SONBAHARIN TONLARI BİLEĞİNİZDE

Hafiften üşütmeye başlayan rüzgarlar, ansızın yağan yağmurlar… Kışın habercisi sonbahar geldiyse eğer, yazın tüm renkleri, tüm kıyafetleri, aksesuarları yavaş yavaş hayatımızdan çıkmaya başlıyor demektir.

Sonbahar ile birlikte, canlı renklerdeki t.shirtlerin, elbiselerin, şortların yerini toprak tonlarındaki şallar, trençkotlar ve tüm stilinizin tamamlayıcısı aksesuarlarınız almaya başlayacaksa eğer; biz de size eşsiz stiliniz için saat seçenekleri sunmak istedik.

 

 

 
 
 
449,00 ₺
199,00 ₺
FIRSAT
%55
 
 
 
 
9.899,00 ₺ 8.414,15 ₺
 
%15
 
 
 
 
2.089,00 ₺ 1.775,65 ₺
 
%15
 
 
 
 
699,00 ₺ 594,15 ₺
 
%15
 

 

Birbirinden farklı özellikler ve tasarımlarıyla dünya markası saatler, distribütör garantisiyle karşınızda.

 

 
 
 
3.619,00 ₺ 3.076,15 ₺
 
%15
 
 
 
 
1.499,00 ₺ 1.274,15 ₺
 
%15
 
 
 
 
409,00 ₺ 347,65 ₺
 
%15
 
 
 
 
779,00 ₺ 662,15 ₺
 
%15
 

 

Silikon ve deri kayışların ağırlıklı olduğu sonbahar koleksiyonlarında, tasarım ya da teknolojik tercihlerinize uygun mutlaka bir model bulacaksınız.

bb

 
 
 
2.829,00 ₺
2.404,65 ₺
%15
 
 
 
 
449,00 ₺
199,00 ₺
FIRSAT
%55
 
 
 
 
779,00 ₺ 662,15 ₺
 
%15
 
 
 
 
459,00 ₺ 390,15 ₺
 
%15
 

Sonbaharın temasına uygun kadın ya da erkek saat modelleri; deri kordonlu, metal kordonlu ya da silikon kordonlu saat seçenekleri… Aradığınız her şey Ersa Saat dünyasında sizi bekliyor.

Vintage denildiğinde akla bir yaşam biçimi gelir. Çünkü vintage tarz kişinin her an vintage ruhu hissetmesi demektir. Bu yüzden sizin için bir vintage saat rehberi hazırladık. Bu rehberde en güzel vintage saatleri size sunacak, vintage tarza dair önemli detaylar paylaşacağız.

Vintage’ın Olmazsa Olmazı Altın Sarısı

Vintage denildiğinde akla gelen ilk renk tonları genellikle kahverengi, koyu yeşil ve altın tonlarıdır. Altın sarısı vintage tarzın olmazsa olmazıdır da diyebiliriz. Bu yüzden çevrenizde vintage giyinmeyi seven birileri olursa mutlaka bu tonlarda kıyafetleri ya da aksesuarları olduğunu görürsünüz. İşte tam olarak bu sebepten eğer onlara bir hediye almak istiyorsanız hem vintage tarzlarını tamamlayacak hem de aynı zamanda onları mutlu edecek vintage bir saat seçebilirsiniz.

Vintage tarzı sevenlerin en çok sevdiği ve bu vintage saat rehberi yazısını keyifle okuyacak olanlar için her zaman olduğu gibi Casio’nun vintage serisi olan A700 serisi mükemmel bir seçim olacaktır. Casio A700 serisi hem altın hem de gümüş renkli modelleri ile harika bir dokunuş olarak yerini alacaktır.  

vintage saat

Vintage Saatlere Teknolojik Bir Dokunuş

Casio, teknolojide sahip olduğu reflekslerle birlikte aynı zamanda eski bir marka olması nedeniyle vintage ruhunu teknoloji ile birleştiren nadir markalardan bir tanesi. Fonksiyonellikten vazgeçmeyenler ancak vintage saat konusunda da ısrar edenler için Casio LA680 serisi mükemmel bir tercih olacaktır.

Bu seride öne çıkan ve yalnızca vintage olmakla kalmayıp daha modern dokunuşa sahip olan modeller olarak Casio LA680WA-2BDF kol saatinin yanı sıra Casio LA680WGA-4CDF kol saatini de öneriyoruz. İlk modelde öne çıkan gümüş ve su yeşili renkleri klasik duruşundan ödün vermezken alarm, aydınlatma, kronometre ve takvim özellikleri ile de işlevsellikten asla vazgeçmiyor.

Yine aynı şekilde LA680WGA-4CDF modelinde ise küçük çiçek dokunuşları ile birlikte vintage konusunda iddiasını korumak isteyen kadınlar için harika bir öneri olarak yerini alıyor. 28,6 mm kasa çapı ile narin duruşunu da her zaman korumaya devam ediyor. Saatin tüm tarzın önüne geçmediği, tamamen tamamlayıcı bir unsur olarak yer aldığı bu modeli tercih etmek en doğru seçenek olacaktır. 

casio vintage saat

Vintage Saat Fiyatları

Vintage saatler tıpkı vintage kıyafetlerde olduğu gibi fiyat olarak değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle vintage saat fiyatları dediğinizde tek bir cevap vermek oldukça zor olabilir. Ancak Casio’nun vintage serisinde yer alan A700 serisi ve LA680 serisinde fiyatlar 250 TL ile 650 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Saatin özelliklerine göre değişen fiyatları vintage tutkunları için de geniş bir yelpaze sunmuş olur. Her bütçeye uygun bir vintage saat bulmak istiyorsanız ve vintage saat fiyatları konusunda detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız ersasaat.com.tr’ye girerek en güzel modellerden bir tanesin

Her yıl yepyeni saatler saat markaları tarafından bizlere sunuluyor. Bazen renkler bazense teknoloji tamamen değişiyor. Bu yazımızda sizinle yeni sezon saatler ve en iyi modellerden bahsedeceğiz.

Bildiğiniz gibi her yıl sonbahar kış ve ilkbahar yaz olarak farklı kreasyonlarla birlikte moda dünyası yepyeni bir döneme kapılarını aralıyor. Bu sırada bazen renklerin farklı tonunu görüyorken bazen de kullanışlılık konusunda yenilikler karşımıza çıkıyor. Saat dünyasında da tıpkı moda dünyasında olduğu gibi yeni sezon saatler o dönemin modasına ayak uyduracak şekilde kurgulanıyor.

yeni sezon saatler

Casio Yeni Sezon Saatler İçinde Öne Çıkan Modeller

Casio, her yıl farklı dokunuşlarla herkesin kullanmaktan keyif alacağı modeller üretmeye devam ediyor. Bu nedenle bir sezon Retro saatlerden bahsederken bu sezon karbon saatlerden bahsetmek mümkün hale geliyor.

Karbon saatler, saat teknolojisinde neredeyse gelinen son nokta diyebiliriz. Tarzı, teknolojisi ve sahip olduğu pek çok özellikle göz dolduran bu saatlerde öne çıkan en temel özelliklerden iki tanesi hafiflik ve dayanıklılık. Hafiflik karbon saatlerin alamet-i farikası diyebiliriz. Çünkü 64 gramlık bir ağırlıktan bahsediyoruz.

Karbon Saat Modelleri Erkek Saatlerinde Öne Çıkıyor

Casio’nun karbon saat modelleri arasında yerini alan GA-2000 ve GWR-B1000 modellerinde hafifliğin yanı sıra işlevsellik ve tarz da öne çıkıyor.

Sizin için ilk olarak GA-2000 modellerinden bir tanesini tanıtmak istiyoruz. Casio GA-2000-1A2DR kol saati mavi rengi ile dikkatleri üzerine çekiyorken sahip olduğu özelliklerle de kullanıcılarına bambaşka bir saat deneyimi sunuyor.

200 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliğinin yanı sıra sahip olduğu mineral cam tipi dayanıklılık konusunda bir adım daha öteye götürmüş oluyor saatinizi. Alarm, aydınlatma, dünya saatleri, kronometre, sessizlik fonksiyonu ve takvim ile de bir saatten beklediğiniz pek çok şeyin karşılığını vermiş oluyor.

karbon saat nedir

Karbon Saatlerde Yeni Bir Soluk: Casio GWR-B1000

Yine karbon saatler arasında yerini alan Casio GWR-B1000-1A1DR kol saati de GA-2000’de olduğu gibi hafifliği ile öne çıkarken fonksiyonellik ve gelişmişlik konusunda çok daha büyük beklentilere karşılık veriyor. Safir bombeli cam tipi onu biricik kılarken 200 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliği bir klasik olarak yerini alıyor.

Ancak bu kez çok daha fazla teknolojik özellikten bahsetmek mümkün. Alarm, aydınlatma, kronometre ve takvim gibi klasik özelliklerin yanı sıra Bluetooth, çift saat, güneş enerjisi, pil seviye göstergesi ve uygulama gibi özellikleri ile de yeni nesil saatlere karşılık gelmiş oluyor.

Güneş enerjisi sayesinde kendisine yeniden enerji sağlayabilen, dünyanın neresine giderseniz gidin saati doğru şekilde gösteren bir harikanın yanınızda olduğunu söyleyebiliriz.

Karbon saat modelleri erkek saatleri arasında vazgeçilmezliğe doğru koşacak diyebiliriz. Yeni sezon saatler arasında yerini alan bu saatlere mutlaka göz atmalı ve kendinize uygun bir saati hemen tercih etmelisiniz. Çünkü modanın bir adım ötesinde olabilmek böylece mümkün

Saat denildiğinde çoğumuzun aklına her an her saniye yanımızda olan bir aksesuar gelir. Ancak erkekler için hayatlarının bir döneminde bu değişir ve yerini asker saati denilen o nadide saate bırakır.

Aslında asker saati ile hepimiz mutlaka karşılaşmışızdır. Tamamen fonksiyonelliğin öne çıktığı, askerlerin neredeyse bir parçası haline gelen saattir. Tabii ki onu yalnızca askere gidenler ya da oradan dönenler değil aynı zamanda tarzı için de kullanmak isteyen pek çok kişi mevcut.

Gelin birlikte bir efsane olan asker saatini yakından inceleyelim.

asker saati casio

Asker Saati Denilince Akla Gelen Casio

Daha önce de belirttiğimiz gibi asker saati denildiğinde akla neredeyse tamamen fonksiyonellik yani işlevsellik gelir. Çünkü askerde daha kısıtlı imkanlarla teknoloji ile yakın yakına olursunuz. Bu nedenle daha gelişmiş saatler kullanabilmek yerine en optimum olarak kullanabileceğiniz ve aynı zamanda tüm ihtiyaçlarınızı da karşılayacak bir saate ihtiyacınız vardır.

Casio’nun F-91 serisi asker saati klasmanında en çok bilinen serilerdendir. Bu seride plastik kasa ve silikon kayış en zorlu şartlar altında bile dayanıklılığın en üst seviyede olmasına yardımcı olur. Askerde karşılaşabileceğiniz herhangi bir soğuk ya da sıcak hava durumunda, uzun süreli nöbetlerde Casio’nun sizinle birlikte en doğru şekilde yer aldığını bilirsiniz. Aynı zamanda topraklı, taşlı ya da farklı zeminlerde gerçekleştirilen tüm eylemlerde de yine plastik ve silikon birleşimi ile birlikte en ideal şekilde yanınızda olmaya devam edecektir.

Bu seriye biraz daha yakından baktığımızda kullanışlılık ve optimum ihtiyaçları karşılama konusunda nasıl doğru bir seri olduğunu görebiliriz.

Kasa çapı 33,2 mm, kasa yüksekliği 38,2 mm ve kasa kalınlığı ise 8,5 mm’dir. Bu sayede hissetmeyeceğiniz, neredeyse yok gibi düşünebileceğiniz bir saate sahip olduğunuzu bilirsiniz. Bu yok gibi olma durumuna destekçi olarak F-91 serisinde ağırlık ise oldukça iddialıdır. 21 gramlık bir ağırlıktan bahsettiğimiz bu seride kolunuzda bir saatin olup olmadığını dahi unutacaksınız da diyebiliriz.

Siyah olması asker kıyafetleri ile birlikte herhangi bir uyumsuzluk yaratmazken askerlik dışında kullanmak isteyenler için kadran rengindeki farklılıklar onu bir moda ikonu olma yolunda da ilerletir.

Asker Saatinin Temel Özellikleri

Gerçekten de temel ve ideal özellikler asker saati Casio F-91W serisinde bulunmaktadır. Alarm özelliği ile hiçbir zaman hiçbir yere geç kalmamak böylece mümkün hale gelir. Aydınlatma özelliği sayesinde özellikle geceleri saati görme konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız.

Yine aynı şekilde kronometre özelliği sayesinde dakik olmanızı gerektiren koşullarda yardımcınız olacaktır. Son olarak takvim özelliği ile birlikte tarihe dair detaylı bilgiye de sahip olmuş olacaksınız.

Dayanıklılık konusunda öne çıkan bir diğer özelliğinin cam tipi olduğundan da bahsedelim. Mineral ya da organik camlar sayesinde darbelere dayanıklılık konusunda da iddiasını koruyacak şekilde hazırlanmıştır.

Asker Saati Ayarlama Nasıl Yapılır?

Asker saati ayarlama nasıl yapılır sorusunun cevabının oldukça kolay olduğunu iletmek isteriz. Casio’nun asker saati modeli olan F-91 modellerinde tek yapmanız gereken kadranın yanında yer alan tuşlarla saat ayarını kolayca yapmaktır. Saatinizle birlikte gelen kullanım kılavuzu da bu ayarları nasıl yapabileceğiniz konusunda detaylı bilgiyi içerecektir.

Böylece saatinizi aldığınız andan itibaren hızlıca kullanabilir hale geleceksiniz.

Asker Saati Renkleri

Casio’nun F-91W farklı renklerle üretilmiş olmasının sebebi yalnızca askerde kullanılmak üzere üretilmemiş olması. Diğer tüm Casio saatlerde olduğu gibi fonksiyonelliğin yanı sırada tarzından da ödün vermeyen bu seride kayış rengi siyah olarak sabitlenmişken plastik kadranlarında farklı renkleri bulmak mümkün.

Casio F-91W-1DG siyah kayış ve siyah kasaya sahipken Casio F-91W-7ADF modelinde ise kasa rengi gri olarak tasarlanmıştır.

Koyu gri, lacivert, kamuflaj yeşili ve son olarak dore renk tonlarının da kullanıldığı bu seride her kıyafetinize uygun bir Casio olduğunu görmüş olursunuz.

Retro tarzı sahiplenen, geçmişten parçaları günümüzde çok daha keyifli bir şekilde harmanlayanlar için bu farklı renk seçenekleri modayı yeniden tercüme etmek için de oldukça idealdir.

asker saati su geçirmez

Alternatif Asker Saati Modelleri

Casio F-91W serisinin yanı sıra asker saati olarak kullanılabilecek, daha gelişmiş saatler de mevcut tabii ki. Üst rütbeliyseniz ve saatte çok daha fazla özelliğe ihtiyaç duyuyorsanız Casio G-Shock serisini tercih edebilirsiniz.

Örneğin Casio G-Shock GA-140-1A-1DR modeli 200 ATM’ye kadar su geçirmezlik, darbelere dayanıklılık, kronometre, takvim ve dünya saati özellikleri ile daha üst model bir asker saati arayanlar için en ideal seçimlerden biri olacaktır.

Lacivert, kırmızı gibi farklı renk seçenekleri ile birlikte de farklı bir model tercih edenler için alternatif sunan Casio, şoklara karşı dayanıklı bu modeli ile birlikte saat konusunda beklentisini bir üst seviyeye çıkaranların ihtiyaçlarını da karşılıyor olacak.  

Asker Saati Fiyatları

Asker saati fiyatları fonksiyonelliğin ve optimum ihtiyaçların karşılanmasının öne çıkması nedeniyle oldukça hesaplıdır. Çünkü sahip olduğu özellikler daha zorlu koşullara dayanabilmek, daha uzun süre çalışabilmek ve minimum ihtiyaca karşılık gelmesi üzerinedir.

Bu nedenle asker saati fiyatları 70 TL ile 150 TL arasında değişkenlik göstermektedir. Özellikle asker saati satın almak istediğinizde size orijinal ürünleri en uygun fiyatlarla sunabilecek olan Ersa Saat gibi markaları tercih etmeniz oldukça önemli. Casio’nun Türkiye resmi distribütörü olan Ersa Saat, Casio modellerinde sağladığında yüksek indirim oranları, orijinallik garantisi, takvim imkanları ile birlikte saat alma deneyimini kolaylaştırıyor ve çok daha fırsat dolu bir hale getiriyor.

Yine Ersa Saat’in sunduğu güvenli alışveriş, iade ve değişim özelliği, vade farksız taksit imkanı ile birlikte kullanıcılarına çok değerli imkanlar sunuyor.

 

Saat modası her geçen yıl değişse de bazı renkler her zaman için modanın kalbinde yerini alıyor. Bu renkler tabii ki de gümüş, siyah ve altın renkleri. Yani altın saatin modası asla geçmiyor. Özellikle bayan altın saat modelleri her geçen gün artıyor ve güzelleşiyor.

Saatlerimiz yalnızca zamanı gösteren bir parça olmanın dışında aslında bizim tarzımızı tamamlayan, aksesuar olarak da mükemmel bir şekilde uyum sağlayan parçalar. Bu nedenle onların renkleri, tasarımları ve tarzları da bizi yansıtıyor ya da tarzımıza harika bir dokunuş ekliyor. Tıpkı altın saatler gibi.

altın renk saat

Bayan Altın Saat Modelleriyle Tanışın

Altın renkli saat denildiğinde tabii ki de ilk akla gelen markalardan bir tanesi Casio oluyor. Casio’nun retro tasarımlı A159 serisinde gümüş renklerin yanı sıra altın renkleri de oldukça büyük oranda ilgi çekiyor. Örneğin Casio A159WGEA-1DF bayan kol saatinde olduğu gibi koyu altın rengi vintage bir hava ile bir araya geliyor. Ancak Casio her zaman olduğu gibi yalnızca tasarıma odaklanmıyor aynı zamanda saatte işlevselliğin de hakkını veriyor. Alarm, aydınlatma, kronometre ve takvim özelliklerinin yanı sıra organik camı, 44 gramlık ağırlığı ve alüminyum kasası ile uzun yıllar kullanılmaya hazır hale geliyor. 

Tercihini altın renginden değil de gümüş renginden yana kullanmak isteyenler için de A159 serisinde tabii ki farklı alternatifler bulunuyor. Kendinize en uygun modeli seçmek ise tamamen size kalıyor.

bayan altın renk kol saati

Bayan Kol Saati Denildiğinde Akla Gelen Markalar

Tabii ki bayan altın saat modellerinden bahsettiğimizde yalnızca Casio’dan konuşmak olmaz. Aynı zamanda geniş model yelpazesi ile bayan kol saati konusunda iddiasını her zaman ortaya koyan Pierre Cardin’de de harika modeller mevcut. Modern bir duruşun peşinden gidenler için siyah kadranlı, altın sarısı örme kayışlı ve 30 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip Pierre Cardin 902722F106 bayan kol saati mükemmel bir dokunuş olarak saat dünyasında yerini alıyor. 

Modern görünümü seven ancak gönlünü daha çok klasiğe kaptıranlar için de tabii ki Pierre Cardin’in harika bir modeli mevcut. Tıpkı yıllar önce annelerimizin de kullanırken keyif aldığı, bileklerinde en nazik şekilde duran ve yıllar boyunca kalitesinden eksiltmeyen klasik saat modellerinden birisi olan Pierre Cardin 902682F107 bayan kol saati de beklentileri tamamen karşılıyor ve saat tutkunlarına harika bir stil sunuyor. 

Bayan kol saati modelleri arasında kendinize uygun, altın rengiyle öne çıkan pek çok seçenek mevcut. ersasaat.com.tr’yi ziyaret edip kendinize en uygun saati bulmayı sakın unutmayın.

Her yılın sonu yaklaşıyorken pek çoğumuz için hummalı bir arayış başlar. Tabii ki yılbaşı hediyesi almak için düşünmeye başlarız. Çünkü sevdiğimiz insanlarla birlikte güzel bir yıl geçirmiş olmanın mutluluğunu yaşar ve yeni yılın da güzel geçmesi dileklerimizi sunmak isteriz. Dolayısıyla yılbaşı hediye önerileri konusunda detaylıca araştırma yapmamız da gerekir.

Hediye verdiğimiz kişinin bir sonraki yılda bizi en güzel şekilde hatırlamasını, 365 gün boyunca yanında olmayı ve böylece ona olan sevgimizi de rahatlıkla göstermenin peşine düşeriz.

yılbaşı hediye önerileri

Yılbaşı Hediyesi Denildiğinde Akla İlk Gelenlerden: Saat

Yılbaşı hediyeleri arasında en çok tercih edilen ürünlerden bir tanesi tabii ki saattir. Bazıları için çok klasik bir tercihmiş gibi görünüyor olsa da aslında saatin çok büyük bir anlamı vardır.

Çünkü sevdiğiniz bir kişiye saat hediye ettiğinizde ne zaman ona bakarsa hemen sizi hatırlayacak, yıllar boyunca kullandığında ve hatta kendisinden sonra çocuklarına da miras kaldığında mükemmel bir anı olarak yaşayacaktır.

Bu nedenle yılbaşı hediyesi olarak saat tercih etmek oldukça ideal ve nazik bir davranıştır.

Saat seçerken de kime alacağınızı, tarzını ve hangi saatlerden hoşlandığını iyi bilmeniz hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Yılbaşı Hediyesi Erkek Saat Önerileri

Size bu konuda yardımcı olmak isteriz. İsterseniz hızlıca başlayalım. Eğer bir erkek için yılbaşı hediyesi saat almayı düşünüyorsanız hangi tarzda giyindiğini hızlıca bir düşünün.

Daha smart-casual bir giyimden mi hoşlanıyor, klasik tarzda mı giyiniyor yoksa spor tarzı mı tercih ediyor. Klasik tarzda bir giyim tarzı varsa ona hediye edebileceğiniz saat modelleri arasında kesinlikle Bulova ve Swiss Military mevcut.

Eğer daha smart-casual giyinmeyi seviyorsa muhakkak Pierre Cardin ve Timberland saat modellerine bakmanızı tavsiye ediyoruz. Ancak giyim tarzı daha spor, iddialı ve çekisi ise aynı zamanda kendi sınırlarını da zorlamayı seven, maceracı bir ruha sahip ise işte o zaman en doğru tercihlerden bir tanesi tabii ki Casio olacaktır.

Casio saatler arasında ise ona sunabileceğiniz neredeyse binlerce farklı model mevcut. Retro serisinden G-Shock serisine kadar kocaman bir yelpazede sizi karşılayan Casio’nun en yılbaşı ruhunu taşıyan saatlerini ise size sunmak istiyoruz.

Karşınızda Casio DW-5600SB-4DR erkek kol saati. Yılbaşının rengi olan kırmızının en güzel tonlarından bir tanesi olan bu saatte kullanacak kişinin mutlulukla karşılayacağı çok fazla özellik de mevcut.

Örneğin alarm, aydınlatma, darbelere dayanıklılık, kronometre ve takvim özelliklerinin olmasının yanı sıra teknik detaylara girdiğimizde 200 ATM’ye kadar su geçirmezlik, 53 gram gibi mükemmel bir hafiflik, dayanıklılık konusunda ihtisas yapmış mineral cam ve yapısı itibariyle yine çok dayanıklı olan silikon kayış karşımıza çıkıyor.

G-Shock serisinde yer alan bu modelde yalnızca kırmızı değil aynı zamanda yeşil ve mavi seçenekleri de bulunuyor. Daha iddialı renklerle bir araya gelmeyi sevenler için çivit mavisi de oldukça iyi bir tercih olacaktır.

yışbaşı saat önerileri

Yılbaşı Hediyesi Bayan Saat Önerileri

Belki annenize, belki en yakın arkadaşınıza belki de sevgilinize bir saat almak istiyorsunuz ancak hem tarzını tamamlasın hem de gün içinde bir saatten beklediği her şeyi karşılaşın diye düşünüyorsunuz. İşte tam olarak doğru yerdesiniz. Yine erkek modellerinde olduğu gibi öncelikle hediye alacağınız kişinin tarzını çok iyi bilmelisiniz. Daha nazik ve taşlı modellerden hoşlanıyorsa Pierre Cardin bayan saatlere, yine erkeklerde olduğu gibi smart-casual bir tarza sahipse Timberland bayan saatlere, ancak spor bir tarza sahipse mutlaka Casio bayan saat modellerine bakmanız gerekiyor.

2020 yılbaşı hediyesi olarak kadın kol saati almak istiyorsanız ve alacağınız kişinin tarzının spor olduğuna eminseniz bu kez de önerimiz yine G-Shock serisinde olan ve kadınların tüm dünyada büyük bir keyifle kullandığı Casio BGA-260 kol saati olacak. Baby-G serisinde olan bu saat modeli özellikle pastel ton renkleri ile hem son yılların pastel modasına uyum sağlayacak hem de hediye edeceğiniz kişinin tarzını inanılmaz bir cool’lukla tamamlayacak.

Biraz daha detaylarına bakarak Baby-G serisinin bu modellerine indiğimizde karşımıza harika sonuçlar çıkıyor. Alarm, aydınlatma, darbelere dayanıklılık, dünya saatleri, kronometre ve takvim özelliklerinin yanı sıra bu kez Casio DW-5600SB modellerinin aksine çok daha hafif. Yalnızca 37 gram olan bu seride kullanan kişinin saatini neredeyse hissetmeyeceğini dahi söyleyebiliriz.

100 metreye kadar su geçirmezlik, dayanıklılığı kanıtlanmış mineral cam ve silikon kayış ile adeta dayanıklılığın bir diğer adı olan Baby-G’nin bu modellerine pastelin en güzel tonlarını bulmanız mümkün.

Yavru ağzı, gri, mint yeşili ve kırık beyaz tonlarına sahip modellerde detaylar ise sportif şıklığı tamamlayan en önemli unsurlar. Akrep ve yelkovanın ucundaki minik detaylar saate ihtiyacı olan tüm şıklığı tek seferde sunabiliyor. Yine kadrandaki pastel doku da gözleri üzerine çekecek nitelikte.

yılbaşı hediye ne alınır

Peki Yılbaşı Hediye Kutusu Nasıl Hazırlanmalı?

Hediyenizi seçtiniz ve aldınız, tebrikler. Oldukça büyük bir zorluğu başarmış durumdasınız. Şimdi sıra bu hediyeyi nasıl paketleyeceğinize ve yılbaşı hediyesi kutusunu nasıl yapacağınıza geldi. Yılbaşı hediye kutusu yapmak çok kolay görünüyor olsa da aldığınız hediyeye uygun bir kutu seçmek sizi zorlayabilir. Bu nedenle detaylı bir araştırma yapmanız yine gerekebilir. Burada işinizi en çok kolaylaştıracak nokta ise hediye kutularını kendiniz yapmanız sevdiğiniz kişiye inanılmaz ve hediye deneyimi yaşatmanız.

Hediye kutusu yapabilmek için mukavva gibi sert bir malzeme kullanmanızı öneriyoruz. Ardından bu kutuyu hediyenizin boyutuna göre kolaylıkla oluşturabilir, üzerine kaplayabilir, farklı süslemelerle donatabilir ve içine de bir not bırakarak yılbaşı hediyesi olarak iletebilirsiniz.

Ancak bu kadar çok uğraşmak yerine hızlıca satın almak istiyorsanız kitap satan dükkanlardan da temin edebilirsiniz. Tabii hediye notunuzu unutmamanız gerektiğini tekrar hatırlatalım. Çünkü bu notta en iyi dileklerinizi yazacak ve “söz uçar yazı kalır”da olduğu gibi yazının kalıcılığından bir kez daha faydalanacaksınız.

yılbaşı hediye

Diğer Yılbaşı Hediye Önerileri

Yılbaşı saat hediyesi dışında sizin için önerebileceğimiz başka hediyeler de mevcut tabii ki. Bu noktada hediye almak istediğiniz kişilerin zevklerine odaklanabilirsiniz. Örneğin yemek yapmayı seven birisine bir yemek kursu için hediye alabilir, el sanatları ile ilgilenen birisine birkaç günlük workshoplar hediye edebilirsiniz.

Aynı şekilde birlikte geçirebileceğiniz bir deneyimi hediye etmek de mükemmel bir yol. Örneğin çok sevdiğiniz bir grup için yakın tarih tarihli bir konser bileti, uzun zamandır gitmek istediğiniz bir tiyatro ya da müzikal için bilet ya da yalnızca onun için hazırladığınız ve içine pek çok anınızı koymak için kullanacağınız bir sepet dahi çok anlamlı olabilir.

Hediyeleri anlamlı kılan şeylerin kişiler olduğunu, onlara yüklediğimiz anlamların ise tamamen bize ait olduğunu unutmamak gerekiyor. Hangi hediyeyi ne kadarlık bir bütçe nasıl aldığınızdansa yaratacağınız deneyimler için çalışabilir, belki kendi yeteneklerinizle yepyeni bir şey yaratabilirsiniz. Örneğin bir müzik aleti çalabiliyorsanız güzel bir şarkı ya da enstrümantal bir parça hazırlamak bile karşınızdaki kişiye ne kadar sevindirecektir. Bunları da mutlaka düşünün.

Ancak zamanın ve sizin her zaman onun yanında olduğunu anlatabilmek için biz Ersa Saat olarak yılbaşı hediyenizi saat seçmenizi öneririz.

Sevgilinizle güzel bir yıla merhaba dediniz ve önünüzde tanışma yıldönümü, Sevgililer Günü, evlenme yıldönümü gibi özel tarihler mevcut. O halde sevgiliye hediye alma konusunda bir seçim yapmanız gerekiyor. Peki bu seçimi saatten yana kullanmaya ne dersiniz? Sevgiliye saat hediye önerilerini sizin için bir araya getirdik.

Her ilişkide çiftler birbirlerini mutlu edebilmek için farklı zamanlarda hediyeler alarak ilişkilerine de yeni ve minik heyecanlar eklerler. Bu sayede birbirlerini ne kadar çok sevdiklerini, onunla nasıl bir yaşam geçirmek istediklerini de iletmiş olurlar. Bu hediyelerden bir tanesi ise sevgiliye hediye edildiğinde yepyeni bir anlamla hediye edilir.

sevgiliye saat

Sevgiliye Saat Almak

Sevgiliye saat almak çok farklı bir anlam ifade eder. En temel anlamlardan bir tanesi “Seninle birlikte çok uzun bir yaşam geçirmek istiyorum.” demektir. Çünkü saat bizim anlarımızı takip eder, dakikalarımızı, saatlerimizi, günlerimizi bize gösterir. Adeta bir ayna gibidir ve bize zamanın ne kadar kıymetli olduğunu anlatır. Eğer sevgilinize hediye bir saat alırsanız işte o zaman zamanın onunla çok daha değerli olduğunu da söylemiş olursunuz. Bu sayede sembolik olarak zamanı birlikte geçirmek istediğinizi iletebilirsiniz.

Bir evlenme teklifi yerine de geçebilir hatta. Ancak bu kez yüzük yerine en az onun kadar güçlü bir sembol vardır elinizde. Saat, artık sevgiliniz için yalnızca zamanı öğrendiği bir araç değil sizi her zaman hatırlayacağı ve baktıkça mutlu olacağı özel bir parçaya dönüşür.

Böylece sevgilinizle aranızda çok daha güçlü bir bağ kurmuş olursunuz.

Sevgiliye Hangi Saat Hediye Edilir?

Sevgiliye saat hediye hederken onun tarzını mutlaka dikkate almalı, neyi sevip neyi sevmediğini düşünmelisiniz. Aksi halde her zaman yanında taşımak isteyeceği bir anıdan ziyade çok hoşlanmayacağı bir hediyeye dönüşebilir. Sevgilinize onu en iyi şekilde yansıtan saati seçtiğinizde ise ona bir kez de onu ne kadar iyi tanıdığınızı göstermiş olursunuz.

Sevgiliniz için bir erkek saati almak istiyorsunuz ancak hangisini almanız gerektiğine tam emin olamadınız. O halde size çok harika önerilerimiz var.

Pierre Cardin erkek saat kategorisinde onun için seçebileceğiniz harika saatler mevcut. Gümüş, altın ya da siyah renkte, çelik ya da deri kayışlı, farklı kadranlarla tarzını tamamlayacak ve tarzına mükemmel bir dokunuş katacak saatleri mutlaka incelemelisiniz. 

Bu saatler arasından sizin için birkaç seçim yapmamız gerekirse de hemen iletelim. Smart casual bir tarza sahipse ancak iddialı duruşundan hiçbir zaman kaybetmiyorsa o halde Pierre Cardin 902731F02 kol saati tam ona göre olacak. 

Daha klasik bir görünümü seviyorsa ve kendini şıklıkla ifade ediyorsa onun için de harika bir önerimiz mevcut: Pierre Cardin 902671F203 kol saati

Bu iki seçenekten bir tanesini seçtiğinizde eminiz ki sevgiliniz gerçekten mutlu olacak ve hediye saatinizi bir ömür boyu büyük bir keyifle birlikte takacak.

Sevgiliniz için Pierre Cardin kadın saat kategorisinde onun için seçebileceğiniz harika saatler de mevcut. Yine erkek saat modellerinde olduğu gibi gümüş ya da siyah tonlarında saat bulabileceğiniz gibi bu kez ihtişamı ile her zaman göz dolduran rose rengi de tercihler arasına ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda kahverengi, mavi ve füme tonları da vazgeçilmezler arasında yerini alacaktır. 

Tıpkı erkek saatlerinde olduğu gibi kadın saat kategorisinde de sizin için iki harika seçimimiz olacak. Bunlardan ilki az önce de bahsettiğimiz gibi ihtişamlı ancak bir o kadar nazik bir renk olan rose tonlarında ve içindeki gül detayı ile de zarafeti bir üst seviyeye taşıyacak olan Pierre Cardin 902762F07 kadın kol saati harika bir hediye olacak.

Daha spor tarzda saatleri seven, giyiminde yine spor elementleri kullanmaktan hoşlanan kadınlar içinse Pierre Cardin 902662F12 kadın kol saati modelini öneriyoruz. Bu iki model dışında eminiz ki sevgiliniz için harika olacak seçenekler de mevcut. 

sevgililer günü hediyesi

Sevgiliye Hediye Notu Nasıl Yazılır?

Sevgiliniz için alacağınız hediyeye karar verdiniz ve ardından ona harika bir paket hazırladınız. Ancak üzerine ekleyeceğiniz, sevgilinizi etkileyecek özel birkaç not olması hediyeyi harika bir şekilde tamamlayacaktır.

Daha önce saatlerle ilgili sevgi sözlerini sizinle paylaşmıştık. Yine bu yazımızdan birkaç örneği buradan ileterek tüm önerilerimiz içinse yazımızı ziyaret etmenizi önereceğiz.

Saat kaça vurursa vursun. Dünya sana dönüyor.

Bir bozuk saattir yüreğim. Hep sende durur.

Seni her gün bir defa düşünüyorum. O da 24 saat sürüyor.

Diğer sözler içinse En Sevilen ve En Güzel Saat ile İlgili Sözler adlı yazımızı ziyaret edebilirsiniz.  

Sevgiliye Hediye Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Sevgiliye hediye alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu maddi mi yoksa manevi değeri mi yüksek olan bir hediye alacağınızdır. Burada seçim sevgilinizi ne kadar iyi tanıdığınız ve hangisinin onu daha çok mutlu edeceğine bağlı olarak değişecektir.

Örneğin sevgilinizle şimdiye kadar hep harika zamanlar geçirdiyseniz ve paylaştığınız her an çok daha keyifli hale geliyorsa o zaman deneyimi paylaşabileceğiniz bambaşka hediyelerle de özel günlerinizi taçlandırabilirsiniz. Örneğin sevgiliniz için harika bir saat seçtiniz ancak buna bir de deneyim eklemek istiyorsunuz o halde sevgilinizle yurt dışına çıkmaya ne dersiniz? Saat kulesi ile ünlü Londra ya da astronomik saatli Prag’a gitmek harika bir tercih olmaz mıydı?

Peki ya İzmir?

Sevgilinizle zamanı nasıl geçirdiğiniz tamamen sizin neler yaşadığınız ve neler hissettiğinize bağlı olarak değişecektir. Bu yüzden en güzel anları yaratmak da sizlerin elinde.

Tüm bunların yanı sıra sevgiliye hediye alırken onun tarzını da aklınızdan çıkarmamanız gerekir. Onun en çok hangi rengi sevdiğini, hangi tür kıyafetlerden, aksesuarlardan ya da ayakkabılardan hoşlandığını iyi bilmelisiniz. Örneğin pembe renkleri mi daha çok seviyor yoksa mavi renkleri mi? Yoksa siyah tonunun mu hayranı? İşte bu detayları bildiğinizde hediye seçmek de çok daha kolay bir hal alacaktır.

Belki de tüm bunların dışında evinde severek kullanabileceği harika bir aksesuar da onun gönlünü alacaktır. Bunları düşünerek hareket ederseniz sevgilinizin kalbini de fethetmiş olacaksınız.

Son olarak oldukça keyifli bir başka hediyeden de bahsetmek isteriz.

sevgililer günü saat

Sevgili ile Kombin Saatler Kullanmak

Sevgilinizle bir bütün olduğunuzu hissettirmek istiyorsanız ve bunu onunla en nazik şekilde paylaşmanın peşindeyseniz işte o zaman size önerebileceğimiz harika bir hediye daha var. Aynı markadan seçeceğiniz, birbirine yakın renklerde ve tasarımlardaki saatlerden sevgilinizle birlikte kullanabileceğiniz kombin saatler yaratabilirsiniz.

Böylece hediyenizin bir anlamı daha olmuş olur. Onunla paylaştığınız yepyeni bir anılar bütününe de merhaba demiş olursunuz. Kendinizi kısıtlamadan, onunla birlikte olmanın keyfini çıkararak, birlikteliğini yepyeni bir şekilde taçlandırarak ilişkinize yeni bir boyut katmak için bu tercihi de göz önünde bulundurmanız harika olur.

Sevgiliye hediye almak zor gibi görünse de eğer bu gibi önerileri dikkate alırsanız oldukça kolay bir hale gelir. Bu fırsatları değerlendirmek, onu düşündüğünüzü göstermek ve onun da keyif alacağı bir hediyeyi sunmak mükemmel bir deneyim yaratır.

Her zaman dediğimiz gibi, zaman sizden yana olsun.

Yaz yaklaşıyor, düğünler kapıda. Düğünlerde gelinlerin en önemli aksesuarı kolyeleri ve duvağı olurken erkekler için en önemli detay ise damat saati olur. Damat saatlerine dair sizin için oldukça geniş bir yazı hazırladık. Eminiz ki bu yazıyı okuduktan sonra damat saatlerine dair aklınızdaki tüm sorulara yanıt verilmiş olacak.

Damat saatleri denildiğinde akla her zaman gümüş renklerinin yoğunlukta olduğu saatler gelir ancak bu her zaman böyle olmak zorunda değildir. Şimdi gelin ilk sorudan başlayarak bu saatlere detaylı bir şekilde bakalım.

Damat Saati Ne Zaman Takılır?

Damat Saati Ne Zaman Takılır

Tabii ki akıldaki ilk soru damat saati ne zaman takılır? Sorunun cevabı her ne kadar çok açık olsa ada yani düğünde takılıyor olsa da yalnızca düğün için kullanılacak bir aksesuar değildir. Bu nedenle satın aldığınız ya da eşinizin size alacağı saati yalnızca düğünde değil daha sonrasında da uzun yıllar takacaksınız. Belki de bu konudaki farklı bir tercihte bulunarak özel günlerde kullanacak şekilde plan da yapabilirsiniz ve hatta kendi oğlunuzun düğününe dahi saklayabilirsiniz. Bu tamamen sizin tercihiniz olacaktır ancak damat saati ne zaman takılır sorusunun ilk cevabı düğün olacaktır.

Düğünde damatların aksesuarları kravat, düğme ya da mendil ve son olarak da saattir. Bu nedenle damatların öne çıkan parçaları da bunlar olur. Nasıl bir takım ya da smokin giydiğine bağlı olarak değişen saat modellerini hemen sonraki soruda cevaplayalım.

Damat Saati Nasıl Olmalı?

 Damat Saati Nasıl Olmalı

Peki, saati düğünde takacağımızı biliyoruz ya da öylesine bir saate sahip olmak istiyoruz ki bu saate hiçbir şekilde dokunmadan çocuğumuza dahi bırakmak istiyoruz ancak damat saati nasıl olmalı? Bu tamamen düğünde nasıl bir takım tercih ettiğinize göre değişmektedir.

Şimdi sizinle farklı takım renklerine göre nasıl bir saat kullanabileceğinizi paylaşacağız. İlk olarak akıllara gelen siyah smokin ile başlayalım. Siyah smokinlerde oldukça sade bir çizgi mevcuttur. Bu nedenle bu klasik duruşu ve sadeliği bütünleyecek, siyah renklerde bir saat tercih edebilirsiniz. Ya da dilerseniz smokininiz ile tamamen bir zıtlık oluşturacak şekilde mat gri renklerdeki bir saat tercihiniz olabilir.

Siyah takım elbiselerde ise saat tercihinizi biraz daha farklı yapabilirsiniz. Takım elbisenin kesimine göre daha sportif bir saat seçebileceğiniz gibi daha iddialı ve klasik duruşa hizmet eden bir saati de seçebilirsiniz. Burada kayış deri ya da kumaş olabilir ve saat gövdesi ise koyu renkli bir çelik olabilir. Hatta siyah takım elbisenize uyum sağlayacak şekilde kırmızı, yeşil ve mavi tonlarına da yer verebilirsiniz. Böylece kıyafetinizin dışında, göze hitap eden ve dikkat çeken bir unsuru da tarzınıza eklemiş olursunuz.

Lacivert tonlarındaki takım elbiseniz için saat tercihinizi yine lacivert ve mavi tonlarından yana kullanmanızı öneririz. Lacivert takıma genellikle siyah saatin uygun olduğu düşünülür ancak lacivert saat özellikle kahverengi ve mavi renkleri ile bütünleştiğinde öne çıkar hale gelir. Siyah kullandığınızda iki koyu renk doğrudan etkiyi ortadan kaldıracak ve saatinizin öne çıkmasını engelleyecektir.

Krem ya da bej tonlarında bir takım elbiseniz varsa ve kır düğünü yapıyorsanız artık klasik çizgiden de çıkabilirsiniz demektir. Yani daha sportif, güçlü ve iddialı görünen saatleri tercih edebilir, çerçeve genişliğinin büyümesine izin verebilirsiniz. Krem tonlarındaki takım elbisenizde neredeyse tüm renklerdeki saatleri kullanabilirsiniz çünkü krem renk neredeyse tüm renkleri kaldırabilen bir renktir.

Tüm bunların yanı sıra saat, kemer ve ayakkabı uyumuna da mutlaka dikkat etmelisiniz. Hiçbirisi birbirinden ayrı konuşmamalı, bir bütün haline gelmeli ve birbirlerini bastırmayacak şekilde bütünlemelidir. Aksi halde tamamen birbirinden alakasız ve uyumsuz bir görünüm elde etmeniz mümkün hale gelir. Oysaki özellikle düğün gibi büyük bir etkinlikte hata yapmaya yer yoktur :) Böylece damat saati nasıl olmalı sorusunun cevabını da vermiş olduk.

Damat Saati Altın Tercih Edilir mi?

 Damat Saati Altın Tercih Edilir mi?

Yukarıda damat saatlerindeki renk tercihlerinden bahsetmiştik. Ancak şu soruyu cevaplamamıştık, damat saati altın tercih edilir mi? Tabii ki edilebilir. Altın tonlarında bir saat tercih ediyorken dikkat etmeniz gereken konu yine kravatınız ve ayakkabınız ile uyumu olacaktır. Altın renklerin öne çıktığı bir saat iddiası oldukça yüksek olan bir saattir. Genellikle günlük hayatta da sıklıkla tercih edilmeyen, daha çok özel gün ve etkinliklere saklanan altın tonlu saatleri düğününüzde tercih ederken ve bir damat olarak bu saati takarken takım elbiseniz ile uyumlu olmasına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Tüm bunların yanı sıra altın renk yerine doğrudan altından yapılmış saatler de mevcuttur. Bu noktada tercihinizin ne olacağına karar vermeniz gerekmektedir. Altın detayların olduğu saatlerde kombin konusunda klasik saat çizgisinin dışına çıktığınızı bilerek davranmanız gerekecektir. Daha dikkatli, daha derli toplu ve naif bir kombinle birleştirmenizi öneririz.

Damat Saati Hangi Marka Olmalı?

Damat Saati Hangi Marka Olmalı?

Damat saati hangi marka olmalı, tercihinizi hangi markadan yana kullanmalısınız? İşte bu gerçekten önemli bir soru çünkü düğünde takacağınız ve sonrasında uzunca bir süre kullanabileceğiniz bir saat tercih etmeniz hem kendiniz için iyi bir alternatif olacaktır hem de o mükemmel günde hiçbir şey sizi gölgede bırakmayacaktır. Yani seçtiğiniz saat gerçekten önemli bir hal almaktadır. Peki hangi markaları tercih etmelisiniz?

Size önereceğimiz ilk marka Bulova olacaktır. Bulova her zaman bir adım sonrasını düşünen erkekler için en iyi tercihler arasındadır. Hem klasik hem de spor tarzdaki saatleri ile dilediğiniz tarzda damat takım elbisesi ile eşleyebileceğiniz modellere sahiptir. Örneğin klasik saat tercih edenler için Bulova 96C131 erkek kol saati özellikle siyah takım elbiseniz ya da smokininizle mükemmel bir uyum içinde olacaktır.

Kır ya da yaz düğünü düşünüyorsanız ve klasik çizgiden uzaklaşmak istiyorsanız da saat aksamlarını da görebileceğiniz Bulova 96A204 erkek kol saatini tercih edebilirsiniz. Gri rengi, 42 mm kasa çapı ile mükemmel bir detay olacağına eminiz.

Damat Saatleri Casio Olur mu?

Damat Saatleri Casio Olur mu?

Damat saatleri her ne kadar klasik tarzda olması gerektiği hissi uyandırsa da tabii ki spor tarzını öne çıkarmak isteyen erkekler için de farklı alternatiflerle bir araya gelebilir. Damat saatleri Casio olur mu diye düşünüyorsanız cevabımız tabii ki de evet olur. Casio’nun yalnızca G-Shock serisi değil aynı zamanda Retro serisi de ihtiyacınızı karşılayacak mükemmelliktedir.

Retro ya da spor benim tarzımı yansıtmıyor diyorsanız da Casio’nun diğer klasik saatlerinden herhangi bir tanesini tercih edebilirsiniz. Bu noktada Casio’ya güvenebilirsiniz çünkü binlerce seçenek arasından kendinize uygun gördüğünüz bir saati mutlaka bulacaksınızdır.

Özellikle Casio Edifice serisi güçllü saat sevenler ancak klas duruşundan da ödün vermeyen erkekler için en iyi alternatiflerden bir tanesi olacaktır. Alarm, aydınlatma, Bluettoh, çift saat, dünya saatleri, güneş enerjisi, kronometre, pil seviye göstergesi, pusula, sessizlik fonksiyonu, takvim, termometre ve uygulama gibi farklı özelliklere sahip olan Edifice serisinden alacağınız bir saat oldukça uzun yıllar sizinle birlikte olacaktır. Hatta hayallerinizde oğlunuza bırakmak isteyeceğiniz saat kesinlikle Casio Edifice serisinden bir model olmalıdır. Dayanıklılığı kendine şiar belirlemiş Casio’dan asla vazgeçmemeniz için harika bir sebep bu!

Damat Saati Önerileri

Damat Saati Önerileri

Damat saati önerileri yaparken birden fazla markaya göz atabiliriz. Daha önce bahsetmediğimiz ancak kalitesinden emin olduğumuz Pierre Cardin erkek saatlerin yanı sıra gerçekten tasarım konusunda her zaman önde olan Timberland saatleri de tercih edebilirsiniz. Timberland erkek saatlerin deri kayışları, geniş kasaları ve dayanıklılığı ile hayallerinizin saatine kavuşabilirsiniz.

Tabii ki Swiss Military saatleri de unutmamak gerekiyor. Klasik saat konusunda köklü bir geçmişe sahip olan Swiss Military erkek kol saatleri de tercihlerden biri olabilir.

Damat Saati Nereden Alınır?

Damat Saati Nereden Alınır

Bu kadar bahsettikten sonra artık damat saati nereden alınır öğrenmek istiyorsunuzdur. Saat alırken çok dikkat etmeniz gerektiğini ve replika saati nasıl anlayabileceğinizi daha önce anlatmıştık.

Bu nedenle saat alırken resmi distribütör olan noktalardan almanız oldukça önemli. Hayatınız boyunca sizinle olmasını isteyeceğiniz saatler için yüksek fiyatlar verip orijinal olmayan bir saat satın almış olmak istemezsiniz. Bu nedenle Türkiye’nin tek Casio distribütörü olan Ersa Saat’ten yana kullanabilirsiniz tercihinizi. Aynı zamanda Swiss Military, Bulova, Pierre Cardin ve Timberland gibi saatlerin de %100 orijinallerini bulacağınız ersasaat.com.tr adresinde her zaman indirim imkanı da mevcut. Beğendiğiniz saatleri indirimli, hızlı ve güvenilir kargo ile almak istiyorsanız hemen şimdi harekete geçebilirsiniz.

Tabii ki son sözlerimizi de iyi dileklerimizle bitirelim ve eşinizle birlikte mutlu bir hayat dileyelim. Zaman hep aşkınızdan yana olsun.

Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü’nde annelerimize bir hediye alarak onları mutlu ediyoruz. Aslında onların bize her zaman söylediği gibi “Sizin varlığınız benim için en büyük hediye” ancak yıllarca bize bakan, minnetle ve aşkla sevdiğimiz annelerimize Anneler Günü’nde bir hediye almak şart. Tabii hangi hediyeyi alacağımız da oldukça önemli.

anneler günü saat

Anneler Günü Hediyesi Ne Zaman Alınır?

Anneler Günü hediyesi her Mayıs ayının ikinci Pazar günü verilmek üzere alınır. Ancak bu hediyeyi biraz daha öncesinde almakta fayda var. Seçtiğiniz, annenizin uzun zamandır istediği bir hediyeyi alırken mutlaka ve mutlaka kargo / ürün sürecini düşünmeniz gerekiyor. Eğer annenize internet üzerinden bir hediye almayı planlıyorsanız en az 1 hafta öncesinden seçmiş ve satın almasını gerçekleştirmeniz gerekli. Çünkü ürün tedarik süreleri, kargoda yaşanabilecek problemler Anneler Günü’nde annenize bir hediye vermeden geçirmenize neden olabilir.

Fakat mağazaya gidip tercih edecekseniz de ürünü minimum 3 gün önceden almanızı tavsiye ederiz. Bunun sebebi ise ürünü aldıktan sonra fark edebileceğiniz herhangi bir aksaklık için zaman kazanabilmeniz olacaktır. Aldığınız hediyeyi çok iyi kontrol etseniz de bazen beklemediğiniz sonuçlar görebilirsiniz. Bu yüzden ihtiyatlı olmakta fayda var.

Anneler Günü Hediyesi Nasıl Seçilir?

Anneler Günü hediyesi seçerken annenizin sevdiği ve sevmediği her şeyi aklınızdan geçirmeniz gerekir. Hangi renkten hoşlanıyor, ihtiyacı ne? Son zamanlarda nelerden bahsetmişti? Babanıza herhangi bir şey söylemiş miydi? Bu gibi soruların cevaplarını vererek Anneler Günü hediyesi nasıl seçilir sorusunu aklınızdan çıkarabilirsiniz. Biraz da annenizi yakından tanıyor, onun sevdiği şeyleri biliyorsanız bu özel günde ona hediye seçmek sizin için hiç de zor olmayacaktır.

Örneğin anneniz saat takmayı seviyorsa konu tam olarak Anneler Günü saat hediyelerine gelir.

anneler günü saat hediye

Anneler Günü Saat Modelleri

Anneler Günü için annenize saat almaya karar verdiniz, onu bu şekilde mutlu etmek istiyorsunuz. Mükemmel! Peki hangi saati seçeceksiniz? İşte bu noktada annenizin zevklerini bilmek, Anneler Günü saat hediyeleri konseptinde pek çok alternatifi düşünmeniz gerekir. Ancak biz sizin için öne çıkan, annenizin beğenebileceğini düşündüğümüz modelleri sıralayacağız. Bu küçük kopyadan sonra annenizin mutlu olmama ihtimali neredeyse yok.

İlk önerimiz Casio’nun Retro serisinde yer alan pırlantalı saatler. Anneler Günü saat modelleri arasında gerçekten ilk akla gelen modellerden olması gerekiyor. Çünkü Retro tarzın gümüş ve altın renkleriyle buluşmasının yanı sıra en zarif dokunuş olarak da pırlantanın saatin üzerinde yer alması anneniz için çok doğru bir seçim yaptığınızın göstergesi olacak. 

Benim annem retro sevmez, başka bir öneride bulunun diyorsanız da kadın saat modelleri konusunda kendini gerçekten de aşmış, ispatlamış ve gözleri sürekli olarak üzerine çeken Pierre Cardin kadın kol saatlerini önerebiliriz.

Stil sahibi anneler için Pierre Cardin’in birbirinden farklı ve güzel modelleri mevcut. Rose altın tonlarını seven annelere Pierre Cardin 902722F121 modelini öneriyoruz. Tüm kıyafetlerle uyum içinde olacak, iddialı duruşuyla tarzını kesinlikle yansıtacak.

Klasik ve zarafetin öne çıktığı bir tarza sahip ise anneniz o zaman Pierre Cardin 902662F12 modeli tam ona göre olacaktır. Mineral cam tipi, 30 ATM su geçirmezlik özelliği ile de dayanıklılık konusunda iddiasını ortaya koyacaktır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi Anneler Günü saat hediyeleri konusu dikkatle, ilmek ilmek işlemeniz gereken bir konu. Bu nedenle ersasaat.com.tr adresinden tüm model ve markalara bakarak en doğru kararı verebilirsiniz.

Saatinizi günlük kıyafetleriniz ile kombinlemek oldukça önemli ancak saat kombinleri konusu yalnızca kıyafetle sınırlı kalacak değil tabii ki. Sevgiliniz ile bir saati kombinlemenin harika hissine sahip olmak istemez misiniz?

Bazen sevdiğiniz kişi ile yalnızca hayatı değil pek çok eşyayı da paylaşmak istersiniz. Bazen kıyafetleriniz birbirine yakın olur, bazense aksesuarlarınız. Aslında sevgiliniz ile birlikte rahatlıkla kullanabileceğiniz, hem şık hem de doğru bir tercih olacak en iyi alternatif saattir.

saat kombinleri

Saat Kombinleri Sevgili Olmanın En Tatlı Yanı

Sevgiliniz ile aynı markanın birbirine yakın modellerini tercih edebilir, saat kombinleri konusunda bir ilerki noktaya ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda sizin için bir erkek kol saati, iki adet de kadın kol saati tanıtacağız. Tabii ki bu saatlerin renk alternatiflerini de unutmamak gerek. Saat kombinleri sevgili olmanın en tatlı yanı dedik, sizler de dilediğiniz kombini yaparak bu tatlı yanı daha da içinizde yaşayabilirsiniz.

İlk olarak erkek saat önerimiz ile başlayalım. Pierre Cardin 902641F03 kol saati adeta her kıyafetle uyum sağlaması, güzel durması ve kombinlerinizi mükemmel bir şekilde tamamlaması üzerine tasarlanmış gibi. Mineral saat camı, 30 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliği gibi genel özelliklerin yanı sıra kronometre ve takvime de sahip.

Ancak bir erkek için bu özelliklerin yanı sıra saatin teknik özellikleri de önemli bir yerdedir. 42 mm kasa çapı, 10 mm kasa yüksekliği tam olarak bileğinizde istediğiniz şekilde duracaktır. Oval kasa şekli kıyafetlerinizle her zaman bütünleşirken farklı renk seçeneklerindeki kayış ve kadran rengi size kombin özgürlüğünü sunacaktır.

Siyah ya da gri renklerin yanı sıra rosegold tonuna da sahip olan bu model saat kombinleri konusunda işinizi oldukça kolaylaştıracak.  

saat kombinleri satış

Peki bu saate en uygun kadın kol saatleri hangileri olur?

Yine Pierre Cardin’e gözlerimizi çeviriyoruz. Pierre Cardin 902671F101 kol saati tıpkı erkek kol saati önerimizdeki gibi farklı renklerle karşımıza çıkıyor. Mineral camı ve 30 ATM su geçirmezlik özelliği ile erkek modelinin neredeyse mükemmel bir aynası. 42 mm olan kasa çapı da benzer özelliklerinden bir tanesi. Bu saat kadın saatleri arasına sokan ise daha ince bir kasaya sahip olması. 7 mm kasa kalınlığına sahip saatin rosegold, beyaz, lacivert gibi renk tercihleri de mevcut. 

Gelelim bir diğer kadın kol saatimize. Yine Pierre Cardin ile kombin yapmaya devam ediyoruz. Pierre Cardin 902682F201 kol saati renk seçenek özgürlüğü ile birlikte erkek kol saati önerimizi tamamlıyor. Ancak bu kez kasanın oldukça değiştiğini görebiliyoruz. Kasamız 26 mm çapa düşüyor. Bir önceki kadın kol saat önerimizdeki gibi kasa kalınlığı ise 7 mm’de kalıyor. Fakat bu saati çok özellikli kılan bir farkı mevcut. O da kadran renginin sedef olması. Sizi her seferinde farklı bir renkle karşılayacak olan bu saate hayır demek imkansız bir hal alıyor. 

Bu saatleri bir araya getirerek saat kombinleri yapabilir, sevgiliniz ile en tatlı “an”ları paylaşabilirsiniz.

Babalar Günü her yıl haziran ayının 2. pazar günü kutlanan ve Anneler Günü ardından bu kez de babalarımızı hatırlamaya yardımcı olan bir gündür. Aslında tabii ki tek bir güne sığdırmak mümkün değil onlara karşı olan sevgimizi ancak bu özel günde Babalar Günü saat hediyeleri ve önerilerini sizlerle paylaşmak isteriz.

Babalar Günü yaklaşırken bir anda düşünmeye başlarız, acaba ne hediye alsam diye. Aslında cevap bazen çok bellidir çünkü her anımıza keyifle tanık olan, adımlarımızı güvenle atmamıza yardımcı olan babalarımıza en ideal hediyelerden bir tanesi de saattir. Peki babanız için nasıl bir saat seçmelisiniz? İşte bunu cevaplamaya hazırız!

babama saat

Klasik Giyinen Babalar İçin Babalar Günü Hediyesi

Klasik ya da smart-casual olarak giyinmeyi seven babalar için en uygun markanın Pierre Cardin olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü farklı renk seçenekleri, daha elegant duruşu ve tarz tamamlayıcı özelliği ile Pierre Cardin saatler gerçekten en ideal hediyeler arasında yerini alır. Pierre Cardin saat modelleri arasından da tabii ki sizler için biraz eleme yaptık ve Babalar Günü’ne en uygun olacağını düşündüğümüz birkaç tanesini bir araya getirdik.

Bu saatlerden ilki Pierre Cardin 902711F113 kol saati. Analog makine tipi, dayanıklı mineral camı, 30 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliği ile en ideal saatlerden bir tanesi. Oval kasa şekli her tip kıyafet için uygun olacaktır. Siyahın en asil tonlarının bir araya geldiği bu saate babanız gerçekten bayılacak. 

Gelelim diğer önerimize. Pierre Cardin 902651F04 kol saati. Tıpkı bir önceki saate olduğu gibi dayanıklı mineral camı ile birlikte babanızın kolundan çıkarmayacağı bir hediye olacak. Bunların yanı sıra 30 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliği de mevcut. Siyah tonlarını daha az kullanmayı tercih eden babalar için oldukça iddialı ve güzel bir saat. 

Son olarak önerimiz tarzını ve iddiasını biraz daha öne çıkarmayı seven, smart-casual giyim konusunda pek çok moda ikonunu arkada bıracak babalar için seçtiğimiz saat Pierre Cardin 902641F14 kol saati. Analog makine tipinin yanı sıra kronometre ve takvim gibi özelliklere sahip olan bu saatte çelik kayış ve kasa iddiasını sürdürüyor. 42 mm çağındaki kasası ideal boyutta. Mükemmel bir saat bulmak istiyorsanız babanız için harika bir hediyeye sahipsiniz demek.

baba saat hediye

Spor Giyinen Babalar İçin Babalar Günü Hediyesi

Spor saat denildiğinde ilk aklımıza gelen saat tabii ki Casio oluyor! Ancak Babalar Günü’nde babanıza hediye edebileceğiniz bir Casio saat arıyorsanız bu mutlaka Casio’nun medar-ı iftiharı olan Edifice serisinden olmalı. Edifice serisinin gücü, tutkusu ve dayanıklılık konusunda bitmek bilmez iddiası spor tutkunu babalar için mükemmel olacak.

O halde ilk öneri gelsin! Casio ECB-900DB-1ADR kol saati. Hangi özelliklere sahip değil ki? Alarm, aydınlatma, Bluetooth, Dünya saatleri, Güneş enerjisi, kronometre, pil seviye göstergesi, sessizlik fonksiyonu, takvim ve uygulaması ile birlikte Edifice’in en gözde modellerinden bir tanesi. 

Ve son olarak bir mükemmel saatle daha tanışın! Need for Speed ya da Fast and Furious seven bir babanız varsa, hayata tutkuyla bağlıysa kadranları adeta bir araba kadranını hatırlatan Casio ECB-900TR-2ADR kol saatini ona hediye etmemeniz için tek bir sebep yok! 100 ATM’ye kadar su geçirmezlik, dayanıklı cam, 48 mm kasa çapı ile gösteriş ve bir önceki Edifice modeli ile aynı diğer özellikler onu mükemmel bir saat haline getiriyor.

Seçimi size bırakıyoruz ancak şunu da eklemek istiyoruz: Babanızla geçireceğiniz en mükemmel saatlere!