdiden dayanıklı ve mükemmel tasarlanmış saatinizle mutluluklar diliyoruz. Eğer bir Casio saat almaya hazırsanız ersasaat.com.tr adresinden alabilirsiniz. Türkiye’nin tek Casio saat distribütörü olan Ersa Saat vade farksız taksit, ücretsiz kargo ve güvenli alışveriş seçenekleri ile sizleri bekliyor.

Google’ın uzunca bir süre önce hayatımıza girmiş bir özelliği var: Street View yani sokak görümü. Tüm dünya haritasını hiç duraksamadan Google araçları tarafından çekilmiş olması kaydıyla gezebiliyor, kendi evinize bakabiliyor ya da gitmek istediğiniz o güzel yerlere uzaktan yani Google’dan bakabiliyorsunuz.

Google, geçtiğimiz ay Street View özelliğine bir yenisini daha eklediğini açıkladı ve Street View’ın artık sualtında da olacağını söyledi. Teknoloji dünyası için mükemmel bir gelişme olarak algılanan bu özellik pek çok kullanıcı tarafından da alkışlandı. Çünkü artık sokaklarda gezer gibi denizin altında, fersah fersah sularda gezebileceğiz.

Google’ın bu adımının hem farkındalık yaratması hem de kullanıcılarına yeni bir deneyim sunması bekleniyor.

Ancak çok uzun zamandır su altı denildiğinde akla gelen çok özel bir marka var. Tabii ki Casio.

Google Street View

Sualtı Ondan Sorulur

Casio, bildiğiniz gibi tasarmın yanı sıra fonksiyonellik konusunda da iddiasını her zaman koruyan, ekstrem sporlar için özel üretim saatleri ile kullanıcılarını çok uzun zamandır çok mutlu eden bir marka.

Casio’yu yakından tanıyanlar bilirler ki pek çok Casio saatin en temel özelliği su geçirmezlik özelliğidir. Özellikle Casio G-Shock serisi hem sualtı hem de su üstünde en iyi performansı gösteren saatlerden bir tanesi. Tabii ki 200 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliğini koruması onu Google Street View ile yarışır noktaya getiriyor. Bu yarışın tatlı bir rekabet olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Casio kullanıcıları çok uzun zamandır sualtında 200 ATM’ye kadar denizlerin sokaklarında geziyor ve doğanın o müthiş özelliklerini yanıdan gözlemleyebiliyor.

Casio G-Shock GA-2000 Modelleri Yüksek Performans Odaklı

Casio G-Shock GA-2000 model saatlerde yalnızca su geçirmezlik değil çok daha fazlası sizleri bekliyor. Farklı renk seçenekleri ile her zaman iddiasını koruyan bu modelde kasa çapı 48,7 mm, kasa yüksekliği ise 51,2 mm. Oval kasa şekline sahip olması her kıyafetle uyumlu hale getirirken plastik kasa ve silikon kayışla birlikte spor görünümünden de ödün vermiyor. 

Kayış ve kadrandaki uyumlu özelliklerinin yanı sıra alarm, aydınlatma, darbelere dayanıklılık, dünya saatleri, kronometre, sessizlik fonksiyonu ve takvim özellikleri de mevcut.

64 gram ağırlığı ile bir saatten beklediğinizden daha da hafif olması, minaral cam ile güçlü cam koruması ve 200 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliği onu diğer saatler arasında öne çıkarıyor.

Casio G-Shock GA-2000-1A2DR kol saati mavi rengi seven, kadranda dahi küçük mavi dokunuşlarını görmek isteyenler için harika bir alternatif. 

Casio G-Shock GA-2000 Modelleri

G-Shock Serisi Ersa Saat Güvencesiyle

Casio markasının Türkiye resmi distribütörü olan Ersa Saat’te kendinize uygun Casio saati indirimli ve orijinallik garantisi ile alabilirsiniz. Aynı zamanda ücretsiz kargo, iade ve değişim garantisi ile de saatinizi beğenmediğiniz takdirde kolayca başka bir modeli seçebilirsiniz.

Kurulduğu ilk günden bu yana orijinal ürünleri uygun fiyatlarla bir araya getirmeyi hedefleyen Ersa Saat’in yetkili servisleri de saatinize dair tüm teknik konularda destek sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. İndirimli Casio saat modellerine bakmayı unutmayın. 

Dijital dünyanın hayatımızda artık göz ardı edilemez yeri ile birlikte tüm alışverişlerimiz de dijitalleşmeye başladı. Bir uygulama ya da web sitesi üzerinden çok hızlı alışveriş yapabiliyor, ürünlerimizi evimize kadar getirtebiliyor ve sonrasında onlarla mutlu mesut yaşayabiliyoruz. Ancak bazen sipariş verdiğimiz ürünün hayalimizdeki gibi bize yakışmadığını düşünebiliyoruz. İşte o noktada ya markaların bizlere sunmuş olduğu iade / değişim süresinden yararlanıyor ya da mağazaya gidip doğrudan değişim gerçekleştiriyoruz.

İşte bu yazı size saatini koluna takarak denemek isteyenler için G-Shock mağaza lokasyonlarından ve sizi bekleyen deneyimden bahsedeceğiz.

gshock mağaza

Size En Yakın G-Shock Mağazası Nerede?

Casio’nun en sevilen ve bilinen modellerinden bir tanesi olan G-Shock’u online olarak sipariş edebileceğiniz gibi mağazasını ziyaret ederek yalnızca G-Shock değil diğer pek çok Casio modelini de deneyebilirsiniz. Mağazalarda yer alan eğitimli çalışanlar size tüm saatlerin özelliklerini detaylı bir şekilde aktaracak ve ardından doğru saati tercih etmenize yardımcı olacaktır.

G-Shock mağazası şu anda İstanbul’da 2, Ankara'da ise 1 yerde bulunmaktadır. Bunların isimlerini sırası ile saydığımızda: İstanbul Havalimanı, Mall of İstanbul ve Optimum AVM’dir.

G-Shock’ın çok geniş bir kitle tarafından sevilmesi nedeniyle ilk olarak İstanbul Havalimanı’nda yer alan G-Shock mağazasından bahsedelim. Mağazayı daha kolay bir şekilde bulabilmeniz için açık adresi de iletmemiz gerekirse: Dış Hatlar Terminali (Terminal1) Giden Yolcu Katı, Mağaza No: F3P-05. G-Shock’ın yaratıcı ruhundan esinlenerek hazırlanan standı, gözleri her zaman üstüne çekecek bir yapıda. Bu nedenle yurt dışına gitmeden önce mutlaka uğramanız ve G-Shock modellerine yakından bakmanızı tavsiye ederiz.

İkinci mağaza ise pek çok kişinin sıklıkla gittiği, İstanbul’un en büyük AVM’lerinden birisi olan Mall of İstanbul. Pek çok markanın ilklere imza attığı bu AVM’de de neredeyse tüm G-Shock modellerini görebileceğiniz bir mağaza mevcut. Bu mağazanın açık adresi ise şöyle: Ziya Gökalp Mah. Süleyman Demirel Cad. No.7 Başakşehir, İstanbul. Kendinize zamanın ötesinde bir saat seçmek istiyorsanız ve Başakşehir çevresinde ikamet ediyorsanız sizin için en ideal yerlerden biri olacaktır.

Son olarak üçüncü mağaza ise Optimum AVM. Ankara’nın en önemli ve bilinen AVM’lerinden biri olan Optimum AVM’de G-Shock modellerini deneyerek satın alabilme deneyimini kaçırmamanız gerekiyor. Açık adresi ise şöyle: Etiler Mah. Ayaş Ankara Yolu Bulvarı No:93/Z12 Etimesgut Ankara

casio mağaza

G-Shock Tarzı Saatler Nasıl Seçilir?

Kendinize en uygun G-Shock modelini seçerken dikkat etmeniz gereken birkaç kriter mevcut. Öncelikle hangi özelliklerin olduğu bir G-Shock’ın sizin için yeterli olacağına karar verin. Ardından yüksek kalite ve iyi işçiliğin resmi adı olan Casio’nun engin dünyasına kendinizi bırakın ve stilinizi tamamlayacak, tarzınızı öne çıkarak renkte bir saat seçin.

Eminiz ki herkese uygun bir G-Shock saat G-Shock mağazalarında sizleri bekliyor.

Bildiğiniz gibi saat dünyasının öne çıkan markalarından bir tanesi Casio’dur. Casio saatin alametifarikası ise en dayanıklı saat olmasıdır. Yani en dayanıklı saat Casio saat olarak bilinir. Çünkü Casio’nun her zaman ön plana çıkardığı asıl konu dayanıklı, uzun yıllar boyunca kullanılabilen, sizden sonra çocuklarınıza bırakabileceğiniz bir saat olmasıdır.

Casio saatleri bu kadar dayanıklı yapan en temel özelliklerden bir tanesi neredeyse tüm saatlerinde çizilme, kırılma vb. durumlara karşı özel olarak hazırlanmış camıdır. Casio saatlerde kullanılan mineral cam özellikle çizilmelere ve darbelere dayanıklı hale getirilmiştir. Bu özelliğin yanı sıra sahip olduğu malzeme kalitesi deri kayışlarda dahi yıllar boyunca kusursuz bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur.

en dayanıklı saat casio

Casio Klasik Saat Serisinde de Dayanıklılık Ön Planda

Casio’nun en dayanıklı modelleri olarak ilk akla gelen G-Shock serisi olmasına rağmen belirttiğimiz gibi Casio klasik saat serisinde de dayanıklılık ön plandadır. Klasik serisinde sıklıkla tercih edilen, zamandan ve modadan bağımsız olarak yıllar boyunca kullanabileceğiniz modeller MTP-1370 serisi ve MTP-EX300 serisidir. Bu seriye gelin birlikte detaylı bakalım.

MTP-1370 serisinde Casio’nun zarif işçiliğini görmek mümkündür. Farklı tarzlara uygun, her kıyafetle uyum içinde kullanılabilecek bu saatlerden iki modeli sizlere tanıtmak isteriz. Bu serinin ilk modeli Casio MTP-1370L-2AVDF olacaktır. Bu modelde yine mineral cam karşımıza çıkar. 50 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip saat 39,8 mm kasa çapı, 8,8 mm kasa kalınlığına sahiptir. Oval tasarıma sahip kasa şekli iyon kaplama ile tamamlanır. İyon kaplama teknolojisi Casio klasik saat serisinde sıklıkla karşılaşacağınız, dayanıklılık konusunda yeni bir dokunuştur.

Yine aynı seride inceleyeceğimiz, şıklık konusunda pek çok saatle yarışabilecek Casio MTP-1370D-1A2VDF saattir. Bu modelde de yine mineral cam ile karşılaşırız. Toplamda 95 gram olan, hafifliğinin yeni bir rahatlık yarattığı bu saatte su geçirmezlik yine 50 ATM olarak görülür. Kasa çapı bir önceki modelle aynı olan modelde iyon kaplama yine dayanıklılık konusunda Casio’nun yıllara meydan okuyacağının kanıtıdır. Gri ve çelik kayışı siyah kadran ile bir araya gelerek mükemmel bir uyumu yakalar.

Daha da Hafifi Var

Casio’nun bir diğer öne çıkan klasik saati Casio MTP-EX300L-2AVDF modelidir. MTP serisinde gördüğümüz 90 gram seviyesindeki ağırlığı 70 grama kadar indirerek taktığınızda fark edemeyeceğiniz rahatlık ve kullanışlılığa getirir. 50 ATM su geçirmezlik ve mineral cam bu seride de gördüğümüz özelliklerdir. MTP-1370 serisine nazaran daha büyük kasa çapı iddialı erkekler için vazgeçilmez bir saat olmasına sebep olur. 43,8 mm kasa çapı ve 10,8 mm kasa kalınlığı ile bu model saatte iddiayı sevenler için birebirdir.

Lacivert kadran dikkatleri üzerine çekerken siyah deri kayış rengi mükemmel bir uyuma sebep olur. Tüm bunların yanı sıra saatte yer alan takvim özelliği zamandan asla şaşmayacağınızın kanıtıdır.

En sevilen Casio saat modelleri denildiğinde akla gelen ilk modeller G-Shock ve Edifice serisinden olacaktır. Casio’nun fonksiyonelliğin yanı sıra tarzı da öne çıkardığı bu iki önemli seri hem ünlülerin hem de yenilikten korkmayan, tarzını saati ile birleştirmek isteyen herkese uygun bir skala sunar.

Casio, saat dünyası içinde kendini en çok kanıtlamış saat markalarından bir tanesidir. Bu nedenle farklı serilerden farklı saat tutkunlarını bir araya getirir. En sevilen Casio saat modelleri konusunu daha detaylı inceleyeceğimiz bu yazıda öne çıkan modeller ise şöyle olacak: G-Shock GBD-800, GW-B5600 ve Edifice EQS-900DB ve EFV-C100D. 

En Sevilen Casio Saat Modelleri

En İyi Casio G-Shock Saat Modelleri 

G-Shock serisi bildiğiniz gibi özellikle extreme sporları sevenler, kendini bir kalıba sokmayanlar ve çok daha fazlasını hedefleyenler için en sevilen saatlerden bir tanesidir. Çünkü dayanıklılık G-Shock saatlerin anatomisinden gelir. Sahip olduğu darbeye dayanıklı yapısı sayesinde saat kavramını bir adım öteye taşır. 

Öne çıkan modellerinden ilki Casio G-Shock GBD-800’dür. Hibrid saat teknolojisinde tüm dünyaya ne kadar iyi olduğunu kanıtlamak üzere tasarlanmış olan bu saat giyilebilir teknoloji olarak da adlandırılabilir. Rahat kayışı ile kullanım kolaylığı sağlarken 200 metreye kadar su dayanıklılığı ile birlikte farklı spor dallarına da mükemmel bir şekilde hizmet eder. 

Extreme sporların yanı sıra adımsayar gibi bir özelliğe de sahip olmasıyla birlikte günlük hayatınızda asla ayrılmak istemeyeceğiniz bir detaya dönüşür. 

Bir diğer Casio G-Shock saati ise klasik duruşu ile birlikte saatinin iddiası konusunda bir geri adımda durmayı sevenler için GW-B5600’dür. Spor stilini tamamlamak isteyenler için mükemmel bir parçadır. 

En İyi Casio edifice Saat Modelleri

En Sevilen Casio Saat Modelleri Arasında Edifice

Casio Edifice saatler Casio dünyasının en “cool” tasarımlarının bir araya geldiği, yalnızca tasarımda değil aynı zamanda saat teknolojisinde de bir adım öteye gidilen bir seridir. Çünkü seride yer alan Casio Edifice EQS-900DB model saat sahip olduğu güneş enerjisi teknolojisi ile birlikte saat teknolojisine yeni bir soluk getirir. 

Kronometre, pil seviye göstergesi ve takvim gibi ekstra özelliklere de sahip olan Edifice serisinde çelik kasalar ve kayışlar öne plana çıkar. Tabii ki G-Shock’ta olduğu gibi Edifice serisi de hem dayanıklılığa yatırım yapar hem de suya karşı dayanıklılığa. 100 atm’ye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip olan Casio Edifice EQS-900DB serisinde kasa çapı en ideal ortalamaya sahiptir. 47,6mm kasa çapının bulunduğu saatle tüm dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. 

En iyi Casio Edifice saat modelleri arasında sayabileceğimiz bir diğer saat ise EFV-C100D’dir. Alarm, Dünya saatleri, kronometre ve takvim özelliklerine sahiptir. Dünya saatleri özelliği ile birlikte Dünya’nın neresine giderseniz gidin saatiniz en hızlı şekilde bulunduğunuz zaman dilimine uyum sağlar. 

En sevilen Casio saat modelleri ve Casio saat fiyatları konularına dair daha fazla bilgi almak ve ürünleri ziyaret etmek için ersasaat.com.tr adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Casio hesap makineli saat çocuğumuzdan bize kalan en güzel hatıralardan bir tanesidir. Ancak onu yalnızca bir hatıra olarak düşünmek olmaz. Geçmişin en iyi saat teknolojilerinden bir tanesine sahip olan Casio hesap makineli saati günümüzde de kullanmak ve takmak mümkün.

Casio’nun vazgeçmeyeceği bir serisi olarak hayatımızdaki yerini sağlamlaştıran bu saatin en temel özellikleri şu şekilde: dijital makine tipine sahip. Bombeli cam ve köşeli kasa şekli ile onu hatırladığınız hali ile duruşunu sürdürüyor. Silikon ya da çelik kayışın dijital kasayı çevrelediği bu saatte gri ve siyah renk seçenekleri bulunuyor.

casio hesap makinesi saat çeşitleri

Casio Hesap Makineli Saat ve Diğer Özellikleri

Casio Hesap Makineli Saat Ürün Kodları
Casio DBC-32-1ADF Erkek Kol Saati

Casio DBC-32D-1ADF Erkek Kol Saati

Casio DBC-611-1DF Erkek Kol Saati

Casio DBC-611G-1DF Erkek Kol Saati
 

Casio hesap makineli saatlerin renk ve görünüm dışında öne çıkan diğer özelliklerini de sıralamamız gerekir. Bunlardan ilki neredeyse dijital tüm Casio saatlerde de bulunan, hayatımızı kolaylaştıran ve her zaman yardımcı olan alarm özelliğidir. Günün dilediğiniz saatine alarmınızı kurarak saatinizden destek alabilirsiniz. Özellikle saati ile uyumayı sevenler için Casio hesap makinesi saat çeşitleri gerçek bir alarm görevi görecektir.

Öne çıkan ikinci özelliği aydınlatmadır. Aydınlatma özelliği sayesinde Casio saatinizi günün her vaktinde rahatlıkla görebilir, ekranında yazan saati hızlıca öğrenebilirsiniz. Aydınlatmalı bir saate göre 10 yıl dayanan bataryası ise bu saati öne çıkaran güzel detaylardan bir diğeridir.

Üçüncü özellik olarak çift saat teknolojisinden bahsedebiliriz. Saati dilerseniz 24 saatlik bölümlerle gösterebilir dilerseniz de öğleden önce ya da sonra olacak şekilde 2 parçaya ayırabilirsiniz. Özellikle yurt dışında PM/AM kullanılmasından dolayı Casio hesap makineli saat sahipleri dünyanın hiçbir yerinde güçlük çekmez.

Kronometre özelliği de diğer Casio saatlerde olduğu gibi hesap makineli saatlerde de öne çıkar. Bu sayede saatinizle en iyi ve hızlı bir şekilde geri sayım yapabilir, kronometre tutabilirsiniz.

Son olarak takvim özelliği belirgin bir şekilde görünür. Saatin dijital gövdesinde yalnızca günü değil aynı zamanda ayı ve yılı da görmek mümkündür. Bu tamamen sizin nasıl bir tarih görünümü seçtiğinize bağlı olarak değişir.

casio hesap makinesi saat çeşitleri

Casio Hesap Makineli Saat Kaç Paradır?

Hesap makineli saatlerin fiyat bilgisini geçmeden önce saati doğru yerden almakla ilgili sizleri bilgilendirmek isteriz. Casio’nun resmi distribütörü olan Ersa Saat üzerinden alacağınız tüm saatler orijinallik ve garanti belgeleriyle sizlere ulaştırılacaktır. Satın aldığınız saatle ilgili herhangi bir sorun yaşamak istemiyor, saatin teknik servis sürecinde dahi işinizi hızlıca çözmek istiyorsanız saatinizi mutlaka en doğru satış kanallarından almanızı öneririz.

Casio hesap makinesi saat çeşitleri fiyatına geldiğimizde ise bütçesinin ideal bir ortalamada olduğunu görüyoruz. Ersa Saat üzerinden yapacağınız alışverişlerde %15 indirim olduğu için bu saati indirimli bir şekilde alma fırsatınız mevcut! 339.00 TL satış fiyatı olan hesap makineli saatin %15 indirimli hali 288,15 TL olarak yansıyor. Size ise geçmişten günümüze gelen ve karizmasından hiçbir şey kaybetmeyen Casio saati takmak kalıyor.

Mutlu günlerde kullanın!

 

 

İsviçre’nin medar-ı iftiharı saat markası olan Swiss Military saat konusunda aklınıza en son gelmesi gereken soru şudur: Swiss Military saat kaliteli mi? Çünkü İsviçre özellikle saat konusunda tüm dünyada kendini kanıtlamış bir ülke.

Swiss Military saat de İsviçre’nin en önemli markalarından birisi olarak yerini alır. Marka değerinin bu kadar yüksek olmasının nedeni saat teknolojisine değer vermesi ve bu teknolojiyi geliştirebilmek adına hiç durmadan çalışmasıdır. Aynı zamanda Swiss Military saatlerin özel bir tasarım anlayışına sahip olmasıdır. İnce bir işçilik, mükemmel bir estetik anlayışı ve öne çıkan kusursuz detaylar nedeniyle Swiss Military saat kalite mi diye asla düşünmenize gerek kalmayacaktır.

swiss military saat

Swiss Military Hanowa Saat ve Saat Tarihi

Hanowa saat tarafından yaratılmış olan Swiss Military kol saati markası 1926 yılından bu yana varlığını sürdürmektedir. Hem sportif bir görünüme sahip olan hem de karizmatik bir duruşla tekrar tekrar dikkatleri üzerne çeken Swiss Military marka saatlerde detaylı bir işçilik görmek mümkündür.

Klasik renkler olarak adlandırabileceğimiz siyah, kahverengi ve lacivert renklerinin yanı sıra bordo, sarı, ve kırmızı detayların da ortaya çıktığı saatler arasında seçim yapmak neredeyse imkansızdır. Dinamik ve sportif görünümü ile göz dolduran bu saatlerde öne çıkan diğer özelliklerle sağlamlık, fonksiyonellik ve estetiktir.

Fonksiyonellik ve dayanıklılık konusunda ne kadar iddialı olduğunu anlamak için Swiss Military saatleri kimlerin kullandığına bakarak anlayabiliriz. Kraliyet hava kuvvetleri ve Delta Force birliklerinin de kullandığı bu saatler profesyonel dalış sporcularına, tırmanışçılara ve diğer pek çok ekstrem sporseverlere de hitap etmektedir. Swiss Military Hanowa saat bu sayede oldukça geniş bir yelpazeye saat sunma fırsatına sahiptir. 

Swiss Military Erkek Saat Modelleri

Swiss Military erkek saat modellerinden birkaçını sizlerle paylaşmak isteriz. İlk olarak klasik tarzda giyinmeyi seven, smart-casual dünyasında kendine saat arayan erkekler için harika bir önerimiz olacak. Swiss Military 06-4326.04.003 model kol saati lacivert kadranı, kahverengi tonlarındaki deri kayışı ve kırmızı detayları ile tasarımda detayın hayat bulmuş hali gibidir. Büyük görünümdeki saatler, tarih göstergesi, her zaman olduğu gibi tam olarak saat 12 yerindeki logosu ile birlikte Swiss Military saat denildiğinde akla gelebilecek ilk ve en cazip modellerinden bir tanesi olarak da adlandırabiliriz. 

swiss marka saat

Ben daha sportif bir saat istiyorum diyenler içinse Swiss Military 06-4309.17.007.04 erkek kol saatini önerebiliriz. 44 mm kasa çapı, 12 mm kasa yüksekliği, gri ve siyah renklerin bir araya gelerek oluşturduğu kasa rengi, oval ve karbon cinste olması ile birlikte iddialı bir saat olarak karşımıza çıkar. 100 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliği ve safir cam ile gerçekten sporcuların tercihleri arasında yerini almaktadır. Silikon ve kumaş karışımı kayışı ile birlikte ince işçiliğin nasıl bir saate dönüşebildiğinin resmi gibidir. 

Son olaraksa Casio’dan alışık olduğumuz, bir tasarım ve tarz ile Swiss Military 06*4302.27.007.79 model erkek kol saatini sizlere sunabiliriz. 47 mm kasa çapı, 12 mm kasa kalınlığı ve fiberglass kasa cinsi ile adeta “parçalanamaz” bir yapıya sahiptir. Mineral cam, 100 ATM’ye kadar su geçirmezlik ve silikon kayışı ile birlikte spor tutkunlarının, spor tarzda giyinmek isteyenlerin ilk tercihi olmaya aday bir saattir. 

Eminiz ki artık Swiss Military saat kaliteli mi diye sormaya ihtiyaç duymayacaksınız. Çünkü bu saatleri gördüğünüzde kalitenin ne kadar da kusursuz olduğunu göreceksiniz.

Timberland, son yıllarda yeniden yıldızı parlayan markalardan. Timberland deri kol saati de abartısız şıklığı ve fonksiyonaliteyi sevenlerin en çok tercih ettiği deri kayışlı saat modeli diyebiliriz. Özellikle her gün saat takanlar için kolay yıpranmayan, dayanıklı bir deri saat bulmak gerçekten zor bir şey. Ancak Timberland deri kol saati modelleri sıradan bir deri saate göre çok daha uzun ömürlü ve dayanıklı olma iddiası taşıyor, hakkını da veriyor. Modern ve sportif kimliğini sadece giyimde değil aksesuarlarında da konuşturan Timberland, deri kol saatlerinde de kalitesiyle adından söz ettiriyor.

Timberland dijital saat modellerinin tümü sofistike estetik anlayışına sahip kişilere hitap ediyor. Markaya ait her saat çevresel sürdürülebilirlik ve dayanıklılık gerektiren koşullar için en iyi malzemelerle üretiliyor. Usta zanaatkarların ellerinden çıkan, her biri birer sanat eseri olan bu saatler en küçük ayrıntılara özen gösterilerek mükemmel bir işçilikle son halini alıyor.

deri kol saati

Timberland Dijital Saat Modelleri

İyi bir tasarım günlük stilde her zaman pratiklik sağladığı gibi ne giyerseniz giyin şık görünmenizi sağlar. Aksesuar kullanmayı seven erkekler için şık, klasik bir saat her kıyafetle hayat kurtarıcıdır. Timberland erkek saat modelleri de kalite ve stil kadar dayanıklılık arayan erkeklere hitap eden bir marka. Dayanıklılık demek çoğu saat markası için çok geniş kayışlı, büyük kadranlı kaba tasarımlar anlamına gelse de Timberland deri kol saati modelleri için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz.

Timberland TBL.14812JSK modeli sıradan bir ofis gününde kullanılabileceği gibi şık bir ceket-pantolon kombiniyle de harika görünecek siyah deri kayışlı bir model. Klasik kahverengi deri kayışlı bir saat arıyorsanız Timberland TBL.14812JSU modelini de tercih edebilirsiniz.

Su geçirmez saat arayanlar genelde çelik kayışlı modelleri tercih eder ancak Timberland deri kol saati modelleri bu konuda da saat severleri şaşırtıyor. Timberland TBL.14812JSU modeli 50 atm’ye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip. Bu da demek oluyor ki hem günlük kullanımda suya dayanıklı hem de scuba dalışına ve 50 metre derinliğine kadar basınca dayanıklı.

timberland saat

Timberland’in İmzası: Turuncu

Timberland deyince hepimizin aklına gelen sarı-turuncu botlar markanın ikonik rengi diyebiliriz. Peki ya aynı renkte saat de bulabileceğinizi söylesek? Timberland dijital saat modellerinin turuncu kayışlı olanları bu sezon en çok talep gören modellerden. Kimileri için çok renkli ve spor diyebileceğimiz bir saat olsa da şık bir kazakla nasıl uyum sağlayabileceğine siz bile şaşıracaksınız!

Turuncu kayışlı Timberland saatlerden Timberland TBL.14816JLU modeli en çok sevilen modellerden. Kronometre ve takvim özellikleri bulunmasının yanında bu saat de 50 atm su geçirmezlik özelliğine sahip.

Artık çok fazla insan saate bakmak için telefonunu kullanıyor olsa da her kıyafetinizle giden şık bir saat kullanmak hem günlük görünümünüze zenginlik katacak, hem de telefonla ilişkiniz değişmiş olacak! Bir toplantıda, akşam yemeğinde veya değer verdiğiniz biriyle konuşurken sürekli telefonunuzu kontrol etmektense, gerektiğinde saatinize bakmak çok daha şık bir tercih değil mi sizce de :)

60’lı-70’li yıllarda büyüklerimizin kollarında parıldayan hasır kayışlı saatleri hatırlar mısınız? Pierre Cardin hasır saat modelleri, işte o saatlerin modern bir yorumu aslında. Küçükken gözlerimizi alamadığımız hasır saatler şimdilerde yeniden yükselişe geçti ve geçmişten bu güne zarifliğinden hiçbir bir şey kaybetmedi.

hasır saat

Rahatlığı seven, şıklığından vazgeçmeyen kadınlar

Hasır saat modelleri bayan saat severler arasında yaygınlaşan bir trend oldu son yıllarda. Kolunda kocaman, ağır bir saat istemeyen, rahatlığı seven ama şıklığından da vazgeçmeyen kadınların geri getirdiği bir trend olduğunu söyleyebiliriz aslında. Hem günlük olarak, hem de resmi bir kıyafetle çok rahat kullanılabilen bu şık modelin en iyi örneklerini Pierre Cardin hasır saat modelleri arasında bulabilirsiniz.

Pierre Cardin 902722F108 kol saati pek çok marka tarafından taklit edilen ünlü hasır saat modellerinden biri. Krem kadranıyla kombinlenen rose gold kasa ve kayışı ile gece kıyafetiyle adeta mücevher gibi takabileceğiniz bir saat. Aynı modelin kadranını lacivert veya beyaz olarak da tercih edebileceğiniz iki farklı rengi ile birlikte altın sarısı da bulunuyor.

Hasır kayışlı modellerin bir avantajı da bileği daha ince göstermesi. Hasır modeller son yıllarda saat markaları arasında yaygınlaşan kütle olarak ağır ve kaba modellerle kıyaslayınca incecik ve çok çok hafif kalıyor. Hasır saat modelleri bayan saat tutkunları tarafından zarifliği sebebiyle çok tercih ediliyor.

Hasır kayışın bir avantajı da klasik çelik kayışlı saatlere göre üretimi daha kolay olduğundan fiyatlarının daha uygun olması. Yukarıda bahsettiğimiz modelin fiyatı gayet makul olsa da hasır kayışlar cazibesi ile fiyatından kat be kat zengin duruyor!

hasır saatler

Gösterişi değil klası seven erkekler

Çelik kayış kullanan erkeklerin en büyük sıkıntısı koldaki kılların kayışın arasına sıkışmasıdır. Hasır kayışların erkekler tarafından da yoğun olarak tercih edilmeye başlanmasının sebeplerinden biri de bu aslında :)

Hasır saat modelleri bayan hayranları dışında özellikle bu yıl erkek modasında da sıkça karşımıza çıkıyor. Hasır kayışlı saatler ince ve zarif yapısıyla dikkat çekse de Pierre Cardin hasır saat modelleri arasında oldukça maskülen erkek modelleri var.

Pierre Cardin hasır saat modelleri, gösterişli olmayan düz bir kadranla bile hasır kayışın ne kadar klas durabileceğinin bir kanıtı gibi. Pierre Cardin 902711F113 modelinin üç farklı renk seçeneği bulunuyor ve yine hem bir kot tişört kombiniyle, hem de özel günlerde bir takım elbiseyle giyilebilecek şıklıkta.

Pierre Cardin 50’li 60’lı yıllardan beri hayatımızda olan ve dünya modasına yön veren bir marka. O zamandan bu zamana tekstilden mobilyaya girdiği her alanda çok başarılı oldu; ürettiği her ürün markanın çizgisinde, şık, trend ama geleneksel ürünler olmaya devam etti. Hasır kayışlı saat üreten pek çok marka olmasına rağmen Pierre Cardin saat kullanıcıları tarafından, markanın bu çizgisi sayesinde çok sevildi.

Pierre Cardin saatlerle ilgili daha fazla bilgi almak için “Pierre Cardin Saat Kaliteli mi?” içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Hırslı ve çalışkan bir adam olan Pierre Cardin, İtalya doğumlu bir Fransız moda tasarımcısı. Geometrik, fütüristik, avangart çizgisiyle ve elbette elini attığı her işte başarılı olmasıyla biliniyor.

On dört yaşındayken St. Etienne’de ünlü bir terzinin yanında çırak olarak çalışmaya başlayan Pierre Cardin, yıllar boyu tutkusunun peşinden giderek Dior’da çalışan bir terzi oldu. 1950 yılında kendi şirketini kurmak için Dior’dan ayrıldı ve işe sahne kıyafetleri tasarlayarak başladı. Çok geçmeden sevilip başarılı oldu ve kendi müşteri kitlesini oluşturdu. Christian Dior kendisine güller göndererek bu başarısını tebrik etti, hatta daha da büyük bir jest yaparak müşterilerinden bazılarını Pierre Cardin’e gönderdi.

pierre cardin saat satış

Kusursuzluğu Zarafet ve Kaliteyle Birleştiriyor

1960’lar Pierre Cardin’in yeni bir günlük stil oluşturarak Amerikan ve İngiliz erkek giyiminin yönünü değiştirdiği, imparatorluğunu kurmaya başladığı yıllar oldu. İşe tekstil ve parfümle başlayan Cardin, kısa süre içinde dünyaca ünlü bir markaya dönüştü. Maxim’s restoranlarından otellere, kültür enstitülerine kadar pek çok farklı alanda kendi ismiyle var oldu. Tüm bunlardan sonra yine adına yakışır bir şekilde, en yüksek standartlarda ve kalitede üretilen Pierre Cardin saatlerini çıkardı. Kusursuzluğu Fransız zarafeti ve yüksek kalitede materyallerle birleştirerek Pierre Cardin saat kaliteli mi sorusunun cevabını tüm dünyaya verdi aslında.

Hangi pazara girerse girsin Pierre Cardin’in tüm ürünleri şık, trendleri takip eden, bir yanı geleneksel ama fütüristik ürünler oldu hep. Bugün de bireyselliğine önem veren, kendine bakan, modayı takip eden erkekler, kadınlar ve gençler için saatler üretmeye devam ediyor.

Çekiciliği detaylarıyla yakalayan Pierre Cardin saat modellerinde çelik, gümüş, altın, değerli taşlar, kristal, cam, deri gibi kaliteli ve farklı materyaller kullanılıyor. Yine de hala Pierre Cardin saat kaliteli mi diyorsanız, saatlerin en yetenekli saat ustaları tarafından yüksek kalitede montajlarla yapıldığını da ekleyelim.

pierre cardin saat satın al

Erkek Hasır Kayışlı Saatler

Hasır kayışlı saatlerin yeniden moda olmasıyla Pierre Cardin erkek hasır kayışlı saatler en çok konuşulan modellerden oldu. Şık, kolda zarif duran ince yapılı bir erkek saati arıyorsanız doğru markaya baktığınızı söyleyebiliriz.

Pierre Cardin 902711F11, kasa çapı 42 mm olan oldukça kibar bir erkek saati. 30 atm su geçirmezlik özelliğine sahip ve mineral camlı. Hem kadranının hem de kayışının siyah, lacivert, gri, rosegold gibi pek çok renk seçeneği bulunuyor.

Bayan Taşlı Saatler

Her zaman saat eksperlerinin ilgisini çekmiş olan Pierre Cardin saatlerin en çok sevilen modelleri arasında bayan taşlı saatler bulunuyor. Pierre Cardin 108172F, günümüz bayan saatlerinde bulunması kolay olmayan bir incelikte.

Hem kasasında hem de kadranındaki küçük taşlar fazla gösterişten uzak duran ama zarafeti seven kadınlar için özenle yerleştirilmiş gibi! Kadranı 32mm, 30 atm su geçirmezlik özelliğine sahip ve altın sarısı, rosegold, gri, lacivert, kahverengi gibi renkleri bulunuyor.

Casio saat seçenekleri konusunda iddialı olduğunu çok iyi biliyoruz. Casio G-Shock da, bu iddiayı bir üst seviyeye çıkaran en önemli seri! Genel olarak G-Shock saatlerde, onu diğer tüm benzerlerinden ayıran en temel özelliklerinin başında, darbelere karşı dayanıklılık geliyor!

Bunun yanı sıra maskülen duruşu ve kullanım kolaylığı ile özellikle spor yapmaktan hoşlananların ya da tarzını sportif olarak tanımlayanların sevgisini ve ilgisini toplayan bir koleksiyon. Her zaman daha fazlasını yapmak için çalışan Casio’nun amiral gemilerinden bir tanesinin G-SHOCK olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu nedenle G-SHOCK, her zaman daha iyi olmak için tasarlanır, geliştirilir ve üretilir.

casio saat seçenekleri

Tüm Gözler Bu Seride: Casio G-Shock GBD-800

Dayanıklılık söz konusu olduğunda G-Shock serisinin üzerine tanınmaz ancak G-Shock GBD-800 serisi bu üne seviye atlattırabilecek noktada bir saat. Giyilebilir teknoloji konusunda da ileri görüşlülüğünü sunan Casio saat seçenekleri için hibrid bir saat yaratmak oldukça kolay olmuş. Klasik bir fitness takipçisinden ya da akıllı saatinden ileri noktada hem klasik saat özelliğini taşıması hem de pek çok ihtiyaca karşılık vermesi nedeniyle iddialı bir duruşa sahip. Rahat bir kayış ile bileğinize yerleştireceğiniz G-Shock GBD-800 serisindeki herhangi bir saati rahatsız olmadan çok uzun süre boyunca takabilirsiniz.

En zor koşullarda dahi çalışmayı sürdürmesi ile bilinen bu saatle 200 metreye kadar dalabilirsiniz. Tıpkı diğer G-Shock’larda olduğu gibi G-Shock GBD-800’ün yüzeyleri korunaklıdır. Çünkü çizilmeye ve darbeye dayanıklı yapısı ile saatinizi ilk günkü gibi tertemiz kullanmanız mümkün olacak.

Bırakın Adımlarınızı G-Shock Ölçsün

GBD-800 serisinin öne çıkan özelliklerinden bir tanesi de adımsayar özelliğine sahip olması. Bu sayede hangi sporu yaparsanız yapın, nereden nereye yürürseniz yürüyün kolunuzda G-Shock GBD-800 olduğunda adımlarınızı sayabilecek. G-Shock Connected uygulaması ile bağladığınız saatiniz size attığınız adımları söyleyecek. Ancak bunlarla sınırlı kalmayacak, yaktığınız kalori, hedefiniz, hedefe ulaşma oranınız, egzersiz yoğunluğunuz ve adım grafiğinizi de sizlere sunacak.

Aynı zamanda bluetooth özelliği ile saatiniz tüm dünya ile her zaman senkronize olacak. Günde 4 kez senkronizasyon yapan saat 300 farklı şehrin saatlerini güncelleyecek ve her zaman en doğru saati gösterecek. Casio G-Shock GBD 800

casio saat fiyatları

Casio Saat Seçenekleri Fiyatları

Casio saat seçenekleri G-Shock serisindeki diğer saatlerde olduğu gibi görünüm ve doku itibariyle iddiasını koruyan GBD-800 serisi öne çıkan renkler ve dikkat çeken detaylarla birlikte saat severlerin karşısına çıkıyor.

Özellikle turuncu ve mavi renk seçeneklerinin sporcular tarafından tercih edildiği bu modelde siyah renk içine kırmızı ve yeşil detayların bulunduğu tasarımları ise günlük hayatında da Casio G-Shock GBD-800 takmak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Kendi tarzınıza yeni bir dokunuş yapmak istiyorsanız tam olarak doğru saate bakıyorsunuz. Şimdiden keyifli günlerde kullanmanızı dileriz.  

Kullanıcılarından sıkça 5. kattan düştü, duvara çarptı, 10 yıldır kullanıyorum hiçbir şey olmadı gibi cümleler duyabileceğiniz efsanevi bir marka bu. Biraz araştırırsanız gökdelenden atarak, çekiçle darbe vurarak yapılan dayanıklılık testlerine rastlayabileceğiniz G-Shock’lar, bir elektronik ürünün nasıl bu kadar sağlam olduğuna anlam veremeyeceğiniz bir dayanıklılığa sahip. Bu yüzden G-Shock saat nedir sorusunun en doğru cevabı da dayanıklılık ve şıklık aslında.

gshock saat nedir

Casio G-Shock Tarihi

G-Shock’un hikayesi 1981’de, Casio’nun baş saat tasarımcısı Kikuo Ibe’nin düşse bile kırılmayacak bir saat üretmek istemesiyle başlıyor. Ibe ve üç mühendisten oluşan ekibinin “triple ten” (on üçlü) olarak isimlendirdiği üç tasarım kriteri var: 10 metreden düşüşe bile dayanıklı olması, 10 bar su basıncına kadar su geçirmemesi ve 10 yıl batarya ömrü olması. İyi de G-Shock saat nedir, G-Shock ismi nereden geliyor diyorsanız konunun bu noktadan sonra bir anlam ifade ediyor olması gerekiyor: G kuvveti!

200 prototip üzerinde yapılan çalışmaların finalize olması iki yıl sürüyor ve 1983’te ilk G-Shock saat ortaya çıkıyor: DW-5000C. İlk modelin çıkışından sonra 1984’te bir hokey oyuncusunu G-Shock DW-5200C takarken gördüğümüz bir reklam yayınlanıyor. Bu tarihten sonra polis memurları, itfaiyeciler ve açık hava sporları yapan, sert ve zorlayıcı aktivite seven insanlar arasında popüler oluyor G-Shock saatler.

O günden bugüne Casio G-Shock saatler bir kültür ürününe dönüşüyor ve her koleksiyonerin koleksiyonunda en az bir tane bulunan önemli bir saat markası haline geliyor.

Casio G-Shock Saat Ücreti

Dayanıklı ve şık bir saat arıyorsanız saate biraz para ayırmaya hazırsınızdır muhtemelen. Yine de yılda yaklaşık 150 yeni model çıkaran bir marka olduğu için Casio G-Shock saat ücreti nedir sorusunun net bir yanıtı yok çünkü geniş bir fiyat aralığı olduğunu söyleyebiliriz.

Darbelere ve düşük sıcaklıklara dayanıklılık, manyetik direnç, kronometre, alarm, tam otomatik takvim ve 200 metreye kadar su geçirmezlik gibi özellikleri bulunan G-Shock’ların fiyatları 500 TL'den 8.200 TL’ye kadar değişiyor. Ancak 850 TL - 2000 TL aralığında, daha alçak gönüllü ama iyi bir saat arıyorsanız size önerebileceğimiz model Casio GW-B5600. 200 atm’ye kadar su geçirmez olan bu model; alarm, aydınlatma, bluetooth, darbelere dayanıklılık, dünya saatlerini gösterme, güneş enerjisi, kronometre, sessizlik fonksiyonu, takvim ve uygulama gibi özelliklere sahip. Çocukluğumuzdan beri bildiğimiz klasik Casio saatlerinin 2019 modeli diyebileceğimiz Casio GW-B5600 serisi size geliştirilmiş bir nostalji yaşatacak.

Önereceğimiz ikinci model ise Casio GST-S330. Yukarıdaki özellikler arasından sadece bluetooth ve uygulama özellikleri yok ancak pil seviye göstergesi bulunuyor. Tasarımları o kadar şık ki takım elbiseyle bile kullananlar var!

gshock saat satın al

G-Shock Baby G serisi

Markanın en ünlü serilerinden biri de Casio G-Shock Baby G serisi. Feminen bir tasarımı olan G-Shock Baby G serisi G-Shock saat nedir sorusunun bahsedilmeden geçilmeyecek bir cevabı gibi. Stil sahibi bir saat arayanlar kadınlar için biçilmiş kaftan. O kadar çok farklı modeli, farklı kadran boyutu, malzeme ve renk seçeneği var ki G-Shock Baby G serisi içindeki her ürün kendi başına bir marka ve farklı bir kadına hitap ediyor aslında.

Dünyanın en dayanıklı saatini üretme çabası işte böyle başlayıp böyle devam ediyor. Her yıl yeni modelleri dünyanın dört bir yanında, dört gözle bekleniyor. Gerçek bir başarı hikayesi değil mi?

Casio altın sarısı saatler; modayı yakından takip eden, her zaman stilini önemseyen ve saati tarzlarının vazgeçilmez bir parçası yapanlar için vazgeçilmez saatlerdir. 2010’un başından bu yana moda sahnelerinde sıklıkla görmekte olduğumuz altın sarısı daha uzunca bir süre hayatımızdan çıkmayacak gibi duruyor.

Casio yılların deneyimi ile birlikte hem moda belirleyici bir noktaya geldiği hem de her tarza hitap eden modelleri olduğu için altın sarısı saat konusunda geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu yazımızda sizinle Casio’nun öne çıkan altın sarısı saat modellerini paylaşacağız. 

Altın Renkli Saatler Arasında: Casio A168W

Casio A168W modellerinde hem altın sarısı rengine doyacaksınız hem de farklı renklerle kombinine bayılacaksınız. Yeşil ve kahverengi tonlarındaki kamuflaj desenlerin yanı sıra siyah kayış, siyah gövde ve altın sarısı çerçevesi ile iddalı duruşunu her zaman koruyan A168W’ler stilinizin ayrılmaz bir parçası olacak. 

Desenlerin yarı sıra düz ancak iddialı renkler de bu modellerde öne çıkıyor. Eğer rose altın rengini seviyorsanız rose altın ve altın sarısının bir araya geldiği modellerine de mutlaka bakmalısınız. Çünkü A168W modelleri hem bütçenize uygun hem de tarzınızı kolayca tamamlayabilecek en özel modellerden.

Casio Altın Sarısı Saatler

Casio Altın Sarısı Saatler Arasında En İddialıları: Casio A159WG

Çok rengin değil daha doğal tonların bir araya geldiği altın renkli saatleri seviyorsanız, hatta bir de saatinizde taş detayları istiyorsanız Casio A159WG modellerini yanınızdan hiç ayırmayacaksınız. Pikselli arka plan seçeneklerinin yanı sıra siyah ve bordo renklerindeki gövdeleri ile birlikte şıklığınıza yeni bir boyut katacak. 

Tabii ki bu saatlerin yalnızca dış görüşünden bahsetmeyelim. Aynı zamanda teknik özelliklerine de biraz odaklanalım. Alarm, aydınlatma, kronometre ve takvim gibi özelliklere sahip olan bu modeller köşeli kasası, alüminyum kasası ve çelik kayışları ile birlikte estetik detayların bir araya gelmesinden oluşuyor. Kasa çapı 33,2mm olan saat Casio’nun diğer serilerine göre çok daha küçük bir yapıya sahip. Bu nedenle daha narin ve elegan duruyor. 

Retrodan Biraz Uzakta Modeller: Casio MTP-V302G

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz iki farklı modelde de öne çıkan en belirgin özellik retro ve vintage tarza sahip kişiler tarafından daha fazla tercih edilmesi. Ancak bu tarza kendini yakın hissetmeyenler ve yine de altın renkli saat kullanmak isteyenler için de bir Casio modeli mevcut. Bu model de Casio MTP-V320G.

Hem kayışın hem de çerçevenin altın renginde olduğu bu modellerde takvim özelliği mevcut. 33,2mm kasa çapına sahip A159WG modellerine göre biraz daha büyük bir kasaya sahip. 39,4mm kasası olan modellerin kasa şekli ise oval. Bu sayede oldukça kolay bir kullanım da sağlamış oluyor. İyon kaplama kasa parlak bir görünüm sunarken çelik kayış saatinizin duruşunu tamamlıyor. 

Botlarıyla bildiğiniz bir markanın saatlerini görünce “Timberland saat kaliteli mi?” sorusu aklınıza gelebilir ancak cevabı da sizi sandığınızdan çok şaşırtabilir!

 

Timberland deyince aklımıza bir kez alıp en az 5 yıl giyilebilen, hepimizin bir dönem özendiği, sağlam, tarz sahibi, dili öne düşmüş sarı botlar geliyor. Ama şimdi botlardan veya montlardan değil, dayanıklılık ve kalite konusunda yine kendinden ödün vermemiş, Timberland saat kaliteli mi sorusunun cevabını hakkıyla veren saatlerden bahsedeceğiz.

 

Türkiye’de popülerleşmesi 90’ların ortalarına denk gelen Timberland markası o zamanlar çok dayanıklı botlarıyla biliniyordu. Her yaş grubundan, her tarzda insanın almak istediği “ömürlük” ürünler üreten bu şirket dünyanın en büyük moda firmalarından biri olarak öne çıkan Amerikan kökenli bir şirket aslında.

 

Modanın, kültürün ve trendlerin bu kadar hızlı tüketildiği bir çağda modern ve sportif kimliğini giyimden aksesuara pek çok alanda oturtarak yıllardır ayakta kalan ikonik bir isim oldu Timberland. Sadece adı değil kalitesi için alınan ender markalardan. "Timberland saat kaliteli mi?" sorusunu, elini değdirdiği her alanda olduğu gibi saat alanında da uzun yıllar kulllanılabilecek hem çok dayanıklı hem de çok şık ürünler üreterek cevaplıyor.

 

timberland saat

 

Yaşam Tarzıyla Zamanı Birleştiriyor

 

Timberland, açık havada olmayı seven, dayanıklılık, kalite ve stil peşinde olan insanlara hitap ediyor. Modern, aktif ve şehirli bir erkek için Timberland erkek kol saatinden daha güzel bir aksesuar düşünülemez! Hayatında yoğun aktivite olan herkese fonksiyonalitesiyle hitap ederken görünüşünden ödün vermiyor. İnce düşünülmüş detaylarıyla günlük giyimde bile şıklığı yakalamanızı sağlıyor. Fonksiyonalite ve şıklık bir arada olsun diyorsanız kesinlikle Timberland TBL.15548JSU serisini tercih edebilirsiniz.

 

Açık havada olmayı, doğa yürüyüşleri veya kamp yapmayı sevenler için zaten vazgeçilmez bir marka. Böyle bir yaşam tarzınız varsa sorduğunuz ilk soru Timberland saat kaliteli mi ve ne kadar dayanıklı olacaktır. Hiç şüpheniz olmasın, markanın tüm ürünleri zaten bu iki kelime üzerine üretilmiş; dayanıklılık ve kalite. Bunun için Timberland TBL.15423JSB serisine mutlaka bir göz atın.

 

Cesur ve Karakteristik

 

Timberland yıllardır cesur ve karakteristik saatler tasarlamak üzerine yoğunlaşıyor. Üretilen tüm saatler iki önemli şeyi yerine getirmek zorunda. Bunlardan ilki Timberland’in kimliğinden bekleneceği üzere açık hava sporlarının gerekliliklerini karşılaması. Bu da Timberland saat kaliteli mi sorusunun cevabı aslında. Markanın tüm saatleri için dayanıklılık ve güvenilirlik bir ön koşul. Timberland’in belirlediği kıstaslardan ikincisi de tüm ürünlerinin çevresel olarak sürdürülebilir olması. Yani Timberland saatler üretilirken çevreye minimum zarar vermek oldukça önemli.

 

timberland saat fiyatları

 

Timberland Saat Modelleri  

 

Timberland saat modelleri markanın kimliğine uygun, doğal ve nötr renklerle, özellikle toprak tonlarıyla öne çıkıyor. Kahverenginin pek çok tonu doğa sporlarını ve doğanın içinde olmayı hatırlatırken çelik, silikon, deri gibi materyaller yine doğayı seven şehirli erkeklere hitap ediyor.

 

Timberland saatler su geçirmezlik, kronometre, alarm, takvim gibi özellikleriyle öne çıkıyor. Markanın fonksiyonelliğe odaklanan tasarım çizgisini her ürününde görmek mümkün. Kadranları paslanmaz çelikten üretiliyor. Kayışlarında ise kumaş, silikon, çelik, deri, silikon ve deri karışımı gibi pek çok seçenek bulunuyor. Tüm bunların yanında geniş fiyat aralığında, hem kadın hem erkek için pek çok farklı seçenek var.