Bilmeceler küçüklüğümüzden itibaren hayatımızda yer alan, bazen güldüren bazen de düşündüren zeka oyunlarındandır. Bilmecedeki amaç az ve öz bir şekilde bir nesneyi, durumu ya da kişiyi anlatmak ve tabii ki bunu kafaları karıştırarak yapmaktır. Bizler de bugün sizlerle saat ile ilgili bilmeceler nelerdir, saat bilmeceleri hangileridir bunları paylaşmak istiyoruz.

Saat ile ilgili bilmeceler konusuna geçmeden önce bilmeceleri biraz daha yakından tanıyalım.

saat ile ilgili bilmeceler

Sözlü edebiyat geleneğinin en eski örneklerinden bir tanesi olan bilmeceler bizi çocukluğumuza götürüyor olsa da aslında yalnızca çocuklar için hazırlanmış kalıplar değildir. Bilmeceler aslında kültürel bir miras, aynı zamanda geleceğe de aktarılması gereken oldukça önemli varlıklardır. “Küçücük fıçıcık, içi dolu turşucuk” ile kapılarını araladığımız bilmece dünyasında çevremizde bulunan neredeyse hemen her şey için bir bilmece olduğunu fark ederiz. Meyveler dünyası en bilinen ve sıklıkla kullanılanları olsa da evimizde yer alan ve farklı fonksiyonları ile hayatımızı kolaylaştıran pek çok eşya için de bir bilmecenin olduğunu söyleyebiliriz.

Yine aynı şekilde daha geniş açıdan bilmecelere baktığımızda yalnızca kendi konuştuğumuz dilde değil tüm dünya üzerinde her dilde bir bilmece olduğunu da görürüz. Çünkü aklın ürünü olarak ortaya çıkan bilmece içinde birden fazla unsuru barındırır. İlk olarak merak duygusunu tetikleyecek ve dinleyicilerde cevabının ne olduğuna dair bir hayal yaratacak unsur mevcuttur. Daha sonrasında detaylı düşünüldüğünde ve incelendiğinde içinde adeta bir kimya olduğu görülür. İnce düşünülmüş, benzetmelerle donatılmış, bazen tümden gelerek ve bazen de tüme vararak yaratılmış eserler olduğu fark edilir. Bu nedenle bilmeceler hayatımızda küçük bir yere sahip olsa da kültürel bir miras olarak oldukça büyük bir etkiye sahiptir.

Konumuzu biraz daha daraltarak saat ile ilgili bilmeceler kısmına geldiğimizde çevrenizdekilere sorduğunuzda keyifle cevabını bekleyeceğiniz, onların bilmecenize karşı yarattığı cevaplarla daha da eğlenebileceğiniz bir dünya mevcuttur. Çünkü saat de tıpkı bilmeceler gibi hayatımızın olmazsa olmazlarındandır ve ona ait bilmeceleri biliyor ve öğreniyor olmak da oldukça keyifli olacaktır.

İlk bilmecemizi söyleyelim o halde.

saat bilmece

Saat Bilmeceleri

Saat bilmeceleri arasında en çok bilinen ve en sıklıkla söylenen oldukça kısa, saati neredeyse açık bir şekilde anlatan bilmecemizdir.

Trik trak, trik trak… Diyor ki vakit geçiyor bak.

Bu bilmece saatin hareketini yansıttığı için tahmin edilmesi oldukça kolaydır ve bilmecelere giriş yapmak isteyenler için ilham verebilecek bir noktadadır. Çünkü bilmece oluşturmak için tamamen gizliliği gözetmeniz de gerekmez. Bazen aşikar söylemler de bilmeceleri besler.

Yirmi dört kez gün boyu

Yinelenmektir huyu

Bu da zaman parçası

Altmış dakika boyu.

Saat ile ilgili bilmecelerden bahsederken zamandan bahsetmemek de olmaz. Bu yüzden bazı bilmecelerde zaman vurgusunu da sıklıkla görürsünüz.

Ben giderim o gider, kolumda tik tak eder.

Kol saati bilmecesi hangisidir diye sorarsanız cevabı bu bilmece olacaktır. Saatin kolumuzda oluşu sebebiyle bizimle gelmesi ve tik tak etmesi kol saatini gösterir.

Benim adım iki hece, çalışırım gündüz gece.

Biraz daha zorlaştığını hissedebilirsiniz. Artık içine yaratıcılık ve merak unsurları da girmiş durumda. Gündüz gece çalışan ve aslında bizi terk etmeyen Ay ve Güneş yerine bu bilmecenin cevabı da saattir.

Herkes yatar, uyur, O, uyanık oturur.

Burada da saatin durmaksızın çalıştığını gösteren bir ima vardır. Bu ima ile onun geceler boyu biz uyurken tik tak tik tak çalışmaya devam ettiğinin sembolize edilmesidir.

Bu bahçede on iki kapı, insan elinin yaptığı yapı.

Saatin üzerinde yer alan ve toplamda 12 tane olan işareti anlatan bu bilmecede de cevap hızlıca aklımıza gelmez ancak biraz daha detaylı düşünüldüğünde zamanı insanın icat ettiği gerçeğini de hatırlamış oluruz.

Sokmayan akrep nerede yaşar?

Cevabı biraz daha bariz olan bilmecelerden bir tanesi de budur. Akrep ve yelkovandan oluşan saatlerde sokması ile bilinen akrep sakin sakin oturur, görevini tamamlar.

Çınçınlı hamam. Kubbesi tamam.

Bir gelin aldım. Babası imam.

Kol saatinden bahsetmişken çalar saatten de bahsetmemek olmaz. En bilinen bilmeceler arasında yerini alan bu bilmecenin de cevabı çalar saattir. Çın çın ederek ses çıkaran ve bu sesi de küçük bir tokmağın kubbevari bir parçaya vurmasıyla oluşan sesten tahmin edilebilir.

Çıt çıt çalışır, kurulunca bağrışır.

Çalar saatin biraz daha net ve kolay bulunabilir hali ise bu bilmecede saklıdır. Çıt çıt çalışması ve arkasından kurulması ya da kurma kolundan kurulması ile kurulan zamanda ses yaparak bizi uyandıran bir çalar saattir cevabı.

Zaman Bilmeceleri

Saat ile bahsederken zamanı ayrı tutmak olmaz. Saat bilmeceleri olduğu gibi zaman ve ona ait pek çok parçaya da dair bilmeceler mevcuttur.

Benim bir ağacım var, her gün bir yaprak döker.

Tahmin etmesi biraz zor bir bilmece olsa da iyi düşünüldüğünde evlerimizde kullandığımız ancak zamanla yerini dijitalleşmeye bırakan takvim olduğunu fark ederiz. Özellikle küçükken duvara asılı olan takvimden bir yaprak kopardığımızda nasıl hissettiğimizi bir hatırlayalım.

İki arkadaş, birbirini kovalar.

Birbirini kovalayabilecek çok fazla şey olsa da aslında yan yana durup bize yenilikler yaratan gündüz ve gecenin bu bilmecenin yanıtı olduğunu fark edebilirsiniz. Gece bittiğinde başlayan gündüz ve gündüz bittiğinde başlayan gece birbirini tamamlar.

O gelince coşarız,

Hediyeler sunarız,

Bol bol eğlenip,

Bir gün tatil yaparız

Cevabının sizin için de çok net olduğuna eminiz. Yeni yıl. Yılbaşı ile birlikte güzel umutlar ve dileklerle kutlamalarımızı yapar, hediyelerimizi birbirimize veririz. Ve hemen ardından bir gün tatil yaparak da yıla keyifle başlarız.

Yazımızın başında bahsettiğimiz gibi ince detaylarla işlenmiş bilmeceler bizim en değerli miraslarımızdan. Saat ile ilgili bilmeceler ve zaman bilmeceleri konusunda daha fazla örnek hazırlamamızı isterseniz bizimle paylaşmayı unutmayın.

Günü 2 eşit parçaya bölüp gündüz ve gece diyoruz. Bunu 12 saatlik dilimlerle gerçekleştiriyor, bir de saatleri dakikalara bölüyoruz. Dakikaları ise saniyelere. Gün içinde büyük bir koşturmacada aslında ne kadar zaman harcadığımızı bilmiyoruz ancak bazı hesaplamaları aklımızdan yapabiliyoruz. Bir saat kaç saniye, bir dakika kaç saniye gibi soruları temel matematik ile hızlıca çözebiliyoruz.

Bir Saat Kaç Saniye

Bir Saat Kaç Saniye?

Aslında bunu neredeyse ilkokulda öğreniyoruz. Bir dakika 60 saniye ise içinde 60 dakika bulunduran bir saat kaç saniye eder? İşte cevabı: 60 x 60 ile 3.600 cevabına ulaşıyoruz. Bu da bir saatin kaç saniye olduğunu bize hızlıca söylüyor.

Tabii ki bu sırada bir dakikanın da kaç saniye olduğunu söylemiş olduk. Yani bir dakika kaç saniye diye sorarsanız cevabı tabii ki 60 saniye olacaktır. 1 saniye ise 60 saliseden oluşur. Bu minik birimler bütünü günümüzü oluşturur ve bize yaşanacak pek çok yeni an, saniye, dakika, saat ve gün verir. Saliseler bir araya gelerek daha büyük zamanlara doğru adım adım koşarken biz de zamanda kendimize bir yer açmaya, bu zamanı doğru değerlendirmeye çalışırız.

Casio GW-B5600GZ-1ADR

Size Zamanı Unutturacak Bir Önerimiz Var

Saat tutkunları için bir dakika kaç saniye, bir saat kaç saniye gibi sorular oldukça hafif kalıyor. Onların akıllarında çok daha keyifli bir soru var: Kendime yeni bir saat alsam mı? İşte bu noktada Caiso’nun yeni saatlerinden, yepyeni tasarımları ile saat dünyasında yeni kapılar açacak o tasarımlardan bahsetmek istiyoruz.

Bahsedeceğimiz ilk saat Casio’nun Gorillaz iş birliği ile hazırladığı ve çok uzunca bir süre tutkunlarının hayranlıkla kullanabileceği Casio GA-2000GZ-3ADR Limited Edition modeli. G-Shock serisinin en yenisinden olan bu modelde tıpkı diğer modellerde olduğu gibi mineral cam mevcut. 200 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliği ve klasik G-Shock oval kasası ile birlikte bu saati diğerlerinden ayıran mükemmel bir özelliği var: değiştirilebilir kordon ve yeni karbon çekirdek koruma özellikli olması.

Gorillaz’ın ilk albümündeki kamuflaj rengiyle donatılmış bu model canlı, enerjik ve tıpkı Gorillaz gibi durduğu yerde durmayacak yenilikçi bir ruha sahip. Unisex olarak kullanılabilecek bu saaten kendinize almak ve koleksiyonunuza yeni bir parça eklemek mükemmel olacak. 

Bir yenilik daha var! Casio G-Shock serisinde farklı bir tasarımla yeniden karşımıza çıkıyor. Casio GW-B5600GZ-1ADR modeli de yine Gorillaz imzasıyla saat tutkunlarına merhaba diyor. Bu kez G-Shock serisinde daha az gördüğümüz ancak çok yakından bildiğimiz köşeli kasa şekli bizi karşılıyor. Pembe ve mavi renklerinin canlı etkisiyle birlikte kendinize bir hediye vermek istiyorsanız ve Gorillaz’a bayılıyorsanız çok doğru yerdesiniz. 

Ancak diğer renklerini de es geçmeyelim. Kırmızı, sarı, yeşil ve bordo tonlarının da bulunduğu bu seriden kendinize uygun mutlaka bir seçenek çıkacaktır.

Bazen kendinize yepyeni bir hobi edinmeyi düşünüyor musunuz? Aklınıza gelenler arasında neler var? Örneğin boyama ya da ahşap tasarım mı? Peki biraz daha kutunun dışına çıksanız aklınıza ne gelir?

İşte kutunun dışında düşünmeyi başaran ve kendine yepyeni bir hobi edinen Yunanistanlı sanatçı Gregory Grozos eski cep saatlerini hayata yeniden katmanın çok daha artistik bir yolunu bulmuş durumda.

Küçük camların arkasına kocaman bir dünya sığdırabildiğini söyleyen Gregory Grozos, detaylarla ilgilenmekten keyif aldığını, yarattığı minik tasarımlarınsa bir dünya olarak adlandırılabileceğini iletiyor.

Kolye, küpe gibi farklı aksesuarlara dönüşen cep saatlerini Kıbrıs’taki evinde hazırlayan Grozos, zamanın ne kadar değerli olduğuna da bir kez daha vurgu yapmış oluyor.

Şimdi sizinle o harika tasarımları paylaşmak istiyoruz.

#1 – Zamana Yön Veren Bir Adam
zamana yön veren bir adam

#2 – Gökyüzünün Tadını Çıkaran Biri
Gökyüzünün tadını çıkaran biri

#3 – Saatin Çarklarını Çevirenler
Saatin çarklarını çevirenler

#4 – Zamana Biraz Daha Yakıt Ekleyenler
Zamana biraz daha yakıt ekleyenler

#5 – Yerle Göğün Birleştiği Bir Yerlerde
Yerle göğün birleştiği bir yerlerde

#6 – Mutluluğun Resmi Yerine Geçen Bir Tasarım
Mutluluğun resmi yerine geçen bir tasarım

#7 – Semada Bambaşka Bir Deneyim
Semada bambaşka bir deneyim

#8 – Zamanı Tutamayanlar Bir Arada
Zamanı tutamayanlar bir arada

#9 – Robotlar Zamanı Yönetecekler
Robotlar zamanı yönetecekler

#10 – Milyonlarca Çark Bir Zamana Ulaşıyor
Milyonlarca Çark Bir Zamana Ulaşıyo

 

Kaynak: Boredpanda 

Sanatın sınırlarını aşmak ve yepyeni bir anlatım aracı olarak kullanmak sanatçıların en büyük işi. Tıpkı Japon sanatçı Manabu Kosaka gibi. Gördüğünüz anda inanamayacağınız, gerçekten kağıttan yapıldığını değil 3 boyutlu yazılı ile basılmış olacağını düşüneceğiniz bu saatler de birer sanat eseri olarak karşımızda duruyor.

saat tasarımları

Bu tasarımların ardında yalnızca kağıt, yapışkan ve yetenek var. Çünkü kılı kırk yararak hatta kağıdı kırk yararak hazırladığı bu tasarımlar ile Kosaka en bilinen saat tasarımlarını yeniden hayata getiriyor ve ve hatta yalnızca saatin üst görünüşünü değil mekanik detaylarını dahi kağıtlarla şekillendiriyor.

Casio G-Shock serisinin de içinde yer aldığı tasarımlarda kendi saatinize yeniden bakmak, ne kadar mükemmel bir şekilde sanata dönüştürüldüğünü görmek isteyeceksiniz. Çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi gördüklerinize inanmanız hiç kolay olmayacak.

saat tasarımları

Yalnızca saatleri değil aynı zamanda ayakkabı, retro kamera ya da radyo gibi farklı nesneleri de kağıtla yeniden yorumlayan sanatçının Instagram hesabını takip ederek çok daha fazla tasarımı kolayca görebilirsiniz. 

Hadi sizlerle birlikte bu tasarımları keşfedelim.

Kaynak: Boredpanda

saat tasarımları

saat tasarımlari

saat tasarımları

Günün her anında yanımızda taşıdığımız pek çok araç bize zamanı gösterir. Bu bazen telefonumuz olur ancak genellikle bize hep eşlik eden, yanımızdan ayırmadığımız hep saatimiz olur.

Saate baktığımızda ise bazen bizim için anlamlı olacak şeyleri görebiliriz. Örneğin bu bazen takvim özelliği nedeniyle günü görmektir ve sevdiklerimizle birlikte daha önce o tarihlerde ya da o anlarda neler yaşadığımızı hatırlamamıza yardımcı olur bazen de çift ve ters saatlerdir.

Hem keyifle paylaşmalık hem de sevdiklerinize onları nasıl sevdiğinizi ya da düşündüğünüzü aktarmalık çift ve ters saatlerin de aslında anlamı oldukça fazla. Saatlerin anlamı konusuna hazır olun.

Bilindiği üzere bunlar genel, küçük ve tatlı inanışlar. Aslında saatler bize anımızı keyifle geçirmemiz gerektiğini söylüyor ve her anı unutulmaz kılmamız gerektiğini anlatıyor. Ancak gelin birlikte bu popüler konuyu birlikte inceleyelim.

saatlerin anlamı

Çift Saatlerin Anlamı Nedir?

Çift saatlerin anlamı aslında daha çok sevdiğiniz kişiye karşı nasıl hissettiğinizin gösterilmesidir. Gün içinde toplamda 24 kez çift saate, 13 kez ise ters saate denk geliriz. Gelir karşımızda 1 günde 24 kez çıkan bu çift saatlerin anlamını detaylı bir şekilde inceleyelim.

00:00 saat anlamı: Seni hayal ediyor ya da rüyasında görüyor

Eğer saatinizi tam olarak 00:00’da görürsen sevdiğiniz ya da hoşlandığınız kişinin o anda sizi hayal ettiğini ya da rüyasında gördüğünü düşünebilirsiniz.

01:01 saat anlamı: Seni seviyor

Bu saatin anlamı aslında biraz daha biricik olmak üzerinden geliyor. 01:01 olarak gördüğünüz saat onu sevdiğinizi ve onun bir tanecik olduğunu düşündüğünüzü ortaya çıkarıyor.

02:02 saat anlamı: Senden hoşlanıyor, sana aşık olmaz üzere

Saat 02:02’de denk geldiğinizde ise karşınızdaki kişinin sizden hoşlandığını ve yakın zamanda da aşık olacağını düşünebilirsiniz.

03:03 saat anlamı: Bir şeyler hissetmeye başlıyor

Söz konusu aşk olduğunda herkesin söyleyecek bir şeyi mevcut ancak saatlerin gerçekten anlatacağı çok şey var. Saat 03:03 artık hislerinin çok daha yoğun olduğunu gösteriyor.

04:04 saat anlamı: Seni hayran olarak seviyor

Artık gecenin ilerleyen saatlerinde bu sayıları gördüğünüzde karşınızdaki kişinin sizi gerçekten hayranlık seviyesinde sevdiğini düşünebilirsiniz.

05:05 saat anlamı: Sana çok kızgın

Sabahın erken saatlerinde eğer bu sayılarla karşılaşırsanız biliniz ki sevdiğiniz kişi size çok kızgın ve bu yavaş yavaş nefret etme aşamasına doğru gidiyor. Müdahale etmenizin tam zamanı.

06:06 saat anlamı: Teklif etmeyi düşünüyor

Eğer bu saate denk geliyorsanız herhangi bir teklifte bulunabileceğini düşünebilirsiniz. Çünkü sabahın ilk ışıkları yenilikleri de beraberinde getirir.

07:07 saat anlamı: Geleceğe dair planları var

Bu yalnızca evlilik teklifi değil aynı zamanda bunun da ötesinde çok daha fazla şeyi sizinle birlikte yapmak istediğini gösteriyor. Ona sarılın ve hiç bırakmayın.

08:08 saat anlamı: Güne seninle başlamak istiyor

Planları arasında her sabah güne sizinle uyanmak var. Sizinle kahvaltı etmek, sizinle keyifli vakit geçirme planları olabilir. Kalbinizin sesini dinlemeyi unutmayın.

09:09 saat anlamı: Hep yanında olmak istiyor

Gün hızlı bir şekilde akmaya hazırlanıyorken bu saati gördüğünüzde bilin ki o da sizin yanınızda olmak istiyor ve bunların hiç bitmemesini diliyor.

10:10 saat anlamı: Kötü bir haber verebilir

saatlerin anlamı

Bazen kötü anlamlar da çıkabilir bu zamanlardan.

Örneğin 10:10’da olduğu gibi. Maalesef ki size kötü bir haber verebilir. Bu ilişkinizin seviyesinde de olabilir başka bir konu ile ilgili de olabilir. Dikkatli olun.

11:11 saat anlamı: Onun için her şey demeksin

Tüm birler bir araya gelmiş ve günün en keyifli saatini oluşturmuş. İşte tam bu anda düşünebilirsiniz ki siz gerçekten o kişinin hayatındaki en önemli şeysiniz.

12:12 saat anlamı: Ciddi düşünüyor

İlişkinizin özellikle ortalarındaysanız bu saate denk geldiğinizde bilin ki sizinle ilgili artık daha ciddi kararlar almak ve adımlar atmak istiyor. Bu yüzden sizin de bu konuda hazırlıklı olmanızda fayda var.

13:13 saat anlamı: Senden çekiniyor

Aşkını ilan edip etmemek arasında giden birisi var karşınızda. Sizden de biraz çekiniyor ve konuşmak için ilk adımı atmayı bekliyor. Eğer siz de böyle hissediyorsanız ona bir şans tanımanızın vakti gelmiş olabilir.

14:14 saat anlamı: Evlenmeyi düşünüyor

14 Şubat’ın romantizmini üzerinde taşıyan bu saat yani 14:14 karşınızda duruyorken bilin ki sevdiğiniz kişi evlenme teklifi etmenin arifesinde. 

15:15 saat anlamı: Seninle tatil yapmak istiyor

Keyifli vakit geçirmek, sabahtan akşama kadar tatilin tadını çıkarmak istiyor. Eğer bu saate denk geldiyseniz belki de siz de bir adım atabilir ve tatil destinasyonlarınızı çıkarabilirsiniz.

16:16 saat anlamı: Sürekli senden bahsediyor

Sabah akşam düşünmeden duramıyor bir de üzerine sizi arkadaşlarına anlatıyor, sizi onlara övüyor. İşte hoşlandığınız ya da ilişkide olduğunuz kişiden bekleyebileceğiniz en güzel şeylerden bir tanesi.

17:17 saat anlamı: Hayatına ortak etmek istiyor

Kurduğu her hayalde siz varsınız. Ne olursa olsun sizinle bir hayat geçirmek istiyor ve sizin isteklerinize karşılık verebiliyor. Hayatına ortak etmek demek işte böyle keyifli bir şey demek.

18:18 saat anlamı: Sizi herkesten önde tutuyor

El üstünde tutmak, el bebek gül bebek bakmak, her şeyde ilk olarak sizi düşünmek ve herkesten daha çok sevmek onun için adeta bir mutluluk kaynağı. Bu sebeple hep sizi ilkleriyle anmak ve hatırlamak istiyor.

19:19 saat anlamı: Daha da yakınlaşmak istiyor

Bir şeyler başlamış ve büyük bir keyifle devam ediyor. İşte tam olarak bu noktada daha da yakınlaşmak istiyor diyebiliriz. Siz de bu hislere karşılık hissediyorsanız romantizmin doruklarına çıkabileceğiniz bu fırsatı kaçırmamanızı öneriyoruz.

20:20 saat anlamı: Sensiz yapamıyor

Akşam saatlerinde aklına iyice düşmüş durumdasınız. Tıpkı sizin onu düşündüğünüz gibi o da sizi düşünüyor. Aslında tam anlamıyla hisleriniz karşılıklı desek yeri. Bunu bir fırsata çevirip iletişime geçebilirsiniz.

21:21 saat anlamı: Hayaller gerçekleşecek

Onunla birlikte kurduğunuz hayallerin gerçekleşeceğini düşünebilirsiniz bu saati gördüğünüzde. Küçük ya da büyük planlar, kurulan hayallerin bir bir gerçekleştiğini gördüğünüzde şaşıracaksınız.

22:22 saat anlamı: Zaman sensiz geçmiyor

Bu saate denk geldiğinizde karşı tarafın da sizin için aynı şeyleri düşündüğünü, zamanın en değerli bir şekilde sizinle geçtiğini anlayabilirsiniz. Bu sayede onunla birlikte olmanın keyfini de her zaman çıkarmak isteyeceksiniz.

23:23 saat anlamı: Başka birisini düşünemiyor bile

Sizi hayatınızın merkezine koymuş birisi ile karşı karşıyasınız. Doğal olarak sizi düşünmekten başka bir şey yapamıyor, daha da yakınlaşmak istiyor ve sürekli aklınızda sizinle geçirdiği anlar canlanıyor.

Saatleri bu şekilde çift olarak gördüğümüzde en bilinen anlamları böyleydi. Peki saatlerin ters anlamları nasıl oluyor?

saatlerin anlamı

Saatlerin Ters Anlamları

Güzel hayallerden sonra bu kez de saatlerin ters anlamlarını geliyoruz.

01:10 saat anlamı: Hiç sevmiyor

Siz onu seviyorsunuz ancak o size karşı hiçbir şey hissetmiyor. Bu nedenle ufukta da herhangi bir ilişki görünmüyor.

02:20 saat anlamı: Hoşlanmıyor, seni istemiyor

Herkes kendi yanında birisi olsun ister. Ancak maalesef karşınızdaki kişinin yanında olmasını istediği kişi siz değilsiniz.

03:30 saat anlamı: Aşık olamayacak

İçten içe karşınızdaki kişinin size aşık olmasını istiyor olabilirsiniz. Ancak bu maalesef gerçekleşemeyecek çünkü o kişi aynı duygulara sahip değil.

04:40 saat anlamı: Sevdiğini söylemeyecek

Eğer bir ilişkideyseniz duymak istediğiniz şeylerden bir tanesi sevildiğiniz olacaktır. Ancak bu noktada karşınızdan bu sözün gelmeyeceğini düşünebilirsiniz.

05:50 saat anlamı: Uzak durmak istiyor

Siz onun etrafında pervane oluyorken o sizden uzaklaşmak, uzak durmak istiyor. Kendine daha çok vakit ayırmak ve sizden uzaklaşmayı hedefliyor.

10:01 saat anlamı: Aramak istemiyor

Mesajlaşmalar, konuşmalar ve pek çok iletişime rağmen hala adımı atmak istemiyor ve sizi aramak istemiyor. Artık sizin de bir mesafe ile yaklaşmanızın zamanı geldi bile.

12:21 saat anlamı: Evlilik düşünmüyor

Maalesef ilişkinin önünde bir evlilik görünmüyor. Bu saati gördüğünüzde ondan yana hissettiğiniz bazı soğuklukların neden olduğunu anlayacaksınız.

13:31 saat anlamı: Hızlıca bitirmek istiyor

İçinde bulunduğunuz ilişkiyi hızlı bir şekilde bitirmek istiyor olabilir. Siz de böyle bir haberi duymak ya da duymamak için hazırlıklı olmanız gerekiyor.

14:41 saat anlamı: Başka birisi olabilir

Hayatında ya da yanında başka birisi olabilir. Bu konuda dikkatli olmanız gerekiyor. Bir ilişkiye başlama fikri onun için oldukça yorucu geliyor.

15:51 saat anlamı: İlişkiye hazır hissetmiyor

Arkadaşlık ve diğer bağlar güçlü olsa da bir ilişkiye hazır hissetmiyor. Sizin sahip olduğunuz duyguların karşılığı yok görünüyor.

20:02 saat anlamı: Yalnızlığı tercih ediyor

Kendine vakit ayırmak, etrafında kimsenin olmaması, kendi huzurunu bulmak istiyor. Sizin onun hayatına müdahale ettiğinizi düşünmemesi için biraz uzaklaşmalısınız.

21:12 saat anlamı: Kaçıp gitmek üzere

Tıpkı kaçıp giden zaman gibi karşınızdaki kişi de kaçıp gitmek üzere. Ya onu elde etmek için bir şeyler yapmalısınız ya da bırakmalısınız.

23:32 saat anlamı: Sizi üzebilir

Pek çok şeyi üst üste birlikte geçirmiş olabilirsiniz ancak bu artık sorun olmayacağı anlamına gelmiyor. Karşınızdaki kişi size vereceği bir haberle sizi üzebilir.

saatlerin anlamı

Evet, saatlerin ters anlamlarına da baktıktan sonra yeniden hatırlatalım, bunlar genel olarak ağızdan ağıza yayınlan, direkt olarak doğruluk payı olmayan ancak anı ve hatıralar yaratmak için hazırlanmış söylemler.

Eğer siz saatinize baktığınızda mutlu olmak istiyorsanız bir Timberland saate bakarak da mutlu olabilirsiniz. Tasarımı, duruşu, şıklığı ve tarzı ile tam size uygun bir saat.

Her zaman dediğimiz gibi zaman sizden yana olsun.