Garanti Bilgileri


Yetkili satıcısı olduğumuz tüm saatler 2 yıl Ersa Saat garantisi altındadır.

Garanti belgesi saatinizi satın almış olduğunuz zaman size verilmiş olmalıdır. Sahip değilseniz mutlaka saati almış olduğunuz satış noktası ile iletişime geçiniz. Garanti belgesi yeniden düzenlenemeyeceği için, garanti süresi içerisinde kaybetmeyeceğinizden emin olunuz. Garanti süresi bitmiş olsa bile yasal kullanım ömrü sürecinde 5 yıl belgenizi saklamanız sizin için son derece önemlidir.
Saatlerin satın alma süreci ile başlayan 2 yıllık garanti süresi bulunmaktadır. Garanti süresi boyunca saatin garanti belgesi / kullanım kılavuzunda belirtilen koşullar dikkate alınmakta olup, garanti belgenizi incelemeniz gerekmektedir.
Saatinizi satın alma esnasında verilen garanti belgeleri aynı zamanda genel kullanım bilgilerini de içermektedir. Teknik özellikleri bakımından kapsamlı olan saatlerin kılavuzlarının birebir çevirisine web sitemizdeki “kullanım kılavuzları” sayfasından ulaşabilirsiniz.
Yeni saat değişimi şeklinde sonuçlanan işlemlerde, yeni verilen saate dair işlem, bir teknik servis işlemi olup, yasal olarak asıl belgenizin süresi devam eder. Yeni değişen saate yeni bir garanti belgesi düzenlenmez. Yasal olarak servis işleminde geçen süre, garanti sürenizin üzerine eklenerek devam etmektedir.
Ersa Saat olarak bayiler, internet ve zincir mağazalar ile çalışmaktayız. ErsaSaat.com.tr dışında internet üzerinden alışveriş yaparken giriş yaptığınız sitenin güvenilir olduğundan ve firmanın “Ersa Saat Yetkili Satıcı Belgesi” olup olmadığını kontrol etmenizi rica ederiz. İnternet'ten alışveriş yaparken tüketiciyi aldatıcı kampanyalara aldırış etmemenizi ve fiyat kontrolü yapmanızı tavsiye ederiz.
Satın alma sonrasında size verilmesi zorunlu olan Garanti belgenizin distribütör başlığı altında Ersa Saat adını kontrol etmeniz gerekir. Şüphe duymanız halinde saatinizin kontrolü için ürünü kullanmadan yetkili servisimize yönlendirmeniz gerekmektedir.

 

 


Ersa Saat Garanti Bilgileri